Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: čtv 07.08.2014 23:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Ahoj,
litam t-rexe 450 a rad bych si k nemu poridil nejakou malou mrsku.
Dokazete mi doporucit z dnes dostupnych takovou, ktera ma :
1) dobrou odolnost pri padu - chtel bych s tim trenovat kousky, ktere jsou narocne na ruce, treba ve vysoke trave
2) dostupne a levne dily z ciny - to je priorita - nevim, jak moc se to rozbiji, ale kdyz uz s tim seknu, rad bych mel sklad nahradnich dilu "za par kacek"
3) solidni letovy projev - rad bych se vyhnul motorku na ocase, nedela to dobrotu a preferuju tedy heli s kardanem / reminkem - necham si to ale rozmluvit, pokud je na trhu heli, ktera za to stoji

Mam spektrum, takze kdyz to bude set bez vysilacky, tim lepe. Koukal jsem na CX250 FBL, libi se mi, ale prijde mi, ze se to po padu rozseka na mraky. Align 150 a 250 asi to same.

Nemam s tim zadne zkusenosti a nazivo jsem to nikdy nevidel. Dokazal by mi to nekdo prirovnat k te 450tce ? (mam zatim padlo verzi).
Nechci neco, co nepujde udrzet ve vzduchu, proto to vzhledem k velikosti bude chtit urcite bezpadlo, ze ? Pokud bych kupoval holou kostru a vybaveni, pak prosim o nejaky odkaz na Vas odzkouseny setup.

EDIT : nenapsal jsem to podstatne, co s tim chci delat - viset, letat osmicky, semtam premet, zatim zadne tvrde 3D, sice jsem lital T600, ale mel jsem dlooouhou pauzu a zase nic neumim, takze pojem o technice mam, ale na ruce jsem spis zacatecnik :-)

Diky moc,
P.

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: pát 08.08.2014 7:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2009
Příspěvky: 294
Bydliště: Senec, SK
Ja mam skusenosti s Blade mCP X v2, Blade nano a Blade 130x. Ak to mam zhodnotit tak:

- Blade nano - za mna najlepsi stroj, velmi vela vydrzal vdaka malej vahe, este ako tak drzal chvost

- Blade mCP X v2 - chvost pri obratoch drzi horsie ako Nano, inak podobne vlastnosti, je o nieco vacsi ako nano

- Blade 130X - nahon kardanom zadnej vrtulky sa zdal ako dobra vec, chvost drzi. Problemom je, ze je to v podstate nafigu a clovek nic neriesi len loziska a neustale kmitanie chvostu.

Ked to zhrniem, myslim si, ze v micro heli je proste na chvoste lepsi motor ako kardan / remen. So vsetkymi heli som postupne lietal v hale a trenovat veci ako cuvana 8, invertne ktuhy, invertne 8 a podobne prvky, na takyto trening su tie hely idealne.

Dnes by som sa rozhodoval medzi Blade nano a Blade mCP x brushless.

_________________
Goblin 700, Protos 500, Strider 250 FPV Racer, Futaba T14SG
www.rcklubsenec.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: pát 08.08.2014 8:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Mě tyto micro heli kazily ruce.
Uděláš si u nich návyk který velká heli nemá.
Nejvíc mi vyhovoval simulátor a pak to trénovat s 450
Když tu 450 zastleš hodně tak je to většinou do 1200,-
Když tam dáš dřevo nebo uhlík z HK za pár $ tak to moc nebolí.
Navíc tě to donutí se opravdu snažit.
Stěma mrňousama to pak člověk v krizovce vzdá a nechá to prostě spadnout.
S 450 bojuješ do posletní vteřiny abys to zachránil :-)
A opravdu se soustředíš abys to nerozvěsil.

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: pát 08.08.2014 8:03 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 21.7.2013
Příspěvky: 84
Blade Nano CP- malý výkon na akro.

Blade 130X - viz výše , ocas drzí. Musím potvrdit na h...no ložiska ocasní hřídelky. Oddělal jsem nové po cca 30 letech lehké akro. Cena cca 250kč na 30 letů :oops: :oops: :oops:
ND na Blade mikromrchy předražený. Škoda slov.

Nejlíp / pokud dokážeš vyladit vrtulník/ lítá Ricco/ -LA heli. Ale to již je trochu větší. Při sestavování musí člověk trochu přemýšlet. Není to heli pro každého.
Není to pro široké "inteligentní" masy lidí.
Bezkonkurenční co se týče- velikost /cena/váha. Ale není IN. :mrgreen: :mrgreen: A je taky mimo tvoje zadání.

Za mne asi Blade X130 +- , ale provoz není tak levný jak se na první pohled zdá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: pát 08.08.2014 8:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
zorem píše:
Blade Nano CP- malý výkon na akro.

Blade 130X - viz výše , ocas drzí. Musím potvrdit na h...no ložiska ocasní hřídelky. Oddělal jsem nové po cca 30 letech lehké akro. Cena cca 250kč na 30 letů :oops: :oops: :oops:
ND na Blade mikromrchy předražený. Škoda slov.

Nejlíp / pokud dokážeš vyladit vrtulník/ lítá Ricco/ -LA heli. Ale to již je trochu větší. Při sestavování musí člověk trochu přemýšlet. Není to heli pro každého.
Není to pro široké "inteligentní" masy lidí.
Bezkonkurenční co se týče- velikost /cena/váha. Ale není IN. :mrgreen: :mrgreen: A je taky mimo tvoje zadání.

Za mne asi Blade X130 +- , ale provoz není tak levný jak se na první pohled zdá.



Blade 130x nezmám. Ale se zbytkem souhlas.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: pát 08.08.2014 9:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.9.2013
Příspěvky: 704
Obrázky: 2
Ono v kategorii malých mikro vrtulníků není moc možností. Všechno jsou svým způsobem Čínské mr.ky, které se serou. Neznám žádný stroj z okolí (Blade mCPX, Blade mCPX (BL), Blade 130X, T-Rex 150, micro Walkery) který by se nesral.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: pát 08.08.2014 10:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Panove, diky moc za cenne zkusenosti.

A co rikate na vetsi kousky, CopterX CX250 SE (s padlama) a nebo HK250? Asi bych chtel padlo, mam ho na 450tce a co jsem cetl, nejlepe se clovek nauci litat s padlem. Usetrene penize muzu vrazit do baterek (nemam letiste se zasuvkou)

Dival jsem se jen na coptera a Trexe 150 a 250, ale hodne mne zaujal i HK, protoze v tehle velikosti uz nebude tak nebezpecny, kdyby neco uletelo, navic si ho na netu lidi vychvalujou a vetsina dilu na nej v HK stoji dolar, takze i kdyz to asi bude rozbitne, protoze uz je to tezsi, tak to bude porad levnejsi nez 450tka, RC vybava, listy, baterky, to vsechno se da nakoupit za par korun ve >5ti kusech do zasoby.

Navic tyhle 250tky, co jsem videl, maji vsechny remenem hnany ocas. Predpokladam, ze problemy delaji ty titerne loziska na gripech ocesnich listu, pripadne soupatku ovladani ocasu, je to tak? S tim se asi neda nic moc delat, cim mensi a jemnejsi, tim nachylnejsi na problemy, ze?

Otazkou je, jaky to ma letovy projev, aby se tim opravdu jen nekazily ruce? Jestli je to fakt jenom machrovina pro ty, co to umi a nema to nejake prakticke vyuziti a jiny argument, mimo nizsi ceny, tak asi pujdu radeji do 500. Ale chtel jsem mit dve heli, at se nebojim riskovat (clovek lita krecovite, kdyz vi, ze s tim placne a uz si nezalita). Navic, do 250tky si clovek za par drobaku koupi 10 baterek a muze litat bez nabijeni hodinu.

P.

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: pát 08.08.2014 10:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.9.2013
Příspěvky: 704
Obrázky: 2
To si raději pořiď originál Align (něco většího) třeba řadu 500. Na bazaru najdeš zajímavé setapy.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: pát 08.08.2014 10:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Hmm, koukam na ty blady a docela se mi zvedl kufr. Nejde ani tak o to, ze je to drahe, jako krava uz pri porizeni (ve srovnani s vetsimi heli), ale ty ND jsou fakt sila. Odhadem 2x az 3x drazsi nez na cokoliv vetsiho, takze nejaky ekonomicky efekt to nema, je to spis jen machrovina pro toho, kdo na to ma ruce, coz jsem chtel vedet, ze to neni nic pro mne, na uceni :-)

OK, asi pujdu do "nahradniho" tarota 450tky a pozdeji 500 (navic maji vsechny kompatibilni baterky), tohle by bylo vyhozene penize.

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: pát 08.08.2014 11:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 973
Bydliště: P 156 -ZBR, ČR
Za cenu těch malých hajzlíků si kup bezpádlo se záchranou a nebudeš od té doby muset řešit ND jestli se s ní naučíš pracovat. Ta berlička fakt funguje, a lítá to s ní skvěle i na malém prostoru!!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: pát 08.08.2014 11:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Co to vubec dela? To je neco jako DJI naza pro quadro, takze to srovna heli do vodorovne polohy a zvedne?

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: pát 08.08.2014 12:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2012
Příspěvky: 1539
Bydliště: Kladno
přesně tak. Máš na výběr BD3SX nebo SPIRIT. BD3SX umí současně záchranu a stabilizaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: pát 08.08.2014 12:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Cena hezka :-))) to musim zapnout rucne, ze ? Neda se treba nastavit vyska, pri ktere se to automaticky sepne? To by muselo mit nejaky vyskomer, nebo GPSku. Tzn. divociny jen ve vzduchu a kdyz to padne pod 5 metru, aktivuje se zachrana - to by bylo fajn.

By mne celkem zajimalo, jak je to rychle, kdyz si spletu paky a zavrtam vrtulnik kolektivem z invertu do brambor, rozsekam i jednotku :lol:

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: pát 08.08.2014 16:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.9.2013
Příspěvky: 704
Obrázky: 2
Neda se treba nastavit vyska, pri ktere se to automaticky sepne? To by muselo mit nejaky vyskomer, nebo GPSku.

Toto umí vysílače JETI DC16, DS16, přes pokročilou telemetrii. Na tlakovém čidle si nastavíš výšku, při které se má záchrana automaticky aktivovat.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: pát 08.08.2014 17:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
To by mne zajímalo co to barometrické čidlo bude hlásit při akrobačce.

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz