Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vysílač k heli
PříspěvekNapsal: ned 10.03.2019 13:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Ahoj,

chtěl bych se Vás zeptat, jaké vysílače používáte k heli a jaké máte s nimi zkušenosti. Rád bych si udělal obrázek pro rozhodování při koupi. Nevím, jestli pultovku nebo palcovku. U heli je určitě dobrá záchrana, ale tu všechny systémy nemají, musel by se dokoupit Spirit.

Děkuji za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač k heli
PříspěvekNapsal: ned 10.03.2019 17:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.1.2011
Příspěvky: 585
Bydliště: Žebrák
Máš Jeti DC-16, ta ti nestačí?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač k heli
PříspěvekNapsal: ned 10.03.2019 17:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.3.2015
Příspěvky: 449
Bydliště: Košice, SR
Ahoj, aby si to nemal také jednoduché, ja mám palcovku v pulte na trakoch a riadim palcami.
Skúsenosť v súvislosti so záchranou môžem sprostredkovať.
Spoliehať sa na to, že v prípade potreby zdvihneš prst a prejdeš k záchrannému spínaču a dokonca stihneš prepnúť, tak to je len želanie. Druhým problémom je v prípade použitia momentového prepínača psychický blok z možného ulomenia spínača. Obe situácie som zažil viackrát. Možno som pomalý a nešikovný.
Riešením pre mňa bolo a) výmena momentového prepínača za tlačidlo, b) počas letu mám ukazovák stále na tlačidle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač k heli
PříspěvekNapsal: ned 10.03.2019 18:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Heliny lítám s pultovkou graupner mc20 hott, na záchranu dosáhnu, v začátcích jsem neměl problém s jejím použitím

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač k heli
PříspěvekNapsal: ned 10.03.2019 19:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Jeti je určitě dobrá, ale nemá záchranu (a nevím, kdy bude, možná vůbec), což je u mě a s létáním heli zásadní problém. Když jsem na Jeti přecházel, tak jsem chybějící funkce nevšimnul. Spirit jsou zase při více modelech další náklady. Přemýšlím (nahlas) koupit ještě další vysílačku (asi palcovku) jenom na heli. Je to zase kontraproduktivní, dvě vysílačky, dva zvyky při lítání, nevím. Nebo pustit Jeti ... Helin se nechci zbavovat, je to srdcovka. Proto se ptám, abych měl obrázek pilotů a jejich vysílaček.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač k heli
PříspěvekNapsal: ned 10.03.2019 19:45 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Záchrana není funkce vysílače :? ... To nemá žádný vysílač, je to funkce FBL jednotky (Spirit, V-BAR, Helicommand atd...)...

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač k heli
PříspěvekNapsal: ned 10.03.2019 19:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 406
Bydliště: Plzeň, CZ
Co to trepeš? Záchrana je v bezpadlových jednotkách, to nemá s vysílačem nic společného. Prostě ji zapínáš nejčastěji pomocí jednoho kanálu a nejčastěji na mžitkovém přepínači. Vše to Jeti vysílač samozřejmě má.
Jaké máš bezpadlové jednotky na svých heli?

_________________
Spirit System (Spirit W1, GTR & others)
Spirit Wave & JETI DS 12
http://www.habada.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač k heli
PříspěvekNapsal: ned 10.03.2019 19:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
ujovko píše:
Ahoj, aby si to nemal také jednoduché, ja mám palcovku v pulte na trakoch a riadim palcami.
Skúsenosť v súvislosti so záchranou môžem sprostredkovať.
Spoliehať sa na to, že v prípade potreby zdvihneš prst a prejdeš k záchrannému spínaču a dokonca stihneš prepnúť, tak to je len želanie. Druhým problémom je v prípade použitia momentového prepínača psychický blok z možného ulomenia spínača. Obe situácie som zažil viackrát. Možno som pomalý a nešikovný.
Riešením pre mňa bolo a) výmena momentového prepínača za tlačidlo, b) počas letu mám ukazovák stále na tlačidle.


Ahoj, díky za odpověď. Vůbec by mě nanapadnul problém "tlačítko - přepínač". Určitě to stojí za úvahu/výměnu. Heli je rychlost a je potřeba rychle regovat, což v některých případech absolutně nejde. Dá se ale zachánit při ztrátě směru letu, při problému ve vyšší výšce apod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač k heli
PříspěvekNapsal: ned 10.03.2019 19:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Arcicorsa píše:
Záchrana není funkce vysílače :? ... To nemá žádný vysílač, je to funkce FBL jednotky (Spirit, V-BAR, Helicommand atd...)...


Ahoj Arty, zdravím Tě :-) To přece vím, měl jsem Spektrum a Spirit. Už ale nemám ani jedno, od heli jsem odešel a rád bych se zase vrátil. Jeti má přijímače Rex Assist, které umí opravdu hodně, ale ne možnost záchrany, což jsem netušil. Spektrum má ve svých heli přijímač s vlastní jednotkou. Proto se ptám, abych věděl, jak na tom kdo je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač k heli
PříspěvekNapsal: ned 10.03.2019 19:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 406
Bydliště: Plzeň, CZ
Petronel píše:

Ahoj Arty, zdravím Tě :-) To přece vím, měl jsem Spektrum a Spirit. Už ale nemám ani jedno, od heli jsem odešel a rád bych se zase vrátil. Jeti má přijímače Rex Assist, které umí opravdu hodně, ale ne možnost záchrany, což jsem netušil. Spektrum má ve svých heli přijímač s vlastní jednotkou. Proto se ptám, abych věděl, jak na tom kdo je.


Jenže přijímače REX Assist NEJSOU určené pro heli, ale letadla a coptery!

_________________
Spirit System (Spirit W1, GTR & others)
Spirit Wave & JETI DS 12
http://www.habada.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač k heli
PříspěvekNapsal: ned 10.03.2019 19:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
habasek píše:
Co to trepeš? Záchrana je v bezpadlových jednotkách, to nemá s vysílačem nic společného. Prostě ji zapínáš nejčastěji pomocí jednoho kanálu a nejčastěji na mžitkovém přepínači. Vše to Jeti vysílač samozřejmě má.
Jaké máš bezpadlové jednotky na svých heli?


Třepu se možná, ale jenom, že zítra musím zase do práce ... Záchrana vím co je, asi jsem to napsal blbě. Myslel jsem, že speciálně Rex Assist přijímače se dají použít jako FBL jednotky. Ale nedají, tak přemýšlím o dalších alternativách. Bezpádlové jednotky teď nemám žádné a přemýšlím o vhodných alternativách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač k heli
PříspěvekNapsal: ned 10.03.2019 19:59 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Ahoj :wink: , jo teď už dává otázka větší smysl :D . V tom případě pokud vím tak tohle umí jen V-BAR a jejich rádio... Ovšem cena je trochu out, lépe vyjde Spirit + přijímač Jeti. Jinak já už kompletně coptérky i heli řídím https://rcstudio.cz/cs/66-taranis-x-lite ... Ergonomie pro mé ruce parádní a všechny spínače na dosah, klidně se někdy stav se na to mrknout.

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač k heli
PříspěvekNapsal: ned 10.03.2019 20:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
habasek píše:

Jenže přijímače REX Assist NEJSOU určené pro heli, ale letadla a coptery!


To pro mě není moc potěšující, budu hledat jiné řešení. Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač k heli
PříspěvekNapsal: ned 10.03.2019 20:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Arcicorsa píše:
Ahoj :wink: , jo teď už dává otázka větší smysl :D . V tom případě pokud vím tak tohle umí jen V-BAR a jejich rádio... Ovšem cena je trochu out, lépe vyjde Spirit + přijímač Jeti. Jinak já už kompletně coptérky i heli řídím https://rcstudio.cz/cs/66-taranis-x-lite ... Ergonomie pro mé ruce parádní a všechny spínače na dosah, klidně se někdy stav se na to mrknout.


Díky za info, někdy se ozvu a rád zastavím, s něčím moc dobrým :-) Měj se!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač k heli
PříspěvekNapsal: ned 10.03.2019 20:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 406
Bydliště: Plzeň, CZ
Petronel píše:

To pro mě není moc potěšující, budu hledat jiné řešení. Díky.


No když už máš Jeti volil bych REX 6 či 7 přijímač + Spirit (zapojit přes Ex.bus, máš x funkcí k dispozici + dva volné porty pro telemetrii, např MUI atd. - a nebo jinou FBL jednotku co umí Ex.bus protokol aby jsi využil kanály atd.

_________________
Spirit System (Spirit W1, GTR & others)
Spirit Wave & JETI DS 12
http://www.habada.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz