Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1487 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 96, 97, 98, 99, 100
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Spirit FBL - bylo 4Dstabi
PříspěvekNapsal: stř 13.03.2019 9:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Woita píše:
To co zde měříme je asi pouze baro, těžko říct jestli samotné baro může takhle jezdit vlivem změny počasí během jedné hodiny - možná že jo...

Určitě jo. Změna tlaku o jeden hPa dělá při 0°C výšku 8 m, při 10°C je to 8,3 m a tak dále. Samozřejmě to závisí i na nadmořské výšce. Třeba v 1 800 m je tento rozdíl při změně o 10 m, v 7 300 m až při 20 m.

Kolem a kolem, 1 hPa rozdíl tlaku je 10 i více m výškových.

Pohledem do meteostanice vidím, že dnes má má tlak u nás rozkmit 5 hPa během čtyř hodin. V historii vidím že denní rozdíl mezi min a max je běžně 10 hPa. Bývá i to i 20, nejvyšší jsem loni zahlédl 30.

Jinak řečeno, barometrický výškoměr zcela normálně během dne naměří změnu výšky 50 až 100 m, někdy až 300 m. A může se to odehrát během pár hodin - vidím i 15 hPa za pět hodin.

A to se ještě nebavíme o změnách teploty.

A pokud to měříš na balkóně, stačí jakýkoliv závan větru, uvnitř třeba otevření okna nebo dveří na návětrné či závětrné straně bytu a desítky metrů už letí...

Předmět příspěvku: Re: Spirit FBL - bylo 4Dstabi
PříspěvekNapsal: stř 13.03.2019 16:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Zdzd, díky za osvětu.
V konfiguračním programu Spirita je (myslím že to i Tomáš potvrdil) sice kolonka "výška", ale je to pouze "výška_dle_baro_čidla", neboli nějak přepočtený okamžitý tlak.
Celkem GEO Link tu skutečnou_výšku jistě počítá značně složitě, i na základě GNSS, akcelerometrů a kdoví čeho ještě.
Takže jsme společně s kolegou Falconem navrhovali, aby program ukazoval skutečnou (spočítanou) výšku. Pak by se dalo kontrolovat, jestli je jednotka - co se týká výšky - korektní. Takto nás to zbytečně vyplašilo.

Já jsem měl jeden nemocný GEO Link (Tomáš mi ho promptně vyměnil za nový), tam helikoptéra měla výškové omezení od mínusu do plus 10 metrů jen to fiklo. Bylo to docela nebezpečné, tak proto jsem začal zkoumat jak je to vlastně přesné a dostal se k tomu údaji "výšky" v programu.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1487 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 96, 97, 98, 99, 100