Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: HD 502
PříspěvekNapsal: stř 12.12.2018 18:00 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.8.2014
Příspěvky: 198
Presne jak pise Ivan... Pokud to das dohromady. Funguje a lita dost slusne. Ovsem vedet jak jim hafo veci nesedi. Nedoresenej pristup ke slusne vyresenymu napinaku remene:) atd atd tak to znova nekoupim. Porid goblina 500sport a budes litat hned od prvniho zaletu.... No a nebo todle je povedenej strojek.
http://www.world-of-heli.de/en/hubschra ... i-kit.html


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: HD 502
PříspěvekNapsal: čtv 13.12.2018 10:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
sanchez píše:
Presne jak pise Ivan... Pokud to das dohromady. Funguje a lita dost slusne. Ovsem vedet jak jim hafo veci nesedi. Nedoresenej pristup ke slusne vyresenymu napinaku remene:) atd atd tak to znova nekoupim. Porid goblina 500sport a budes litat hned od prvniho zaletu.... No a nebo todle je povedenej strojek.
http://www.world-of-heli.de/en/hubschra ... i-kit.html


Dakujeme info, HD 502 nekupime! :wink: .............................. Synergy pouziva Rail blades. Mal som v ruke doteraz tri prvotriedne listy: RAIL (606), REVOLUTION (430) a ROTORTECH (350), tak, s velkymi pismenami. ..........R-R-R :D

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HD 502
PříspěvekNapsal: čtv 13.12.2018 11:22 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.11.2015
Příspěvky: 8
sanchez píše:
Presne jak pise Ivan... Pokud to das dohromady. Funguje a lita dost slusne. Ovsem vedet jak jim hafo veci nesedi. Nedoresenej pristup ke slusne vyresenymu napinaku remene:) atd atd tak to znova nekoupim. Porid goblina 500sport a budes litat hned od prvniho zaletu.... No a nebo todle je povedenej strojek.
http://www.world-of-heli.de/en/hubschra ... i-kit.html

Díky za podnětné připomínky .Heli z odkazu sice vypadá hezky ale kámen úrazu bude dostupnost ND v Evropě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HD 502
PříspěvekNapsal: čtv 13.12.2018 17:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.3.2011
Příspěvky: 2522
Bydliště: Brušperk
Blog: Zobrazit blog (7)
tak to já jsem zase s HDčkem spokojený, mám nalétáno okolo 80ti startů, vše původní, vše drží. Nějaké drobné komplikace při stavbě byly, viz můj příspěvek v tomto vlákně, ale asi jsem ještě nestavěl žádný vrtulník, kde bych nemusel někde něco mírně poupravit. Co se nedá HDčku ale upřít je složitá stavba.
HDčko teď dostalo nové serva MKS (3x HV9767 + 1x HV9780) a světe div se, najednou není potřeba řešit nějaké podložky pod serva, táhla se pěkně zašroubují na doraz a všechno pasuje, není třeba laborovat s délkou táhle a s podložkami jako z předešlými servy od ALZRC (s těmi MKSky se to HD500 původně v combu kit prodávalo). S očkami jsme žádné problémy neměl. Co se týče napínáků řemene, stačí je posunout do prostoru před přepážku a je k nim přístup v pohodě a pořád lze řemen ještě napínat. Kabeláž mám klasickou, kabinu nasadím normálně. Táhlo co je ke smýkátku je úplně v pohodě. Ano v určitých otáčkách se projeví nějaké vibrace, ale stačí o trošku otáčky změnit a od vibrací je pokoj, grafy vibrací ve Spiritu neřeším, pokud to nejsou vibrace, které za letu poznám, neřeším. Žádnou díru do kabiny jsem dělat nemusel, nasadím ji tam v pohodě.

takže za mě bych si vrtulník koupil znovu, ano kit goblina je určitě dobrá volba, cena kitu HD502 299euro za kit s listy i vrtulkou je parádní, vyjde levněji než kit devila 505.
Díly jsou v ceně Goblina, pravda, poštovné je 20euro přes DHL, které nákup dílů může prodražit. Já mám ale dílů dost, občas jde sehnat HDčko na německém bazaru za směšný peníz :)


Přílohy:
díly.jpg
díly.jpg
[ 57.79 KiB | Zobrazeno 10948 krát ]


_________________
MiniP, Protos,Goblin500,Agile 5.5,Sky Hero Spy,KDS Chase 360,Logo480XX,Devil420,HD502,OMP M2,OXY5meg


Naposledy upravil seltino dne sob 15.12.2018 9:16, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HD 502
PříspěvekNapsal: pát 14.12.2018 21:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.4.2014
Příspěvky: 139
Bydliště: Hradec Králové ČR
Obrázky: 0
To, že byla kanopa a vůbec konstrukce navrhovaná na tebou uváděná MKS serva jsem nevěděl. Měl jsem za to, že standart velikost serv je daná. Bohužel není, ony MKS jsou v určitých rozměrech menší. (člověk se pořád učí). Pak věřím, že jsi měl pár problémů vyřešených.

Teď se naskytuje otázka, zda bych byl ochoten ty nejlepší a tím pádem i nejdražší serva dát do této nejlevnější heli. (levnější než Devil505).

_________________
DS-12>MiniTitanE325(nostalgie)>Devil420>Goblin500>GoblinSPORT700>KRAKEN580+5xSPIRIT


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: HD 502
PříspěvekNapsal: sob 15.12.2018 9:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.3.2011
Příspěvky: 2522
Bydliště: Brušperk
Blog: Zobrazit blog (7)
Neřekl jsem že byla kapota navrhována na serva MKS, ale vrtulník obecně, mechanika. Navíc tento vrtulník se prodával s úplně jinou kabinou (HD500), současná kabina přišla o pár let později (HD502). MKS serva jsem tam dával až teď mají jeden start za sebou. Kabinu jsem nemusel upravovat ani ze servy od ALZRC, rozměry krabičky serv jsou si hodně podobné, co je ale jiné je to kde je z krabičky vyvedena hřídel a uchycení serva. Jak říkám za mě to HDčko funguje, nevidím důvod proč bych tam nemohl dát drahé serva když lítalo i s levnými. To létané HDčko co jsme bral z německa mělo taky kabinu bez nějakých uprav, takže němci na serva taky pasovala. HDčko původně stálo stejně jako kit Goblina 500, jelikož se ale moc z více důvodů celosvětově nechytlo, prodává ho pouze ten kdo to vyrobil, proto mohla jít cena podstatně dolů, jelikož není potřeba krmit marže prodejcům, prodejci nemusí platit přepravu k nim atd... Další věc je to že vrtulník je pro většinu lidí šeredný, ano i mě se bez kabiny moc nelibí, ale s kabinou naopak hrozně moc :)
Ano vrtulník má své mouchy, ale když vemu v potaz kolik stojí, je to určitě zajímavá volba.Mám sním okolo 80ti startů odlétáno a bez problémů, kolik vy?

_________________
MiniP, Protos,Goblin500,Agile 5.5,Sky Hero Spy,KDS Chase 360,Logo480XX,Devil420,HD502,OMP M2,OXY5meg


Naposledy upravil seltino dne sob 15.12.2018 9:50, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HD 502
PříspěvekNapsal: sob 15.12.2018 9:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.4.2014
Příspěvky: 139
Bydliště: Hradec Králové ČR
Obrázky: 0
Já 39 (3hod 41min ve vzduchu). A taky po vyladění bez problému. Nelítám jenom s HDčkem, rád to střídám i s jinými.

Jak jsem již psal, nechci ho jenom hanět, lítá dobře a začínám ho mít rád jako jiné své heli.

_________________
DS-12>MiniTitanE325(nostalgie)>Devil420>Goblin500>GoblinSPORT700>KRAKEN580+5xSPIRIT


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: HD 502
PříspěvekNapsal: sob 15.12.2018 10:50 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.8.2014
Příspěvky: 198
Treba se nekdo jeste najde a prida svuj postreh. Myslim ale ze ho mame jen mi tri:)))
Taky ho co se tyka litani a treba bytelnosti nehanim. Je neskutecne presne ovladatelnej a drzi ve vsech osach kam se posle. Ale moznam mam jeste ted odreny ruce od brouseni ulozeni ocasni trubky:)))) kazdou helinu nez jdu litat prebehnu atd. Tady nelze prekontrolovat cerviky na pastorku. Takovej detail. Kterej nekdy nadela dost skod:)
Asi nekomu kdo zacina a neni technicky ve forme:)) bych helinu nedoporucil. A jeste postreh.. Canopa je asi to nejlepsi co jsem zatim videl. Sice taky par. uprav ale to je normalni. Co nevidet se vrhnu do stavby goblina. Tak treba bude taky nejaka moucha:)))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HD 502
PříspěvekNapsal: sob 15.12.2018 11:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.3.2011
Příspěvky: 2522
Bydliště: Brušperk
Blog: Zobrazit blog (7)
no myslím že jsme v ČR jen 3 co ho máme, z toho já sám jich mám víc, než zbytek ČR :D

_________________
MiniP, Protos,Goblin500,Agile 5.5,Sky Hero Spy,KDS Chase 360,Logo480XX,Devil420,HD502,OMP M2,OXY5meg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HD 502
PříspěvekNapsal: sob 15.12.2018 12:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.4.2014
Příspěvky: 139
Bydliště: Hradec Králové ČR
Obrázky: 0
Kluci, hezký závěr jak od sanchez tak seltino.

Ať nám to lítá a dělá radost.

_________________
DS-12>MiniTitanE325(nostalgie)>Devil420>Goblin500>GoblinSPORT700>KRAKEN580+5xSPIRIT


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz