Switch to full style
Vrtulníky do velikosti 450
Odeslat odpověď

Vibrace T-rex 450

úte 16.05.2017 22:26

Ahoj,

Pořídil jsem létaného T-Rexe 450, zkontroloval nahrubo a zkusil zaviset. Funguje ale po odlepení od země se třese jak drahý pes. Zkontroloval jsem vyvážení listů a i pádel. Přiznávám že tak v rychlosti, ale na to jak se třese to by to muselo být rozvážené brutálně. Dokud to je na zemi nijak extra se neklepe, jen projde rezonancí, to samé na stole jen s pádly. Okem na stole s pádly nevidím že by něco házelo, ale to bych třeba nepoznal. Jedinou vadu co jsem našel je to, že horní ložisko hřídele má v uložení asi desetinu vůli. Půjde to bez problémů něčím vymezit, ale prosím můžete někdo mrknout na video, zda tohle může být příčina?

https://youtu.be/pQsp0ls4FC8

Vrťas byl za dost slušnou cenu tj jsem s nějakou tou opravou počítal, jen než budu nakupovat hřídel a držáky listů, rád bych vyčerpal všechny ostatní příčiny.

Díky
Vigo

Re: Vibrace T-rex 450

úte 16.05.2017 22:45

máš srovnanou stopu listů ?

Re: Vibrace T-rex 450

úte 16.05.2017 22:52

No jsem celkem amatér, měl jsem jen Minititana kdysi a Solo Pro 3D tj astopu listů jsem nekontroloval. Díky za tip a zítra na to mrknu.

Re: Vibrace T-rex 450

stř 17.05.2017 20:32

Koukal jsem párkrát,než jsem pochopil co chceš ukázat.Model i kamera by měla být v pevných pozicích aby to bylo pořádně vidět.Vymezit by to šlo možná loctitem ale lepší bude rozhodně nové ložisko a pokud vůle nezmizí tak i domeček ložiska.Tohle může být příčina ale pokud je tam toho neodladěného víc,chce to jít krok za krokem a udělat to pořádně.Každý má trochu jiný metr a jiný cit ale ve finále se vše projeví na letových vlastnostech.V maketě ještě víc(jestli se nepletu máš to v plánu).Na vrtulníku je hodně věcí které musí fungovat současně a dobře.Pak si lítání užiješ.

Re: Vibrace T-rex 450

stř 17.05.2017 21:39

Ahoj,

Dnes jsem to rozlousknul, příčinou byla špatně nastavená citlivost gyra přes vysílač. Odpojil jsem to z přijímače a rázem pohoda (musím ale nastudovat oc ve vysílači nastavit). Opravdu to nevypadalo jako vrtění ocasem, klepalo se to celé, ale je to pryč. Gyro jsem nechal odpojené a jediné co se děje je to, že vrtulník má pořád lehkou tendenci točit po směru hoď ručiček, jde to doladit trimem ale mám pocit že ho musím posouvat pořád. To ale bude chyba v mé neznalosti tj to si nastuduju, myslím mi to dělal i MiniTitan. Jinak jsem včera stopu nastavil, prostě jsem utáhnul listy v pravém úhlu a na stejném místě natočení měřil vzdálenost konce od stolu. Nesedělo to asi o 4mm a teď je to asi o 0,5, líp to nejde, ale na té délce to je snad ok. Taky jsem to vyvážil včetně pádel a zjistil, že jedna spojovačka je hodně jetá a moc jí nevěřím. Buď si ji vytisknu a nebo ji koupím, to uvidím.

Kompletní revize vrtulníku je v plánu, ale chtěl jsem vědět zda to funguje, abych to mohl řešit. Teď letí bez vibrací krásně a při mém poskakování což je vis a nějaké jednoduché létání po 8 minutách jsem dobíjel do 2200mAh 1300, tj pohoda.

Díky za rady Vigo

PS ještě sem pak hodím celou konstrukci, s prosbou co přesně je to za typ kvůli dílům. Jo a ložisko měnit nebudu, bude to spíš problém domečku tj to normálně vymezím buď locite a nebo prstolepem. Až přijde rána a to si myslím přijde, to vyměním celé.

Re: Vibrace T-rex 450

čtv 18.05.2017 0:25

Vigo píše:Jinak jsem včera stopu nastavil, prostě jsem utáhnul listy v pravém úhlu a na stejném místě natočení měřil vzdálenost konce od stolu. Nesedělo to asi o 4mm a teď je to asi o 0,5, líp to nejde, ale na té délce to je snad ok.

Vrtulník musí viset a musí se zkouknout ze strany a musí být vidět jedna kružnice - pokud jsou dvě upraví se délka táhla k listu.
neviset v rovině očí, kousek výš, je to vidět .
Základní měření se provádí úhloměrem na stole - dělal jsem to i mobilem . I rozhození 1 cm na koncích v letu působí vibrace .

Re: Vibrace T-rex 450

čtv 18.05.2017 8:06

Ahoj,

Děkuji, návod jsem hledal hned jak jsi mi to psal. Měrky nebyly doma a tak jsem to udělal jak popisuju. Ameriku už neobjevím, ale podle mě ten postup není úplná blbost a je hodně přesný. Měrky si vytisknu ideálně pro mobil asi. Okem jsem stopu snažil sledovat včera při visu a zdála se mi ok, jde z toho ale trochu strach. Jinak jsem s chováním vrtulníku spokojený, jen musím udělat tu technickou kontrolu.

Děkuji
Vigo

Re: Vibrace T-rex 450

čtv 18.05.2017 10:38

Já většinu vrtulníků seřídil jenom ve visu . Ale doba se mění :D .
Při jedný ráně vrtulníkem do křoví ulomený list odlétl 30 m . Takže opatrnost je na místě vždy :) .
Odeslat odpověď