Switch to full style
Vrtulníky do velikosti 450
Odeslat odpověď

Re: Mini, mikro heli - náhon vyrovnávacího rotoru převodem

ned 29.04.2018 10:44

Od TT (Thunder Tiger) žádný vrtulník nebrat. Nejsou na to díly !!!


PS: jinak to byli naprosto exelentní stroje.

Re: Mini, mikro heli - náhon vyrovnávacího rotoru převodem

ned 29.04.2018 13:21

A o tom to je. Když se náhodou objeví něco, co je pro mě finančně schůdné, tak už se to buď nevyrábí, nebo na to nejsou náhradní díly, případně obojí. Pomalu se začínám smiřovat s tím, že buď skončím u něčeho opravdu malého, nebo levného kitu z Číny ( Tarot ), vybaveného pro mě dostupným vybavením. S náhradními díly bude zřejmě tak jako tak problém.

Re: Mini, mikro heli - náhon vyrovnávacího rotoru převodem

ned 29.04.2018 19:29

S těmi náhradními díly je to spíš o tom, jaké máš možnosti a schopnosti . Kovové díly přežijí , hřídele se dají narovnat , šrouby doženeš a plastové díly se dají vytisknout . Uhlíkové desky lze opravit . Ocasní trubky lze kolikrát použít z jiných helin . Nejčastěji odejdou listy vrtulky, nebo hlavní listy . Jediný problém může být s ozubením, ale i to lze tisknout, nebo použít z jiné heliny . Mám ECO 8 a už je celé předělané na mnou vyrobitelné díly . Nechci se ho vzdát, protože je to neuvěřitelně lehkej vrtulník ( takovej větroň mezi helinama ) 3D s ním létat nejde , ale takový pohodový lítání v pohodě .

Re: Mini, mikro heli - náhon vyrovnávacího rotoru převodem

ned 29.04.2018 19:35

Tak možnost 3D tisku bohužel nemám, ani vybavení na to, abych dokázal srovnat ohnutou hřídel do původního stavu. Myslím ale, že pokud si chci polítat pro radost, nemusím být zrovna strojní inženýr, i když je to samozřejmě velká výhoda.

Re: Mini, mikro heli - náhon vyrovnávacího rotoru převodem

pon 30.04.2018 6:16

strojní inženýrství bych tady neřešil :D . Sám jsem stavař . Ale dokud jsem neměl tiskáru, tak jsem ji nepotřeboval . Teď se bez ní neobejdu a modelařinu si už bez ní nedokážu představit . Ale u těch helin se člověk spoustu věcí naučit prostě musí .

Re: Mini, mikro heli - náhon vyrovnávacího rotoru převodem

pon 30.04.2018 16:57

jinak nahon ss moturkem bych taky nezatracoval.....mam takto odlitanych asi 150 vzletu.....a kdyz si vemu ze ten moturek stoji 100 kc a navic ti pri padu nema co odejit.
Takze za me klido zadni ss moturek ale od kvalitni znacky.....resp.cely vrtulnik

Re: Mini, mikro heli - náhon vyrovnávacího rotoru převodem

pon 30.04.2018 18:06

Když mě stejnosměrný motory v modelařině už přijdou jako přežitek. V plošníku už opravdu málo kde najdeš DC motor, to už je opravdu silný retro.

Re: Mini, mikro heli - náhon vyrovnávacího rotoru převodem

pon 30.04.2018 20:36

pozor , coreless motory malí lehoučkou kotvu a tím pádem vysokou akceleraci . Takže jsou velmi vhodné na ocas heliny . Mimochodem v dražších servech jsou výhodou proti standartním motorkům . Většina lidí má obavy o stroj, ale kamenem úrazu pak bývá spíš vlastní pilotáž. Pokud není na ocase motor, pak je ss motor v servu, které jede na ocase jak fretka :lol:

Re: Mini, mikro heli - náhon vyrovnávacího rotoru převodem

stř 02.05.2018 17:56

to mas recht.....

Re: Mini, mikro heli - náhon vyrovnávacího rotoru převodem

pon 07.05.2018 19:15

Je zásadní rozdíl jestli ten motůreček motá s obrovskou vrtulí nebo si spokojeně sedí schovanej v servu kde sice hýbe s pákou, ale zatížení motorečku je úplně někde jinde...

Re: Mini, mikro heli - náhon vyrovnávacího rotoru převodem

pon 07.05.2018 21:03

Arcicorsa píše:Je zásadní rozdíl jestli ten motůreček motá s obrovskou vrtulí nebo si spokojeně sedí schovanej v servu kde sice hýbe s pákou, ale zatížení motorečku je úplně někde jinde...


No myslím, že není, protože na vrtuli je taky převod a jsou to vysokootáčkové motory , takže velký moment se od nich očekávat nedá na rozdíl od stříďáků . Na mikrocopterách se používají běžně . Dyť to víš přece dobře a tam dostávaj větší záhul než na ocase heliny ( pokud zrovna nelítáš 3d :D)
Odeslat odpověď