Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 518 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 35  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sniper II 2011
PříspěvekNapsal: ned 16.06.2013 13:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Do Dačic ne ale do Klecan bych určitě někdy přijel.Ozval bych se předem.Dík

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Sniper II 2011
PříspěvekNapsal: stř 19.06.2013 20:40 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Zdravým pánové, chtěl bych se zeptat zda nemáte problém s hlavním ozubeným kolem? Mě se totiž už podruhé podařilo strhnout ozubení při neopatrné manipulaci s kolektivem (trénoval jsem pády nosem dolů, pak zalomit naložit kolektiv a pokračovat v dopředném letu, no a poprvé jsem to strhnul když jsem z visu naložil plný kolektiv)...

Nějaké info o osazení a nastavení:

Motor: MVVS 8,0/950 HELI
Pastorek: 15z
Otáčky hl. rotoru 2300
Kolektiv: +- 11°
Křidélka/výškovka: 7°
Aku: 6s 2650mAh 35C

nenapadá vás někoho co udělat aby se to neopakovalo nebo je to prostě vlastnost (podotýkám že používám vytuněné kolo přímo od T.L. ve kterém je uhlíkový kroužek proti deformacím) ?? U rexe 450 a 500 můžu s kolektivem šibovat jak magor a kolo se prostě nestrhne... Hlavně mě to celkem s... protože se mi se sniperem létá jako s ničím jiným a jsem s ním už jedno tělo... Díky za rady!!

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sniper II 2011
PříspěvekNapsal: stř 19.06.2013 21:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Neumím poradit co s tím, ale nejsi první kde ohobloval hl. převodové kolo. Ono je dost nízké, být tak o tři, čtyři milimetry širší .... situace by mohla být jiná. Paradox je, že je stejně široké jako to co "vyživuje" otáčkami vrtulku. Tam bych řekl, že ta šířka je akorát. Jelikož navazující část převodů je v té samé šířce,.

Ten motor, co tam máš je poměrně dost silnej, a tyhle věci on přejede výkonem, úři kterém zničí hl. převodové kolo. Buď nelítat jako prase, ( :mrgreen: ) nebo padat / vybírat onen pád/ trošku pozvolněji.

To je rada co?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sniper II 2011
PříspěvekNapsal: stř 19.06.2013 21:18 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
No nejhorší je že jsem tuto odpověď čekal :cry: .. Ten motor je silný jako býk a taky to při tom manévru bylo slyšet jak se do toho opřel :lol: blbec, až moc :twisted: .. Právě když jsem Snipera "konfiguroval" tak jsem chtěl právě tento motor aby byl raketový ale ten motor je přímo nukleární tak to holt to kolo nedává.. No uvidíme napsal jsem tento problém přímo T.L. tak uvidím co mi na to řekne ale obávám že odpověď znám :roll: .. Ono je to kolo totiž i proti jiným rozměrem podobným heli i dosti malé (průměr) a tudíž je to celkem těžký převod, taky by podle mě pomohlo šikmé ozubení ovšem tam je zase jinde náročnost na výrobu... Chjo to mám Snipera tak rád :cry: ...

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sniper II 2011
PříspěvekNapsal: stř 19.06.2013 21:23 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.2.2010
Příspěvky: 199
Existují větší šikmé převody, jen je potřeba trochu upravit rám. Zeptejte se u Tondy Laštůvky zda a za kolik to vyrobí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sniper II 2011
PříspěvekNapsal: stř 19.06.2013 21:30 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Hle 8O no to je bomba, jsem zachráněn!! To je přesně to co Sniper potřebuje!! Moc děkuji!! Zítra se informuji u p. Laštůvky 8) .

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sniper II 2011
PříspěvekNapsal: stř 19.06.2013 21:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.10.2007
Příspěvky: 2788
Bydliště: Český Těšín
no mne to žralo kola při prudkém zabrání kolektivu 1-2x a byl v čudu, problém byl objeven v tom že motorové lože je přišroubováno těma duralovýma válečky a jeden bylpo ráně utržen ale vypadalo vše ok. co já se natrápil 3x kolo volnoběžka už jsem podezříval motor a jak jsem jej v\ndaával i z ložem jeden ten sloupek byl od motorového lože utržen a při zabrání kolektivu se motor jemně odtlačil od kola a stačilo to na sežrání převodu :oops: od té doby klyd, o těch šikmejch zubech jsem taky uvažoval ale nebylo to třeba

_________________
Chase360 SniperII LA 700 Agile 7,2 Rytmus Max
http://petrct.rajce.idnes.cz/
http://www.helitesin.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sniper II 2011
PříspěvekNapsal: stř 19.06.2013 21:53 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Zkontrolováno, OK, já se Sniperem během cca 100 letů ještě nehavaroval krize byla dnes když se to očesalo nad řepkou a musel jsem to s tím strženým kolem opatrně zvednout, pak doautorotovat cca 30m na trávu no a při dosednutí jsem si škrtnul vrtulkou a je stržené kolečko náhonu kardanu z hlavího kola... To je se Sniperem moje nejhorší nehoda :lol: ..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sniper II 2011
PříspěvekNapsal: stř 19.06.2013 21:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.10.2007
Příspěvky: 2788
Bydliště: Český Těšín
aha :) no ja to jinak nikdy nestrh :wink:

_________________
Chase360 SniperII LA 700 Agile 7,2 Rytmus Max
http://petrct.rajce.idnes.cz/
http://www.helitesin.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sniper II 2011
PříspěvekNapsal: stř 19.06.2013 22:27 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Ono už toto byl celkem extrém a jinak jsem při lehké 3D problém neměl.. Ale když to zacházení snese jiný stroj tak to čekám i od druhého a opravdu by mi to vadilo protože mám heli pokud možno podobně seřízené, taky s nimi stejně létám, neberu ohledy na mechaniku a výrobce jsem zvolil záměrně (rád podpořím vývoj české Heli ale taky za to chci aby to běhalo jak páčky posouvám :lol: , to že se to vyvíjí za pochodu mi nevadí hlavně že se to hýbe kupředu)... No uvidím jak dopadne to velké šikmé kolečko :) , snad to ten motor zkrotí a přenese jeho výkon :roll: .. Věřím že se to vyřeší protože Sniper si to zaslouží!!

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sniper II 2011
PříspěvekNapsal: čtv 20.06.2013 6:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Sniper by si to bezesporu zasloužil, ale bojím se, že u Snipera žádnej upgrade už nepříjde. Já jsem se u p. Laštůvky přimlouval za dvě vylepšení, podotýkám že oboje bylo daleko méně náročnější než je nové převodové kolo, které pokud se bude nějak jinak dimenzovat přinese nutnost úpravy rámu. A nikdy to nedopadlo dobře. I jsem nabídl, že bych to nakreslil, a vytvořil k tomu výrobní dokumentaci. Ovšem i tak ne. Přitom je to škoda. Na jednu stranu chápu p. Laštůvku, že neskáče radostí když se mu někdo chce srát do fochu.

Bojím se, že p. Laštůvka vidí Snajpra jako "hotovou" heli a dál se na tom nebude pokračovat.

Věci, které by "snesli" úpravu:


- Cyklika ( původní pro pádlovou heli = na bezpádle je na hraně a nedovolí potřebné úhly)

- Výsledná geometrie hlavy ( zase je vidět, že se předělával pádlovej vrtulník jen s nejnutnějšíma úpravama )

- Vodítko cikliky/ prodložení mosazné vložky.

- Hl. převodové kolo / úprava rámu

- Kloubky

- výhradu mám i k závěsům listů - dimenze radiálních ložisek.


Popravdě napíšu, že sniper lítá bezvadně. Jen je potřeba nad některými věci se povznést. :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sniper II 2011
PříspěvekNapsal: čtv 20.06.2013 8:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2008
Příspěvky: 4042
Bydliště: Děčín
Obrázky: 0
Tonda je nevyzpytatelnej , v zimě se bude flákat a něco z něj vyleze. Když jsem měl snipera V2 2010 modrýho , tak první co jsem do něj ryl , bylo zvětšení osičky vrtulky z 3mm aspoň na 4mm, odpověděl mi že ne , v žádným případě nic dělat nebude. A najednou tu byl 2012 černej elox a má 4mm osičku...

_________________
Frsky X10S Carbon
Heliny od Mikada, fpv race koptéry a trochu F3K


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sniper II 2011
PříspěvekNapsal: čtv 20.06.2013 8:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Hmm jenže mám takový tušení že se letošní zimu zrovna jak na potvoru moc flákat nebude. :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sniper II 2011
PříspěvekNapsal: čtv 20.06.2013 8:56 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Naprostý souhlas s OPRem!! Přes tu cykliku už jsem se povznesl (přišel jsem na to že to létá i takto dobře tak to neřeším) ale to kolo budu těžce přecházet :lol: a i za cenu pilování rámu to chce zlepšovák který už v podstatě existuje jen by to chtělo aby byl standardně dostupný jako běžný ND.. Jinak p. Laštůvka už se ozval a snad mi to šikmé kolečko pošle.. No holt musíme doufat že zima bude dlouhá aby měl Tonda čas na zlepšováky a méně času na zábavu :lol: ..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sniper II 2011
PříspěvekNapsal: čtv 20.06.2013 9:19 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Tak jsme si s p. Laštůvkou vyměnili pár mailů, šikmá kola už nejsou a pravděpodobně nebudou (vysvětlení mám ale to se sem nehodí) ale je tu jiskřička naděje :D , dovolím si citovat kousek z mailu od p. Laštůvky (snad se nebude zlobit): "Podívám se na to, jestli by nešlo udělat toto stávající kolo, o trochu větší a širší, určitě na tom nějak zapracuji co nejdříve." .. Takže naděje tu je :wink: , bude to chtít jen počkat..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 518 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 35  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz