Switch to full style
Motory, gyra, serva, regulátory, stabilizátory, ale i ložiska a jiné obecné technické problémy
Odeslat odpověď

Re: KONTRONIK JIVE 80+ HV

úte 19.03.2019 10:36

Pokud jsi koupil regl tak:

-Zresetovat povelem 1
- povelem 4 helimode / kalibrace
-povelem 9 lipol mode

A lítat.

Re: KONTRONIK JIVE 80+ HV

úte 19.03.2019 10:41

Ano, jakmile nastavis heli mod, mas tam automaticky vsechno co potrebujes. Governor, pomaly rozebeh....atd.

Re: KONTRONIK JIVE 80+ HV

úte 19.03.2019 14:24

no budu muset ještě prostudovat ten návod, přece jenom je to trošku jiné "pogramování" než u většiny ESC...

Re: KONTRONIK JIVE 80+ HV

úte 18.06.2019 9:10

Ještě jeden dotaz, do teď jsem lítal na 6S lipol, ale chci přejít na 8S liion, governorem to stáhnout na 75% a tím eliminovat pokles napětí, nelítám žádnou hozenou motyku, tak by s tím snad nemusel být problém, ale... je potřeba něco znova kalibrovat když bude jiný počet článků?

Re: KONTRONIK JIVE 80+ HV

úte 18.06.2019 9:14

Ne, neni potreba nic znovu kalibrovat. Jen upravit otacky krivkou plynu ve vysilaci.
Jen si nejsem jisty proudovym zatizenim tech LiIon clanku. Pokud to ale mas promyslene, nic proti tomu.

Re: KONTRONIK JIVE 80+ HV

úte 18.06.2019 11:10

blesk píše:Ještě jeden dotaz, do teď jsem lítal na 6S lipol, ale chci přejít na 8S liion, governorem to stáhnout na 75% a tím eliminovat pokles napětí, nelítám žádnou hozenou motyku, tak by s tím snad nemusel být problém, ale... je potřeba něco znova kalibrovat když bude jiný počet článků?


Ahoj, jen trochu nerozumím tomu že chceš eliminovat pokles napětí. Předtím jsi měl 6S - nižší napětí a nyní přecházíš na 8S vyšší napětí. Kolik jsi měl prve křivku plynu pro governor? Dál píšeš že nelétáš žádnou hozenou motyku a že by s tím nemusel být žádný problém. Jsem jen trochu zmatený jak to vlastně myslíš...

Re: KONTRONIK JIVE 80+ HV

úte 18.06.2019 11:55

na 6S jsem měl 95%, takže nejsem si jistý na kolik ten governor bral, lítám z 80% heli v maketě bez governoru. Na tuto 700 chci otáčky trochu zvýšit, tak proto volba 8S Liion.

Re: KONTRONIK JIVE 80+ HV

úte 18.06.2019 12:25

No snad počítám dobře.

Berme v potaz napětí plně nabitých sad:

Lipol: 6S - 25,2V
Lion: 8S - 32,8V

Tedy pokud budeš měnit Lipol za Lion, pak se Ti napětí zvýší. Nikoliv, jak jsi psal, eliminace poklesu napětí a záhy jsi tuto myšlenku podpořil tím, že jsi napsal, že nelítáš žádnou hozenou motyku tak snad s tím nebude žádný problém.

A tím že zvýšíš napětí pohonné sady zvýšíš i ty otáčky jak bys rád. Ale z 95% přivřít regulátor na 75% bych řekl že budeš na těch samých otáčkách jako jsi nyní. Je to jen můj teoretický odhad, ale snad se moc nepletu. Každopádně se pohonu uleví regl bude mít v governoru spoustu prostoru pro práci a celou soustavu o dost zefektivníš. A nebo alespoň taková je teorie. Pokud nemáš převod moc do těžka ale asi nemáš. Tomu již odpovídá otevření regulátoru že jej máš někde kde by cca měl být.

Re: KONTRONIK JIVE 80+ HV

úte 18.06.2019 14:09

Pokles napětí jsme myslel u sady během vybíjení, přece jenom liion mají větší pokles napětí vzhledem k odebrané kapacitě. Převod do těžká není, jen teď na 6S tam mám cca 1000 RPM. Když budu mít o 100 víc tak to bude stačit a jak říkáš, regl bude mít víc prostoru pro dorovnávání :D

Re: KONTRONIK JIVE 80+ HV

úte 18.06.2019 14:14

pkotatko píše:Ne, neni potreba nic znovu kalibrovat. Jen upravit otacky krivkou plynu ve vysilaci.
Jen si nejsem jisty proudovym zatizenim tech LiIon clanku. Pokud to ale mas promyslene, nic proti tomu.


Liion chci použít 8S2P VTC6 takže teoreticky 60A, teď z 6S Li-Pol jsem na průměru necelých 20A. Tak snad by to mohly baterky dávat. V druhé Heli mám 7S3P nějakých neoriginálních a docela to funguje...

Re: KONTRONIK JIVE 80+ HV

stř 19.06.2019 11:49

Nekde jsem cetl, ze realna zatizitelnost LiIon je okolo 5A na clanek. Takze pokud odebiras 20A, nebude zrejme zadny problem.

Re: KONTRONIK JIVE 80+ HV

čtv 16.01.2020 15:27

Odloupl se mi chladič i s destičkou při demontáži z bazarové heli. Jde tam nacvaknout zpět a taknějak drží. Mám to něčím přilepit nebo stačí třeba stáhnout elektrikářskou stahovací páskou?
Přílohy
IMG_20200116_143537.jpg

Re: KONTRONIK JIVE 80+ HV

čtv 16.01.2020 17:56

dagx píše:Odloupl se mi chladič i s destičkou při demontáži z bazarové heli. Jde tam nacvaknout zpět a taknějak drží. Mám to něčím přilepit nebo stačí třeba stáhnout elektrikářskou stahovací páskou?

Očistit, teplovodivou pastu třeba na procesory, na několik bodů lepidlo, a přilepit.

Re: KONTRONIK JIVE 80+ HV

čtv 16.01.2020 17:59

Dík .....
Odeslat odpověď