Switch to full style
Motory, gyra, serva, regulátory, stabilizátory, ale i ložiska a jiné obecné technické problémy
Odeslat odpověď

KONTRONIK JIVE 80+ HV

stř 20.06.2012 12:17

Zdravím pánové, nemáte někdo Českej manuál k réglu Kontronik Jive 80+HV?

Re: KONTRONIK JIVE 80+ HV

stř 20.06.2012 20:12

Tak to vypadá že asi Českej manuál neexistuje. Poprosím tedy majitele réglu Jive 80+HV neporadil by mi jak ho nastavit?

Předem děkuji za případné rady.

Re: KONTRONIK JIVE 80+ HV

stř 20.06.2012 21:47

Ne, CZ navod asi neexistuje. Co bys potreboval vedet ?

Re: KONTRONIK JIVE 80+ HV

stř 20.06.2012 22:15

Mno pokud pouze heli mod tak
http://www.youtube.com/watch?v=RSVWNbV6qbs

Pokud i s kalibraci plynu tak
http://www.youtube.com/watch?v=oA5_Pg-ym_A

Re: KONTRONIK JIVE 80+ HV

pát 22.06.2012 4:20

irto píše:Mno pokud pouze heli mod tak
http://www.youtube.com/watch?v=RSVWNbV6qbs

Pokud i s kalibraci plynu tak
http://www.youtube.com/watch?v=oA5_Pg-ym_A



Díky za odkazy.

Re: KONTRONIK JIVE 80+ HV

pát 05.10.2018 18:05

Ahoj.Potřeboval bych radu od někoho kdo má zkušenosti.
Koukám po regulátoru do SNIPERA laheli a zvažuju JIVE 60+ HV. Používám 5s lipol.Pádlový vrtulník.Odběry proudu spíš na spodní hranici.

Manual jsem našel jen na JIVE 80+ HV.Předpokládám že ho můžu použít pro nastavení a že jiný ani není.V EN manualu se orientuju díky dosavadním zkušenostem ale ůplně všemu nerozumím.

Nyní používám JAZZ 40A.Nejsem si jistý jestli můžu použít tu HV verzi. Podle toho co jsem našel jde hlavně o to že je možné nastavit bec na vyšší hodnotu(HV). To já nechci.Bude možné provozovat regulátor jen tedy v tom "LV" nastavení?

Programování vypadá podle manualu a videa stejně jako u kontroniků jazz ,které mám.Takže tam už by snad problém být nemusel.

S jazzem 40A jsem s křivkou plynu s mým pohonem kolem 55%. Bude mít případná změna regulátoru za JIVE 60+ HV vliv na křivku plynu? Pokud ano a byla by níž,asi už by to nebylo moc dobré.Předpokládám,že to snad vliv mít nebude.

Re: KONTRONIK JIVE 80+ HV

pát 05.10.2018 19:14

dagx píše:Ahoj.Potřeboval bych radu od někoho kdo má zkušenosti.
Koukám po regulátoru do SNIPERA laheli a zvažuju JIVE 60+ HV. Používám 5s lipol.Pádlový vrtulník.Odběry proudu spíš na spodní hranici.

Manual jsem našel jen na JIVE 80+ HV.Předpokládám že ho můžu použít pro nastavení a že jiný ani není.V EN manualu se orientuju díky dosavadním zkušenostem ale ůplně všemu nerozumím.

Nyní používám JAZZ 40A.Nejsem si jistý jestli můžu použít tu HV verzi. Podle toho co jsem našel jde hlavně o to že je možné nastavit bec na vyšší hodnotu(HV). To já nechci.Bude možné provozovat regulátor jen tedy v tom "LV" nastavení?

Programování vypadá podle manualu a videa stejně jako u kontroniků jazz ,které mám.Takže tam už by snad problém být nemusel.

S jazzem 40A jsem s křivkou plynu s mým pohonem kolem 55%. Bude mít případná změna regulátoru za JIVE 60+ HV vliv na křivku plynu? Pokud ano a byla by níž,asi už by to nebylo moc dobré.Předpokládám,že to snad vliv mít nebude.
Původní Jive (ne aktuální Pro) nemá HV BEC, max. dá 6V. To HV/LV se vztahuje k napětí pohonné baterie. HV podle návodu zvládá vstupní napětí 16-50V, LV 6-25V.

Re: KONTRONIK JIVE 80+ HV

pát 05.10.2018 19:28

Aha. Díky. Tak to vypadá že snad nemusím nic řešit.

Re: KONTRONIK JIVE 80+ HV

pát 05.10.2018 22:39

Jen nevím jak moc dobře s pěti článkem bude fungovat HV verze i když podle návodu to je na spodní povolené hranici. Normálně se HV verze používá pro 10-12 článek a LV pro šest a níž...

Re: KONTRONIK JIVE 80+ HV

sob 06.10.2018 10:22

Re: KONTRONIK JIVE 80+ HV

stř 17.10.2018 15:28

ahoj koupil jsem použity regl kontronik JIVE PRO 120+ HV a chci provést kalibraci plynu
je nějaké postup prosím? muslim resetovat nastaveni děkuji ?

Re: KONTRONIK JIVE 80+ HV

stř 17.10.2018 18:48

takže jednička reset a pak čtyřka mod helikoptér no a pak nastavit palubní nepěti :mrgreen:

Re: KONTRONIK JIVE 80+ HV

sob 20.10.2018 13:48

Zrovna jsem pátral jak na kalibraci plynu u KONTRONIK KOBY.Manual to neřeší,na youtube taky nic. Tak předpokládám,že při zadávání parametru 4 (heli) si to ten plyn osahá samo tím přesunem kniplu do krajních poloh. Zatím proběhl jen test let ale vypadá že funguje normálně.

Re: KONTRONIK JIVE 80+ HV

sob 20.10.2018 15:13

Kalibrace se deje zaroven pri resetu, parametr1, pak zapnes parametr 4 a litas. Jen v nekterych specifickych situacich potrebujes jeste neco jineho. Napeti BECu nastavis jen pres kartu nebo Progdisk. Netusim jestli stary Jive funguje s Bluetoth programatorem.
Kdyby bylo potreba, Progdisk mam.

Re: KONTRONIK JIVE 80+ HV

úte 19.03.2019 9:03

Koupil jsem s heli Kontronik Jive 80+HV, jak tam jde nastavit governor? nebo ho to v režimu heli nastavuje automaticky při spuštění?
Odeslat odpověď