Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 24.08.2010 22:12 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2009
Příspěvky: 1357
Ahoj,
chtel bych se zeptat zda-li je pouzitelna bezpadlova hlava, kterou dostanu po sundani padel a casti ktere je drzi. Tj. kdyby se sehnaly dostatecne dlouhe tahla, slo by to ? Taky by me zajimalo jaky je rozdil v tom, ze bezpadlove hlavy maji nize cely rotor - co se tim ziska ?
Dekuji

_________________
Spirit System


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24.08.2010 22:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
No, teoreticky ano. Pratkicky ne. Potřebuješ delší páky na unašečích listů. Více vzdálené od hlavní osy. Takže pokud si schopen vyrobit něco takového, třeba nástavce, doma tak ano. Dále je dobré otočit unašeče tak, aby byly páky před listy po směru otáčení. A taky zafixovat ten posuvnej bazmek co je nad deskou cykliky na hlavní hřídel. Aby se nemohl pohybovat. Taky tvrdší tlumení do hlavy. Vymejšlel a realizoval jsem to na Protosovi když nebylo nic jiného dostupného. Pak jsem to vymýšlel na Rapíka 90. Na Trexe 700 jsem koupil jen to prodloužení pák na gripy. Na Pročko jsem to koupil hotový. Nejsnadnější cesta. A vyzkoušená.
Posazení rotoru níž se dělá kvůli lepší poloze těžiště. Heli je pak obratnější. Ale není pravdou, že je to bezpodmínečně nutné a málokterá bezpádlová hlava to tak má.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24.08.2010 22:34 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2009
Příspěvky: 1357
pkotatko píše:
No, teoreticky ano. Pratkicky ne. Potřebuješ delší páky na unašečích listů. Více vzdálené od hlavní osy. Takže pokud si schopen vyrobit něco takového, třeba nástavce, doma tak ano. Dále je dobré otočit unašeče tak, aby byly páky před listy po směru otáčení. A taky zafixovat ten posuvnej bazmek co je nad deskou cykliky na hlavní hřídel. Aby se nemohl pohybovat. Taky tvrdší tlumení do hlavy. Vymejšlel a realizoval jsem to na Protosovi když nebylo nic jiného dostupného. Pak jsem to vymýšlel na Rapíka 90. Na Trexe 700 jsem koupil jen to prodloužení pák na gripy. Na Pročko jsem to koupil hotový. Nejsnadnější cesta. A vyzkoušená.

Me zarazilo, ze 2 tahla ktere jsou v te padlove hlave jsou taky sikmo, takze me to trochu utvrdilo v tom, ze by to mohlo jit i bez prodlouzeni. Ale daji se koupit delsi paky. Nechapu proc jsou ty bezpadlove casti tak predrazeny, je to to samy a za gripy dam pomalu tolik co za servo.

_________________
Spirit System


Naposledy upravil ZeXx86 dne úte 24.08.2010 22:40, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24.08.2010 22:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Důležitý je poměr přepákování servo-deska cykliky-list.
Trochu šikmo je dost relativní pojem. U bezpádla ti stačí výrazně menší dráha serva, ale zase na servo působí daleko větší síly. Takže je potřeba poměr pák upravit.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24.08.2010 22:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2008
Příspěvky: 1040
Bydliště: Jižní Morava(Veseli n. M.); Praha 10 (Chodov-Kunratice)
Bez prodloužení gripů je malé rozlišení a velká zátěž serva. Dobrá úprava je ale tahle. Mám ji na flb 450, a funguje skvěle! Nic moc jsem nečekal, ale fungovala solidně od prvního letu, a po předělání ovládání na náběžnou hranu funguje naprosto výborně! Jediná nevýhoda je poměrně malý rozsah úhlů náběhu (10° na kolektivu, 8° na cyklice), ale s mojí úrovní létání to zatím nepředstavuje žádný problém.

Mám už objednanou i opravdovou flb hlavu, tak až dojde tak můžu poreferovat jestli je poznat rozdíl...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24.08.2010 22:48 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2009
Příspěvky: 1357
Bizon píše:
Bez prodloužení gripů je malé rozlišení a velká zátěž serva. Dobrá úprava je ale tahle. Mám ji na flb 450, a funguje skvěle! Nic moc jsem nečekal, ale fungovala solidně od prvního letu, a po předělání ovládání na náběžnou hranu funguje naprosto výborně! Jediná nevýhoda je poměrně malý rozsah úhlů náběhu (10° na kolektivu, 8° na cyklice), ale s mojí úrovní létání to zatím nepředstavuje žádný problém.

Mám už objednanou i opravdovou flb hlavu, tak až dojde tak můžu poreferovat jestli je poznat rozdíl...

To vypada docela pouzitelne, litam na 11° a 9° ale snad pujde sehnat neco podobneho s trochu vetsim rozsahem. Pri nejhorsim to pujde nejak vyrobit.

_________________
Spirit System


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25.08.2010 7:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2007
Příspěvky: 524
Bydliště: Praha, Kunratice
http://www.telink.eu/cz-detail-101273-b ... 0-700.html

_________________
T-Rex500HK-Rex 250T-Rex 600Minititan 325SERaptor 30V2DX7


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25.08.2010 8:48 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2009
Příspěvky: 1357
petrpetr píše:
http://www.telink.eu/cz-detail-101273-bezpadlova-hlava-telink-frezovane-dily-t-rex-450-500-600-700.html

Tak to si s nejvetsi pravdepodobnosti poridim, mate nejake zkusenosti ?

_________________
Spirit System


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25.08.2010 10:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2007
Příspěvky: 524
Bydliště: Praha, Kunratice
Mám to v T-Rex 500 v kombinaci s mikrobestií. Funguje to.

Jediné co musíš udělat je, že se musí vyvrtat otvory do gripu pro šroub ale je to opravdu brnkačka. Mistr Řešátko mi sám nabídl, že jestli se na to necítím tak mi to vyvrtá.

_________________
T-Rex500HK-Rex 250T-Rex 600Minititan 325SERaptor 30V2DX7


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 22.12.2010 12:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.11.2009
Příspěvky: 817
Obrázky: 0
Ahoj, prosím, mohl by mi někdo napsat jaké díly jsou nutné na přestavbu flybarless? Musí se měnit i hlavní osa? Moc děkuji


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 22.12.2010 13:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 649
Bydliště: Harrachov
ZeXx86 píše:
petrpetr píše:
http://www.telink.eu/cz-detail-101273-bezpadlova-hlava-telink-frezovane-dily-t-rex-450-500-600-700.html

Tak to si s nejvetsi pravdepodobnosti poridim, mate nejake zkusenosti ?


Měl jsem to na T600 12S, funguje, je to kompromis a levnější varianta FBL.Osadil jsem to originál bezpádlem od alignu, to jsem na 6S T600 měl a šlapalo to parádně.Za ty peníze nic levnějšího neseženeš.

Varianta č1. telink.eu (konverzní set) 599,-
Varianta č2. telink přestavba od Mikada 1.890,-
Varianta č3. USA objednání originál Align hlavy cca 3.000,-
Varianta č4. USA hlava Outrage cca 100 dolarů.

Tak si vyber, šlape všechno, ale s určitým kompromisem.

_________________
(Blade CP - Prodán)(T-Rex 500 CF-Prodán)(T-rex 600 ESP-Flybarless+MicroBeast-Prodáno)(T-rex 600,FBL


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 22.12.2010 13:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 649
Bydliště: Harrachov
Angusss píše:
Ahoj, prosím, mohl by mi někdo napsat jaké díly jsou nutné na přestavbu flybarless? Musí se měnit i hlavní osa? Moc děkuji


Gripy, kámen (hlava) osa příčná, ložiska tam máš, gumy do hlavy + Feathering Shaft (černá trubička), brzdící talířek a spodní přepákování, poslední věc 2 ks drátů s očky.

_________________
(Blade CP - Prodán)(T-Rex 500 CF-Prodán)(T-rex 600 ESP-Flybarless+MicroBeast-Prodáno)(T-rex 600,FBL


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 22.12.2010 19:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.11.2009
Příspěvky: 817
Obrázky: 0
Drop píše:
Angusss píše:
Ahoj, prosím, mohl by mi někdo napsat jaké díly jsou nutné na přestavbu flybarless? Musí se měnit i hlavní osa? Moc děkuji


Gripy, kámen (hlava) osa příčná, ložiska tam máš, gumy do hlavy + Feathering Shaft (černá trubička), brzdící talířek a spodní přepákování, poslední věc 2 ks drátů s očky.



Takže jsou jiné obě dvě osy?Příčná i hlavní? V čem je jiný talířek??


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 22.12.2010 19:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 649
Bydliště: Harrachov
Angusss píše:
Drop píše:
Angusss píše:
Ahoj, prosím, mohl by mi někdo napsat jaké díly jsou nutné na přestavbu flybarless? Musí se měnit i hlavní osa? Moc děkuji


Gripy, kámen (hlava) osa příčná, ložiska tam máš, gumy do hlavy + Feathering Shaft (černá trubička), brzdící talířek a spodní přepákování, poslední věc 2 ks drátů s očky.



Takže jsou jiné obě dvě osy?Příčná i hlavní? V čem je jiný talířek??


Osy jsou naprosto stejné, talířek také, je možno použít ze stávající pádlové hlavy!Talířek je jiný v případě FBL hlavy od fa OUTRAGE, tam je vše jiní i velikost talířku.Znám pár lidí, co talířek ani nemají...prostě ho nechtěj.

_________________
(Blade CP - Prodán)(T-Rex 500 CF-Prodán)(T-rex 600 ESP-Flybarless+MicroBeast-Prodáno)(T-rex 600,FBL


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 22.12.2010 19:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.11.2009
Příspěvky: 817
Obrázky: 0
Jsem v tom trošku ztracený, původně si nahoře psal, že potřebuji i příčnou osu. Chci jen origo Align a jen ty části, které se nedají použít ze staré hlavy.

Takže mám koupit : Housing set (hlava), grip set, přepákování a táhla? Příčná a hlavní osa je stejná...OK?

Není někde nějaký plánek flybarless head?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz