Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Serva Savox (SH-0253 vs SH-0257 MG)
PříspěvekNapsal: stř 02.05.2012 19:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 1417
Bydliště: Bořanovice
Uz me prestaly bavit Savox SH-0350, kterym se daj strhout prevody uz lehkym stelovanim listu do drzaku.
Jak jsou na tom s prevody serva SH-0253? Maji taky tak maslovy plastovy prevody, jako jsou v SH-0350?
Zkousel jsem googlit obrazek prevodu pro SH-0253 a nasel jsem tohle. Vypada to, ze dve nejvic namahana ozubena kola jsou z kovu. Ale pak jsem zkusil googlit prevody k servu SH-0257 MG a nasel jsem tohle. Melo by to byt uplne totozne servo, jenom s kovovymi prevody. Jenze jediny rozdil jsem shledal v kolecku, na ktere se nasazuje paka (SH-0257MG ho ma kovove). A zrovna na tom se mi na SH-0350 jeste zub strhnout nepodarilo, takze jich tu mam kopec ze strhanych a opravovanych SH-0350. Je opravdu jediny rozdil mezi SH-0253 a SH-0257MG v tom jednom kolecku? A proc u Housky vyjde SH-0257MG na 505,- a SH-0253 na 551,-, kdyz prevody do SH-0257MG jsou o 150,- drazsi, nez do SH-0253? Jsem z toho jelen... 8O

_________________
SuperZoom 4D, Blade mCP X BL, SAB Goblin 500 @ Spirit
Spektrum DX8, PhoenixRC


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Serva Savox (SH-0253 vs SH-0257 MG)
PříspěvekNapsal: stř 02.05.2012 21:23 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2010
Příspěvky: 4631
Bydliště: Brno, CZ
Blog: Zobrazit blog (4)
SH-0253 v klídku do držáku nastavíš. Samozřejmě záleží, jakou silou je tam šteluješ :D

Ty fotky cos nalinkoval jsou spíš ilustrační. Převody na 0257MG vypadají takto a na 0253 takto. Oboje mám teď před sebou na stole v origo balíčcích, aby nebyly pochyby. To, co je tam vyfocené jako SH-0257MG je podle mě sada převodů do Savoxů přeznačených na Align DS410/DS420, teď si nejsem jistý, které je které.
Ta cenová politika bude spíš otázka počtu prodaných kusů, než nějaké skryté logiky ;)

_________________
Tom


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Serva Savox (SH-0253 vs SH-0257 MG)
PříspěvekNapsal: stř 02.05.2012 21:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 1417
Bydliště: Bořanovice
baui: Tak zadnou silenou silou to neni... Proste ohnu listy v gripech a pomaloucku je tlacim, az dojedou, kam potrebuju.
Ted jsem vymenil vsechny prevody. Zahejbal se servama, jestli vsechno funguje. Odpojim baterku. Chci nasadit drzak a jak si servo polehoucku bzuci, jak rovnam lupeni, tak najednou chrrr... A je to zase v riti... Presne ty dve kolecka, ktery jsou na SH-0253 z kovu se o sebe ozuzlaly... :? Jeste tu mam jedny nahradni, ale hned po vyplate bezim pro SH-0257MG a pecu na to... Stejne jsem chtel na bezpadlo neco cilejsiho. Za 505,- je to zkousnutelny. Na nahradnich prevodech do SH-0350 uz jsem je stejne 2x preplatil. Kolecka v kovu by mohly neco vydrzet. A ze se na nich casem udelaj vule... Pff.. Komplet novy prevody stoji dve stovky, takze me to nijak nestresuje. :D Diky za ujisteni, ze SH-0253 maj ty dve nejzatezovanejsi kolecka kovovy. :wink: Az ozuzlam prevody na SH-0257MG, tak do nich koupim nahradni prevody na SH-0253. :D

_________________
SuperZoom 4D, Blade mCP X BL, SAB Goblin 500 @ Spirit
Spektrum DX8, PhoenixRC


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Serva Savox (SH-0253 vs SH-0257 MG)
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2012 4:54 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 31.7.2004
Příspěvky: 171
kolaCZek píše:
A ze se na nich casem udelaj vule... Pff.. :D

Já je mám a řekl bych, že je na nich vůle už od začátku, ale lítat se s tím dá. Původně jsem chtěl DS92 serva, ale člověk míní a prodejce mění, takže až příště :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Serva Savox (SH-0253 vs SH-0257 MG)
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2012 7:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 1417
Bydliště: Bořanovice
bumbalek: Aha... Tak to si zkusim na prodejne, nez je koupim. Ale asi nebude problem vrazit pak do SH-0257MG prevody z SH-0253, na kterych jsou pry vule mensi... :)

_________________
SuperZoom 4D, Blade mCP X BL, SAB Goblin 500 @ Spirit
Spektrum DX8, PhoenixRC


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Serva Savox (SH-0253 vs SH-0257 MG)
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2012 7:37 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2010
Příspěvky: 4631
Bydliště: Brno, CZ
Blog: Zobrazit blog (4)
Pozor, tos trosku spatne pochopil ;) Vule se na SH-0253 casem mensi udelaji diky pouziti na bezpadlu. Kovova serva obecne, zvlast mikro, nejsou na bezpadla a vrtulkove aplikace vhodna kvuli typu cinnosti. Ty neustale miniaturni korekce proste misty vymelou celou mechaniku, ne jen prevody. Takze ani vymena prevodu uz ti pak nepomuze. Plastova kolecka naproti kovu uhnou, servo samotne zustane v poradku a vymenou prevodu vule napravis.
Jestli to chces davat na bezpadlovou makovici, kup rovnou SH-0253 a nespekuluj, pripadne se s vulemi proste smir :) Tech par korun v cene vrtulniku je naprosto zanedbatelny rozdil. U mikro savoxu jsou vule trochu sazka do loterie, na miniprotosovi se mi citelne vule udelaly asi po 150 letech, na minicoradu je mam na klapkach po zhruba desitce.

Jinak MKS DS92 jsou na bezpadlo nevhodna a vyslovne nedoporucovana vyrobcem, takze pokud by ses rozhodl pro tuhle cestu, tak jedine MKS DS92A+. Ty jsou specialne pro FBL. Nebo pak DS95, ty jsou super ale i cenove jinde.

_________________
Tom


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Serva Savox (SH-0253 vs SH-0257 MG)
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2012 7:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 1417
Bydliště: Bořanovice
baui: Ja myslel, ze servo je jenom krabicka, DC motorek, potenciometr a prevody (a jeste nejaka elektronika samozrejme). Jedina mechanika, co by se na servu mohlo omlit a zpusobovat vule jsou prave prevody. Nebo je tam jeste neco jinyho, co by mohlo zpusobovat vule? Jedine snad pastorek na motorku, ktery v nahradnich prevodech neni... Ale, ze by to jedno plastovy kolecko navic u SH-0253 delalo takovy zazraky? To se mi moc nezda...
Tak ok no... Ja tu chci usetrit 150,- a ani to mi neprojde... To je hroznej konicek. :lol: Budou to tedy SH-0253. V pripade, ze bych vyhral ve sportce (to ze nesazim mi sanci na vyhru moc nezmensuje :lol: ), tak mozna budu premyslet o MKS. Ale dat za serva skoro ctyrku mi prijde trochu moc. Hlavne, kdyz nejsem schopnej vyuzit jejich potencial. Ale na druhou stranu... Komu by se nelibilo mit na cyklice DS95 a na vrtulce DS95i. :) Jenom ta cena je brutalni...

_________________
SuperZoom 4D, Blade mCP X BL, SAB Goblin 500 @ Spirit
Spektrum DX8, PhoenixRC


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Serva Savox (SH-0253 vs SH-0257 MG)
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2012 8:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Převodovka serva i s tou vůlí, je taky někdě "kluzně" uložená. Bývá to plastové pouzdro. A to taky neoplívá dlouhověkostí a vůbec. Jsou i konstrukce serv, kdy vytvořená vůle nebyla zapříčeněná převodovkou ale jejím uložení. Bývalý uživatelé těchto serv vědí o kterých píši.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Serva Savox (SH-0253 vs SH-0257 MG)
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2012 8:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 1417
Bydliště: Bořanovice
OPR: A to by mela resit vymena krabicky serva (60,-)... :)

_________________
SuperZoom 4D, Blade mCP X BL, SAB Goblin 500 @ Spirit
Spektrum DX8, PhoenixRC


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Serva Savox (SH-0253 vs SH-0257 MG)
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2012 8:58 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2009
Příspěvky: 4179
Bydliště: Brno
Opravdu u starsich serv 0257 jsem mel vule, ktere nesly odstranit vymenou prevodu. Problem zacne byt v ulozeni hrideli prevodu. Aspon tak jsem to mel ja, ale po mnoha padech, jak je to bez padu nemam zdani, to je stav , kterej se me nikdy moc dlouho nepovedl udrzet. :D
A to je prave duvod, proc jsem presel na 0253, je to uplne stejny servo, ale prave umely prevody zajisti, ze misto ulozeni hridele se nici samotny prevody. Me to prislo setrnejsi k te mechanice.
Dneska nevim asi bych sel do 0257 + lamaci paky od serv. Kluci to litaji a nemuzou si to vynachvalit. Prevody od te doby nemeni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Serva Savox (SH-0253 vs SH-0257 MG)
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2012 9:07 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2010
Příspěvky: 4631
Bydliště: Brno, CZ
Blog: Zobrazit blog (4)
Presne jak pise psena, ty vule se udelaji v ulozeni hrideli a taky v ulozeni motoru samotneho. Jakmile ti plave cele servo, tak kolecka nadelaji jen malo dobreho.
Ja mel na 0257MG s miniprotosem pred prvnim skutecnym padem 162 letu. Zhruba kolem stovky zacnou byt drobne vule a citelne v letu to je tak kolem 150ky. Ten prvni pad moc nezmenil, druhy pad jsem menil dvoje prevody ze tri, vule beze zmeny, a treti pad byla totalka vcetne krabicek serv, takze jsem je sice resuscitoval, ale na helinu uz mi nesmi :D
Od te doby DS95 a i pres cenu na miniP nechci nic jineho, ty serva jsou droga :wink: Jeste DS95i na vrtulku mi chybi.

_________________
Tom


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Serva Savox (SH-0253 vs SH-0257 MG)
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2012 9:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 1417
Bydliště: Bořanovice
Co znamena lamaci paka serva? Je to nejaka spesl s deformacni zonou? Nebo obyc umelohmotna?
Kdyby fungovala paka jako deformacni zona, tak bych bral SH-0257. Prevody by tolik netrpely a vule by se nemusely objevit tak brzo. Hlavne jsem uz pomalu alergickej na meneni prevodu... U tech SH-0350 je to kazdou chvili. Uz si pripadam blbe, kdyz je chodim kupovat. Musi to vypadat, jako ze je zeru k snidani... :lol:

_________________
SuperZoom 4D, Blade mCP X BL, SAB Goblin 500 @ Spirit
Spektrum DX8, PhoenixRC


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Serva Savox (SH-0253 vs SH-0257 MG)
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2012 10:04 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2009
Příspěvky: 4179
Bydliště: Brno
http://www.ac-rc.com/product_info.php?c ... c97phus644


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Serva Savox (SH-0253 vs SH-0257 MG)
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2012 10:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2009
Příspěvky: 3250
Bydliště: Prešov, SK
paka ktora sa pri pade ulomi a prevody preziju bez ujmy.
http://www.ac-rc.com/product_info.php?c ... tjl4lp9g54
Je trosku meksia, mne nevyhovovali. Zda sa mi, ze sa ohyba pri zatazi.

_________________
T8FG - Tarot345PRO BeastX, Protos430 BeastX
http://kennymccormick.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Serva Savox (SH-0253 vs SH-0257 MG)
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2012 10:11 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2010
Příspěvky: 4631
Bydliště: Brno, CZ
Blog: Zobrazit blog (4)
Vzniku vuli tak jako tak nezabrani, nedelej si nadeje ;) Jen nebudes tak trhat prevody pri padech.

_________________
Tom


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz