Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 07.04.2020 11:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
TomasN píše:
Ono ten cenový rozdíl mezi Logo 550 a 600 není moc velký. Dost dílů je společných, většina elektroniky také. Asi největší problém je to nabíjení 6S vs 10S. Ale i těch 10S lze nabíjet jako pětičlánek, buď postupně nebo paralelně.

Jedno období jsem myslel, že budu provozovat jenom jeden vrtulník a volil jsem mezi Logem 550 a 600. Nakonec jsem šel do 600ky.


Přesně tak. Naprostá pravda co píše Tomáš. Mezi 550 a 600 je cenový rozdíl stavebnic nepatrný, cca 2200Kč. Ale v letových vlastnostech a výkonech je rozdíl velký. Pokud uvažuješ pouze o jednom vrtulníku, pak ber ten absolutně největší, který si můžeš dovolit jak správně psal Honza (Troll). Budeš létat piánko a je velký předpoklad, že Ti baterky vydrží dlouho. Těch provozních nákladů bych se opravdu nebál.
Jen pro Tvoji představu moje náklady za poslední 2 roky provozu Loga 600 (opravdové dva roky - létám i přes zimu a nedělám mezi sezonami pauzu ) hrubě odhaduji na 600-750Kč. Jelikož jsem výměnu ložisek rozdělil asi na tři etapy a to poštovné na dobírku je pekelně drahé. :) Jinak nic.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 07.04.2020 16:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
Pekne sa tu rozbehlo. :D

S Logom 600 da sa urobit vselico, je schopny bezat aj na baterku 6S a pri 1400 rpm zalietat aj to, ..so schopnym pilotom samozrejme, lebo to uz potrebuje fakt vyborneho pilota, je to inac krajnost, je to uz ale nieco extremne s Logom 600 zalietat si to a na tych malych otackach :


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

(No ked vasylp ti pomohol Petronel aj v sukromnej sprave a vidim, ze uz aj sem napisal viac a neslo mu len o to, aby jednu kopol do helipali, to je vyborne, je fajn a som rad. :) )

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.04.2020 22:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Pěkné video, moc se mě líbí. Docela mě překvapuje, na jaké malé otáčky to ještě lítá :-) Pomalejší styl je mě hodně blízký. Zítra jedu okouknout Goblina 500 za letu, těším se. Hrozně rád bych ale viděl ještě Logo 550 - 600 také za letu, snad se zadaří s někým domluvit :-)

Hezký večer


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 09.04.2020 7:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
K té hmotnosti..... pořídil jsem si Devila 505, a plánoval jsem mu nasadit maketový kabátek, protože makety se mi vždycky moc líbily. Zabrousil jsem zde na RCM do sekce maket a konzultoval tam se zkušenými maketáři. Jsou to pohodáři, skvělí chlapi, a ochotně mi, nezkušenému, radili. Když jsem jim nastínil, kolik by moje "maketa" mohla vážit a že se mi to zdá moc, tak jsem je docela svými obavami pobavil a zjistil jsem, že hmotnosti netřeba se obávati. Dokonce někteří přidávají kvůli maketovému projevu závaží (normálně olovo).
Ono je to trochu jiné než u letadel, vztlak se dělá roztočením rotoru a ne rychlostí dopředného letu, takže těžký vrtulník nemusí lítat rychle, jako je tomu nutně u letadel. Naopak, těžký vrtulník se vznese pomalu, a každá rychlá změna je mu cizí, takže pro maketový (čti: poněkud těžkopádný, pomalý a líný) projev je hmotnost ku prospěchu.
Takže jsem toho Devila obléknul do maketového kabátku. Líbí se mi s ním lítat, chová se to tak, jak jsem vždycky doufal (měl jsem i splašenou mouchu T-rexe 450, teď třeba Dominátora 480 a to se mi nelíbí - taky proto, že akro neumím a nemám takové ambice). Hmotnost toho oblečeného Devila je bez pár gramů 4 kg vč. baterky. Letové časy jsou okolo 7-8 minut na vylítání 50% kapacity 4Ah 6s .
Následně jsem si pořídil ještě druhého Devila 505 a můžu porovnávat letové vlastnosti "lehké sportovní" verze a těžší makety. Ten těžší u mne jednoznačně vyhrává, proto na toho druhého naháče už taky chystám pořádný kabát. Tento druhý má dokonce střídavá serva 8O (byly přímo v kitu) , motor Xnova 8O a Hobbywing Platinum 120A regl, takže ten kabát dostane ještě těžší, uveze ho. :wink:
Porovnávat lehoučký a těžký stroj z hlediska ladného projevu asi nemá jednoznačný výsledek, určitě každé má svá pro i proti, tohle moje povídání prosím berte jenom jako pohled z mé strany (z druhého břehu než je 3D), a píšu to z vlastní zkušenosti a dle vlastních pocitů...
Tady krátké video z té předělávky na maketu, včetně ukázky mého (neumělého) letu :oops: :


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Přeji nám všem, ať nám to v letošní sezóně hezky lítá!

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 09.04.2020 21:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Hezká Cobra :) . I lítání je fajn, Zkus se vyvarovat těch utažených zatáček pokud chceš aby to vypadalo realisticky. Skutečné Cobry se neumí otočit o 180° za dvě vteřiny. A taky jsi tam několikrát měl dost výrazné bočení, to taky skutečné vrtulníky moc nemusí protože pak můžou mít dost vážný problém s vrtulkou. Jinak paráda .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 09.04.2020 21:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
Pekne video Woita, a super praca, ..co sa tyka makety, alebo lietania s maketou, aj pkotatko to vlastne popisal tak a niekde tu, sekciu "heli-makety" som necital. Lenze Petronel co uz ma teraz mysliet? :roll:

Co je moj nazor aj skusenost, ze 3D vrtulnika sa najlepsie da skrotit s uberanim hmotnosti. Mensia hmotnost a stacia mensie otacky a nie iba pre normalny "vodorovny" zalet, ale aj pre akro, alebo trebars aj pre nieco ostrejsie, ako to takzvane gulate akro bez toho, aby vrtulnik bol moc ostry, alebo nejaka neposlusna mucha. ........ Skrotit 3D vrtulnika znamena; prisposobit to tak, aby to bolo proste snadnejsie ovladatelny pre menej vzdatneho, alebo skuseneho, alebo menej natrenovaneho pilota. Neide len o znizenie hmotnosti samozrejme, ale aj o rozne nastavenia, ani to nie jedno, co to je za techniku. .......... Aj lahky 3D vrtulnik je neposlusny, alebo je na tom este horsie, ked nie su trafene nastavenia, ked nie je k tomu prisposobena FBL jednotka, ked nie su vhodne listy, atd., no a ked nie su trafene spravne otacky. Castokrat to je chyba podla mna, ze na tu extremne lahku hmotnost sa pouzivaju privelke otacky! Lebo lahky, alebo extremne odlahceny vrtulnik nema rad vyssie otacky.

...................Na inom fore Levardi pisal, ze s tazkymi 3D vrtulnikmi sa lieta lahsie a ze on pouziva dvojkilogramoveho Protosa, co je pre vrtulnika s listami 430mm je riadna hmotnost. ..Pre takych pilotov je lahsie zalietat tvrde 3D s tazkym vrtulnikom, to verim, ze hej.

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.04.2020 12:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Troll píše:
...I lítání je fajn, Zkus se vyvarovat těch utažených zatáček ...

Trolle, moc děkuju za faktické poznámky a rady od Toho Nejpovolanšjšího :wink:
Budu to trénovat, ona je to pro mne dost věda to zkrotit aby to nějak vypadalo.
Díval jsem se i na videa se skutečnámi Cobrami, a napodobit to modelem je fuška ... Nejhorší pro mne je udržet to na malé rychlosti, aby to proporčně odpovídalo rychlosti velké heli, a také vyvarovat se rychlých pohybů (s tím mi právě myslím pomáhá ta hmotnost) :D

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 11.04.2020 22:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Ahoj a hezký víkend všem :-)

chtěl bych se Vás ještě zeptat na některé věci. Zatím ještě heli vybírám, ptám se pro upřesnění ve výběru.

1) Nevíte, jaký je rozdíl mezi verzí Goblin 500 a Goblin 500 Sport? Druhá verze je novější, ale nevím přesně v čem je vylepšená.
2) ALZRC Devil 505 je klon Goblinu 500. Je ve stejné kvalitě nebo horší a případně v čem. Někde se uvádí, že je také těžší než originál.
3) Pokud má někdo Logo 550, bylo by možné se přijet podívat jak vypadá na zemi a za letu?

Teď to bude asi s heli a ND díky dnešní době těžší. Dodávky budou značně omezené a otázkou bude jejich cena. Pokud se navíc všechny značky vyrábí v Číně, tak to postihne všechny výrobce, jak který, je ale otázkou.

Děkuji za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 12.04.2020 8:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2009
Příspěvky: 515
Bydliště: Mlada Boleslav
tady máš dva manuály na G500 a G500 sport tak můžeš porovnávat
https://goblin-helicopter.nyc3.cdn.digi ... YjIJPj.pdf
http://www.sabitaly.it/image/data/downl ... %20500.pdf
G500S je lehči než G500 o 20g tedy 1880g/1900g a je o něco větší je to tam vše popsáno

_________________
JETI DS-14 / MAVERICK / Goblin RAW / Spirit / Phoenix /


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 12.04.2020 9:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
Rozdíly jsou zhruba v tom že sport má některé díly plastové namísto kovových a možná jdou na cykliku použít standardní serva namísto mini, ale to podle mně nedává moc smysl

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.04.2020 15:47 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Petroneli, odkud jsi? Pokud bys to měl blízko do Písku, jsou u mne k vidění dva Devily 505, ve standardním a v premiovém provedení, ochotně ti je ukážu.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.04.2020 16:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Woita píše:
Petroneli, odkud jsi? Pokud bys to měl blízko do Písku, jsou u mne k vidění dva Devily 505, ve standardním a v premiovém provedení, ochotně ti je ukážu.


Ahoj, jsem z Pardubic :-) Až pojedu někdy služebně, rád se ozvu.
Měj se moc hezky a děkuji!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.04.2020 12:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.8.2014
Příspěvky: 198
Klasiku 500 goblina již neseženeš. No a sport je ojebavka. Jelikož vše co je u goblina sport je ojebavka. Vůbec není špatná volba pořídit sporta a z 505 devila obě alu plata a pak se držet komplet dílů devila. Od lynxu si můžeš pořídit zadní domek s řemenem a prekopat na 550. Nebo pořídit xlpower 550. A tím asi vše použitelné končí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.04.2020 20:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
sanchez píše:
Klasiku 500 goblina již neseženeš. No a sport je ojebavka. Jelikož vše co je u goblina sport je ojebavka. Vůbec není špatná volba pořídit sporta a z 505 devila obě alu plata a pak se držet komplet dílů devila. Od lynxu si můžeš pořídit zadní domek s řemenem a prekopat na 550. Nebo pořídit xlpower 550. A tím asi vše použitelné končí.


Ahoj, to jsi mě překvapil, že Goblin Sport není tak dobrýjako původní 500-ka. Uvádí se, že má některé plastové díly místo měkkých hliníkových včetně možnosti použítí klasických serv místo mini. Devil má dle různých fór z výroby jemně větší výrobní vůle na hřídelích a dalších součástkách a u ložisek nevím, jestli jsou tak kvalitní jako na originálu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16.04.2020 12:30 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.8.2014
Příspěvky: 198
Jj je to tak... Sport je ošulenej. Tím ale neříkám že by lítal blbě. No a devil žádný vůle nemá. Jsou hold lidi co otevřou kit a splacaj to jak to leží v bedně. Ale když tu podložku přidáš tu ubereš. Nemá devil vůle nikde.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz