Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30.12.2008 16:52 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2008
Příspěvky: 19
Já jsem toto gyro nastavoval dle návodu "vše do pravého úhlu" s tím že jsem pro nulovou hodnotu servo vrtulky připojil přímo do příjmače bez gyra. A zatím spokojenost i teď při cca -4 C drží OK. Akoráte je zapotřebí napájení připojit když je vrtulník na perfektní rovině.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30.12.2008 17:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2008
Příspěvky: 1055
Bydliště: Dar es Salaam, Tanzánie
Režimy uvedené v položce gyra (také v položkách THRO CUR a PITC CUR) Normal a Stunt jsou letové režimy. Kdy NORMAL se používá např pro normální let, visení, přistávání a STUNT se nastaví pro akrobacii. Přepíná se to přepínačem GEAR/F.MODE (umístěný vpravo na čele vysílače). V menu gyra si to ale musíš nastavit (jdou tam i jiné varianty přepínání-např gyro, kdy citlivost přepínáš nezávisle na NORMAL/STUNT páčkou vlevo nahoře s popisem GYRO/FLAP) na SW-F.MODE (volba umístěná v horním řádku).

Když si tuto volbu nastavíš a půjdeš do menu gyra, vyzkoušej si páčkou (po potvrzení funkce) její činnost - bude Ti mezi volbami 1 a 2 přeskakovat šipka. Tato funkce je přímo závislá i na THRO CUR (plyn) a PITC CUR (náběh listů). Tudíž si pro různé letové režimy můžeš nastavit různý výkon motoru a náběh listů.

Např.: režim NORMAL - citlivost gyra 65%, motor 0-20-40-60-80-100, náběh listů -2% až + 10%

režim STUNT - citlivost gyra 25%, motor 100-80-60-80-100, náběh listů -10% až +10%
(toto byl jen příklad!!!)

Pokud ale nechceš, aby tato volba režimu gyra byla na čemkoli závislá nastavíš si v položce gyra v horním řádku funkci GYRO. Pak budeš přepínat mezi citlivostí gyra přepínačem GYRO/FLAP.

Když si řádně pročteš manuál DX6i je to tam celkem příjemně popsané. Pokud jej nemáš, pošli mi v SZ mejl, pošlu Ti jej v PDF.

_________________
Spectrum DX6iBlade mSRT-Rex250, T-Rex450PRO, T-Rex500Hyperion 0610i Duo IIa mnoho dalšího.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30.12.2008 18:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 16.12.2008
Příspěvky: 355
Bydliště: Boskovice
Vsak jsem to popisoval v predchozim prispevku. Cetl jsi to? Nastaveni techto modu jsem tam popisoval. Vim jak to facha. Ale furt nevim, jak to gyro prepnout do normal modu. Ale vyresim to jak psal ogie. Vyradim gyro uplne, tim nasimuluju normal mod, nastavim vrtulku a je to.

Ale mozna si nerozumime. Rezim normal a stunt neprepina rezim gyra. At tak ci tak, gyro je porad v HL modu.

_________________
Blade 400 3D, T-rex 500 ESP, E-maxx brushless a pak mraky dalších, nevejde se mi to sem :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30.12.2008 18:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.1.2008
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha 9 - Prosek
Yopi píše:
Vyradim gyro uplne, tim nasimuluju normal mod, nastavim vrtulku a je to.
To uz to rovnou muzes nastavit jen tak, od oka :-). Oboji vyjde zhruba tak nastejno (popravde si myslim ze kdyz te vrtulka netrapi, tak je zbytecny se v tom vrtat*).

Stred serva dany gyrem nemusi byt tentyz jako stred dany vysilacem. Sice plati ze stred je pri sirce pulsu 1.5ms, ale je to takova ...rekneme orientacni hodnota. Pro priklad: Futaba 3PM ma stred 1.513ms, Walkera WK-0701 ma stred 1.452ms (oboji plusminus nejaka ta tisicina).


*) No dobre, to bych kecal. Ja se taky snazim mit vsechno pünktlich :-)

_________________
[i]MiniTitan[/i]
[i]Futaba T7C[/i]
[url=xmpp://kmarty@jabber.bluetone.cz][img]http://jabber.bluetone.cz/status/kmarty-phpbb.gif[/img][/url]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30.12.2008 19:16 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2008
Příspěvky: 190
Bydliště: Přerov
Yopi píše:
Kdyz nastavim citlivost jak pises, tak KDE prepnu gyro na normal? Kde konkretne, v jake polozce, protoze v menu GYRO, jestli myslis ty dve polozky normal a stunt, tak tim se neprepina mod gyra, ale na jaky prepinac ma reagovat. Jestli na FLAP/GYRO, nebo F.MODE/GEAR. Tim si jenom volis, jestli si citlivost prepinas sam kdy chces packou FLAP/GYRO, nebo jestli se ti zmeni citlivost pri prepnuti F.MODE prepinace.


Pokud nastavis citlivost gyra tak jak rikam,tak prepnes gyro na NORMAL mod tim prepinqcem kterej mas nastavenej,ja to mam FLAP/GYRO a poznas to jednoduse gyro v HL sviti a v NORMALU ne...pak jen seridis doraz vrtulky a vratis na HL a uz to nachas :o)
No a prepinac ,kterym to ovladas si sam urcim v polizce GYRo na radiu pod volbou SW (switch) jako prepinac...tak vyzkousej

_________________
Logo 600SX
mini Vbar 5.3 PRO


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30.12.2008 19:16 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2008
Příspěvky: 19
Po připojení serva zpět na gyro si gyro po chvilce vrtulku natočí o něco dopředu. Když , ale jde servo přímo na příjmač s táhlem na středu a vše dám do úhlu šoupě je na stredu hřídelky. Pravdou je , že jsem spíše novým uživatelem vrťase a nastavení laboruji, ale zatím takhle se mi to osvětčilo po vyndání z krabice ,samozřejmě RTF, to zrovna ideálně směr nedrželo :roll: . Druhá pravda je ,že další investice půjde do nějakého osvědčeného gyra :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30.12.2008 20:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 16.12.2008
Příspěvky: 355
Bydliště: Boskovice
Gyro sviti at tam je citlivost jaka je.

_________________
Blade 400 3D, T-rex 500 ESP, E-maxx brushless a pak mraky dalších, nevejde se mi to sem :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30.12.2008 20:28 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2008
Příspěvky: 190
Bydliště: Přerov
Yopi píše:
Gyro sviti at tam je citlivost jaka je.


Moje teda ne,sviti jen na HL mod-jestli jine to tak nemaji tak se omlouvam.
Pouzivam GULANG GM700

_________________
Logo 600SX
mini Vbar 5.3 PRO


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30.12.2008 20:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 16.12.2008
Příspěvky: 355
Bydliště: Boskovice
Aha, tak tam ti to tak fungovat muze, ale jak to tak vypada ja mam takovej shit gyro. Ale to je jedno, uz to mam nastaveny.

_________________
Blade 400 3D, T-rex 500 ESP, E-maxx brushless a pak mraky dalších, nevejde se mi to sem :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30.12.2008 20:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.5.2008
Příspěvky: 394
Bydliště: Ostrava Poruba
a přišel si teda jak se to přepíná??? taky jsem nad tim koumal, ale nic...ještě si skusím pohrát s tím kolečkem co je na gyru...to je na nastaveni zisku, pokud se nemýlím???...

_________________
DX6i; Blade 400 3D; Super Zoom 4D
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=287&amode=
Obrázek


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30.12.2008 20:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 16.12.2008
Příspěvky: 355
Bydliště: Boskovice
Jo, to je na nastaveni zisku, ale jen pokud mas odpojenej od prijimace ten konektor s jednim kablikem. Neprisel sem na to jak se to prepina. Kdyztak dej vedet.

_________________
Blade 400 3D, T-rex 500 ESP, E-maxx brushless a pak mraky dalších, nevejde se mi to sem :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30.12.2008 21:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.7.2007
Příspěvky: 1130
Bydliště: Praha 6, ČR
Obrázky: 12
u vsech gyr co znam (toto neznam) je to stejne a to nasledovne: 0 - 50% na kanalu ve kterem je pripojen jednozilovy kablik (AUX nebo GEAR) je normal mod a 50 - 100% je HL mod. takze pokud na vysilaci nastavim 40% znamena to 80% v normal modu a pokud nastavim 90% tak to znamena taky 40% ale v HL.

50% na vysilaci = 100% zisk normal
100% na vysilaci = 100% zisk HL
25% na vysilaci = 50% zisk normal mod

(nedavat presne 50% na vysilaci - gyro si pak nemuze vybrat norm. nebo HL :-)

PS: ja gyro ovladam primo prepinacem na GEAR a polozku gyro mam vypnutou a tak je rozsah -100% az 100% takze nemusim prepocitavat zisk a hned to vidim pokud je to minus je to norm pokud plus je to HL a procenta odpovidaji na zisku. a na kanal nastavim rozsah treba -30 a 70 a to znamena ze prepinam 30% norm a 70 HL

sorry ze to pisu tak roztahly ale vysvetluje se to pekne blbe tak to snad nekdo pochopi

_________________
T-Rex 600N Spirit, Tx Aurora.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30.12.2008 21:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 16.12.2008
Příspěvky: 355
Bydliště: Boskovice
Sakra Maxipse, fakt to tak funguje, uz to tu radili jini (jinymi slovy), ale to debilni gyro to na sobe proste neda nijak znat, tak pak aby to covek poznal. Furt sviti jak potrhly. Diiiiiky.

_________________
Blade 400 3D, T-rex 500 ESP, E-maxx brushless a pak mraky dalších, nevejde se mi to sem :-)


Naposledy upravil Yopi dne úte 30.12.2008 21:51, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30.12.2008 21:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.5.2008
Příspěvky: 394
Bydliště: Ostrava Poruba
takže když v ovladači v položce gyro nastavím hodnotu od 51% do 100% je gyro v HL modů..

když dám 0% až 49% je gyro v režimu normal...

chápu to dobře nebo jsem debil..

_________________
DX6i; Blade 400 3D; Super Zoom 4D
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=287&amode=
Obrázek


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30.12.2008 21:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 16.12.2008
Příspěvky: 355
Bydliště: Boskovice
Chapes to dobre. ALe 49% normal modu je 1% citlivost normal modu, to me taky matlo, kdyz sem tam nastavil 49% a gyro skoro jakoby tam nebylo. Od 50% dolu se citlivost gyra v normal modu zvysuje.

_________________
Blade 400 3D, T-rex 500 ESP, E-maxx brushless a pak mraky dalších, nevejde se mi to sem :-)


Naposledy upravil Yopi dne úte 30.12.2008 22:03, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz