Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Lepite sroubky na heline?
Ano 96%  96%  [ 27 ]
Ne 4%  4%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 28
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 07.09.2008 22:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
zdzd píše:
Zelený je na pastorky a podobné věci. Jednou zalepíš a už nerozebereš. Na šrouby ho nedávej!


Je tu mala moznost, ze to rozebrat pujde, pokud sroub nahrejes velkou teplotou. Ale opakuju, jen mala. U zelenyho se proste prepoklada, ze to nebudes chtit nikdy rozebrat.

Diky vsem co prispeli, beru to jako uzavrenou vec. Lepit, lepit, lepit, jinudy cesta nevede.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 07.09.2008 22:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11190
Bydliště: Břeclav, ČR
Gidy píše:
Mno tak pastorky na spalováku nemám, ale mám na hlavní hřídely jedno problematické místo. Ale uvidíme, ještě se s někým poradím. JO a jakým lepidlem teda lepit ty šrouby do bočnic???? normálním sekunďákem? mám tu nějakého bizona či co s aktivátorem.


Samořezky do plastu se většinou lepit nemusí, a když tak hlavy pojistit sekunďákem. Kov do kovu vždy lepit. "Povolovací" anaerobní lepidlo je většinou modré. Ale nemusí. Záleží na výrobci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 07.09.2008 23:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2007
Příspěvky: 513
Bydliště: Sokolov
vždy se řídím radami zkušenějších takže lepit.Mohu se zeptat kde kupujete modrý Loctite?
Snažím se pokud možno neotravovat a hledat sám.
Zkusil jsem to naklepat do vyhledávače a vychrlilo to na mně mraky odkazů Loctite + různá čísla.Neznám přesné označení a hledat to je asi na dlouho.........


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 07.09.2008 23:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2007
Příspěvky: 1816
zdzd píše:
Gidy píše:
:lol: Tak tak. Takový držák rotorových listů, to už byl docela masakr. :?


Petr Novotný teďka líčil jak byl na předváděčce někde v Norsku či kde. Zrovna když devadesátková helina visela před ním (a to se mu často nestává), tak z ní najednou zmizely oba listy i s unašeči. Helina kecnula na zem, aniž se jí cokoliv stalo. Listy - 700mm šavle - šťastnou náhodou odfičely několik desítek metrů do leva a doprava. Jen díky tomu nikoho nesejmuly. Hleděl na to jako puk. Důvod? Helinu připravoval nový mechanik a nezajistil šrouby v příčné hřídeli.


To je neomluvitelne. I zacatecnik vi, ze to je hlavni misto pro lepeni, uz z logickeho mysleni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 07.09.2008 23:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
Rotvík píše:
vždy se řídím radami zkušenějších takže lepit.Mohu se zeptat kde kupujete modrý Loctite?
Snažím se pokud možno neotravovat a hledat sám.
Zkusil jsem to naklepat do vyhledávače a vychrlilo to na mně mraky odkazů Loctite + různá čísla.Neznám přesné označení a hledat to je asi na dlouho.........


Mam "cinskej" a nevidim rozdil. Cena $1 :-)

http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... &sortlist=
==> Threadlock -Medium Strength (Blue) 10ml

Vsichni tam popisujou, ze butylka neni moc plna, maji pravdu, ale tech 10 ml tam je ;-) Lepim s tim snad uz rok a mam furt prvni, nemylim-li se.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 07.09.2008 23:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2007
Příspěvky: 513
Bydliště: Sokolov
scarabeus píše:
Rotvík píše:
vždy se řídím radami zkušenějších takže lepit.Mohu se zeptat kde kupujete modrý Loctite?
Snažím se pokud možno neotravovat a hledat sám.
Zkusil jsem to naklepat do vyhledávače a vychrlilo to na mně mraky odkazů Loctite + různá čísla.Neznám přesné označení a hledat to je asi na dlouho.........


Mam "cinskej" a nevidim rozdil. Cena $1 :-)

http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... &sortlist=
==> Threadlock -Medium Strength (Blue) 10ml

Vsichni tam popisujou, ze butylka neni moc plna, maji pravdu, ale tech 10 ml tam je ;-) Lepim s tim snad uz rok a mam furt prvni, nemylim-li se.


Díky za typ.
Ten odkaz nechtěl vyhledávač ,,sežrat " tak jsem ho rozkouskoval a dobral se k cíli.Maj tam zajímavý věci,leč něco z našich luhů a hájů by někdo nevěděl?značku neřeším,jen aby to drželo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 07.09.2008 23:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2007
Příspěvky: 513
Bydliště: Sokolov
Tak teď čumím jako jelen,najednou ten odkaz maká jak u mně tak i ten v Tvém příspěvku..........hmhmhm...to jsou věci....... 8O


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 07.09.2008 23:49 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2007
Příspěvky: 75
Bydliště: Libštát (ork. Semily)
ja mam zalepeny vsechny kovovy spoje (i ty u kterych v navodu lepeni nebylo), ale presto se me nedavno povolily unasece hlavniho rotoru (byly lepeny modrym lepidlem ze stavebnice trex600)
tak nevim jestli jsem tam toho dal malo nebo jestli se mi tam dostalo trochu vazeliny z tech "skladanych" lozisek kazdadne jsem to poradne odmastil a dal tam nejaky cerveny lepidlo co mame na dilne a zda se to byt Ok

btw
listy me neuleteli :oops: .. ze se jsou povoleny jsem si NASTESTI vsimnul na zemi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 07.09.2008 23:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
Rotvík píše:
Tak teď čumím jako jelen,najednou ten odkaz maká jak u mně tak i ten v Tvém příspěvku..........hmhmhm...to jsou věci....... 8O


Asi 2x jsem ho menil, protoze ho nechtelo forum prelouskat... :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08.09.2008 0:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2008
Příspěvky: 963
Bydliště: Praha
Tak locktide, neni uplne stoprocentni zaruka ze se sroubky nepovoli!
Ale je pravdepodobne, ze se ti to nepovoli behem letu, takze je dobre kontrolovat sroubky prubezne zdali se nepovoluji.
Lepim take vsechny sroubky do kovu (v plastovem(neSE verzy) maxirovy jich moc neni) modrym locktidem "UHU schrauben sitcher"(kterej mi dali v Pecka model, kdyz sem se ptal na locktide na sroubky), a presto mi upadl unasec listu vrtulky, nastesti az po pristani, bylo to asi zpusobeno vyssimi vibracemy, ktere mohl zapricinil spatnej prevod mezi Y0502(kolo 40 zubu) a Y0555(pastorek na kolo 42 zubu).


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08.09.2008 7:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2008
Příspěvky: 1055
Bydliště: Dar es Salaam, Tanzánie
Bohužel jsem byl taky kdysi přítomen tomu, když se povolily unašeče rotorových listů a celé to i se šavlemi ulétlo.
Bylo to u prcka T-Rex450, visel ve výšce očí. Jeden rotor si to prosvištěl okolo mě - byl to opravdu velmi nepříjemný zážitek!

_________________
Spectrum DX6iBlade mSRT-Rex250, T-Rex450PRO, T-Rex500Hyperion 0610i Duo IIa mnoho dalšího.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08.09.2008 13:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
BLC EgrO píše:
Guma jsi ty už jen proto že jsi založil tohle vlákno jen proto aby ses mohl dál tahat za bambuli a řikat, že jsi dobrej...

:lol: tak to je presny, jinak samozrejme lepit, ale to je tak vseobecne znama vec, ze mam taky pocit, ze si to tu dotycny zalozil, aby se mohl nechat ujistovat o tom jak je dobrej :lol:

_________________
P-47 Thunderbolt - Titan ZG 20; SniperV2 - 6s A123; Plackolet - 2,5ccm; EPP Mustang; BF109e; Futaba T7C FASST; Hyperion EOS0610i NET


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08.09.2008 13:29 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
j3nda píše:
:lol: tak to je presny, jinak samozrejme lepit, ale to je tak vseobecne znama vec, ze mam taky pocit, ze si to tu dotycny zalozil, aby se mohl nechat ujistovat o tom jak je dobrej :lol:


...prohlasi nekdo, kdo nema paru oc bezelo. Takze strucne:

BLC EgrO mi na ICQ psal takove bludy o vrtulnicich, ze jsem se mu kazdy zvlast snazil vyvratit, aby pak nebrecel, az to rozseka. Celkem se darilo, ale s NElepenim sroubku me dostal prohlasenim, ze se ptal nekoho veeeelmi zkuseneho a ten mu potvrdil, ze lepeni je zbytecnost. Ani padne argumenty typu vibrace mi nepomahaly presvedcit ho. Pry jsem paranoidni a ze kdyz to utahne, ze se nemuze nic stat a jestli jsem to zkousel, utahnout a po 5 letech zkontrolovat, pry se mu ani jeden nehnul...

Kdyz to stale nechtel pochopit, napadlo me zalozit vlakno, kde mu ostatni svymi prispevky otevrou oci, aby chapal, ze lepit se musi a basta.

Pokud si nekdo stale mysli, ze mam nejaky nutkani ujistovat se v tom, ze "sem dobrej", necht tak cini dal, nehodlam nikoho uz dal presvedcovat.


Naposledy upravil scarabeus dne pon 08.09.2008 14:44, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08.09.2008 14:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
scarabeus píše:
Kdyz to stale nechtel pochopit, napadlo me zalozit vlakno, kde mu ostatni svymi prispevky otevrou oci, aby chapal, ze lepit se musi a basta.


ok pokud to bylo takhle uz mlcim

_________________
P-47 Thunderbolt - Titan ZG 20; SniperV2 - 6s A123; Plackolet - 2,5ccm; EPP Mustang; BF109e; Futaba T7C FASST; Hyperion EOS0610i NET


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08.09.2008 16:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.7.2008
Příspěvky: 401
Bydliště: Nový Jičín/Ostrava
Teď se musím zastat scarabeusa, protože jsem byl u zrodu této diskuze, a vím že to nedělal aby se nějak ujistil o tom že je dobrý. To byla jen najapná poznámka onoho dotyčného. :!: Ale dle mého tahle diskuze je zbytečná. Všichni víme jak na to. :wink:

_________________
Toro 900, Vapor, T-rex 600n (OS max 50H+Muscle pipe 5) Futaba FF9.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz