Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04.05.2009 8:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2009
Příspěvky: 204
Bydliště: Liberec
j3nda píše:
v odporu se ti samo od sebe nic nevybiji, ty furt vychazis z predpokladu, ze minus je zem, ale tak to neni, ve vzduchu zem nemas
kdyz uz, tak potrebujes aby se ti heli dostala vsude na stejny potencial a to nejlepe zajistis pospojovanim kostry, nikoliv svadenim dovnitr prijimace - naopak pak by se ti mohlo stat ze tento nove nabity potencial prijimac vybije do jine casti heliny napriklad pres stineni antenky a to by mu moc dobre neudelalo


určite odpor jako spotřebič vybiji,nevim proč by nemel ,vychazim z toho že tam mam nejaky zdroj ,baterky ,kde minus beru jako zem. To pospojeni slouži k vybiti ,ne ke svadeni do přijimače. Tak že podle tebe je tohle spojeni přes odpor zlo ,ale když ti to vlitne do kabliku od serva,ktere ti to na přimo svede taky na minus přjimače, v horšim připade zaruši komunikaci ,to je asi v pořádku a v podstate je to určite ješte neco uplne jineho ne ? Tohle pospojeni doporučuje i človek ,který se živý vysilačkama ,bezdratovou komunikaci a myslim že svemu oboru rozumi a dany problem řešil. Ja osobne jsem svedkem toho že rušeni na heli bylo a viditelne a po uzemeni přes odpor zmizelo. Pospojovanim jen samotne kostry si myslim nestači ,tady spíš vadi statika vytvaření třením řeminku a ne nabijením z mraku atd jak si psal. myslim že ta neni tak velka aby zarušila. Tobe se to nedeje tak to svadiš na špatne osazeni elektroniky. Ale tohle se lidem stava až po x letech ,kdy elektr. je pořád stejne osazena. Myslím že by si mel navštivit nekoho komu se to deje a třeba pak najdeš lepší zpusob jak to vyřešit.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04.05.2009 9:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.1.2008
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha 9 - Prosek
1one píše:
určite odpor jako spotřebič vybiji,nevim proč by nemel
On musi mit hlavne kam vybijet - napriklad do zeme ... ktera ti v tom vzduchu jaksi chybi. Ten odpor by mel vyznam ve chvili propojeni, aby nebylo vyrovnani naboje tak prudke. Jenze tam ve chvili kdy uz to mas tim odporem spojeny jeste neni. Na druhou stranu, je-li tam misto dratu odpor, pak to nijak neublizi. V celkovem vysledku je to totez.
Ve vzduchu to nevybijes, zbyva ti jen jedno - srovnat el. naboj po cele heline. Nic vic s tim udelat nemuzes. Pokud teda nechces tahat licnu az na zem :-).
J3nda to pise spravne.


EDIT: Jo moment, ty ten odpor zapojujes vubec podivne. Ja myslel ze ho pouzivas ke spojovani ... proste misto toho dratu.

_________________
[i]MiniTitan[/i]
[i]Futaba T7C[/i]
[url=xmpp://kmarty@jabber.bluetone.cz][img]http://jabber.bluetone.cz/status/kmarty-phpbb.gif[/img][/url]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04.05.2009 9:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2009
Příspěvky: 204
Bydliště: Liberec
kmarty:

Ale mi tady řešíme aby nepřeskakovala statika v heli z ocasu na elektroniku , neřešime heli vuči zemi. Rád si poslechnu jinej nazor jak to vyřešit ,ale zatim jsem nic takoveho tady nečetl. Lepší je to svest přes odpor na minus přijimače než aby si to nedobrovolne svadel kablik komunikace serva ne ?? To je problem toho rušeni ,servo se pak zblazni v horšim připade vypne přijimač.Myslím že to co tady píšu je pospojeni ,ktere vyrovnava naboj mezi heli a elektronikou tak jak píšete a zabranuje přeskočeni velkeho naboje na elektroniku a tim zarušení. To jestli ten odpor vybíjí nebo ne je vec druha. Pořád říkate v podstate to same jako já ,ale s komentářem že to moje je nesmysl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04.05.2009 11:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Je to nesmysl. Statika neruší tím, že něco přeskočí do elektroniky, nýbrž tím, že různé části konstrukce heliny mají různý potenciál a vyrovnávající výboje probíhají mezi nimi. Zkrátka pomůže nástřik heliny antistatickým sprejem bez toho, aby se k elektronice vodivě připojovaly nějaké vodivé části. Pak rozdílnost potenciálů nevzniká a ani se nerozhodí pracovní podmínky elektroniky připojením rozlaďujících komponentů a "antén" k lapání každého svinstva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04.05.2009 11:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2009
Příspěvky: 204
Bydliště: Liberec
zdzd píše:
Je to nesmysl. Statika neruší tím, že něco přeskočí do elektroniky, nýbrž tím, že různé části konstrukce heliny mají různý potenciál a vyrovnávající výboje probíhají mezi nimi. Zkrátka pomůže nástřik heliny antistatickým sprejem bez toho, aby se k elektronice vodivě připojovaly nějaké vodivé části. Pak rozdílnost potenciálů nevzniká a ani se nerozhodí pracovní podmínky elektroniky připojením rozlaďujících komponentů a "antén" k lapání každého svinstva.


tak tohle moc nechapu, v prvnim řadku píšete že nic nepřeskakuje a v druhem že mezi nimi probíhaji vyrovnavaci vyboje. Tak že mezi plastama probíhaj vyrovnavaci vyboje ? nebo mezi vodivejma častma? Nekdo zase nedoporučuje to nečim střikat ,je to asi vec nazoru. Kamarad mel rušeni jen co to roztočil v ruce a po připojeni toho kablu mu to zmizelo ,tak mi vysvetlete jak to ?? Když je to na nic. Každej na to ma asi jinej nazor a at si každej dela stim co chce. Ja tady nikomu nic nevnucuju at to dela ,píšu jen s čim mam osobni skušenost . A blbost mi to proste nepřijde ,funguje to a ne jen me.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Náboj
PříspěvekNapsal: pon 04.05.2009 12:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2008
Příspěvky: 1040
Bydliště: Jižní Morava(Veseli n. M.); Praha 10 (Chodov-Kunratice)
Praktické zkušenosti se statikou u helin nemám, ale náboj může určitě vznikat jen chodem řemínku přes hnacíh kolečko (princip Wan de Graafova generátoru). A myslím že řemen nesmí třít sám o sebe, když k tomu dojde tak bych čekal daleko větší problémy než je statika...

Jako řešení taky vidím uvedení celé heliny na stejný potenciál pospojováním všech kovových částí, a to klidně bez použití odporu, ten tam podle mně nemá vůbec žádný smysl (i když škodit tam asi nebude).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04.05.2009 12:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
1one píše:
zdzd píše:
Je to nesmysl. Statika neruší tím, že něco přeskočí do elektroniky, nýbrž tím, že různé části konstrukce heliny mají různý potenciál a vyrovnávající výboje probíhají mezi nimi. Zkrátka pomůže nástřik heliny antistatickým sprejem bez toho, aby se k elektronice vodivě připojovaly nějaké vodivé části. Pak rozdílnost potenciálů nevzniká a ani se nerozhodí pracovní podmínky elektroniky připojením rozlaďujících komponentů a "antén" k lapání každého svinstva.


tak tohle moc nechapu, v prvnim řadku píšete že nic nepřeskakuje a v druhem že mezi nimi probíhaji vyrovnavaci vyboje. Tak že mezi plastama probíhaj vyrovnavaci vyboje ? nebo mezi vodivejma častma? Nekdo zase nedoporučuje to nečim střikat ,je to asi vec nazoru. Kamarad mel rušeni jen co to roztočil v ruce a po připojeni toho kablu mu to zmizelo ,tak mi vysvetlete jak to ?? Když je to na nic. Každej na to ma asi jinej nazor a at si každej dela stim co chce. Ja tady nikomu nic nevnucuju at to dela ,píšu jen s čim mam osobni skušenost . A blbost mi to proste nepřijde ,funguje to a ne jen me.


Neruší přeskoky do elektroniky, ale přeskoky po konstrukci heliny. Kámoš například v podvečer za suchého počasí viděl výboje jak se plazí od trubky na kovové části podvozku. Taky koronu kolem listů.

Mimochodem: Docela jasné odpovědi se tazatali dostalo i na http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom2. ... ec=1080904


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04.05.2009 14:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2009
Příspěvky: 204
Bydliště: Liberec
Protos toho moc kovoveho nema ...... Je to nejak oveřený že se to opravdu nemuže nejak naindukovat ,nebo přeskočit do elektroniky ? Přeci jenom se mi nechce moc veřit tomu že se to nemuže stát. Já tu jen zminil variantu kterou použivam a nejsem jediny,to jestli je ta nejlepši opravdu netušim Žádně špatnosti od te doby nezaznamenavam ani u jinych lidi co znam. Jim tohle řešeni pomohlo , to je asi vše co bych k tomu ješte dodal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04.05.2009 14:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2009
Příspěvky: 1331
To že je něco z plastu neznamená že je to elektricky nevodivé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: statika
PříspěvekNapsal: pon 04.05.2009 15:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2007
Příspěvky: 412
Bydliště: Neratovice
hezky den panove jen by me zajimalo jak se to projevi???? v nedeli jsem byl litat s t-rexem 450 a z niceho nic se vrtulnik tocil jak čamrda a ocas na povely vubec nereagoval...bum prask a heli nazemi...znova po pripojeni baterie bylo vse OK gyro mam GYRO 401 + servo 9254

_________________
JR DSX7, T-Rex 450PRO FBL beastX , T-Rex 600 EFL beastX , RC-Factory Sbach , DJI f550 naza-m V2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04.05.2009 21:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 5.10.2008
Příspěvky: 2789
Bydliště: Cesko
Nějaké info respektive vyjádření přímo od výrobce:

Kód:
Futaba Fasst as stated before doesn't suffer from static on the Protos.

Corrado

Kód:
If you are not using Futaba Fasst, ground the boom to the frame.

Corrado


Takže jak jsem psal výše, propojit trubku s rámem a s ložem motoru musí být víc než OK. Výrobci věřím :)

_________________
bavarianDemon 3X a 3SX
SAB Goblin + JETI DS16 + XNova motor + Kosmik


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05.05.2009 8:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Hmm, to je přesně to co jsem pozoroval u majitelů Protosů u nás. FAASTu ta statika zřejmě tak nevadí. Dokázal by někdo vysvětlit proč? Docela by mě to zajímalo. Protose mám 9 měsíců. Nikdy jsem nic nekostřil, nepropojoval a nestříkal. Lítám s ním docela často. Přepokládám, že se tam statika samozřejmě taky indukuje, tak proč se to neprojevuje tak jako s jinými systémy ?

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05.05.2009 8:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
2bozzda: a proc se ptas u Futaby, kdyz mas Spektrum?
2pkotatko: pravdepodobne bude lepe odstinena nebo navrzena - ona se totiz primarne zabyva prumyslovym nasazenim jako dalkove ovladani jerabu atd a tam si nemuze chyby dovolit a zkusenosti pak promitne i do RC

_________________
P-47 Thunderbolt - Titan ZG 20; SniperV2 - 6s A123; Plackolet - 2,5ccm; EPP Mustang; BF109e; Futaba T7C FASST; Hyperion EOS0610i NET


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05.05.2009 8:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2008
Příspěvky: 1253
Bydliště: Meziboří
Obrázky: 174
pkotatko píše:
Hmm, to je přesně to co jsem pozoroval u majitelů Protosů u nás. FAASTu ta statika zřejmě tak nevadí. Dokázal by někdo vysvětlit proč? Docela by mě to zajímalo. Protose mám 9 měsíců. Nikdy jsem nic nekostřil, nepropojoval a nestříkal. Lítám s ním docela často. Přepokládám, že se tam statika samozřejmě taky indukuje, tak proč se to neprojevuje tak jako s jinými systémy ?
já jsem taky u Protose nikdy nic nepozoroval , žádnou statiku , a to mám spektrum , a protose jednoho z prvních ale když to tady tak čtu tak jsem tam ten drát přidal a když stím fláknu tak se už nebudu mít na co vymluvit :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05.05.2009 9:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.1.2009
Příspěvky: 362
Bydliště: Liberec
j3nda píše:
2bozzda: a proc se ptas u Futaby, kdyz mas Spektrum?


No vždyť je to tam jasně napsáno: Futaba FASST na statiku netrpí a pokud nepoužíváš FASST (takže třeba i Spektrum), tak máš ukostřit trubku k rámu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz