Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 08.12.2015 16:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Dzon: pokud chceš do této velikosti, tak se podívej do tohoto vlákna viewtopic.php?f=104&t=70262
Ve 3. příspěvku máš odkaz na RTF verzi a cena je dá se říct lidová. Jak to ale funguje a jak je na tom s cenami dílů, to se ptej těch, kteří tu mikro heli mají - asi těch v tom vláknu.
Já šel do toho Nano CPX jen z důvodu, že mám Dx6i, tedy rádio které má protokol, který s tím komunikuje. Ale asi můj největší omyl.
Jak jsem psal, já mám vyhlédnutý Assault 100 v DSM2/DSMX verzi (právě kvůli rádiu) http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ch=assault 100
Jestli jsi zatím lítal jen s 3 a 4k. vrťáskem, tak aby ses nedivil. Páčkování toho 6k. prcka je trochu jinde.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 08.12.2015 16:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2009
Příspěvky: 231
Bydliště: Liberec
Obrázky: 1
A co třeba trex250 v bezpadlovem provedeni, jestli se něco takového vůbec dělá ? Jinak teda nic proti ale to sncim si lital nemá s chováním 6ch moc společného snad jen že si možná nebudeš tolik motat strany a to za jakou páku honem zatahnout. Kluci ti radí dobře jestli nechces do hraček strkat desetitisíce tak na 6ch heli si zuby nebrus. Z levnyho 6ch budeš jen nestastnej bude te to stát spoustu peněz nervu a času a stejně to pořádně nepoleti. Jestli si chces plnohodnotne zalitat za "málo" peněz přemýšlej spíš o nějakém letadle ideálně epp 1,5m


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.12.2015 16:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2009
Příspěvky: 888
Bydliště:
Obrázky: 0
Přidám se taky. Chytli mě heliny. Koupil jsem si novou vysílačku za 7500 a z ruky Trexe 500 plus nabíječku tuším za cca 13000. Suma sumárum 21 500. Je fakt, že jsem byl hodně opatrný a nikam jsem nespěchal a tudíž nebyly havárky a solení peněz za náhradní díly. Usoudil jsem, že tímto tempem si neužiji co jsem od toho očekával a helinu jsem prodal a přešel na EPP letadla. Začal jsem na Funcubu, pokračuji na Loopíkovi a chci víc. Chci si postavit vlastní konstrukční letadlo. Stavím ho téměř dva roky, jen kvůli financím. Stavebnice 6000, motor do éra 7000 a pár tisíc za nářadí a další materiál. Nejsem zdaleka hotov, takže suma bude někde okolo 25 000. Chci tím říct jen to, co ti tu všichni podsouvají, ten rozpočet je fakt malý na to, aby jsi měl pocit, že lítáš s vrtulníkem. A to stále nevíš, jak se vyvine tvá chuť jít dál a dál.

_________________
Loop VA Models ; Spacewalker II SIG 1/4 ve výstavbě


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.12.2015 16:12 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Dzon píše:
Sorry zdzd ale po předchozím 3 a 4ch vrtulníčku kolem 500kč do mýho prvního 6ch nebudu cpát 25 000,- .. a pokud tobě příjde že tohle nemá žádný výkon tak to chápu, ale zkus to srovnat s tímhle http://www.eshop.pivus.us/index.php?a=d ... 82c18b40e7

Chápu že špička je jinde než to pro co jsem se rozhodl ale na stupnici od 1 do 100 jsem z mého předchozího řekněme kolem hodnoty 8 poskočil alespoň na 50..

Nechcete mi snad říct že když jste začínali lítat, tak byla vaše druhá hračka v hodnotě 25tis že ne? ;)


Hele, s námi nesmlouvej, my ty ceny neděláme...

A taky se nebavíme o žádné špičce. Bavíme o normálním základním šestikanálu, se kterým se dá létat venku a který když vezmu za týden tak poletí stejně jako letěl dnes.

Ty totiž neposkočíš z 8 na 50, nýbrž z 0,2 na 1,7 stobodové stupnice.

A moje úplně první helina bylo Rambo V2 asi před deseti lety. Rotor kolem půl metru. Cena byla kolem patnácti litrů. Bez přijímače, vysílače, baterek, nabíječky a náhradních dílů.

Heliny jsou dnes už o poznání levnější, ale pořád to cosi stojí - když má fungovat. Zato plagiátů a rozpadajících se hraček jsou za pár korun plné regály.

Volba je jen na tobě. Chceš vyhodit několik litrů za rozpadající se nespolehlivou a nelétavou hračku vhodnou stěží jako ozdoba na polici? Prosím, jak chceš, kup to. Chceš ale něco, co bude fungovat, bude se to dát řídit a půjde to udržovat po bouračkách? Prosím, jak chceš, kup to.

Je to jen a jen na tobě. Jen nás, prosím, nepřesvědčuj, že se přece musí dát pořídit něco solidního za pár kaček. Nedá. Všichni jsme si tím prošli a už tu zkušenost máme.

Ovšem chceš-li ale házet prachy do kanálu, jsi zatím na té nejlepší cestě. Běž je radši prochlastat, užiješ si je líp.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.12.2015 16:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2012
Příspěvky: 793
Bydliště: Praha 4/12
Dzon píše:
Nechcete mi snad říct že když jste začínali lítat, tak byla vaše druhá hračka v hodnotě 25tis že ne? ;)


Nebyla. Ale ty hračky, které jsme postupně rozbili, zahodili, se ztrátou prodali, ty tuhle hodnotu v součtu měly. A klidně i vyšší, ono se to za ty roky nasčítá jako nic. A to o to jde. Klidně můžeš začít s hračkou a pak postupně dělat průzkum bojem, když tě to bude bavit. Základ je udržet nervy na uzdě a nepodlehnout marketingu výrobců/prodejců. Zvlášť před vánoci, kdy to člověka tak nějak popadne.

Jsou to tvoje peníze, chtěl jsi radu a tu jsi dostal, když ne zde, tak tady je minimálně jedno delší vlákno o tomtéž: viewtopic.php?f=102&t=38325&start=390 (klidně čti odzadu, ony se ty dotazy furt opakují...)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.12.2015 16:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.3.2011
Příspěvky: 2522
Bydliště: Brušperk
Blog: Zobrazit blog (7)
Rekl bych ze vse podstatne uz bylo receno a nema smysl to rozebirat, kazdy si z toho vezme stejne to co sam chce...

_________________
MiniP, Protos,Goblin500,Agile 5.5,Sky Hero Spy,KDS Chase 360,Logo480XX,Devil420,HD502,OMP M2,OXY5meg


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.12.2015 16:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.3.2013
Příspěvky: 468
Bydliště: Blansko
za me jedine XK K120

super vrtulnicek,odolnej,leta paradne a kompatibilni s futabou,muzes koupit jak RTF tak BNF a dily stoji na to par korun

kamos si ho ted bude porizovat na vanoce


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.12.2015 16:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.3.2013
Příspěvky: 468
Bydliště: Blansko
tady mas na nej odkaz:

http://www.banggood.com/XK-K120-Shuttle ... 74730.html

a koukni na to video jak to lita


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.12.2015 17:03 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.12.2015
Příspěvky: 122
Bydliště: Pardubice
Určitě, díky za Vaše názory, ale za ty 4500,- pokud dorazí vše v takovém stavu jako mám informace je to hodně dobrej kauf... víceméně 50% sleva na plně funkční neotlučenej vrtulník a ovladač bez škrábance.. třeba ho za měsíc prodám a koupím si něco lepšího ale z tohohle můžu použít i ovladač pro nácvik na simulátoru.. myslím že do začátku stačí, uvidíme časem.

Navíc pochopitelně jeden doporučí něco co někdo jiný odsoudí a každý na to má svůj názor.. vyzkouším a uvidím - udělám si názor sám :)

Každopádně ještě jednou díky za reakce a rady!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.12.2015 17:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.2.2009
Příspěvky: 845
Bydliště: Ostrava (Schönau-Šenov)
Myslím, že tady nikdo nic neodsoudil co druhý doporučil.
Vše znělo v podstatě unisono, že možná děláš chybu.
To jsi ještě nečetl pořádné flame, jestli je lepší toto či ono.
Tak ať Ti to slouží a dělá radost...

_________________
"Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká."


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.12.2015 19:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2009
Příspěvky: 231
Bydliště: Liberec
Obrázky: 1
Ješte jedna věc možná trochu mimo ale každopádně bys neměl opomenot jednu pomůcku k nezaplacení pro začátky s 6CH a to treningovej kříž tvůj první let by mohl pak vypadat nějak takto, jen by jsi to neměl asi zvedat tak vysoko to poslední "přistání" vrtulníček určitě nepřežil v celku.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.12.2015 19:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.3.2011
Příspěvky: 2522
Bydliště: Brušperk
Blog: Zobrazit blog (7)
obávám se že tréningový kříž ve spojení s MCPX BL co si právě koupil je tak akorát hřebík do rakve, pro tuhle velikost a výkon vrtulníku je tahle věc spíše na škodu než k užitku....

_________________
MiniP, Protos,Goblin500,Agile 5.5,Sky Hero Spy,KDS Chase 360,Logo480XX,Devil420,HD502,OMP M2,OXY5meg


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.12.2015 21:28 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.12.2015
Příspěvky: 122
Bydliště: Pardubice
Nějak mi nejde do hlavy jak o tom Blade mCPx BL mluvíte, viděli jste vůbec nějaký videa?
https://www.youtube.com/watch?v=OpsC1fCg4IU
Mě tohle příjde teda až extrémně moc živý na to jaký mám zkušenosti.

Ve srovnání s WLtoys V977 si o něm myslíte co?

No uvidíme, pak se podělím s prvnímy dojmy a na kolik mě přijde prvních 20 minut letu.. Kříž už mám také objednaný a ještě 3x baterie : http://www.rc-modelar.cz/turnigy-nano-t ... i-pol.html


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.12.2015 21:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
To, že je MCPX živý tady nikdo nezpochybňuje, ba právě naopak. Jenže na rozdíl od tebe tady většina lidí radí podle vlastních zkušeností a neposuzuje videa. Já mám MCPx starou verzi s plechovkama a rozhodně bych ji žádnému začátečníkovi nedoporučil. Jestli se chceš (vážně) učit létat s šestikanálem, kup si "klasickou" nejméně čtyřistapadesátku, jak už ti bylo několikrát doporučeno.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.12.2015 21:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.2.2009
Příspěvky: 845
Bydliště: Ostrava (Schönau-Šenov)
Dzon píše:
No uvidíme, pak se podělím s prvnímy dojmy a na kolik mě přijde prvních 20 minut letu..
Uplyne spousta vody až zaletíš to, co na tom videu, pokud někdy.
A že se toho Blade dožije je taky ve hvězdách.
Třeba se všichni mýlí a máš na heli supertalent...

_________________
"Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká."


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz