Switch to full style
Vrtulníky do velikosti 450
Odeslat odpověď

Jaká heli pro malé prostory?

čtv 28.03.2019 21:03

Ahoj,

dokážete mě prosím napsat Vaše postřehy, rady, náměty k výběru malé heli? Chtěl bych ji lítat na malých prostorách, pláccích, za barákem, při cestě domů, v parku apod. Styl maketové lítání - až lehké acro. Měl jsem T-Rex 550E a 450L. Do budoucna si postavím T-Rex 470LM nebo 500X, teď bych zatím něco menšího. Lítám ještě větroně a hornoplošníky. Mám několik favoritů, nevím, ale jak jsou odolná proti menším pádům, seřízení. Problémem je, že např. pro Blade již nemám vysílačku, musel bych nějakou pořídit = další investice ...

Align 150X: nevím, připadá mě až příliš malý a divoký za letu.
Align 250: v nabídce ho nevidím, jestli se ještě vůbec vyrábí?
Blade 130S: lineární serva, nevím jestli jdou vyměnit jiná, dá se potunit.
Blade 180 CFX: nevím, jak kardan a náchylost včetně serv. Heli mě už připadá dost divoká.
Blade 230 S V2: na lítání na plácku trochu už hraniční, váha přes 330g, určitě už pěkně stabilní.
Blade 250 CFX: na malé prostory už macek, pády asi už hodně bolí. Ale velikost do větru pěkná.
Další menší heli neznám, třeba dáte dobrý tip :-)

Předem děkuji

Re: Jaká heli pro malé prostory?

pát 29.03.2019 5:57

Ahoj

Pootočím Ti možná malinko úhel pohledu. Z výše zmíněných bych nepořídil ani jeden. Pořiď si bud Oxy 2 nebo 3 a nebo od LAheli Ricco. Vzhledem k maketovějšímu projevu, který jsi vypíchl že bys rád létal a výbornému poměru plošného zatížení disku rotoru - doporučuji právě to Ricco. Pokud Ti nevadí, že to není heli podle návodu ale občas si musíš trošku pomoct a vyladit to chvilku trvá, pak neváhej. Neexistuje konkurence v letových výkonech a vlastnostech.

Re: Jaká heli pro malé prostory?

pát 29.03.2019 7:54

Na domácí létání nějaké Solo Pro, nebo Colibri V 4.5? Nevím jestli se ještě ale dají koupit nové. To Solo Pro jsem ale ještě někde viděl i nové. Sice to jsou taky dost divočáci, ale když se to člověk trošku naučí, podle mě dobrá volba.

Re: Jaká heli pro malé prostory?

pát 29.03.2019 10:02

Tohle je na malý prostory ideální :lol:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Re: Jaká heli pro malé prostory?

pát 29.03.2019 19:04

Já jsem nedávno koupil helinu mjx-45 starší a super. Ještě s ní moc neumím, snad to bude lepší.
Naposledy upravil varok dne úte 09.04.2019 19:41, celkově upraveno 1

Re: Jaká heli pro malé prostory?

pát 29.03.2019 19:36

Ani jedno z toho co jsi vypsal.... Jak už psal OPR tak se přikláním také k Oxy 2 ... Ricca bych ti nedoporučil, není to úplně easy heli na nastavení a co se týče odolnosti tak to také není úplně dokonalé. S FBL se mi ho nepodařilo nikdy pořádně vyladit (HC3SX) a šli tam zpět pádla, jo a blbě se transportuje (pokud na něm jsou uhlíkové listy tak se rotor nedá složit), nicméně jinak je to moc dobrá Česká heli, ale řekl bych, že pro pokročilejší piloty..

Pokud by jsi chtěl vidět Oxy 3 v akci tak poslední dobou jezdím zase do Ostřešan a je tam k vidění a dokonce na něm mám GeoLink od Spirita :wink: , teoreticky bych mohl dovézt i Ricca, ale jen ukázat, nemám do něj už použitelné aku..

Re: Jaká heli pro malé prostory?

pát 29.03.2019 20:06

Ahoj, díky za rady.

Ricca se také trochu obávám, myslím, že zatím pro mě není. Oxy se mě moc líbí a byl dlouho favoritem. Nicméně, nemám jediné tušení, kde se dá sehnat. V Čechách jsem nenašel jedinou firmu (agile-helicopter.cz také nic ...) a dál nevím. Pokud mě poradíte, kde je k sehnání, budu rád :-)

MJX-45 je pouze 4-kanál, to opravdu nechci. Ten rozletět i za slabšího větru je boj. Před lety jsem s ním začínal, byl prakticky nerozbitný.

Na létání doma mám Blade 70S, v obýváku není špatný :-)

Re: Jaká heli pro malé prostory?

pát 29.03.2019 22:52

Ahoj,

Oxy zde asi nekoupíš, tuším, že nějaké díly na Oxy 3 jsem bral zde http://www.agile-helicopter.cz/cs/37-oxy3-255 , možná by šel domluvit i kit 3 nebo 2 seč nejsou skladem, je to ověřený shop (zkus mu napsat).. Jinak osobně nakupuji přímo u výrobce https://www.lynxheli.com/index.php?cPath=220_221_404 .. Jsou to jejich oficiální stránky, platbu berou PayPal a doma jsem měl věci do 7 dnů službou UPS nebo Fedex (šlo to z Činy a DPH nikdo nechtěl seč to bylo třeba za 5k)..

Re: Jaká heli pro malé prostory?

pát 29.03.2019 23:46

Arcicorsa píše:Ahoj,

Oxy zde asi nekoupíš, tuším, že nějaké díly na Oxy 3 jsem bral zde http://www.agile-helicopter.cz/cs/37-oxy3-255 , možná by šel domluvit i kit 3 nebo 2 seč nejsou skladem, je to ověřený shop (zkus mu napsat).. Jinak osobně nakupuji přímo u výrobce https://www.lynxheli.com/index.php?cPath=220_221_404 .. Jsou to jejich oficiální stránky, platbu berou PayPal a doma jsem měl věci do 7 dnů službou UPS nebo Fedex (šlo to z Činy a DPH nikdo nechtěl seč to bylo třeba za 5k)..


Ahoj,

díky, jdu studovat :-)

Re: Jaká heli pro malé prostory?

sob 30.03.2019 9:35

Ještě jsem zabrousil na menší heli, kde jsou ND za hubičku - viz: https://www.mojerc.cz/rc-vrtulnik-k120- ... ch_p109647
Jsou to lehké vrtulníky, K120 a jemu podobní. Máte s nimi někdo prosím zkušenost?

Re: Jaká heli pro malé prostory?

sob 30.03.2019 11:06

Díly na Oxy nakupuju na https://www.live-hobby.de/

Poštovné ještě ujde, 10Eur, nehrozí problém s proclením a když objednám o víkendu, mám to doma ve středu nebo čtvrtek. Řešil jsem v tom obchodu reklamaci ESC a bez problémů.

Re: Jaká heli pro malé prostory?

ned 31.03.2019 20:58

ja mel XK K110 i XK K120...jsou to naprosto super stroje....zvlast ta 120-ka uz je na 2S takze to lita neskutecne.
Ted je na trhu novinka XK K130 a klidne koukni na youtube nebo na tech. udaje...mela by to byt pecka a je i s ovladacem

Re: Jaká heli pro malé prostory?

pon 01.04.2019 11:19

milagros píše:ja mel XK K110 i XK K120...jsou to naprosto super stroje....zvlast ta 120-ka uz je na 2S takze to lita neskutecne.
Ted je na trhu novinka XK K130 a klidne koukni na youtube nebo na tech. udaje...mela by to byt pecka a je i s ovladacem


Jj, díky za hodnocení. Vypadají pěkně, ta K130 už je i trochu větší a vypadá bytelněji. V zahraničí jsou jejich ceny moc pěkný včetně ND.

Re: Jaká heli pro malé prostory?

pon 30.11.2020 15:15

Arcicorsa píše:Ani jedno z toho co jsi vypsal.... Jak už psal OPR tak se přikláním také k Oxy 2 ... Ricca bych ti nedoporučil, není to úplně easy heli na nastavení a co se týče odolnosti tak to také není úplně dokonalé. S FBL se mi ho nepodařilo nikdy pořádně vyladit (HC3SX) a šli tam zpět pádla, jo a blbě se transportuje (pokud na něm jsou uhlíkové listy tak se rotor nedá složit), nicméně jinak je to moc dobrá Česká heli, ale řekl bych, že pro pokročilejší piloty..

Pokud by jsi chtěl vidět Oxy 3 v akci tak poslední dobou jezdím zase do Ostřešan a je tam k vidění a dokonce na něm mám GeoLink od Spirita :wink: , teoreticky bych mohl dovézt i Ricca, ale jen ukázat, nemám do něj už použitelné aku..


Můžu se zeptat jak máte tu Oxy 2 osazenou?
Docela po ní taky pokukuji
Odeslat odpověď