Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 74  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Protos 500 pokračování
PříspěvekNapsal: čtv 18.06.2015 20:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 14.1.2015
Příspěvky: 226
jak jsem již psal ložiska byli venku dnes ráno.Vymyté,zkontrolované,přemazané,vnitří kroužky jsou bez vůlí a vaklů,nezadhavájí.Hřídel pokutálená po skle,úplně rovná.Vrtulkový listy nový.Kámen ok,šrouby vr.gripů jsou rovný,ložiska v gripech jsou taky dobrý.Koncovky táhla zalepený a držej,očka praklý nejsou,kul.čepy nevaklal,ocasní roura rovná,řemen napnutej jako obvykle,řemenice je ok,drážka na čepík vymačkana není,celý domek je nezdeformovaný a nenaprasknutý.smykátko jezdí hladce,ložiska v něm se točej taky hladce.....
Regl musím opravit tak jako tak.Celý ocas kmitá jako když je nastavená velmi vysoká citlivost gyra.Na idle2(cca 2800) kmitání ve visu ustane,ale v zatáčce ta zas začne.

fakt už nevim :?:

_________________
TSA 600E,Gaui NX5,Gaui NX7,HD 502 all@SPIRIT,OXY3,OXY4MAX @IKONLOGO690,LA700 + nějaký ten eroplán


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Protos 500 pokračování
PříspěvekNapsal: čtv 18.06.2015 20:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 14.1.2015
Příspěvky: 226
Bozha píše:
Co zisk gyra? Jak daleko máš kloubek od osy páky na ocasním servu? Vím že Quark není žádné ořezávátko, ale rána je rána.

vyzkoušeno i gyro Align GP 790,který do poslední chvíle lítalo bez závad na Raptorovi,je tam teď i jiný servo a stále kmitá,stále kmitá..
zisk,seřízení táhla.. je stejný jako před tím

zisk jsem zkoušel různě měnit,ale bez nějakého zlepšení

_________________
TSA 600E,Gaui NX5,Gaui NX7,HD 502 all@SPIRIT,OXY3,OXY4MAX @IKONLOGO690,LA700 + nějaký ten eroplán


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Protos 500 pokračování
PříspěvekNapsal: čtv 18.06.2015 22:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2881
Bydliště: Zavar, SK
Chapem spravne, ze mas padlo? Ked vravis, ze to pri vise ustane: a ked das z visu plny kolektiv, rozkmita sa, ci drzi? Ak sa rozkmita, co takto skusit iny BEC? Alebo spytam sa inak, mas na vystupe BECu nejake kondiky?

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Protos 500 pokračování
PříspěvekNapsal: pát 19.06.2015 10:42 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2012
Příspěvky: 793
Bydliště: Praha 4/12
Kývání ocasu je snad nejvíc frustrující záležitost k ladění, to je fakt. Jestliže jsi zkusil jiné gyro a servo, tak tam zřejmě pes zakopán nebude. Napadá mě ještě:

- zkusit dát kloubek na ocasním servu ještě o dírku blíž k ose (a nastavit znovu limity na gyru). Tím se sníží mechanický zisk.
- měnil jsi jen jeden grip na ocase nebo oba?
- zkusit prohodit ocasní listy, vím že jsou nové ale to zabere chvilku
- ujistit se, že ocasní rotor se otáčí naproti hlavním listům, tedy proti směru hodinových ručiček

Co tam vlastně máš za ESC? Pořád YGE?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Protos 500 pokračování
PříspěvekNapsal: pát 19.06.2015 11:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 14.1.2015
Příspěvky: 226
vocas kmitá pořád -ve visu,pří lomcování koletkivem,při letu pozadu,do boku,v zatáčce.Dneska jsem vyměnil kondíky na reglu-beze změn.Kondíky na výstupu bec nemá,nebylo jich potřeba


ocasní rotor se točí proti směru hod.ručiček jak má,dokonce jsem vyndal i řemínek abych se ujistil že nebyl nějak zamotaný
gripy jsou namontovány oba nové
vr.listy zkusim dát ted jiný

regl je setový YGE
docházím nározu,že si asi od někoho půjčím nebo koupím jiný regl.Nejdříl ale zkusím jeden skok s odpojeným bec a s rx aku.

_________________
TSA 600E,Gaui NX5,Gaui NX7,HD 502 all@SPIRIT,OXY3,OXY4MAX @IKONLOGO690,LA700 + nějaký ten eroplán


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Protos 500 pokračování
PříspěvekNapsal: pát 19.06.2015 11:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 14.1.2015
Příspěvky: 226
ještě dodám,že k jediný změně ke který po opravě došlo,jsou jiný listy.Rok jsem létal se SpinBlades 435mm a teď tam mám Align 425mm(protože SpinBlady pro pádlo jsem nikde nesehnal).Upravovall jsem křivku plynu na idle1,na kterým lítám většinu času, jen asi o 3 %.
Hned první let po opravě bylo vše v pohodě,kmitání se začlo objevovat tak po 3 letu a s každou vylítanou baterkou se zhoršovalo

_________________
TSA 600E,Gaui NX5,Gaui NX7,HD 502 all@SPIRIT,OXY3,OXY4MAX @IKONLOGO690,LA700 + nějaký ten eroplán


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Protos 500 pokračování
PříspěvekNapsal: pát 19.06.2015 12:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
No, úsudkem dle toho co jsi prozatím napsal, bych to viděl na nějaký zhoršující se stav. Od ložiska, až po nějaký plastový díl, který může být naprasklý a byť po ráně to bylo v pořádku ted se to zhorušuje a vytváří to vyraci, která drýždí gyro.

Tyhle rychlokmity po havárkách bývají od ohlých hřídelek vrtulky ( kámen vrtulky) po vadná ložiska.

Na T500 jsem jednou něco měl podobného a způsoboval to závěs listu vrtulky, který byl naprasklý, a jak se to roztočilo, šroub co držel list v závěsu se s listem trošku pohnul dál od ideální osy otáčení a rozvibrovalo se to tak, že byl výsledek přesně podobný tomu co popisuješ. Neříkám že to je u tebe ten samý případ, ale v něčem by Tě to mohlo třeba inspirovat.

Takže to všechno pořádně projdi a dálší chybou je si myslet, že když se ložiska v ruce otáčejí krásně, že jim nic neni. Navlíkni do ložiska hřídelku patřičného průměru, tu hřídelku z jednoho konce ložiska nech koukat asi tak jen 5mm at jakoby kouká z jedné strany o hodně víc a zkus s ní zatočit. Takhle, jak na ložislko působí boční síly, se ty skryté vady odahlují daleko lépe. A hned víš zda je to sračka po krksně a s ložiskem do koše, nebo je dobré pro dálší provoz.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Protos 500 pokračování
PříspěvekNapsal: pát 19.06.2015 13:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2011
Příspěvky: 1826
Blog: Zobrazit blog (1)
Sundej rotorovou hlavu a listy vrtulky a roztoč motor a sleduj jak se chova ocasní servo, zda kmitá či nikoliv,skousej hybat ocasem aby servo mnelo snahu dorovnávat a hybej knilpem,taky sledul osku vrtulky zda je OK.To same pak udelej i s listy vrtulky, jdi cestou postupné eliminace problému. Motor roztacej kniplem z nuy ať můžeš kdykoliv okamžitš stáhnout otačky a pozor na volně visíci věci, jako záclony a podobně, už jsem mnel záclonu namotanou na vrtulce :mrgreen:

_________________
AGILE 7,2/ AGILE 5.5/ DEVIL 420/ T-REX 500PRO-Sportline/ RJX X-TRON 500/ EXTRA 300/ FPV QAV 210/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Protos 500 pokračování
PříspěvekNapsal: pát 19.06.2015 18:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 14.1.2015
Příspěvky: 226
deprese klepe na dveře 8O .
dneska jeden skok s odpojeným bec-kmitá
vyměneno následující:
-hřídel vrtulky
-smykátko
-ložiska vrtulky
-obě táhla ke gripům vrtulky
.....kmitá......
https://youtu.be/6j6Mq6hoY4I snad je to na tom videu trochu vidět.

tak a teď babi raďte :mrgreen:

teď nevim jestli mám jít koupit nový ESC nebo rovnou helinu :oops:

_________________
TSA 600E,Gaui NX5,Gaui NX7,HD 502 all@SPIRIT,OXY3,OXY4MAX @IKONLOGO690,LA700 + nějaký ten eroplán


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Protos 500 pokračování
PříspěvekNapsal: pát 19.06.2015 19:11 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 21.8.2012
Příspěvky: 136
Bydliště: Příbor
Ahoj elektronikou to nebude.Jak máš vymezenou vůli na hřídelce vrtulky mezi ložisky. Vkladají se tam podložky nemáš tam vůli a nebo není to moc na fest.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Protos 500 pokračování
PříspěvekNapsal: pát 19.06.2015 19:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 14.1.2015
Příspěvky: 226
mám tam vymezovací podložky,co tam byly a co jsou v pytlíčku s novou hřídelí a řemenicí.U každého ložiska jedna

_________________
TSA 600E,Gaui NX5,Gaui NX7,HD 502 all@SPIRIT,OXY3,OXY4MAX @IKONLOGO690,LA700 + nějaký ten eroplán


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Protos 500 pokračování
PříspěvekNapsal: pát 19.06.2015 19:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Po shlédnutí videa bych řekl,že to chce jen přidat zisk na gyru.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Protos 500 pokračování
PříspěvekNapsal: pát 19.06.2015 19:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 14.1.2015
Příspěvky: 226
dagx píše:
Po shlédnutí videa bych řekl,že to chce jen přidat zisk na gyru.

se ziskem,který mám nastaven, lítám rok.
jinak to byla věc,kterou jsem zkusil jako první.Čím vyšší zisk,tím rychlejší bylo kmitání.Při snižování zisku se dělo to samé,jen naopak,kmitání zpomalovalo,ale neustalo.Toto se dělo s oběma gyrama

_________________
TSA 600E,Gaui NX5,Gaui NX7,HD 502 all@SPIRIT,OXY3,OXY4MAX @IKONLOGO690,LA700 + nějaký ten eroplán


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Protos 500 pokračování
PříspěvekNapsal: pát 19.06.2015 21:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Výměna gyra a serva nepomohla ale zdá se že něco ovlivňuje gyro.S jinými otáčkami se stav mění.Utažení listů?Nedal si omylem vrtulkové listy náběžkou dozadu?Nevhodně přilepené gyro?Na videu se mi zdá,že po vypnutí motoru ocas uhne do strany.Špatně nastavený neutrál gyra?Při roztočení rotoru rukou se dotáčí volně bez známek nějaké tuhosti?

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Protos 500 pokračování
PříspěvekNapsal: pát 19.06.2015 21:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 14.1.2015
Příspěvky: 226
listy jsou správně.S utažením jak rot.listu tak vr.listů jsem laboroval-beze změn.I nastavení pádel jsem přeměřoval,jestli není třeba drát padel šoupnutý do strany.Gyro jsem několikrát přelepoval-beze změn.
Vše se točí a pohybuje volně.Páka serva a páka smykátka jsou rovnoběžné,s ložem serva na trubce jsem vůbec nehýbal.
Pořád mi hlavou vrtá třeba pulzace otáček způsobená reglem/governorem.Nic ale není slyšet

_________________
TSA 600E,Gaui NX5,Gaui NX7,HD 502 all@SPIRIT,OXY3,OXY4MAX @IKONLOGO690,LA700 + nějaký ten eroplán


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 74  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz