Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ložiska T-REX 500
PříspěvekNapsal: čtv 25.03.2010 21:40 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Již dvakrát jsem měnil ložiska na hlavní hřídeli T-REX 500 a teď jsem to kontroloval po cca 10 letech a už zase to v nich divně křupe. Používal jsem original Align.

Nemá někdo zkušenost zda jsou tak mizerné nebo co by mohlo být špatně popřípadě čím nahradit ??

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 25.03.2010 21:58 
Mazák
Mazák

Mrkni na www.tobex.cz a objednej ložiska tam, ty original Align nejsou nic extra, ale ložiskům vadí jim prach proto je líp lítat z trávy než z asfaltu nebo hůř z betonu, jemný prach vleze všude.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 25.03.2010 22:48 
Mazák
Mazák

Měl jsem podobné problémy s Align ložisky, nakonec jsem si koupil nejaké japonské v SKF (prodejna na ložiska) - mám je již něco málo přes rok a zatím super. Cena za kus byla cca. 80,-Kč.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26.03.2010 8:58 
Mazák
Mazák

origo ALIGN ložiska jsou neuvěřitelná chrastítka....... a vůbec nemá cenu je ani osazovat na heli ........ když pominu že nic nevydrží tak hlavní průser je v tom že takové pokakané ložisko (rozuměj posrané) může bejt zdrojem dálších problémů ........ namátkou - vybrace, rušení, a pak taky jedna maličkost a tou je samozřejmě FUNKCE .......

jen pro příklad si sepište kolik by stálo peněz přeložiskovat celou heli (možno i jen ta místa kerá jsou nejvíce namáhaná a rychle se točí)
a pak si sepište kolik by stáli po ráně jen 3 serva na kolektiv - jestli se vám to bude zdát málo vřele doporučuju k tomu přidat listy a cena je rázem někde jinde ...... a zjistíte že budete mít stroj kerý bude fungovat na letové hodiny něco vydrží (nemluvím o mlácení o zem na ruce) a investice do ložisek se vyplatí ........

někdo tady dával do placu firmu TOBEX ......... mohu jen dopručit
konec slohovky. ;-)

s pozdravem ........

T-rex 500 CF-> po ráně ->GF ;-)
AURORA 9
easy copter XS metal (na domácí acro) :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26.03.2010 9:52 
Mazák
Mazák

1ondra9 píše:
origo ALIGN ložiska jsou neuvěřitelná chrastítka....... a vůbec nemá cenu je ani osazovat na heli ........ když pominu že nic nevydrží tak hlavní průser je v tom že takové pokakané ložisko (rozuměj posrané) může bejt zdrojem dálších problémů ........ namátkou - vybrace, rušení, a pak taky jedna maličkost a tou je samozřejmě FUNKCE .......

jen pro příklad si sepište kolik by stálo peněz přeložiskovat celou heli (možno i jen ta místa kerá jsou nejvíce namáhaná a rychle se točí)
a pak si sepište kolik by stáli po ráně jen 3 serva na kolektiv - jestli se vám to bude zdát málo vřele doporučuju k tomu přidat listy a cena je rázem někde jinde ...... a zjistíte že budete mít stroj kerý bude fungovat na letové hodiny něco vydrží (nemluvím o mlácení o zem na ruce) a investice do ložisek se vyplatí ........

někdo tady dával do placu firmu TOBEX ......... mohu jen dopručit
konec slohovky. ;-)

s pozdravem ........
A špatná ložiska mohou být také zdrojem vibrací.

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26.03.2010 9:54 
Mazák
Mazák

Hmm zajímavý, já dal na origo ložiska cca 600 letů, nikdy sem je neměnil a nic jim neni

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26.03.2010 10:40 
Mazák
Mazák

XB8R píše:
A špatná ložiska mohou být také zdrojem vibrací.

jj pravda pravda!!!... no to sem úplně zapoměl ......neni vybrace jako vibrace :mrgreen: :mrgreen:

AURORA 9

Předmět příspěvku: Re: Ložiska T-REX 500
PříspěvekNapsal: pát 26.03.2010 11:14 
Mazák
Mazák

michalsi píše:
Již dvakrát jsem měnil ložiska na hlavní hřídeli T-REX 500 a teď jsem to kontroloval po cca 10 letech a už zase to v nich divně křupe. Používal jsem original Align.

Nemá někdo zkušenost zda jsou tak mizerné nebo co by mohlo být špatně popřípadě čím nahradit ??

Niesom odbornik na loziska, ale je to divne ze po 10 letoch odchadzaju. Tiez som menil jedno na hlavnej hriadeli /na 450tke/ale prisiel som na to, ze to bola aj moja chyba. Pokial nieje nacate od vyroby samozrejme.
Dotiahol som "kruzok hlavnej hriadele", ktory sa zaistuje dvoma cervikmi viac smerom dole k nahonu, ako by sa mal dotahovat. Nieje to jednoduche dotiahnut tak, aby sa rotor otacal uplne volne a pritom tam nebola vola. Nemohol si urobit tiez tuto chybu?

Trex450PRO to ma v tomto lepsie vyriesene, namiesto kruzku je vystupok na oske a pod neho idu dve tenucke podlozky, ktore pruzia.
Neviem ale ako to ma Trex500ESP, alebo Trex co mas ty...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26.03.2010 13:33 
Mazák
Mazák

Také mám T-Rex 500 ESP a cca 120 startů a ložiska původní, jdou krásně plynule, volně a bez zvuků, proto jsem psal o lítání nad asfaltem nebo betonem, z toho se zvedá prach a to ložiskům nesvědčí.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26.03.2010 14:35 
Mazák
Mazák

Beep píše:
Také mám T-Rex 500 ESP a cca 120 startů a ložiska původní, jdou krásně plynule, volně a bez zvuků, proto jsem psal o lítání nad asfaltem nebo betonem, z toho se zvedá prach a to ložiskům nesvědčí.

Jo fajn ale já lítal přez zimu v tělocvičně (bez prachu) a origo ložiska zimu nepřežili ........ ano můžete namítat to že heli nebyla vyvážená a od toho vzešlé vibrace vysipaly ložiska ......... ale boužel vás zklamu... vibrace na heli nebyli v prachu se nelítalo a přesto setová ALIGN ložiska šla do kytek ..........od té doby co jsem to komplet vyměnil s tim mám natočeno zhruba stejný počet startů (spíš o malinko míň) a ložiska jsou v pohodě .......

nevím tohle jsou moje osobní zkušenosti a ty tady prezentuju.........

a také bych řekl že u těhlech ložisek jde spíš o náhodu ...... co kus to originál

s pozdravem ...........

AURORA 9

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26.03.2010 14:55 
Mazák
Mazák

Nu já lítám všude - asfalt, prach - prostě kde to jde (se nenechám tímto omezovat).

Možná to byla příčina, že mi odešli originál Align, teď co tam mám ty z SKF (dle štítku zapouzdřená samomazná) je vše v naprostém pořádku a ani o nich nevím.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26.03.2010 16:20 
Mazák
Mazák

to 1ondra9 nevím proč to bereš na sebe, odpovídal jsem prvnímu tazateli vlákna.
Nikdo netvrdí že origo ložiska jsou bůhvíjaká kvalita, osobně, až odejdou tak SKF a www.tobex.cz to jistí.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26.03.2010 18:16 
Mazák
Mazák

Vita_Valke píše:
Hmm zajímavý, já dal na origo ložiska cca 600 letů, nikdy sem je neměnil a nic jim neni

Asi tak, pan každý z nás by se měl trochu zamyslet nad tím co tu píše.Osobně mam z origo ložisky naprosto bezproblémovou zkušenost.Někdo je doporučuje vyměnit v HK,Tarot atd...právě za origo ALIGN...origo ALIGN jsou zase najednou sračky....pánové trochu o tom co tu píšete přemýšlejte.Nejsou tu jen profíci, ale začátečníci pro které to může být trochu matoucí :idea:

Naposledy upravil Drop dne pát 26.03.2010 18:32, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26.03.2010 18:31 
Mazák
Mazák

Taktéž nechápu,co to tu píšou :roll: mám těch Rexů několik,vlastně všechny-od 250 až po 700 lítám hodně,skoro denně a nemůžu říct,že byly orig.ložiska špatné :!:
A jestli s tím někdo neustále mlátí o zem,nemůže se divit,že mu odejdou.