Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 14.07.2010 8:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2009
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 5 Smíchoff
Dobrý den.....

obracím se na Vás s prosbou o radu ohledně výběru nového chvostového serva na T500 - gyro GP750....
původní servo bočení byl převlíknutej SAVOX do trika Align - DS 520.... a až na málé problémy - s funkcí spokojenost !!!
Nová serva mám v podstatě vybraná jednalo by se o

plastová varianta.......SAVOX SH-1357
http://www.rcshop.eu/savOEx-sh1357-digi ... 17007.html

a nobo varianta v kovu ......SAVOX SH-1257MG
http://www.rcshop.eu/savOEx-sh1257mg-di ... 17005.html

na 95% jsem zatím rozhodnut pro SH-1357 plast
...... (kůli neutuchající potřebě furt s něčim mlátit o zem ..... :roll: )

A pokud bych mohl poprosit o pár uživatelských informací ....

1) Ať už v plast. nebo kov. variantě se mi jedná o servo kablík..... respektive jeho jakost.... (u tý DS 520 se mi "sloupla" izolace jak kdyby byla z másla) proto bych nerad sahal na ty samý kamna dvakrát........
.....zkušenost mám se servy Hitec tak pokud by připodobnění jakosti servokabelu mohlo býti použito jako "můstr" právě se servy Hitec byl bych Vám vděčný........ 8)

s pozdravem .......

_________________
NEBE - PEKLO - RÁJ (...prej zlatá prostřední cesta :roll: ...)

T-rex 500 CF-> po ráně ->GF ;-)
AURORA 9
easy copter XS metal (na domácí acro) :)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.07.2010 9:13 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2009
Příspěvky: 4179
Bydliště: Brno
DS 520 a Savox 1357 je podle me to stejne servo, nekdo rika, ze originaly Savox jsou spis lepsi nez DS , ktera vyrabi pro Align, ale to jsou jen epskulace, ja je beru jako naprosto totozne.
Osobne bych na vrtulku dal umely prevody, ne kvuli nehodam (i ja crashman jsem znicil prevod vrtulky jen jednou), ale lvuli tomu, ze budou mit mensi vuli coz je pro vrtulky nejpodstatnejsi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.07.2010 9:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2009
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 5 Smíchoff
psena píše:
DS 520 a Savox 1357 je podle me to stejne servo, nekdo rika, ze originaly Savox jsou spis lepsi nez DS , ktera vyrabi pro Align, ale to jsou jen epskulace, ja je beru jako naprosto totozne.
Osobne bych na vrtulku dal umely prevody, ne kvuli nehodam (i ja crashman jsem znicil prevod vrtulky jen jednou), ale lvuli tomu, ze budou mit mensi vuli coz je pro vrtulky nejpodstatnejsi.


Díky psena

přesně .... ta obava z lehkého vaklu u vari. MG si myslim že je na místě a správná takže ..... plast a neni co řešit.....

Jen bych potřeboval zjistit rozdíl v těch kabílcích - respektive jestli ta izolace je tuhá a jen tak se třeba nepoškodí (v rámci možností) - je mi jasný že když to třikrát protáhnu někde okolo bočnice mužu izolaci porušit taky ale izolace u tý DS 520ky byla přímo otřesná - stačilo to jen ohnout a drátky lezli z izolace ven ...... HNUS..... :x

a právě bych se divil kdyby i SAVOX izolace byla taková jebka :evil:

mužete to prosím někdo porovnat nebo napsat svojí zkušenost?? byl bych Vám vděčný 8)

_________________
NEBE - PEKLO - RÁJ (...prej zlatá prostřední cesta :roll: ...)

T-rex 500 CF-> po ráně ->GF ;-)
AURORA 9
easy copter XS metal (na domácí acro) :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.07.2010 10:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.5.2009
Příspěvky: 1035
Bydliště: Nelahozeves
Kablíky bys měl mít chráněný punčoškou, protože při jemných vibracích které heli má se prodřou i o relativně kulatou plastovou hranu. Na 500 jsem měl futabu 9257 pak jsem jí vyměnil za savox 1357 a ten už tam mám 2 roky, nepozoruji rozdíl, jsem s ním spokojen (gyro GY401).

_________________
Gaui200,Tarot450ProFBL,MinititanV2,TRex500,Raptor50,TZ-V2 Frenzy,TRex700,FutabaT-10C+nějaký letadla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.07.2010 11:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2009
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 5 Smíchoff
Beep píše:
Kablíky bys měl mít chráněný punčoškou, protože při jemných vibracích které heli má se prodřou i o relativně kulatou plastovou hranu. Na 500 jsem měl futabu 9257 pak jsem jí vyměnil za savox 1357 a ten už tam mám 2 roky, nepozoruji rozdíl, jsem s ním spokojen (gyro GY401).



jj já ti dík

smršťovací spirála, punčoška to je jasný bez toho to nende :D

já právě tu DS 520 poškodil při vyndavání z té ochrané smrštovací spirály jen to samotné potrhalo tu silikonovou izolaci + ohnutí kablíku a bylo to v pr......

jestli jsem měl jen blbej kus to fakt netušim ale ta izolace na tom mojom servu to bylo šílený a ze začátku jsem vůbec netušil že ji mohu tak snadno poškodit to si koledovalo o ránu :?

_________________
NEBE - PEKLO - RÁJ (...prej zlatá prostřední cesta :roll: ...)

T-rex 500 CF-> po ráně ->GF ;-)
AURORA 9
easy copter XS metal (na domácí acro) :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.07.2010 11:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.5.2009
Příspěvky: 1035
Bydliště: Nelahozeves
No mám několik Savoxů v heli (i na spalováku) a zatím jsem problém s izolací nezaznamenal, na 500 jsou na cyklice serva align a kablíky taky bez problémů, asi jsi měl smůlu na kus :-(

_________________
Gaui200,Tarot450ProFBL,MinititanV2,TRex500,Raptor50,TZ-V2 Frenzy,TRex700,FutabaT-10C+nějaký letadla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.07.2010 11:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2008
Příspěvky: 4042
Bydliště: Děčín
Obrázky: 0
Kdo sem pustil tu fámu o plastovejch převodech?
Dlouhodobě jsem na logu lítal JR DS8900G (plast) a teď už skoro rok lítám BLS251 (kov) a nepoznám rozdíl ve funkčnosti.
Dokonce jsem radši , po kreši s BLS251 opravim helinu a lítám dál, s plastovejma převodama, jsem měnil převody.
Na protosu mám 1350savox(plast) na cyklice, a už se koukám po nějakejch kovovejch, tvrdší dosednutí z autorotace a měním převody, jo a vůle je v 1350(plast) převodech taky, řekl bych stejná.
Co se týče serv na cyklice, mnohem víc poznám rozdíl v rychlosti a síle , rozdíl v převodech plast X kov nepoznám.
Prostě kecy kecy kecy, ale každýmu co si vysní přeju.

_________________
Frsky X10S Carbon
Heliny od Mikada, fpv race koptéry a trochu F3K


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.07.2010 11:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 1534
Souhlas,mám stejné zkušenosti jako KRTEK 2,víc už nenapíšu,horko jak prase :x ani lítat se nedá :P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.07.2010 11:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.5.2009
Příspěvky: 1035
Bydliště: Nelahozeves
to krtek: tvoje moudra občas stojí za to, ty možná nevidíš rozdíl v převodech kov plast (já osobně taky ne), ale moje šrajtofle vidí rozdil mezi savoxem a BLS od Futaby. Na savox stojí převody 120Kč a serva jsou podle mne super navržená, protože se mi víceméně nestalo abych strhnul stále to samé kolečko v převodech jako je to u jiných výrobců, že máš několik sad převodů a ve všech chybí to samé kolečko a po tuknutí běžíš pro další sadu kvůli jednomu kolečku. Mimochodem , převody mezi savoxem, align a futabou 9650 jsou zaměnitelné a liší se jen cenou.

_________________
Gaui200,Tarot450ProFBL,MinititanV2,TRex500,Raptor50,TZ-V2 Frenzy,TRex700,FutabaT-10C+nějaký letadla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.07.2010 11:55 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2009
Příspěvky: 4179
Bydliště: Brno
krtek2k píše:
Kdo sem pustil tu fámu o plastovejch převodech?
Dlouhodobě jsem na logu lítal JR DS8900G (plast) a teď už skoro rok lítám BLS251 (kov) a nepoznám rozdíl ve funkčnosti.
Dokonce jsem radši , po kreši s BLS251 opravim helinu a lítám dál, s plastovejma převodama, jsem měnil převody.
Na protosu mám 1350savox(plast) na cyklice, a už se koukám po nějakejch kovovejch, tvrdší dosednutí z autorotace a měním převody, jo a vůle je v 1350(plast) převodech taky, řekl bych stejná.
Co se týče serv na cyklice, mnohem víc poznám rozdíl v rychlosti a síle , rozdíl v převodech plast X kov nepoznám.
Prostě kecy kecy kecy, ale každýmu co si vysní přeju.

Zbytecne agresivni vyjadreni. Pro me je to navic hodne neobjektivni a zavadejici.
O tom, ze plastove prevody maji po case pouzivani mensi vule, informovali opravdu dost zkuseni piloti, kterym verim a nejedenalo se o jednoho. resime tu serva Align Saxox, tak sem neplet Futaby, ktery jsou proste jina liga a verim, ze kovovy prevody na vrtulce nebudou zadnej problem. Originalni prevody na vrtulkove servo DS 520 jsou umele a myslim, ze Align vi proc si tyto prevody vybral u tak draheho serva. Nebo myslis, ze je to kvuli tomu abychom to meli levnejsi pri vymene? Urcite ne. Autorotaci vetsina z nas denne nedela, takze to je take prilis jednostranna rada... Ondru spis bude zajimat ze prevody umely stoji 90kc a kovovy 300kc. Pokud nekdo lita trosku rychleji a nejaky akrobaticky kousky, tak kdyz uz s tim praskne, tak oddelava jak kovovy tak i umely...navic tim ze krupnou umely neznici krabicku gyra a nezkrivi osky jak se muze stat kdyz jdou pres sebe zuby u kovovych.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.07.2010 11:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2009
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 5 Smíchoff
krtek2k píše:
Kdo sem pustil tu fámu o plastovejch převodech?
Dlouhodobě jsem na logu lítal JR DS8900G (plast) a teď už skoro rok lítám BLS251 (kov) a nepoznám rozdíl ve funkčnosti.
Dokonce jsem radši , po kreši s BLS251 opravim helinu a lítám dál, s plastovejma převodama, jsem měnil převody.
Na protosu mám 1350savox(plast) na cyklice, a už se koukám po nějakejch kovovejch, tvrdší dosednutí z autorotace a měním převody, jo a vůle je v 1350(plast) převodech taky, řekl bych stejná.
Co se týče serv na cyklice, mnohem víc poznám rozdíl v rychlosti a síle , rozdíl v převodech plast X kov nepoznám.
Prostě kecy kecy kecy, ale každýmu co si vysní přeju.


hledat rozdíl ve rozdílech funkčnosti plast vrs. kov je malinko zbytečné :wink:

...Na protosu mám 1350savox(plast) na cyklice, a už se koukám po nějakejch kovovejch, tvrdší dosednutí z autorotace a měním převody,...

to si nevybereš...... když vyměníš převody za kovové - časem to příjde a bude to něco jinýho co tě vyjde daleko dráž.... představ si plast. převody jako spotřebák kerý ti za daných okolností dokáže ušetřit dost peněz - ale pravda je ta, že neni ranka, jako ranka :)

o tom zda jsou lepší kov. nebo plast. převody jse snad nemusíme dohadovat - ale pokud umíš lítat tak "ekonomii" oceníš u kov. převodů.....
a pokud lítat neumíš (můj případ - frekvence 1-2x do měsíce bu´d tvrdší dosednutí nebo lehká ranka) tak si pro ty plast. převody velice rád zajdu s vědomim že se mi nerozlítla celá krabička nebo že nepovolilo někde něco jinýho
tady si myslim že to je o "umění rány" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

jo ...... a pro příště takový poznámky tipu
"..... Prostě kecy kecy kecy, ale každýmu co si vysní přeju...."

si laskavě nechej na koledu - tam to možná bude někoho zajímat

_________________
NEBE - PEKLO - RÁJ (...prej zlatá prostřední cesta :roll: ...)

T-rex 500 CF-> po ráně ->GF ;-)
AURORA 9
easy copter XS metal (na domácí acro) :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.07.2010 12:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
BLS a Savox se fakt nedají srovnávat.
U Savoxu jsem taky nikdy neměl problém s izolací a mám jich docela dost.
Pokud člověk nemá fakt kvalitní servo jako je BLS tak bych taky volil plastové převody. Na těch kovových ( méně kvalitních ) se časem vůle udělá. Navíc mi připadá, že ty plastový převody mají takový jemnější pohyb.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.07.2010 12:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2009
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 5 Smíchoff
psena píše:
Zbytecne agresivni vyjadreni......


jen ho nechej :) - to je tim zkurvenym vedrem :twisted:

né já to beru krtek2k napsal svoji zkušenost a já mu za ni děkuju jenže zapoměl na jednu věc - já nejsem on 8O
on lítat umí - já se učim teprve lítat

já jen tak nějak chtěl vědět jak je to s těma kablíkama u těch savoxů ....... a on na mě s BLS..... co to je??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
NEBE - PEKLO - RÁJ (...prej zlatá prostřední cesta :roll: ...)

T-rex 500 CF-> po ráně ->GF ;-)
AURORA 9
easy copter XS metal (na domácí acro) :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.07.2010 12:16 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2009
Příspěvky: 4179
Bydliště: Brno
BLS jsou serva Futaba myslim.
Jinak izolace Align/Savox krome toho, ze Savox ma jinou barvu jsem si v kvalite niceho zasadniho nevsiml, nemel jsem problem zatim ani s jednim.
Ale taky mam na bocnich vybrouseny hrany.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.07.2010 12:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2009
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 5 Smíchoff
psena píše:
BLS jsou serva Futaba myslim.
Jinak izolace Align/Savox krome toho, ze Savox ma jinou barvu jsem si v kvalite niceho zasadniho nevsiml, nemel jsem problem zatim ani s jednim.
Ale taky mam na bocnich vybrouseny hrany.


pokud izolace nevykazuje jakoby takové trhlinky nebo neni taková řekněme "plastická" na povrchu...... tak by to mohlo být v pohodě - kurňa kdybych mohl někam zajít a na pultě se na to pozřít ..... Křižíkárna to snad jistí .... (doufám)

Fšem zůčasněným děkuji za postřehy jsem vám fděčný 8)

s pozdravem .......... 8)

_________________
NEBE - PEKLO - RÁJ (...prej zlatá prostřední cesta :roll: ...)

T-rex 500 CF-> po ráně ->GF ;-)
AURORA 9
easy copter XS metal (na domácí acro) :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz