px

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 26.05.2014 17:35 
Mazák
Mazák

Já jsem bídnej letec, s heli se teprve učím. Pokud toho moc nerozmlátím, aby mě to neotrávilo a bude mě to bavit, tak možná že pořídím něco lepšího. Zatím je pro mě klasická 450tka skoro škoda.

Trošku Off-topic na odlehčení jinak seriozního tématu:
Z Dominátora už kousek mám, na Božence mám z něj ocasní trubky :lol: :lol: :lol:
Příloha:
ram_06.jpg
ram_06.jpg [ 117.76 KiB | Zobrazeno 1495 krát ]

S kopterama mi létání jde, tam není problém. Helikoptéry jsou pro mě daleko těžší, ale budu se snažit, je to zase něco jiného a líbí se mi.

PříspěvekNapsal: pon 26.05.2014 18:25 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Nová cyklyka není třeba.... Normálně jsem to provozoval s tou klasickou co je k FB hlavám.. Stejně mám uděláno i R600, taky DFC hlava a stará cyklyka.. Jde o to že kuličky jsou blíže středu otáčení a tudíž se využije celá dráha a rozlišení serv, pokud tam necháš tu starou tak klesne rozlišení serv ale zase nebudou tak namáhána a bude to rychleji reagovat při menší výchylce serva ale musím říci že podle mě je to jedno normálně funguje obojí :wink: ..

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pon 26.05.2014 19:17 
Mazák
Mazák

Já jsem právě zkoumal co je na ní jinak, a podle fotek jsem na nic nepřišel. No už jí mám objednanou, zase tak drahá nebyla (15$), tak aspoň bude nová - moje stará cyklika byla jetá (z pádlové verze) už když jsem kdysi Rexe kupoval stašího. Postupně těmi rankami a opravami se mi to hezky obměňuje a je to vždy k lepšímu. :)

PříspěvekNapsal: sob 06.12.2014 12:49 
Mazák
Mazák

Obrázky: 35
Rád bych zkusil na HK dát bezpádlo hlavu. Dáte mi tip na něco spolehlivého? Chtěl bych to ale zkusit bez el. stabilizace, jestli to půjde uřídit.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: sob 06.12.2014 13:23 
Mazák
Mazák

Obrázky: 7
Ano, viset s tym pojde.
Jednoznacne toto:

http://www.myrcmodel.com/images/1259.jpg

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: sob 06.12.2014 14:13 
Mazák
Mazák

jo to jsem lítal 2 sezony několik pádů a vše ok ani ložiska v gripech neodešly. Nic jiného bych nekoupil

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: sob 06.12.2014 23:23 
Mazák
Mazák

Taky tak.
Jenom - jak je to DFC, tak při i malých pádech se mi lámaly převody v servech.Doporučil bych koupit ty lámací páky k servům (někde se tady o tom psalo), ochrání to serva. Taky je mám už koupený, ale zatím jsem je nanamontoval jednak už posledí dobou nepadám (zaklepu na dřevo) a jednak jsem líný. Po dalším pádu si budu nadávat.

PříspěvekNapsal: ned 07.12.2014 1:00 
Mazák
Mazák

FBL jde řídit i bez el.stabilizace? Tak nějak jsem žil v tom že el.stabilizace nahrazuje mechanické pádlo a dodává jakýsi bonus navíc. Ale bez ní? No, asi to člověk musí mít v ruce.

PříspěvekNapsal: ned 07.12.2014 9:24 
Mazák
Mazák

Obrázky: 35
Prý je to peklo. V poslední době (pokud počasí povolilo) jsem beztak poletoval s 500 a protože jsem nakřečkoval díly na 450, tak bych ji mohl na ten pokus využít. Případná rána by tolik nebolela. Na akrobačku nemám pařáty, tak bych mohl zkusit něco netradičního. O bezpádle bez 3D gyra se diskutovalo tady.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: stř 17.12.2014 23:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Obrázky: 2
Ahoj, tak to tu pročítám a stojím též před rozhodnutím přestavby na bezpádlo.
Koupil jsem z druhé ruky jednotku ZYX S2 od Tarotu (mimochodem máte někdo zkušenost?) a přemýšlím jakou hlavu. Je to na Rexíka 450. S žádnou tvrdou 3D akrobačkou se nepočítá,zatím :)
Mám pár dotazů.
1-Origo hřídel lze tedy použít,jen zkrátit a převrtat?( případně kolik zkracujete)
2- origo desku cykliky mohu použít také? Nebo koupit s hlavou?
3- táhla od serv a od desky ke gripům můžou taky zůstat?
4- Dá se koupit někde v rámci EU? Případně uvítám kde nejlépe.
DFC je tedy tvrdší,ale vadí to i mě jako první bezpádlo? Mám radši vrtulník ostřeji nalzen,než kvedlat pákama po celém rádiu ,než to něco udělá.
A poslední věc. Když budu nastavovat bezpádlo,tak mám začínat s uplně šistým profilem v rádiu a veškeré parametry nastavovat v bezpádlu? Přijde mi to logičtější. Ale nevím. Nebo jestli si výchylky,trimy, atd. nastavit v rádiu...
Ještě jsem to k pc nepřipojil. Zatím se raději optám,než začnu něco tvořit.
Jistě už bylo ledacos řečeno, ale je to mé první bezpádlo a musim mít jasné rozhřešení,než se do toho vrhnu. :)
Díky Petr.

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: čtv 18.12.2014 0:23 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Wirda píše:
1-Origo hřídel lze tedy použít,jen zkrátit a převrtat?( případně kolik zkracujete)
4- Dá se koupit někde v rámci EU? Případně uvítám kde nejlépe.
DFC je tedy tvrdší,ale vadí to i mě jako první bezpádlo? Mám radši vrtulník ostřeji nalzen,než kvedlat pákama po celém rádiu ,než to něco udělá.
A poslední věc. Když budu nastavovat bezpádlo,tak mám začínat s uplně šistým profilem v rádiu a veškeré parametry nastavovat v bezpádlu? Přijde mi to logičtější. Ale nevím. Nebo jestli si výchylky,trimy, atd. nastavit v rádiu...

ad. 1: jde použít i bez zkracování ale musíš pak zase prodloužit táhla od serv k cyklice.. Jen to pak vypadá strašně, navíc čím blíže je hlava k rámu tím lépe (i když to asi nepoznáme)
ad. 2: ano můžeš nemá to na nic vliv
ad. 3: ano jen je více zašroubuješ pokud zkrátíš hl. hřídel
ad. 4: netuším ale na Ebay ji mají běžně, sice z Chyny ale to ničemu nevadí krom dodací doby

Že je tvrdší ti nevadí, naopak ale zase je vše více namáháno. V rádiu nic nenastavuj, dáš si jen typ desky H1 a pak jen doladíš subtrimy podle PC SW. Vše ostatní budeš nastavovat v ZYXu.. Jinak ZYX je jedna z těch lepších oem jednotek, měl jsem, létalo to obstojně ale jsou lepší i za podobné peníze, skus pohledat třeba klon V-BARu.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: čtv 18.12.2014 9:35 
Mazák
Mazák

Wirda píše:

1-Hřídel zkracuju tak, že řez vedu středem horní díry. Pak vyvrtám novou horní díru (v příslušné vzdálenosti).
Ono to vyjde selským rozumem samo o kolik řezat.
Dělal jsem to tak, že jsem dal origo Align hřídel, cvičně jsem to sestavil na helikoptéře, a zkouknul jsem kolik mi chybí na délce táhel aby to bylo pěkně. O tolik se potom ta hřídel uřízne.

2-Pasují obě stejně, a dokonce ta Align se mi zdá lepší - menší vak v ložisku.

3-Od desky ke gripům, to jsou ty šestihranné Align kousky - ne-e, Align jsou jiné, použiješ ty od Tarota. Já si ale dělám vlastní, z pevnostních šroubů M 2,5. Pasují krásně do těch Taroťáckých oček, a do zvedátek gripů přeříznu závit M2,5, jenom závitníkem č.1 a č.2. Tam to pak zalepím Loctitem a ještě dám kontramatku.

PříspěvekNapsal: čtv 18.12.2014 19:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

DFC hlava nemá ty táhla od desky ke gripům že? Tím by odpadly další dvě táhla. Asi vezmu DFC. ZYX si s tím poradí stejně jako s FBL ne?
Zkusím to vzít asi na GOGO RC. Rád bych i prodloužil na 480 ;) Nemám sice zkušenost s tím ,když to chytnou celníci, ale snad to nebude tak hrozný.
Ještě drobnost. Kde měříte otáčky? Na motoru, nebo na hřídeli? A měřit s listama v neutrálu,nebo při max. náběhu? Chci si koupit optický otáčkoměr s BEL-SHOPU.
A když bych chtěl přejít na 4s, utáhne to setový pohon? Mám 450MX 3400kv a 12T pastorek.
Díky kluci za odpovědi. Hned se líp rozhoduje :wink:

PříspěvekNapsal: pon 26.01.2015 22:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Ahoj. Tak už mám posháněné cajky na upgrade Rexe. Deska+ hlava DFC Tarot, prodloužení na 480 Tarot a ZYX S2.
Tak to začnu pomalu skládat. Ale hned jsem narazil na problém. Zkrátil jsem hřídel z Rexe, páč nemám ten kroužek co je u Tarot hřídele, abych ji použil. Tak jsem říznul Alignackou. Ale vrtat se mi jaksi nedaří. Kobalt vrták, i jsem si udělal mustr z matky, kterou jsem chytnul červíkem k hřídeli a stejně se mi nepovedlo to vrtnout ve středu hřídele. Pokaždý to někam malinko ujede a nedám tam šroub. Vrtám na stojanovce. Jak to vrtáte, že vám to neuteče??? :D
Tak jsem objednal DFC hřídele od Alignu a snad budou akorát a pásnou tam bez úprav.

PříspěvekNapsal: pon 26.01.2015 23:03 
Mazák
Mazák

Vrtal jsem jich už několik, bez problémů. Udělat důlčík a VELMI přesně si natočit hřídel tak, aby důlčík byl opravdu nahoře. A pak VELMI přesně umístit hřídel ve svěráku pod špičku vrtáku. Hřídle přitom musí být vodorovně. Pak už to může vrtat dítě nebo stará bába. Prostě pomalu tlačíš vrták a vrtáš. Podmínka je ovšem stojanová vrtačka a ne "stojanová vrtačka" (v uvozovkách). Tedy bez vaklu.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další