Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Blade 120 S
PříspěvekNapsal: sob 09.07.2016 23:06 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.7.2012
Příspěvky: 82
Bydliště: Žatec
Ahoj,

nema nekdo tuhle heli? Nevim, jestli nebyl stejny problem i u 120 SR, ale hrozne skube ocas. Videl, jsem nejake unboxing video na YT a delalo jim to same.
Navody zkratit vrtulku dobry, trosku to pomohlo, ale zvedl se odber zadnimu motorku a brzo ho odpalim. Objednal jsem vrtulku novou. Aktualne mam jen setovku, tudiz s nastavenim si moc nepohraju. Mel jsem Blade za lepsi znacku, prece by to i se setovkou nejak litat melo.

Koupil jsem 2 heliny s SAFE systemem od HH a u obou nejaky problem ( u CP S asi v riti gyro/deska )
Vim ze to nejde srovnavat, ale dostal jsem na Vanoce levny cinsky kvadro Syma X5C a slape jak hodinky. Jen vymena motorku, ale staly 4ks asi 150 czk. Jsem ochotny dat u Bladu par tisic za nahradni dily, ale z duvodu ze je opotrebim nebo rozsekam. Ne ze budu z krabice laborovat, proc ma heli epilepticky zachvaty, myslim ze se Blade chlubi, ze maji kazdou heli zalitanou. Diky moc za napady, popripade jestli myslite reklamovat, radsi bych to ale nejak upravil :-)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 120 S
PříspěvekNapsal: ned 10.07.2016 10:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Moje první heli-hračka byl od Blade Scout CX z kategorie Beginner. Mám jej dodnes a problém
jsou hlavně moje chromé prsty a nekvalitní (a drahé) nafukující se baterky. Důvodem bylo
něco levného do ložnice. Ten první svislý "výtah" nahoru byl zážitek. Až se ochodil a obouchal
tam vyžaduje víc řízení. Ač koax tak nutná neustálá mírná korekce, jako u jedno-rotoru.
- Opravdu stabilní (i při vzletu v pásmu nestability) byl až další pokoják 4ch Bravo III od Nine Eagles.
Bravo III - fly with the wind
- Jedno-rotor do pokoje jsem zatím nepořídil. Venkovní jedno-rotorovou hračkou je u mne F-45.
- Proto mne u Blade zaráží problém co popisuješ s "120 S", z kategorie Intermediate.
- Jsem zvědav jaké budou názory ostatních, co létají(-li) Blade 120 S. Jiní asi budou radit dražší varianty.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 120 S
PříspěvekNapsal: ned 10.07.2016 14:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.3.2013
Příspěvky: 468
Bydliště: Blansko
Blade je celkove nic moc....co vsichni pisou za problemy tak radsi nebrat......pokud chces pohodovou heli vel.120 tak kup XK K120....ja ju mam a naprosta spokojenost a supr to lita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 120 S
PříspěvekNapsal: ned 10.07.2016 16:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
XK K120 , když jsem hodil čučku (aniž bych moc hledal) koštuje cca 100 BNF a US $ 140 RTF.
Kvalita se platí, a všechno něco stojí. Ostatně přísloví říká: Nejsem tak bohatý, abych kupoval levně.
A i když se říká: Každá liška chválí ..., tak stručný výčet říká hodně:
"K120 - High efficient brushless motor and high discharge rate battery provide much power.
3D and 6G mode change is by one key on transmitter. Standard 6CH transmitter is with functions
of throttle curve, pitch curve, rudder volume and throttle hold. Flybarless, perfect rotor blade design
and reasonable aerodynamic layout make them fly very stable."
XK Shuttle K120
XK - Categories - Helicopter


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 120 S
PříspěvekNapsal: ned 10.07.2016 23:51 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.7.2012
Příspěvky: 82
Bydliště: Žatec
Vypadá moc dobře, já se prostě vracel po 2 letech, měl jsem zafixovaný Blade jako fajn výrobce, tak jsem hned 2 vzal.
Zkusím to poreklamovat a zbavit se toho. Četl jsem teď článek od Seltina, když se zbavil 130 X a zjistil jak oproti němu lítá miniprotos hezky a kolik ušetří na náhradních dílech :) Teď asi na léto fakt zkusím tuhle čínu XK K120, díly jsou zlomek oproti Bladu, díky za tip :)

Četl jsem, že ten XK K120 je kompatibilní s Futabou, chci si právě koupit i rádio a pak ještě model samokřídla.
http://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=80466#1 tohle se mi dost líbí, měl jsem dřív Toro a na blbnutí super.

Mohl by mi někdo rovnou poradit jaká cenově rozumná Futaba umí mix na samokřídla?
Vyznám se z historie jen ve Spektrech, proto jsem právě preferoval Blade kvůli kompatibilitě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 120 S
PříspěvekNapsal: pon 11.07.2016 0:40 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.7.2012
Příspěvky: 82
Bydliště: Žatec
Už jsem tedy úplně mimo téma, ale koukal jsem na ty Futabácký vysílače a tenhle 6K vypadá pro moje potřeby dostačující.

http://www.peckamodel.cz/produkt/rc-mod ... -2-r3006sb

Hlavně je kompatibilní s tou K120 a na samokřídlo bude taky ok, recenze jsou na něj v pohodě, podobné ražení jako můj starý DX6i co jsem měl. Navíc přijímač za 1500 už umí telemetrii - měřit napětí, o tom se mi u Spektra v téhle cenové kategorii mohlo jen zdát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 120 S
PříspěvekNapsal: pon 11.07.2016 15:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.3.2013
Příspěvky: 468
Bydliště: Blansko
Cau no kdybys chtel tu XK K120 tak bych mohl prodat......mamk ni spoustu ND asi za 2 tis,mam to v RTF sade i se dvouma akumulatorama a dvouma nabijeckama atd.....no je tam toho hodne......klido predvedu i v letu atd.....

A pak je lepsi uz za cenu 1200 kc koupit radio z ciny treba tu Flysky FS-i6B.....mas k tomu i prijimac 6ch s telemetrii a to radio nema konkurenci za ty prachy a umi to uplne vsechno.....sam ho doma mam :-) na rizeni samokridla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 120 S
PříspěvekNapsal: pon 11.07.2016 15:38 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.7.2012
Příspěvky: 82
Bydliště: Žatec
Nechci mit na kazdy model jine radio, kdyz koupim Futabu, tak s nim sparuju tu K120 a prijimace jsou pomerne levne do budoucna.
V blizke dobe uvazuju nad samokridlem a mozna nejakym EPP vetronem.
Na tu novou Futabu K6 jsou dobre recenze, nechci rict ze mam na rozhazovani, ale zas nemusim kupovat nejlevnejsi radio. 6kanal mi bohate staci. Radio je asi jedna z mala veci, ktere bych chtel mit moznost reklamovat v ČR.
Jasně, můžeš namítat že Flysky stojí čtvrtinu :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 120 S
PříspěvekNapsal: úte 12.07.2016 16:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.3.2013
Příspěvky: 468
Bydliště: Blansko
ne vpoho kazdej at si to dela jak chce.....proti tomu nic nemam......jen pak pokud budes chtit treba vetsi a budes prodavat tak samotnou heli ti nikdo nekoupi.....protoze S-FHSS se uz malo pouziva a prechazi se na jine.....
ja mam samokridlo objednane wing wing Z-84 koukni na to a uvidis...me se to celkem libi ze je to nerozbitny a na 3S baterku celkem i dost rychli


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 120 S
PříspěvekNapsal: úte 12.07.2016 19:36 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.12.2013
Příspěvky: 15
Bydliště: Měnín
Tak nějak jsem přestal mít zájem . Cena super ale..... :D

http://mcheli.blogspot.cz/2015_12_01_archive.html

http://www.rcgroups.com/forums/showthre ... 695&page=2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 120 S
PříspěvekNapsal: úte 12.07.2016 19:47 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.7.2012
Příspěvky: 82
Bydliště: Žatec
Vzhledem k tomu ze to servo stoji 8 dolarku tak si jich koupim klidne 5 do zasoby :-) U CP S co mam ted stoji ctyrnasobek, jak jsem psal z krabice to byl zmetek, jsem na toho cinana zvedavej


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 120 S
PříspěvekNapsal: stř 13.07.2016 18:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.3.2013
Příspěvky: 468
Bydliště: Blansko
takze jake servo?to TGY-1370A ?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz