Switch to full style
Vrtulníky do velikosti 500.
Odeslat odpověď

Re: Align T-rex 500

sob 06.12.2014 3:56

petrfm píše:Popravde jsem ty bezpadlovky videl a vaham, jestli do toho jit. Zacatecnik uz nejsem, na druhou stranu, stale se ucim litat. Mechanika mi nevadi, co mi vadi, ze ta nova padlova PRO verze je dost komplikovana a tim padem draha. Kazda havarka bude bolet, protoze se vzdycky neco na hlavnim rotoru pomlati. Bezpadlo je asi vyrazne jednodussi, da se nahradit i dily od tarotu, ale mam k tomu nejakou neduveru, zabrany. Jsou to zbytecne obavy? Urcite nechci DFC, litam spis klasicky, mam v planu lehke akro, ale nechci porad neco nastavovat a ladit, na padlu se mi libi, ze nastavim uhly a tradaa na letiste.
Jak na tom vubec je to bezpadlo, co je v setu toho 3G, nebo co to je. Je to dobre, nebo mne pak zase ceka vymena jednotek a dalsi laborovani?

P.

Na youtube jsem viděl videa kde lítaji s bezpádlovou hlavou a bez 3D axis gyra.Uvažoval jsem o tom do mojí polomakety ,ale byl bych rád kdyby se tady k tomu někdo vyjádřil.Někdo kdo s tím má zkušenost.Druhá varianta je že to nejdřív vyzkouším ve 450.Nerad bych s tou polomaketou fláknul.
Naposledy upravil agy dne sob 06.12.2014 4:07, celkově upraveno 1

Re: Align T-rex 500

sob 06.12.2014 4:05

No tak to by mohlo fungovat. Mám doma 1300KV motor Turnigy a 14 Z pastorek.Podle kalkulačky by měly otáčky na rotoru zůstat stejné jako nyní když tam mám 1600KV a 13 Z pastorek.Měl by ale poklesnout odběr z důvodu slabšího motoru a o to mi jde.

Re: Align T-rex 500

sob 06.12.2014 8:10

agy píše:Na youtube jsem viděl videa kde lítaji s bezpádlovou hlavou a bez 3D axis gyra.Uvažoval jsem o tom do mojí polomakety ,ale byl bych rád kdyby se tady k tomu někdo vyjádřil.Někdo kdo s tím má zkušenost.Druhá varianta je že to nejdřív vyzkouším ve 450.Nerad bych s tou polomaketou fláknul.

No jo, ale prý je to masakr. Plánuju to zkusit na mém otloukánkovi 450, až seženu nějakou rozumnou variantu bezpádlové hlavy. Řešilo se to tady. Do polomakety bych to neriskoval. Ale pokud zkusíš, dej vědět, jak to dopadlo :)

agy píše:No tak to by mohlo fungovat. Mám doma 1300KV motor Turnigy a 14 Z pastorek.Podle kalkulačky by měly otáčky na rotoru zůstat stejné jako nyní když tam mám 1600KV a 13 Z pastorek.Měl by ale poklesnout odběr z důvodu slabšího motoru a o to mi jde.

To by jak píšeš, asi taky mělo vycházet. Buď to přepočítat ručně, nebo jsou různé androiďácké free aplikace, kde si naházíš převody, napětí a kV motoru a přímo to ukazuje otáčky rotorů.

Re: Align T-rex 500

sob 17.01.2015 20:21

Ahojte, nědke tady na foru jsem četl, že někdo dával na začátek na T-Rexe 500 lyžiny z 600-stovky.
Proč? Má lepší stabilitu při poskakování po zemi? Jakože tím v uvozovkách nahradil treningový kříž?

Re: Align T-rex 500

sob 17.01.2015 22:41

Kriz tim urcite nenahradis, jestli jsi zacatecnik, silne ho doporucuju, usetris si tim spoustu penez a zklamani. Vymena podvozku je spis esteticka zalezitost, mozna se ta stabilita zlepsi - u tech, co s tim jeste praskaji o zem, kdyz se jim pri pristavani klepou ruce, ale pokud se budes teprve ucit viset, kriz ti to ROZHODNE nenahradi. Kriz ma totiz za ukol, aby se heli neprevratila a nehrabla listama do zeme. Proto miva vetsinou skoro takovou delku, jako rotorove listy.

Re: Align T-rex 500

ned 18.01.2015 9:13

Tak záleží na tom, jestli má průpravu ze simu a jestli nejsou finance překážkou. Já šel s 500 do vzduchu po několika měsících, než jsem se rozlítal se 450 (HK), kterou jsem koupil po ní. Je to úplně jiný pocit jít do vzduchu s pocitem, že když to nevyjde, tak mě to bude stát pár stovek, nebo nějaký ten litřík v případě Rexe. Proto taky s menším dělám všemožné kraviny, které si rozhodně s větším nedovolím. Ne že by mi ho nebylo vůbec líto, rozbít menšího (stejně si ho pak musím znovu opravit), ale větší by bolelo víc. Nejen finančně. Na menšího jsem si nakřečkoval spoustu náhradních dílů, takže můžu v případě kreše hned opravovat.
Začít se dá i s tou 500, asi to tak udělala spousta lidí, ale jak píšu, když to nevyjde...

Re: Align T-rex 500

ned 18.01.2015 17:58

Jsem začátečník, ale už jsem s ním párkrát zavisel a kříž zatím používám. Mám T-Rexe od září 2014.
Lítám ale hlavně na simu. Nemám totiž moc času. Snad se to zlepší a s jarem se dostanu víc ven polítat.

Re: Align T-rex 500

pát 10.04.2015 6:41

Ahoj,

mám rovněž T-Rexe 500, bezpádlo s hlavou DFC (bohužel jsem si nemohl vybírat, byla v setu) a gyrem Spirit se záchranou. Teď po zimě jsem už byl několikrát lítat - heli lítá bezvadně, ale mám jeden problém, se kterým bych potřeboval poradit. Při průletu levou zatáčkou mi začne na heli něco cvrkat, přičemž je to odvislé zejména od toho, jakým stylem zatáčku prolétnu. Cvrkání vydrží v přímém letu a když prolítnu pravou zatáčku, tak to přestane, pak letím rovně bez cvrkání a to nastane až zase levou zatáčkou. Měnil jsem ložiska v domečku vrtulky, nepomohlo to, vyměnil jsem ložisko v domečku vrtulky na kardanu, rovněž to nepomohlo.
Nevíte někdo, čím by to mohlo být? Nerad bych se dočkal toho, že by něco ve vzduchu odešlo a heli kvůli tomu spadla. Jinak to cvrkání mi heli dělá prakticky od nova, mám na ní zhruba 200 startů.

Děkuji za podněty.

Re: Align T-rex 500

pát 10.04.2015 7:29

Ahoj,

uz jsem odpovedel na tvuj dotaz na Spirit foru.

Re: Align T-rex 500

pát 10.04.2015 7:34

Ahoj, zkus při tom přímém letu přidat "plyn" a to hodně, a zase ubrat párkrát za sebou v různých polohách, asi to začne dělat kdykoli, hlavně při přidání.Mě to dělají šikmé převody domečku vrtulky a nebo převod volnoběžného kola se zadním převodem, když tam stříknu trochu silikonového oleje tak to na chvilku přestane,než olej vylítá.Stejně je to slyšet Podle mě je to tím, že převody jsou vyrobeny na různých místech číny a ozubeni nesedí tak jak má. Taky jsem se tím dlouho zabýval a tedˇuž to dva roky neřeším.

Re: Align T-rex 500

pát 10.04.2015 8:14

beka píše:Ahoj, zkus při tom přímém letu přidat "plyn" a to hodně, a zase ubrat párkrát za sebou v různých polohách, asi to začne dělat kdykoli, hlavně při přidání.Mě to dělají šikmé převody domečku vrtulky a nebo převod volnoběžného kola se zadním převodem, když tam stříknu trochu silikonového oleje tak to na chvilku přestane,než olej vylítá.Stejně je to slyšet Podle mě je to tím, že převody jsou vyrobeny na různých místech číny a ozubeni nesedí tak jak má. Taky jsem se tím dlouho zabýval a tedˇuž to dva roky neřeším.


Tak to jsem rád, že v tom nejsem sám :D
V domečku mám to černé ozubení a máš pravdu, asi záleží na tom, kde to je vyrobené, i když tohle byl originál Align, takže by to měl být Taiwan. Ale všiml jsem si, že kuželové kolo, které je na kardanu v domečku vrtulky, stranově hází, takže se není čemu divit. Zkusím to máznout a uvidíme.
Každopádně děkuji za podnět.

Jo a koukám, že jsi z Prahy, tak bychom se mohli někdy domluvit, že bych ti to předvedl, abys posoudil, jestli je to ten samý problém, nebo to je něco jiného.

Re: Align T-rex 500

pon 27.07.2015 10:25

Ahoj koupil jsem rexe 500 ještě s padlovou hlavou . A chtěl bych to předělat co je potřeba koupit a prosím o radu kde to mají za super cenu ? Děkuji jsem začátečník.

Re: Align T-rex 500

pon 27.07.2015 11:26

jfilip47 píše:Ahoj koupil jsem rexe 500 ještě s padlovou hlavou . A chtěl bych to předělat co je potřeba koupit a prosím o radu kde to mají za super cenu ? Děkuji jsem začátečník.

A nechceš to zkusit s pádlovou hlavou?

Re: Align T-rex 500

pon 27.07.2015 12:26

Já už právě dříve měl 600 padlovou ale jsem si říkal že bych chtěl zkusit bezpadlo . Ale tak 5 let jsme. to neměl v ruce tak úplně od začátku .

Re: Align T-rex 500

pon 27.07.2015 12:31

A popravdě potřebují někoho kdo by my pomohl to rozchodit. :-( . má gyro ještě sparťan . na začátek klidně i padlovou zvládnutí na ten vis . postupně chci dojít až k spiritovi
Odeslat odpověď