Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Goblin 420
PříspěvekNapsal: sob 10.02.2018 8:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2008
Příspěvky: 1253
Bydliště: Meziboří
Obrázky: 174
OPR píše:
Svého času, se v micro vrtulnících (obdoba trex 500 / protos 500 / hirobo lepton) vozili na palubách serva typu Hitec HS-82MG ( cca 3kg servo) . Je to sice cca 10 a víc roků zpět :) a vrtulníky byli pádlové :) ale jistá ekonomická varianta to byla a byla v rámci možností funkční. Několik lidí tato serva v podobné velikosti vrtulníků používalo. Dnes je to všechno pomíchané a převrácené :lol: dnešní micro serva jsou leckdy silnější než nejsilnější speciály mini serv v tehdejší době.
jo jo měl sem je v T-REX 500 a i Protosu 500 a fungovali super i když tenkrát ostřílený vrtulníkáři trvdili že serva od HITEC do vrtulníku nepatři jedině FUTABA :D :D :D ale ta doba už je dávno fuč . Dokonce sem je ještě našel v šuplíku :D 64996498


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Goblin 420
PříspěvekNapsal: ned 11.02.2018 23:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
prochel píše:
jo jo měl sem je v T-REX 500 a i Protosu 500 a fungovali super i když tenkrát ostřílený vrtulníkáři trvdili že serva od HITEC do vrtulníku nepatři jedině FUTABA
A potom nic ine som necital, len SAVOX a Savox a savox. " :D :D :D ale ta doba už je dávno fuč . "

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vrtulniky s padlom (FB) velmi silne serva ani nepotrebovali, ved samotne padlo sluzilo aj, ako posilovac. FBL vsak potrebuje silne a rychle serva. Dnes je obrovsky vyber a islo to aj do predu, serva su stale silnejsie, rychlejsie a dufam, ze aj kvalitnejsie. :D .............. A tazko sa v tom vyznat a vybrat je este tazsie. No, Goblin 420 je zivy priklad na to, ze taka mensia FBL 500-ka dnes uz funguje aj s mini servami.

Konkretne to servo na Prochelovej Gobline; KST MS-325 ma nasledovne parametre:

Operation Voltage: DC6.0V-8.4V
Size: 23x12x27.50mm
Torque: 3.8Kg.cm@6.0V, 4.6Kg.cm@7.4V, 5.2Kg.cm@8.4V
Speed: 0.09sec/60°@6.0V, 0.08sec/60°@7.4V, 0.07sec/60°@8.4V
Weight:20g

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co sa tyka este minimalizovania elektroniky, parada! 27 gramovy spickovy regulator (ESC) pre 450-ky, s baterkou 6S aj pre tie vacsie s 360 mm-ovymi listamy.
http://www.myrcmart.com/hobbywing-plati ... 11599.html

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Goblin 420
PříspěvekNapsal: pon 12.02.2018 13:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
prochel píše:
jo jo měl sem je v T-REX 500 a i Protosu 500 a fungovali super i když tenkrát ostřílený vrtulníkáři trvdili že serva od HITEC do vrtulníku nepatři jedině FUTABA :D :D :D ale ta doba už je dávno fuč . Dokonce sem je ještě našel v šuplíku :D 64996498



Já Trex 500 s Hitec HS-82MG už koupil tak jsem je létal dál Ale v Trexu 500 jsem je utrápil. Nikdy jsem nelétal 3D, ale rád létám rychle a výškovkové servo jsem asi tím zřejmě odepsal. Měl jsem nachviku půjčené savoxy, těm se u dvou kusů rozkmitaly páky okolo středů. Ještě jsem měl kdysy jeden čas MKS 9600A+ nebo jak jse jmenovali. Naprosto luxusní serva, jen bohužel duralová převodovka časem chytla obrovské vůle. Serva neměla ani jednu ránu a přesto takto nakonec dopadla. Přitom to jsou naprosto famózní serva. :|
A nakonec jsem pořídil S9650 na těch jsem odlétal další dvě sezony a následně je přehodil do Snipera, kde je létám už pátou sezonu. Pořád původní převody a pořád původní vůle.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Goblin 420
PříspěvekNapsal: pon 12.02.2018 16:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
Vzdy som si to myslel tak, ze velke meno este neznamena vsetko. :) Tak, ako OPR pise, clovek z vlasnej skusenosti pride na to, ktory vyrobok je dobry. Je to laborovanie, potrebuje to aj stastie, ako vsetko. ... Uz som to niekde pisal, serva mam z Hobbykingu a mozem napisat, ze niektore serva odtial su velmi dobre a nie len TGY-306G, co uz ziskal svoju popularitu, ..no pisem to tak, ze som nikdy nemal ani MKS, ani KST, ani Savox, ani Hitec.

Nieco este o serva. Najprv boli analogove, tych vytlacili z trhu digitalne. A cim dalej, tym viac su pouzivane serva HV. Ale vidim to tak, ze BLS servo so striedavim motorcekom nevytlaci servo s bezjadrovym (coreless) jednosmernym motorom. Prevedenie miniaturneho jednosmeraka je jednoduchsie a jednosmerny motor ma tusim aj vacsi krutiaci moment. BLS servo musi mat zabudovane v sebe aj striedaciu elektroniku, je zlozitejsie, ma sice dlhsiu zivotnost, je o tolko drahsie, vo vykone vsak jednosmeraka neporazi .....................a preto Coreless serva zostavaju. :D

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Potreboval som jedno servo a popozeral som medzi nimy. ... Moja uvaha moze byt spatna, mozno BLS serva casom predsa len vytlacaju jednosmeraky, ved uz nie su tak otrasne drahe. Coreless este bezi, mozno len preto, lebo je vyrobeny a naskladeny velke mnozstvo coreless motorcekov, ktovie? :) ........... No, vypada to tak, ze serva budu stale lacnejsie, lebo dnes zo serv uz na trhu su mraky.

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Naposledy upravil helipali dne úte 27.02.2018 11:15, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Goblin 420
PříspěvekNapsal: úte 13.02.2018 8:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
helipali píše:
... Uz som to niekde pisal, serva mam z Hobbykingu a mozem napisat, ze niektore serva odtial su velmi dobre a nie len TGY-306G, co uz ziskal svoju popularitu, ..

Jasné, tiež používam na cyklike TGY306, ale keď pozerám parametre serv pre G380/420 tak sú podstatne ďalej ako TGY306 a dokonca za lacnejší peniaz. Nabudúce skúsim tie.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Goblin 420
PříspěvekNapsal: úte 13.02.2018 21:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
Moja skusenost, ze na podobnych forach lahko niekomu vyvratia slova, no nie kazdopadne zo zlomyselnosti, vacsinou preto, lebo nieco spatne pochopili, alebo neprecitali dokladne, stalo sa to aj so mnou, ze som nieco spatne chapal. A z toho su len zbytocne hadky, nepochopenie, nedorozumenie, hnev, nenavist a pomsta, potom je lepsie mlcat, nenapisat na forum nic, nema to vyznam. ............... Len aby to bolo pre vsetkych citatelov jednoznacne, nikde som nepisal ani podobne a nepisem to ani teraz, ze na Goblin 380 respektive 420 by mal niekto namontovat TGY- 306G servo. Skor ten opak.

TGY-306G HV je zhruba za 20 Eur a KST MS-325 je zhruba za cenu dvojnasobnu a myslim si, ze je to tak fajn. :D

No, to nie je KST, je to AlzRC: serv pre G380/420 a myslim si, ze je to tiez fajn, je to rebrand za skvelu cenu teda.

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Goblin 420
PříspěvekNapsal: stř 14.02.2018 11:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
ddano007 píše:
Díky, začína ma mykať :D


Paci sa ti Goblin 420, ale vidim to tak, ze planujes kupit to: https://www.banggood.com/ALZRC-Devil-42 ... rehouse=CN

Je to lakave, heli vyzera uzasne, podobne aj cena, skoda ze hrozi colne konanie, ze jo. ......................... Zaujimave je, ze okrem serva aj motor je od ALZRC, ak sa nemylim. Otazka je kvalita, vsak Goblin to nie je, ale nemusi byt spatny. ... Ma tu niekto uz vrtulnik od ALZRC?

A dalsia otazka, ze ktoru? Zelenu, alebo cervenu? .......................... Zelene, alebo cervene?? :wink:

" absolutne fantastisky klon " (alishanmao)


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
O nahradne diely netreba mat obavy, bude to dostupne na dlhu dobu. Ked nie od ALZRC, tak od Goblin. :lol:

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Goblin 420
PříspěvekNapsal: stř 14.02.2018 21:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Za tú cenu sa nedalo odolať :mrgreen:
Červený...
Idem zháňať motor, BEC zatiaľ nejaký mám... 8)

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Goblin 420
PříspěvekNapsal: čtv 15.02.2018 9:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
Sikovny! ...... Goblin, alebo ALZRC, ten 420 vrtulnik je velmi dobra volba, rotorovu hlavu ma ultranizko, ziadna zbytocna vaha, je rychly a obratny, pohon je jednoduchy a odolny, cela konstrukcia je vyborna, je moderna, perfektne vypracovana, domyslena masinka zo vsetkeho hladiska, aj dizajnovo. Ved aj rozmery, aj velkost toho vrtulnika je tak akurat. .............. Remenovy pohon, prijemny zvuk! Avsak jedina nevyhoda celeho vrtulnika moze byt prave v tom, ked hlavny remen od motora musi byt silne napnuty (to ja neviem), to moze troska zvysit spotrebu, alebo ubrat z vykonu, ale aj spolu s tym je to vyborne riesenie. ... Ozubeny prevod ma ten najmensi odpor, remenovy ma zase ine vyhody. Su aj rozne kombinovane prevody, alebo pohony, no ten plne remenovy je asi to najlepsie riesenie v tej velkosti a preto ta nevyhoda, ze remen zere z baterky, nie je podstatna. :)



To je ten motor? https://www.rcoutlet.ch/webshop/suchen. ... RMC-BL3020


Cervena dostala zelenu, fajn, ved aj mechanika je sem-tam cervena, tak je to komfortne. :D

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedine ten by mohol povedat, aky je rozdiel medzi ALZRC a Goblin, kto by poskladal a pouzival urcitu dobu oba. ... Osobne si myslim, no nic lepsie mi nenapadne, ze ALZRC je ako predlzena ruka Goblina, ktory je zamerany predovsetkym na vychodny trh.

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Naposledy upravil helipali dne čtv 15.02.2018 21:48, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Goblin 420
PříspěvekNapsal: čtv 15.02.2018 21:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
helipali píše:
Remenovy pohon, prijemny zvuk! Avsak jedina nevyhoda celeho vrtulnika moze byt prave v tom, ked hlavny remen od motora musi byt silne napnuty (to ja neviem), to moze troska zvysit spotrebu, alebo ubrat z vykonu, ale aj spolu s tym je to vyborne riesenie. ...


Remeň mám na Innova550 a jediné negatívum je, že keď idem lietať za nízkych teplôt, ako ščúleky, tak musím povoliť mechaniku vrtuľky a našponovať remeň. Inak som som spokojný aj s remeňom, aj s Innovou.
BTW, ktorí máte G380/420 treba tiež remeň v zime doštelovávať?

helipali píše:

Asi áno, ja som ho zobral odtiaľto:
https://www.aliexpress.com/item/ALZRC-D ... 0.0.SfjdYB
Mal som v tom shope vyhliadnutý aj D420, ale keď má naň Banggood teraz akciu, tak som ho vzal z BG.

Keďže mám doma voľné YEP60A + Himodel 20A BEC, tak zatiaľ použijem tie; nechce sa mi kupovať HW Platim 60A + k nemu programovaciu kartu :mrgreen:

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Goblin 420
PříspěvekNapsal: čtv 15.02.2018 22:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
Hadam ked je minus, nelietas, bude stacit nastavit, nasponovat remene raz, ak sa to podari spravne na prvy krat. :) Innova 550 ma dlhu chvostovu trubku, jej dlzka sa zmeni teplotou natolko, ze tam je potrebne dotahovat remen, na 500-ke nie a na Gobline, ci na ALZRC urcite nie, lebo nema hlinikovu trubku! .............. Ano musel som kupit ten programovaci box tiez kvoli HW 60A V4, na tu masinu by stacilo aj HW 50A V3, ktory nepotrebuje programovaci box, naprogramujes ho s pakou.
Cont./Burst Current: 50A/75A (burst in 10 sec)
BEC Output:Switch Mode BEC, 5.2V/6.0V/7.4VCont.: 7A, Burst: 15A
https://www.banggood.com/Hobbywing-Plat ... rehouse=CN

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Goblin 420
PříspěvekNapsal: pát 16.02.2018 8:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
helipali píše:
Hadam ked je minus, nelietas...

Lietam celý rok, helinám sa to páči a mne tiež :mrgreen:

Příloha:
Innova550 - IMG_20180211_101332.jpg
Innova550 - IMG_20180211_101332.jpg
[ 204.96 KiB | Zobrazeno 12960 krát ]


helipali píše:
... Ano musel som kupit ten programovaci box tiez kvoli HW 60A V4, na tu masinu by stacilo aj HW 50A V3, ktory nepotrebuje programovaci box, naprogramujes ho s pakou...

No, niektoré BECy majú priamo napísané "ESC Programing via: Trasmitter: Not Supported" ako napríklad tu:
https://www.banggood.com/Hobbywing-Plat ... rehouse=CN
Tento to síce nemá napísané...
https://www.banggood.com/ALZRC-Devil-38 ... rehouse=CN
... ale nechce sa mi to skúšať, hlavne keď to viem osadiť z domácich zásob. A inak všade na to používajú tú 60A verziu, hoci pri mojom katolíckom lietaní aj CX500 berie podľa logov priemerne 14A so špičkami do 40A. Ale zicher je zicher...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Goblin 420
PříspěvekNapsal: pát 16.02.2018 19:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.3.2011
Příspěvky: 2522
Bydliště: Brušperk
Blog: Zobrazit blog (7)
kdyby jste někdo scháněli regl do devila/goblina, tak tu mám jednu 60AV4 vyndanou z kitu devila, nový nepoužitý, nakonec jsem změnil plán a objednal HW80AV4 z důvodu telemetrie
viewtopic.php?f=98&t=83059

_________________
MiniP, Protos,Goblin500,Agile 5.5,Sky Hero Spy,KDS Chase 360,Logo480XX,Devil420,HD502,OMP M2,OXY5meg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Goblin 420
PříspěvekNapsal: pát 16.02.2018 23:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
Seltino uz to ma v podpise. Devil 420. :D ............................ Cital som nieco o ALZRC DEVIL 420, pisu, ze loziska nemusia byt take kvalitne, ako v Gobline a to, ze hlavny hriadel nemusi byt tak presne vyrobeny. A ze pri poskladani bolo treba zoskrabat niekde z lakovania chvosta, aby sa to pekne ulozilo, ..no, tam kde sa ma, nemal som to v ruke. :lol: ... Ze inac OK.

'ddano007', tvoja vec, ci kupis ten ESC, alebo nie, no kvoli tomu nevahaj, ze to chce aj programovaci box, lebo skor, ci neskor budes to potrebvat tiez, ako aj HW regulator(i). :wink: ... YGE 60A regl pred tromi rokmi predavali zhruba za 200 eur, ak sa dobre pamatam a dnes predavaju za 120 Eur. 1100 Kc + programovaci box je podstatne menej, ako 120Eur a pritom davat na jednu rovinu YGE s HW ani neide. Teraz vidime, ze spickovy regulator HW, je za aku uzasnu cenu. ... Kto by dnes dal za 60A-ovy LV regulator 200 Eur :?:

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Goblin 420
PříspěvekNapsal: sob 17.02.2018 11:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.3.2011
Příspěvky: 2522
Bydliště: Brušperk
Blog: Zobrazit blog (7)
skládal jsem Goblina 380, Devila 380 a 420 a z hlediska stavby Goblin vs Devil nevidím žádný rozdíl v kvalitě zpracování, Goblina jsem stavěl jednoho z prvních várek co byl a tam jsem řešil problém s nabarsknutím ocasní trubky při montáži do rámu a odloupnutí vnitřní části ocasu v místech uchycení matek. Na Devilovi jsem musel v jednom případě odpilovat trochu barvy ze zadního kovového domku aby šel do sebe zasunout. V jednom KITU Devila chyběly 3 podložky pod šroubky na uchycení serv, a listy co byly v kitu měly křivou díru (ty bez kecu vyměnili). Na jiné problémy si nevzpomínám. Z hlediska provozu soudit nemohu, oba devily vyletí až na Jaře, ale nevidím důvod proč by to fungovat nemělo, není to klon ale 100 procentně identická kopie.

ty vady na ocasu jsou tady ve videu ze stavby:

Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
MiniP, Protos,Goblin500,Agile 5.5,Sky Hero Spy,KDS Chase 360,Logo480XX,Devil420,HD502,OMP M2,OXY5meg


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz