Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 15.01.2016 18:26 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 4.4.2015
Příspěvky: 84
Takze simulator, ktery toho nema moc spolecneho s realnym letem je dobra investice, ale 6ch malej vrtasek je spatna investice, protoze nema nic spolecneho s ovladani velkeho vrtase? :-D
A co troska toho adrenalinu pri strachu z hroziciho padu? :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 15.01.2016 18:56 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
MajaDL píše:
Takze simulator, ktery toho nema moc spolecneho s realnym letem...


Takový simulátor toho opravdu moc nepomůže...

Jenže ony nejsou jen simulátory, které mají s letem 6-kanálu společného stejně málo jako ty hračkoidní strojky, ale jsou i simulátory, které si tento název zaslouží. A nemálo hodin na nich mají nalétaných špičkoví piloti akrobatických strojů. Ti totiž komplikované obraty nejdříve nadřou a v mozku naprogramují na simu, aby pak v reálném letu už potřebovali doladit jen korekce. Naostro by do nich bez takové přípravy nikdo nešel.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.01.2016 18:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.3.2011
Příspěvky: 2522
Bydliště: Brušperk
Blog: Zobrazit blog (7)
Ano simulátor je velmi dobrá investice, budeš se asi divit ale i pilotí světové špičky simulátory používají, pročpak asi?
Možná právě nepotřebují ten tvůj adrenalin při strachu z hrozícího pádu na to aby se naučili něco nového??

_________________
MiniP, Protos,Goblin500,Agile 5.5,Sky Hero Spy,KDS Chase 360,Logo480XX,Devil420,HD502,OMP M2,OXY5meg


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.01.2016 20:26 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 4.4.2015
Příspěvky: 84
Simulator samozrejme taky pouzivam, ale zarazi me ten odpor k malejm modelum.Mam zkusenost ze co udelam na simu je mnohem jednodusi nez potom v realu s mini vrtaskem.V simulatoru mas vetsinou vse presne nastavene.Na malem vrtasku jsem se naucil nastavovat cykliku a pitch. V simulatoru se nenaucis nastavovat naber listu a zkouset si to.Na 500 heline je to drahe uceni.Jsem rad, ze se vyrabi male vrtasky na kterejch se da vse naucit za malej peniz. Pak uz je jednodusi prejit na vetsi vrtas, ktery je stabilnejsi, ma vetsi vykon a nepropada se pri akrobacii.Kazdy nejak zacinal a zacit rovnou 500 6ch je hloupost. Nehlede na to, ze kazdy ma jiny proces uceni.Uz jsem na tomto servru vydel spoustu prispevku, kde si diskuteri masiruji ego a cituji poucky z wiki a pritom letani je hlavne o citu a treninku.A adrenalin tam maji i ti profi piloti.Kdyby ne tak by je to asi nudilo a nedelali by to. :-D
Hlavne si lidi uvedomte, ze je to hrani at at uz je model velkej nebo malej a delame to pro radost....nebo ja alespon ano.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.01.2016 20:28 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 4.4.2015
Příspěvky: 84
omlouvam se za hrubky,ale jsem v praci a soustredim se na moc veci.....nezvladam multitasking :-D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.01.2016 21:29 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
MajaDL píše:
Jsem rad, ze se vyrabi male vrtasky na kterejch se da vse naucit za malej peniz. Pak uz je jednodusi prejit na vetsi vrtas, ktery je stabilnejsi, ma vetsi vykon a nepropada se pri akrobacii.


Cítíš ten rozpor ve tvém vyjádření? Proč se trápit na něčem, co pořádně nefunguje, místo začátku se spolehlivou věcí?

Znám jednoho, co začínal přímo na 90-tkové helině. A neboural. Protože takový stroj je mnohem poslušnější, viditelnější a pohodovější než nějaká malá mrcha.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.01.2016 22:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.3.2011
Příspěvky: 2522
Bydliště: Brušperk
Blog: Zobrazit blog (7)
MajaDL píše:
Simulator samozrejme taky pouzivam, ale zarazi me ten odpor k malejm modelum.Mam zkusenost ze co udelam na simu je mnohem jednodusi nez potom v realu s mini vrtaskem.


Ano je to na simu jednodušší než s malým vrtulníkem, protože prostě ten simulátor se blíží svým chováním mnohem více skutečnému vrtulníku než nějaký pidi 6ch kanál.

Já toho microsfinstva měl opravdu hodně, míval jsem podobný názor jako ty, ale jak už to bývá lidé míní, čas mění.... S odstupem času a nabytými zkušenostmi v tomto oboru ani nemůžu popravdě napsat co si o těchto vrtulníčkách myslím, jelikož by bylo na celkem slušnou cenzuuuru z důvodu dobrých mravů:)

_________________
MiniP, Protos,Goblin500,Agile 5.5,Sky Hero Spy,KDS Chase 360,Logo480XX,Devil420,HD502,OMP M2,OXY5meg


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.01.2016 22:22 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 4.4.2015
Příspěvky: 84
Jde mi o to pochopeni principu.Zkouset si co ma jaky vliv, naucit se nastavovat uhly listu, napipavat si ruzny krivky do radia a neutratit mraky penez kdyz to sebou praskne.Samozrejme, ze zkousim se nejdrive phoenixu.Letam na nem kazdy den, ale kdyz muzu vezmu prcka a zkousim to v realu a diky velikosti muzu i v hale nebo doma.Spoustu veci jsem diky prckovi pochopil od vyvazeni, pres nastaveni az po napipani. A tyto principy jsou stejne i u velkych helin i kdyz jsou jinak technologicky resene.Beru prcka jako takovej realnejsi sim.Urcite je letovel projev vetsi heli jiny a to plati pri prechodu na kazdou tridu, ale nemyslim si, ze je pravdive tvrzeni, ze te malej vrtas nic nenauci. Je lepsi se naucit prvne chodit nez zacnes behat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.01.2016 22:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Jízdou na trojkolce se jezdit na kole nenaučíš nikdy...

I když má taky řidítka, sedlo i šlapátka.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.01.2016 22:55 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 4.4.2015
Příspěvky: 84
A presto jsme vsichni zacinali na trojkolce.Pochopili jsme zataceni riditkama a smer slapani a brzdeni.Pak vetsinou kolo s pomocnejma koleckama a hura na kolo.Nebo ty jsi rovnou skocil na velke kolo ? :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.01.2016 23:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
zvědělík zcela určitě a možná i na krosku motorku......... :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.01.2016 23:48 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 4.4.2015
Příspěvky: 84
Tak to jo....ja na krosce zacinal az v 7.....az jsem umel na kole :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.01.2016 23:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Že vás to pořád baví :? . Je přece každého věc, jakou cestu si zvolí a osobní zkušenost je nepřenosná. Vždyť si přece všichni jenom hrajeme.
Znám lidi, kteří se dost dlouho učili jezdit na kole s kolečky a dnes jezdí cyklomaratony a taky znám lidi, kteří začali hned bez koleček a dnes na kolo nesednou :wink: .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.01.2016 0:12 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 4.4.2015
Příspěvky: 84
Presne to se snazim celou dobu rict.Kazdej mame svou cestu.Hlavne nas to musi bavit a nemuzeme rikat druhemu, ze jeho cesta je spatna kdyz mu vyhovuje.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.01.2016 9:09 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
MajaDL píše:
A presto jsme vsichni zacinali na trojkolce.Pochopili jsme zataceni riditkama a smer slapani a brzdeni.Pak vetsinou kolo s pomocnejma koleckama a hura na kolo.Nebo ty jsi rovnou skocil na velke kolo ? :lol:


Měl jsem obojí. A při tom jsem i pochopil, že ač už umím na trojkolce, na kole to nezabírá. Chci-li se naučit jezdit na kole, je investice do trojkolky zbytečná.

A o tom to je a opakuji to po x-té. Ať si každý pořídí co chce. Ale jde o jeho peníze. Pokud chce trojkolku, ať ji má. Ale pokud chce kolo a jen proto napřed kupuje trojkolku, tak vyhazuje peníze zbytečně.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz