Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1269 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 85  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 23.08.2014 18:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 1417
Bydliště: Bořanovice
Jde o to, ze na stole bezpadlo nema zadnou odpoved na pohyb cykliky. Snazi se dostat do pozadovany polohy a tak je vychylka o hodne brutalnejsi nez ve vzduchu, kde na kazdou zmenu vrtulnik okamzite reaguje.

_________________
SuperZoom 4D, Blade mCP X BL, SAB Goblin 500 @ Spirit
Spektrum DX8, PhoenixRC


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 23.08.2014 18:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
tak ze mam hupnout ven a zkusit to zaviset ?

No doufam ze nebudu teda shanet nahradni dily :-D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 23.08.2014 18:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Tak jsem to zavisel.

Sice jenom 10cm nad zemi protoze jsem mel od konce listu na kazdou stranu pouze 2m.
Heli byla nadherne stabilni a vrtulka poslouchala na slovo. Zadne zachvevy se nekonaly. Jestli dovoli pocasi tak to zitra zkusim prohnat po obloze.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 24.08.2014 20:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
tak dnes probehlo nastavovani s litanim. Nedopadlo to uplne nejlepe. Strzene zadni prevody vrtulky.
A ted k problemu.

Prvni pokus o vzlet a cca po 20 sekundach silene rozkmitani pres kridelka. Stahl jsem zisk hlavy a sel znovu.
Dalsi cca 10 pokusu o zaviseni a trimovani aby heli stala ve vzduchu. Rozkmitani se ji ve visu nekonalo.

Jak jsem mel nastaveny trimy pres kridelka a vyskovku a heli visela v klidu, tak jsem lital osmicky. Osmicky nadherne uhlazene a zadne znamkyzakmitani. Potom jsem zkousel loping a to jak pomaly tak rychly. Pomaly loping v pohode a prvni rychly taktez.

Pote jsem jeste jeden loping dal a brutalni rozkmitani pres kridelka. Mam jeste snizit zisk hlavy? Od toho posledniho rozkmitani jsem byl rad ze jsem sedl a odnesly to pouze prevody a nic jineho. Ze by se heli kimacela dopredu nebo dozadu jsem nezpozoroval kdyz jsem poprve ten zisk snizil.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 24.08.2014 22:05 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 30.10.2012
Příspěvky: 159
Bydliště: Zlín
Hochu, hochu...drtivá většina bezpádel včetně BD se NETRIMUJE!!!!. Do trimů nesmíš za letu vůbec šahat!!!

Něco tam máš špatně nastaveno, vyčkej na Bozzdu, určitě dobře poradí:-)

_________________
Goblin 700 3Digi, Goblin 380 3Digi, NeXt RC
Futaba T14SG


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 24.08.2014 22:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
to vim ze se netrimuje. trimoval jsem to v bezpadle v zalozce trim a ne v radiu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 25.08.2014 11:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 6.10.2008
Příspěvky: 2789
Bydliště: Cesko
1) v menu diagnoza nastavit, aby bylo 0, když jsou kniply v neutrálech
2) v menu diagnoza nastavit, aby byly konce kniplů na -100/+100
Od této chvíle NIKDY nesahat ani do trimů, ani do subtrimů, ani do koncových bodů v rádiu! NIKDY NIKDY NIKDY!
3) v menu TRIM nastavit desku cykliky kolmou na hřídel
4) v menu trim mít na listech 0°
5) na desce cykliky nastavit v menu MIX limit křidélek a výškovky minimálně 8°. Jestli máš 13° a mechanika ti to umožní, tím lépe.

Zisky hlavy a vrtulky se bavíme vždy o hodnotách podle menu Diagnoza. Začít se ziskem na hlavě 55%!
Je mi naprosto jedno jaká hodnota tomu odpovídá v rádiu. Tak a teď otázka. Jakou hodnotu zisku hlavy máš v menu diagnoza. Nemáš jiné hodnoty zisků, když měníš plyn, nebo letové režimy? Vyzkoušej si popřepínat v rádiu letové režimy a dívej se do menu diagnoza.

Když se vrtulník přegyrováním roztřepe, tak stačí srovnat vrtulník a nechat jej. Během chviličky se uklidní. Musel by být opravdu fest přegyrovaný, aby se roztřepal jak ratlík a neuklidnil se. To snad ale ani nejde a rozhodně ne se ziskem 55% jak říkám! Tato hodnota je velmi konzervativní a spíš bys měl zisk přidávat, než ubírat.

_________________
bavarianDemon 3X a 3SX
SAB Goblin + JETI DS16 + XNova motor + Kosmik


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 25.08.2014 11:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
AD 1. Nastaveno presne
AD 2. Nastaveno krome kolektivu kde mam cca +-96 a vic to proste nedam. Jak jsem dodelal toto tak jsem v radiu jiz nic nenastavoval. Dalsi body a trimovani pouze v jednotce.
AD 3. Nastavena kolmo jak jsem to nejlepe videl
AD 4. Taktez nastaveno presne
AD 5. Nastaveno 13. Je to na max co dovoli cyklika na obe strany jinak se mi rozjizdi do plusu a do minusu jinak. Nastavovano delkou tahel.


V menu diagnoza mam pro vsechny letove hodnoty stejny zisk. Nemam na radiu na to jiz kanal tak to nastavuji jezdcem v zalozce rigid.

Zacinal jsem na 55 ale to se mi roztrepalo cca po po 20 sekundach visu. Snizil jsem na 50 a vis stabilni. Dalsi zaviseni probihalo k vytrimovani.Kdyz jsem visel heli zacala pomalinku padat na ocas a doleva. Tak jsem napichl jednotku a v trim jsem posunul servo vyskovky malinko na potlaceni a kridelka tak aby heli vicemene visela bez zasahu do rizeni. Jiz mi pouze lehce ujizdela do leva ale velmi pomalinku.
Podotykam ze v radiu jsem zadne trimi ani jine ptakoviny nedelal.

V zalozce diagnoza mam zisk vrtulky 60 a momentalne zisk hlavy 50. Vrtulka drzi jak pribita a chova se krasne i v piruetach.

Dalsi test probehl litanim osmicek. Ty byly jak po kolejich. Nasledne dlouhy loping po obloze a prosel krasne uhlazene. Nasledne zaviseni cca 10m nad zemi a rychly loping dozadu s plnou vyskovkou. Heli se mirne naklonila i pres kridelka ale ne moc drasticky. To si odladim. No a treti loping byl cca na 2/3 drahy kniplu a po dokonceni se heli rozkmitala pres kridelka. CHvili jsem visel a vypadalo to ze se to uklidnuje, ale radeji jsem to posadil do pole kde jsem si lehce hrabl vrtulkou a odesli prevody. Dnes bude opraveno tak mohu zaletavat dal. Ale proc se to tak rozkmitalo. Jeste velky zisk na hlave ? mam znizit na 45 v zalozce diagnoza ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 25.08.2014 13:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 6.10.2008
Příspěvky: 2789
Bydliště: Cesko
Tak snižuj zisk na hlavě, ale možná bych pohledal něco na helině. Ale klidně snižuj, pokud je potřeba. To roztřepání bylo drsné, že se helina celá roztřepala a nechtěla se uklidnit?

_________________
bavarianDemon 3X a 3SX
SAB Goblin + JETI DS16 + XNova motor + Kosmik


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 25.08.2014 13:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Heli se roztrepala cca 10 cm na kazdou stranu. Drzel jsem ji jeste chvili ve vzduchu a malinko se to uklidnovalo, ale mel jsem strach to drzet jeste delsi dobu tak jsem s tim radeji sedl. Zkusim snizit tedy zisk na hlave. Jaky je doporuceny minimalni, aby to bylo v pohode. Ted tam mam 50. Vim ze by mel byt co nejvyssi.

To uklidnovani bylo takove pozvolne. Pomalu se zmensovala rychlost kmitani.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 25.08.2014 14:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 6.10.2008
Příspěvky: 2789
Bydliště: Cesko
Asi bys neměl jít pod 35%.

_________________
bavarianDemon 3X a 3SX
SAB Goblin + JETI DS16 + XNova motor + Kosmik


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 25.08.2014 14:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
OK dnes pokud nebude nejak moc foukat tak to pujdu otestovat. Jen jestli bude jeste svetlo nez vymenim prevody :-D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.08.2014 21:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Dnes jsem tedy byl litat a znovu ladil zisk hlavy. Zisk 55 a silene trepani pre kridelka. Snizeno na 50 a udelalo mi to pouze po tom lopingu. Dnes jsem snizil na 45 a projevilo se mi to za letu cca 2x, ale ihned se to uklidnilo. Proste zatrepani ale uplne minimalni a do 2 sekund klid. Snizoval jsem az na 40 a vypada to ze je to klidne. Jak bude cas tak to zkusim vice lopingu a vykrutu. Bohuzel 3D neumim tak nevyzkousim. V souvratu i s nekolika piruetama na vrcholu se to chovalo v poradku. To same dlouhe lopingy i rychle.

Jen jsem zase dnes nejak nemohl chvipnout motor. Spadene tahlo s kulaku ovladani karburatoru. No tak jsem si posedel 1/5 nadrze na zemi s plnym kotlem a cekal jsem az mi dojde stava :-D.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.08.2014 23:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 6.10.2008
Příspěvky: 2789
Bydliště: Cesko
Máš tam firmware 4 roky starý. Je tedy možné, že takto nízký zisk je potřeba. Už si to tak dozadu nepamatuji :wink:

_________________
bavarianDemon 3X a 3SX
SAB Goblin + JETI DS16 + XNova motor + Kosmik


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 28.08.2014 12:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.1.2012
Příspěvky: 478
Bydliště: Sobotka
Obrázky: 2
Prosím o bližší vysvětlení nastavení v OCASNÍM GYRU položku "Rozsah kolektivu" =pozitivní pro makety jeho vlastnosti a nastavení. Rozdíl proti symetrickému.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1269 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 85  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz