Switch to full style
Motory, gyra, serva, regulátory, stabilizátory, ale i ložiska a jiné obecné technické problémy
Odeslat odpověď

Re: Roxxy regulatory a jejich nastaveni

pon 05.03.2012 15:17

eco píše:fftip je v tom že to na podzim ve stejné sestavě, pouze rádio byla Fut 8FG točilo o cca 200víc...že by Fut nějak jinak vysílala :lol:

to bude baterkama, nicim jinym

Re: Roxxy regulatory a jejich nastaveni

pon 05.03.2012 16:11

Pastorky objednány, uvidíme co to dá.
Snad by to baterky mohly dát, byly čerstvě sundány z nabíječky a točil jsem v ruce s nulovým kolektivem...

Re: Roxxy regulatory a jejich nastaveni

pon 05.03.2012 17:24

eco píše:fftip je v tom že to na podzim ve stejné sestavě, pouze rádio byla Fut 8FG točilo o cca 200víc...že by Fut nějak jinak vysílala :lol:

A zkalibroval sis rozsah plynu po vymene vysilace :?: :idea:

Re: Roxxy regulatory a jejich nastaveni

pon 05.03.2012 20:45

DaveLister píše:
eco píše:fftip je v tom že to na podzim ve stejné sestavě, pouze rádio byla Fut 8FG točilo o cca 200víc...že by Fut nějak jinak vysílala :lol:

A zkalibroval sis rozsah plynu po vymene vysilace :?: :idea:

Jo ale až dnes :? už to točí 2500 na 80% v rádiu :)
To mě napadlo až dnes, kdy jsem si vzpoměl že na Fut jsem snad měl plyn roztáhlý na 130%...

Re: Roxxy regulatory a jejich nastaveni

úte 12.06.2012 11:46

Tak jsem si až do minulého týdne poletoval s reglem 960-6 v Protosovi a to bez kalibrace plynu. Byl jsem celkem spokojený na 67% a pastorek 15T jsem točil max 2550 na govíka. O víkendu jsem kalibraci proved (nevím jestli dobře) a teď to točí jako k.áva. Na 67% 3184.

Když jsem kalibroval měl jsem křivku plynu 0-50-100, koncové body L100%,H100%.
Kalibraci jsem provedl jen v režimu vpřed a stop, tedy 100% a 0%.
Doufám tedy, že je to správně. Nebo se při kalibraci počítá s nějakou výkonovou rezervou a křivka plynu je jen 0-80, nebo se má zvýšit rozsah koncových bodů?

Pokud je to správně tak to vypadá na 13T pastorek a možná i jiný motor.

Jak jste regl. kalibrovali?

Re: Roxxy regulatory a jejich nastaveni

stř 13.06.2012 10:55

ahoj, robil som to rovnako.
Krivka v Tx 0- 100%, zanut vrtas pri plnom plyne, regl nieco odpipa /co uz nepametam/ stiahnut na nulu a zasa nieco zahra.

Teraz ked to mas takto skalibrovane tak nieje vhodne nastavovat krivku plynu nad 80%-85%. Cize do max 80%. Aspon teda podla mna. Osobne sa mi osvedcuje drzat sa niekde medzi 65-75% a tomu prisposobit pastorok. Robi sa aj 12T, najdes na infinityhobby.
Od 90 do 100% sa uz sa otacky ani nezvysia, myslim ze je tam nieco ako dead band, mrtve pasmo...
Samozrejme bavime sa o goviku.

Re: Roxxy regulatory a jejich nastaveni

stř 13.06.2012 11:12

Kenny McCormick: Mam za to, ze si regl nechava prostor pro governor. Kdyby dal na 100% plynu opravdu 100%, tak uz by nebyl schopen udrzet otacky. Nebylo by kam pridavat. :)

Re: Roxxy regulatory a jejich nastaveni

stř 13.06.2012 16:48

Ano, ale pri roxy je jedno, ci das 90%, 95% alebo 100%.
maximalne otacky a tym aj priemerne budu rovnake. Skusal som to.

Re: Roxxy regulatory a jejich nastaveni

úte 19.06.2012 15:13

Lze tento regl. resetnout do továrního nastavení? Nenašel jsem v návodu nic za pomoci kniplů ani boxu. Nějaký fígl?

Dík.

Re: Roxxy regulatory a jejich nastaveni

čtv 09.08.2012 16:06

Nedarí sa mi nastaviť Roxxy regulátor pre T-Rex 600 Pro s motorom BL600MX.
Na začiatku sa mi motor točil, ale točil sa opačným smerom. Tak som pripojil programmer a dal reverze a od vtedy sa mi motor už netočí vôbec aj keď som hodnoty nastavil na tie pôvodné.

Mám to takto:
Select Battery (Batterietyp) - Lipo
Cut Off Voltage (Abschaltspannung) - Auto
Cut Off Type (Motor Aus Typ) - Soft Off
Motor Direction (Motorlaufrichtung) - Normal
Advance Timing (Motor Timing) - 8°
Acceleration (Beschleunigung) - Normal
Start Power - Lowest
Response of Governor (Reglercharakteristik) - Normal
Governor On/Off (Drehzahlregler An/Aus) - On
Motor Pole Num (Motorpolzahl) - 6

Re: Roxxy regulatory a jejich nastaveni

čtv 09.08.2012 16:27

zkousel jsi prohodit zapojeni dvou z tech tri kabelu, ktere vedou z motoru do reglu?

Re: Roxxy regulatory a jejich nastaveni

čtv 09.08.2012 16:48

Nie to nie. Mal by som?

Re: Roxxy regulatory a jejich nastaveni

čtv 09.08.2012 16:51

no pokud toci na opacnou stranu, tak ano :)

Re: Roxxy regulatory a jejich nastaveni

čtv 09.08.2012 22:42

Marek,

nehra nejaku melodiu, ked zapojis vrtas?

Kalibroval si plyn?

To s prehodenim kablikov myslim ze nepomoze..

Re: Roxxy regulatory a jejich nastaveni

čtv 04.10.2012 17:33

Caute.No pripajam sa aj ja s problemom o ktorom sa manual vobec nezmienuje a co ste tu uz preberali.Ide o to ze ako spojadnit ten regulator?Mam Roxxy 100A a T8FG a programatorom som ho uz naprogramoval.Aky je presny postup tej kalibracie?
Ja som to urobil tak ze som pozapajal regulator prijimac na bateriu.Potom som zapol TX nejake tony zahral.Lenze vo finale je to tak ze motor sa zacne roztacat ak mam paku plynu v strede a ked ho dam hore vypne.Ak packu dam uplne dole tak tam mam maximalne otacky.Cize od stredu sa len roztaca,ak idem s packou nad stred tak tam sa vypne.A este jedna vec ak si prepnem na TX trottle hold tak namiesto toho aby sa mi motor uplne vypol bezi na max.otackach.Co robim zle?Dakujem
Odeslat odpověď