Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 640 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 43  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain
PříspěvekNapsal: pát 30.11.2012 9:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2011
Příspěvky: 258
Obrázky: 1
Bluetooth pre brain. nemame tu nejakeho kutila ktory by dokazal vytvorit aplikaciu pre android? Trosku ma desi nosich minimalne na prvych par letov notebook pre nastavovanie a mat moznost pripojit si to s telefonom by bolo vyborne..

_________________
PRÔTOS


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain
PříspěvekNapsal: pát 30.11.2012 11:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2008
Příspěvky: 4042
Bydliště: Děčín
Obrázky: 0
Jen podle diskuzí z helifreaku připomínám:
NIKDY NEZAPOJUJTE BATERKU/BEC do "4-5-6/bind" zdířky!
Zdířka kam vedou tři signály.

_________________
Frsky X10S Carbon
Heliny od Mikada, fpv race koptéry a trochu F3K


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain
PříspěvekNapsal: pát 30.11.2012 12:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2007
Příspěvky: 1816
fire píše:
Bluetooth pre brain. nemame tu nejakeho kutila ktory by dokazal vytvorit aplikaciu pre android? Trosku ma desi nosich minimalne na prvych par letov notebook pre nastavovanie a mat moznost pripojit si to s telefonom by bolo vyborne..


Ja jsem koupil stary notebook za cca 2k. Mam ho hozeny v kufru, skrabenec sem, skrabanec tam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain
PříspěvekNapsal: pát 30.11.2012 13:25 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 1.4.2010
Příspěvky: 2524
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
fire píše:
Bluetooth pre brain. nemame tu nejakeho kutila ktory by dokazal vytvorit aplikaciu pre android? Trosku ma desi nosich minimalne na prvych par letov notebook pre nastavovanie a mat moznost pripojit si to s telefonom by bolo vyborne..



to je docela problematicke, zjisteni komunikace bez specifikace je zdlouhave, navic je potreba po updatu softwaru nebo zmene PC rozhrani upravit. Jedine co me napada je napsat do MSH jestli by nedali popis protokolu, nepredpokladam ze by byl sifrovany. Pak vytvorit aplikaci by nebyl problem, 70% veci by se dala pouzit z aplakace pro vstabi. http://youtu.be/chj9prbbjRA ale zjistovat ruco protokol nebu :(

_________________
Logo 600 + spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain
PříspěvekNapsal: pát 30.11.2012 13:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2011
Příspěvky: 258
Obrázky: 1
nostromo píše:
Ja jsem koupil stary notebook za cca 2k. Mam ho hozeny v kufru, skrabenec sem, skrabanec tam.

skrabance ma netrapia mam sluzobny Thinkpad, skor mi ide o pohodlnost.

Asi by bolo jednoduchsie keby s tym vyjde samotny MSH, respektive niekto kto predava jeho jednotky. este je na trhu relativne kratko tak mozno sa dockame. Vbar to ma premakane... aj app na 4D stabi je super

_________________
PRÔTOS


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain
PříspěvekNapsal: pát 30.11.2012 14:17 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.10.2011
Příspěvky: 176
Bydliště: Zilina, Slovenská republika
Presne tak, napisat taku apku rozhodne nie je na par hodin kutenia doma.

Ono elegantnejsie riesenie mi pride realtime tuning parametrov ala hc3sx. Az na to ,ze tam ide ladit len 2 params.
Minimalne rozsirit pocet laditelnych parametrov na moznost ladit 1 celok by bolo super. TJ. PID a nejaky overall gain. Mozno 4 by stacili. Ja aktualne mam na knob-e zisk hlavy a na padle zisk vrtulky.

Preco to hovorim. Ladit to na zemi je fajn ale ladit to za letu je uplne super. Apka na mobil nie je zla, ale toto pilot neda sam ani nahodou a dat params do ruky niekomu inemu, to nie je prave moj sen :)

Ladenie na radiu mi pride ako naj volba, vzlietnem na overenom defaulte, poladim, ak prestrelim, vratim sa o krok spat. Nehrozia krizove situacie ako pri ladeni, sadnem, zmenim, letim.

Tak ci onak som presvedceny ,ze dnesne bezpadlovky "maju na to" aby sa nakalibrovali same. Niekde to uz pisal howking a tiez nazor, ze toto je cesta pre realnu pridanu hodnotu buducich firmware-ov.

_________________
TDR + NEO


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain
PříspěvekNapsal: pát 30.11.2012 14:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.8.2005
Příspěvky: 2351
Bydliště: Dvůr Králové n.L.
Zkusím trochu zalobovat za protokoly, ale moc šancí tomu nedávám. Jinak na ladění jsou výhodou i ty 3 banky, naklapu si na zemi různá nastavení a vyzkouším za letu jak se to chová na různá nastavení.
Jinak autotuning funkce není až tak snadné implementovat, pro naladění některých parametrů je třeba aby regulace přešla do rezonance což není úplně vhodné u heliny a dále by mohlo dojít k nějakému krátkodobému neřízení a to si asi žádný výrobce na triko nevezme. Jako některé věci jdou udělat dynamicky, ale ne všechny. A navíc nastavení regulace hodně ovlivňuje i výsledné chování a reakce na páčky. K čemu mi bude dobrá stabilita když to s ní pak bude hůř reagovat na moje povely atd.

_________________
Raptor E700 (MSH Brain)
MiniProtos (miniVbar 5.2)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain
PříspěvekNapsal: pát 30.11.2012 15:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2010
Příspěvky: 510
Bydliště: Senec
Pre vyrobcu by to malo byt samozrejmostou, ze poskytne informacie, alebo danu APP vypusti on sam..

_________________
DX9
Goblin 570 + Spirit
Compass Chronos + VBar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain
PříspěvekNapsal: pát 30.11.2012 18:07 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2010
Příspěvky: 4631
Bydliště: Brno, CZ
Blog: Zobrazit blog (4)
Uz tak jsou naklady na udrzbu existujiciho softu bez pochyby dost vysoke. Vzhledem k tomu, jaka byla odezva na mirne snizeni ceny na minule strance tohoto vlakna, nevim, jak moc by se siroke verejnosti libilo promitnuti nakladu za developera, ktery se tak jako tak bude 90% pracovni doby mezi updaty FW stourat v nose :) VBar je v tomhle super, ale nezapomente na cenovku.

Automaticke serizeni je problematicke nejen po strance provedeni. Staci se rozhlednout, kolik lidi (zvlast uplnych novacku, kteri po podobne automatice krici nejvic) vozi na helinach ohnute hridele, sypajici se loziska a dalsi chutovky. Dat na podobnou mechaniku neco takoveho, je na svete recept na prusvih :)

_________________
Tom


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain
PříspěvekNapsal: pát 30.11.2012 23:20 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 1.4.2010
Příspěvky: 2524
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
papaya píše:
Pre vyrobcu by to malo byt samozrejmostou, ze poskytne informacie, alebo danu APP vypusti on sam..



proc by melo, jeho produkt jeho pravidla. Ikdyz by informace o komunikaci poskytl, kdo by se stim psal? Pracovat zadarmo pro komercni firmu :D.

_________________
Logo 600 + spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain
PříspěvekNapsal: sob 01.12.2012 0:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2010
Příspěvky: 510
Bydliště: Senec
nadsenci ako Ty ;-)

_________________
DX9
Goblin 570 + Spirit
Compass Chronos + VBar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain
PříspěvekNapsal: ned 02.12.2012 17:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.11.2011
Příspěvky: 1667
Bydliště: Havířov
RadekCe píše:
PS: Můžete někdo vyzkoušet, jak vám chodí kolektiv s Brainem? Na TX kolektivem prudce nahoru a sledovat odezvu serv?
Pořád nevím, jestli ten Brain může ovlivňovat tu rychlost nebo ne? Mám za to, že to dělá i ve vzduchu. Je to prostě zpožděné. A celé to rozebírat a dávat serva přímo do příjímače, abych to vyzkoušel se mi nechce.
Tak jsem konečně rozebral kabeláž, abych vyzkoušel serva na přímo do přijímače a je to bez zpoždění. Reakce okamžitá. Když mám serva přes Brain, tak reagují na pohyb kniplu opožděně.

Teď už fakt nevím, co je špatně? KolaCZek psal se stejným přijímačem i servama, že reakce serv na pohyb knyplu je okamžitá, takže vylučovací metodou zbývá jen Brain nebo nastavení Brainu ... ale krom Agillity, vypnutí exp. a rychlosti serv 65 nebo 200 (nemělo vliv) jsem nic neměnil.

Nenapadá Vás někoho příčina??? :roll: :roll: :roll:

Na pohyb gyra reagují serva okamžitě (jinak by to ani nelítalo), ale na pohyb kniplu je reakce zpožděná. Blbě se s tím lítá.
Zkoušel jsem i jednotlivé serva, jestli to třeba neovlivňuje nějaké vadné z nich, ale i samostatně se chovají všechny stejně - zpožděně přes Brain a okamžitě přímo na přijímači. :( :( :(

PS: Řešil jsem to i tady: viewtopic.php?f=104&t=33990&start=900#p893730

_________________
Blade 130X, FPV Quady QX90, 200, 210, 250, Mini Prôtos FBL Brain
DX7s, Phoenix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain
PříspěvekNapsal: ned 02.12.2012 19:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.11.2011
Příspěvky: 1667
Bydliště: Havířov
Tady je video: http://youtu.be/Tc-h9IDIdeg

_________________
Blade 130X, FPV Quady QX90, 200, 210, 250, Mini Prôtos FBL Brain
DX7s, Phoenix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain
PříspěvekNapsal: ned 02.12.2012 20:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 1417
Bydliště: Bořanovice
RadekCe: Fiha... To je docela mazec. 8O

_________________
SuperZoom 4D, Blade mCP X BL, SAB Goblin 500 @ Spirit
Spektrum DX8, PhoenixRC


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain
PříspěvekNapsal: ned 02.12.2012 22:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2011
Příspěvky: 1040
Bydliště: Šurany
Obrázky: 7
A co tak napisat rovno na podporu?

_________________
T-Rex600E@Spirit T-Rex600N@Spirit T-Rex450@Spirit RaptorG4E720@Spirit Chase360@Spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 640 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 43  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz