Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1269 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 85  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 20.08.2014 23:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Tak to je dobra zprava. Jeste jsem se chtel zeptat. Pokud koupim tu verzi base a dam upgrade fw pujde to i na verzi 200 a vis a nebo ji budu muset napred povisit. Je to pouze pro info. Beztak ji vezmu. Mam porad problemy s 3g stabilizaci a pujde z domu.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.08.2014 0:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 1417
Bydliště: Bořanovice
A co zkusit jinou fbl jednotku se stabilizaci?

_________________
SuperZoom 4D, Blade mCP X BL, SAB Goblin 500 @ Spirit
Spektrum DX8, PhoenixRC


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.08.2014 0:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 6.10.2008
Příspěvky: 2789
Bydliště: Cesko
hates píše:
Tak to je dobra zprava. Jeste jsem se chtel zeptat. Pokud koupim tu verzi base a dam upgrade fw pujde to i na verzi 200 a vis a nebo ji budu muset napred povisit. Je to pouze pro info. Beztak ji vezmu. Mam porad problemy s 3g stabilizaci a pujde z domu.

Verze fw nemá vliv na to, jestli se jedná o Base, nebo SX.

_________________
bavarianDemon 3X a 3SX
SAB Goblin + JETI DS16 + XNova motor + Kosmik


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.08.2014 7:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
kolaCZek píše:
A co zkusit jinou fbl jednotku se stabilizaci?


V budoucnu, tam cekam az bude governor, jinak co jsem slysel a cetl tak ta jina jednotka :-D je super na 3D ale v tahoych letech to jeste neni uplne nejlepsi.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.08.2014 8:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 1417
Bydliště: Bořanovice
Vim na co narazis, ale ja nespecifikoval jakou. ;-) Treba Brain ma jak stabilizaci, tak governor. ;-)

_________________
SuperZoom 4D, Blade mCP X BL, SAB Goblin 500 @ Spirit
Spektrum DX8, PhoenixRC


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.08.2014 10:47 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2009
Příspěvky: 1357
Je zajimave, jak clovek, ktery dane bezpadlo vlastne nikdy nevlastnil a treba ho neumi ani spravne nastavit rozsiruje mylne informace :-B Pritom je to vlastne opacne.
Na helifreaku se da docist v opravdu velkem mnozstvi prispevku, ze velka cast pilotu ma zase problem s nejmenovanym jinym bezpadlem v rychlem letu a tento problem se tahne jiz nekolik let. A nechava to vyvojare chladnym.

_________________
Spirit System


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.08.2014 11:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Psal jsem ze jsem cetl. Nicmene na to bezpadlo se chystam, ale cekam na ten governor.
Urcite jsou obe bezpadla vyborna a ta moje mrr.ka 3G proste na tom spalovaku ne a ne drzet ocas bezchybne. Nehlede na to ze porad ma tendenci i k delfinu.
Nejvice me na tom 3G stve ze si ji vytrimuji a pri dalsim letu mi stejne zacina mrcha pomalinku couvat. nebo jindy se zase preklapi dopredu. Proste ta jedndotka je nejaka divna a nelibi se mi.
Na druhe heli litam tarota a tam jsem si ji jednou nastavil a litam. Zadne spekulovani se nekona.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.08.2014 11:17 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2009
Příspěvky: 1357
Jasne, na tebe to nebylo smerovano.
Vetsinou je to tak, ze ten kdo s danym bezpadlem dlouhodobe leta to dokaze nastavit na kazdou heli a treba i to 3G, pokud se v tom rad vrta.
V podstate na kazdem jde odstranit vsechny neduhy, otazka je za jakou cenu, kolik casu to zabere, zda to zvladne dotycny sam, atd.
Nezkousel jsi aktualizaci na posledni verzi? Mohlo by to dost pomoct.

_________________
Spirit System


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.08.2014 11:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Nezkousel. Ale zkusim. Nicmene o toho HC3-xbase jsem si jiz napsal a pujde tam.
Jeste udelam ten upgrade na novou verzi a uvidime. Nicmene stejne pujde z domu protoze mi bude nejak prebyvat a radeji si ponecham misto 3G toho tarota.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.08.2014 13:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 6.10.2008
Příspěvky: 2789
Bydliště: Cesko
Jsem rád, že toto vlákno se věnuje opravdu tomu, co má v názvu... :roll:

_________________
bavarianDemon 3X a 3SX
SAB Goblin + JETI DS16 + XNova motor + Kosmik


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.08.2014 14:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
No uz jsem si zaridil HC3-Xbase, snad zitra bude doma, tak doufam ze v sobotu udelam prvni skoky a budu ladit. Jedine co me bude asi dosti vadit je nosit zezacatku sebou NTB na letiste abych to odladil.

Bude to v Raptoru 60.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.08.2014 15:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 1313
Bydliště: Praha Barrandov
Lepší než samotný NTB je s sebou nosit BoZZdu + NTB, ale je poměrně neskladný, za to je ale super utility. :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Trex 700E, Trex 600 nitro, Protos 500, Trex 500, Trex 450 Sport, Yak 55M, RS352, Piper Cub, Variant


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.08.2014 16:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Dobra rada :-D a ke kanystru paliva jeste kanystr dobreho piti :-D. No pokud se mi to nepovede vyladit tak si udelam nejspis vylet do Trutnova a bude. :-D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.08.2014 12:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Tak me ceka dnes nastavit HC3. Chtel jsem se zeptat jak idelalne nastavit zisky. Radio mam optic 6 tak ze dalsi kanal na rizeni zisku hlavy nemam.
Mam nastavit zisk vrtulky normalne pres radio na 5tem kanale a jak jej budu mit nastaven tak nastavit jezdec pro zisk vrtulky v softwaru a potom si v realtime na 5ty kanal nastavit zisk hlavy a udelat to uplne stejne ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.08.2014 14:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 6.10.2008
Příspěvky: 2789
Bydliště: Cesko
Jak se ladí bezpádlo? Jednoduchá odpověď. Důležité je postupovat systematicky a ne chaoticka a potom je ladění otázkou jedné, nebo dvou baterek.

Zde jsou ke stažení nastavení pro různé třídy vrtulníků.

http://www.chilliheli.com/soubory/stranky/HC/450.hcx
http://www.chilliheli.com/soubory/stranky/HC/500.hcx
http://www.chilliheli.com/soubory/stranky/HC/550-600.hcx
http://www.chilliheli.com/soubory/stranky/HC/700.hcx

V menu RIGID a v menu Ocasní gyro dát nahrát ze souboru. Nahrají se hodnoty pro danou velikost.

Jak nastavit vrtulník
V záložce MIX nastavit limity křidélek a výškovy minimálně 8°. Lepší je nastavit co dovolí mechanika, takže třeba 11°, ale 8° je úplné minimum.
Není to jak rychle se bude vrtulník otáčet, protože k tomu je parametr Agility v menu RIGID. Tohle je jenom jak moc má bezpádlo prostor k práci. Čím víc prostoru dostane, tím bude spokojenější a bude moci kompenzovat i v krajních situacích.

Jako výchozí zisky si nastavte:
Ocasní gyro 60%
Gyro hlavy 55%

Zisky udávám pdole menu diágnóza. Je úplně jedno, jaká hodnota je v rádiu, protože vždy je určující hodnota v menu Diagnoza, což je to, co vidí bezpádlo.

Pro létání, respektive zálet doporučuji nastavit expo na křidélka a výškovku a to v rádiu. Doporučuji hodnotu cca 20% a to tak, aby byla jemější reakce okolo středu kniplů.

Jak ladit za letu
Zaviset a dávat malé pokyny cykliky. Upozorňuji, že nepouštět kniply, protože jak pustíte knipl, tak pružina na nich udělá moc hezkou oscilaci. Je potřeba kniply celou dobu držet a do neutrální pozice vrátit knipl rukou!!!

Dívejte se na to, jak se vrtulník zastaví. Pokud přes výškovku pohupuje při zastavení, tak zde je co dělat.

1) Zvedněte výškovkový filtr a klidně až někam na hodnotu 7. Zvednot vždy o 1 bod a zkusit. Každý bod má vliv.

Příliš vysoká hodnota a z pohoupnutí ocasu přes výškovku se stane rychlé houpání při zastavení výškovky
Příliš nízká hodnota a houpání přes výškovku bude výrazně větší.

2) Zvýšit P v menu RIGID. Vždy zvýšit o 5 bodů a vyzkoušet.
Celkově P má vliv na reakci cykliky. Když bude P větší, tak zastavení a reakce cykliky budou ostřejší.
S rychlými a silnými servy klidně až na hodnotu P=55

P chcete mít vysoko tak, jak budete spojeni s reakcí cykliky. Není úkol mít co nejvyšší P!

3)Zvýšit D v menu Rigid. Toto odstraní malé houpnutí přes výškovku a to potom, co jste vyladili výškovkový filtr a P.

Nyní chvíli létejte.

Lettě rovně a občas pohybujte kolektivem. Když nebude vrtulník držet a bude dělat například tzv. delfína (čumák nahoru a dolu při přidávání a ubírání kolektivu), tak zvyšte zisk hlavy. Jakmile bude moc zisku, tak se vrtulník občas zachvěje při nějakém manévru. V takovém případě snížit zisk hlavy cca o 5% a nechat jej na této hodnotě.

Nyní vyladíme přesnost reakcí a držení vrtulníku ve velkých manévrech po celé obloze. Toto je již pro zkušené piloty!

Leťte rovně a udělejte čtvercový loping. To znamená, že zaberete za výškovku a uděláte 90°. Tohle udělat 4x a je z toho čtvercový loping. Výškovka musí krásně zastavit, když pustíte knipl a vrtulník musí přesně pokračovat ve směru a to jak rovně, tak ve směru nahoru, tak v invertu a také při kolmém letu dolů a zase rychlém přechodu do rovného letu.

Toto se ladí parametrem Udržení pokynu v menu RIGID.
Začněte na hodnotě 8 a postupně zvyšovat do bodu, kdy bude výškovka reagovat přesně a vrtulník bude hezky držet směr. Klidně až do maxima 12.

Otázky a odpovědi

Pokud máte stále problémy s houpáním přes výškovku v některých manévrech, tak postupujte takto

- výškovkový filtr o jeden bod nahoru a nebo o jeden bod dolů.
- zvyšovat postupně D v menu rigid. Pokud nepomůže, vrátit na původní hodnotu.
- snížit zisk výškovku v menu RIGID. Vždy o 1 bod a zkusit.

Rychlý rovný let a vrtulník se sám vzpíná

- snížit parametr "Držení směru"

Výškovka nedrží jak bych chtěl

- snížit, nebo zvýšit parametr "Udržení pokynu" v menu RIGID

Chci přesnější a rychlejší reakci cykliky

- zvýšit Počáteční reakci v menu RIGID a nebo zvýšit P v menu RIGID.
Po přidání počáteční reakce bude možná dobré přidat trochu expa na cyklice.

_________________
bavarianDemon 3X a 3SX
SAB Goblin + JETI DS16 + XNova motor + Kosmik


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1269 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 85  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz