Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1105 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 74  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 01.05.2011 12:13 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 1.4.2010
Příspěvky: 2524
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Howking píše:
error414 píše:
Na jake heline jsi zkousel litat GOV s align regulatorem a kontronikem? Byly vubec na testy pouzity stejne baterky?
- Align govenor jsem provozoval na Rexu 500 a Protosu a Kontronik na Rexu 700 - a ano baterky byly použity zhruba stejné - Tunigy Nanotech 25-50C.


ty si to nezkousel ani na stejne tride helin, takze baterky nebyly stejne. Nemyslel jsem stejnou znacku a stejne C, ale uplne fyzicky stejne baterky.

takhle presne vznikaji polopravdy. "me nefunguje produkt A" vs "produkt A nefunguje"

_________________
Logo 600 + spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 01.05.2011 12:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2010
Příspěvky: 5360
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 9
Blog: Zobrazit blog (5)
error414 píše:
ty si to nezkousel ani na stejne tride helin, takze baterky nebyly stejne. Nemyslel jsem stejnou znacku a stejne C, ale uplne fyzicky stejne baterky.

takhle presne vznikaji polopravdy. "me nefunguje produkt A" vs "produkt A nefunguje"
- Možná vznikají, ale je fakt že v menší helině má govenor daleko víc práce - lehcí listy mají nižší energii, kterou v poměru k ploše rychleji ztrácejí, tady výsledek by měl být spíš opačný. Prostě je fakt že Align otáčky (vyzkoušeno ve dvou helinách a s různými listy) držel vždy naprosto bez hnutí - přesto však rezonance s gyerm ho naprosto diskvalifikuje z použití - kontronik nemá problém (třeba v prudkém frontflipu - plný kolektiv, plné klonění dopředu) ztratit i 30% otáček i když třeba u tictocu se na maximálních udržet dokáže. Možná je pomalejší reakční doba jen nutná zaležitost k eliminaci onoho vazbení.

(ale třeba Matrošek který má v Protosu Kontronik v kombinaci se styejným motorem jako já Align regl si na zadušení při velkých úhlech stěžoval - ale je pravda že ty úhly měl fakt velké)

_________________
Blade400>T-Rex500>T-Rex250>Protos>T-Rex700E>LA700>RaptorE720
youtube.com/heyingosl


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 01.05.2011 15:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
A jsi si jistý že je to Kontronikem ? Zvládne to motor ? Já si myslím že ne.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 01.05.2011 15:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2010
Příspěvky: 5360
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 9
Blog: Zobrazit blog (5)
pkotatko píše:
A jsi si jistý že je to Kontronikem ? Zvládne to motor ? Já si myslím že ne.
- no možné je i to -je tam Align 700MX - ale Kontronik by (podle výrobce) měl umět si při rozjezdu detekovat optimální nastavení pro libovolný motor. Ty poklesy se projevují při všech režimech plynu - jak 45, tak 60, tak 75%. Ale zkusím ještě jiné listy než Align.

_________________
Blade400>T-Rex500>T-Rex250>Protos>T-Rex700E>LA700>RaptorE720
youtube.com/heyingosl


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 01.05.2011 15:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Listy by taky mohly. Ale já bych vsadil na motor. Je přece jedno na kolik máš otevřeno. Když to motor nedá, Jive otevře na 100% a je hotovo.
Kolik máš úhly kolektivu ?
Lítám 11,5° otáčky drží velmi dobře. Neumím je jinak vyčíst než jako průměr za letu a max dosažené. Ale mám třeba na Idle 1 nastaveno na 55%. Otáčky 1900. Průměr mi ukazuje 1870 a max 1950.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 01.05.2011 15:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Howkingu, podle mne ten regulátor s ničím nevazbí, jak to ty nazýváš. Prostě není schopen držet otáčky, ty kolísají a kolísají víc, než je schopno zvládnout kterékoli gyro z tebou uvedených. Z toho lze dále odvodit kvalitu udržování otáček toho reglu. :? Zda se hnou nebo ne, lze zjistit pouze měřením nějakým loggerem, pokud možno kvalitním. Rozhodující není ani tak absolutní velikost změny otáček jako spíš její rychlost. Měřil jsi to? Co jsi zjistil?
K tomu druhému problému- já bych si netroufnul na základě tak mála informací a ještě k tomu navzájem zcela neporovnávatelných dojít ke stejnému závěru. Spíš si myslím to, co pkotatko. Potíž bude v tom, že to motor nezvládne podle tvých potřeb.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 01.05.2011 15:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2010
Příspěvky: 5360
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 9
Blog: Zobrazit blog (5)
Troll píše:
Howkingu, podle mne ten regulátor s ničím nevazbí, jak to ty nazýváš. Prostě není schopen držet otáčky, ty kolísají a kolísají víc, než je schopno zvládnout kterékoli gyro z tebou uvedených. Z toho lze dále odvodit kvalitu udržování otáček toho reglu. :?
- nene - jsem si jisty vazbením - pokud slezu s citlivostí gyra pod určitou úroveň, ocas je úplně v klidu - kdyby to bylo kolísáním otáček, tak se to naopak s nižší citlivostí bude zhoršovat. Jen citlivost která vede ke klidu je tak nízká, že při plném kolektivu ocas uletí o 30° - tedy nepoužitelné.

_________________
Blade400>T-Rex500>T-Rex250>Protos>T-Rex700E>LA700>RaptorE720
youtube.com/heyingosl


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 01.05.2011 15:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2010
Příspěvky: 5360
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 9
Blog: Zobrazit blog (5)
pkotatko píše:
Lítám 11,5° otáčky drží velmi dobře.
- lítám to samé - 11.5° kolektiv a 9.5° klonění a klopení. Možná je to tím motorem, ale Align 700MX patří mezi ty lepší motory (samozřejmě není to Pyro)

_________________
Blade400>T-Rex500>T-Rex250>Protos>T-Rex700E>LA700>RaptorE720
youtube.com/heyingosl


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 01.05.2011 15:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Ono nechci do toho moc kcat ..... ale co jsem viděl za videa co tu odprezentoval hafking ...... tak je drobet čunčo bo dost ještě tahá za kolektiv. A pokud tam nemá nasazené rozumné úhly ..... tedy součty úhlů max kolektivních + cyklických ...... pak s tím co psal pkotatko jsi to celé dokážu docela dobře představit. Bo by Ti nepomohla ani světsená voděnka :) natožpak kontronik.

Ondra


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 01.05.2011 15:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Vidím zady lítat Trexe 700 s MX. Má v tom CC. Nejsem schopen říci co a kolik dělá motor a co a kolik ovlivňuje CC. V každém případě je to neporovnatelné už jen zvukově. Taky mu lítají otáčky nahoru a dolu podle zatížení.
Ale jsme trošku v jiném vlákně. Navrhuju přesun do správného.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 01.05.2011 16:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2010
Příspěvky: 5360
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 9
Blog: Zobrazit blog (5)
OPR píše:
Ono nechci do toho moc kcat ..... ale co jsem viděl za videa co tu odprezentoval hafking ...... tak je drobet čunčo bo dost ještě tahá za kolektiv.
- no tahám, no :-) Má to rád :-) Ale úhly zas tak brutální nemám - 11.5 a 9.5 není tak moc, myslím. Aspoň předpokládám. Jsou přece tací, co lítají 12 a 12 :-)

_________________
Blade400>T-Rex500>T-Rex250>Protos>T-Rex700E>LA700>RaptorE720
youtube.com/heyingosl


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 01.05.2011 18:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2008
Příspěvky: 4042
Bydliště: Děčín
Obrázky: 0
pkotatko píše:
Listy by taky mohly. Ale já bych vsadil na motor. Je přece jedno na kolik máš otevřeno. Když to motor nedá, Jive otevře na 100% a je hotovo.

Když už na to jít takhle, tak bych svedl vinu na baterky. Protože ty to spíš nedaj , než motor.
Když jdu lítat s rozespalejma baterkama, je to znát. Stačí ale jen za letu vybít, hodit na nabíječku a hned další let je úplně o něčem jiným. A Howking se netají, že nabijí doma. A že má "údajně 25C" baterky. Mám ty samý, ale úhly mi stačí 10,5 -10,5 a vážím necelý 4Kg.

_________________
Frsky X10S Carbon
Heliny od Mikada, fpv race koptéry a trochu F3K


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 01.05.2011 20:19 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.1.2011
Příspěvky: 97
Bydliště: Bernolakovo SK
ahojte

tak vo stvrtok prisiel a dnes som ho konecne zavisel. T-rex 500 je krasa.

_________________
T-rex Spektrum


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 01.05.2011 20:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Erich001 píše:
ahojte

tak vo stvrtok prisiel a dnes som ho konecne zavisel. T-rex 500 je krasa.


je :D

PS: jen do tý doby než Tě na něm začne štvát pár věcí. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 01.05.2011 21:27 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2009
Příspěvky: 4179
Bydliště: Brno
Treba bude jen litat...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1105 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 74  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz