Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1129 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Heli HK-450 z HC III.
PříspěvekNapsal: pon 01.12.2014 17:54 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 21.8.2012
Příspěvky: 136
Bydliště: Příbor
To samé mi dělaly ty černožluté laminátové listy v nule OK zavísení stopa rozhozená.Výměna listů a stopa OK.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: HK-450 V2 stopa listů
PříspěvekNapsal: pon 01.12.2014 19:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2009
Příspěvky: 200
Bydliště: Oleško
Ok, díky všem za rady, koupím kvalitní listy a mělo by to být v pořádku.

pkotatko píše:
Pokud pri roztoceni s nulovym nabehem je stopa v poradku a meni se treba ve visu, tak je to listy. Jednoznacne.
Kazdy list je jinak tuhy a v zatezi se jinak prohne. Uz to, ze jsi je musel hodne dovazovat neni uplne dobre. Predpokladam, ze jsi je dovazoval jak se ma. Najit teziste listu, dovazit aby oba listy mely teziste stejne daleko a pak dovazit oba listy stejne uz jen pridavanim vahy do teziste.


Jo, nejdřív jsem vyvážil aby měli stejně těžiště a pak na vyvažovačce dovažovat v těžišti. Teď jsem si zvážil hmotnost dovážení a bylo to celkem 2,49 g. To je teda extrémně hodně.

_________________
Somethin Extra, Multiplex Extra 330, SU-29 - 2,2m, F3K ISIS


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Heli HK-450 z HC III.
PříspěvekNapsal: úte 02.12.2014 17:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
pkotatko píše:
...Takze je dobre si otacky zmerit, ujasnit si kolik tak asi chces tocit a pak si zpocitat odpovidajici prevodovy pomer.
Letovy cas je primo umerny otackam rotoru. Letat vysoke otacky, ktere nejsi zatim schopen vyuzit je nesmysl.
Helina ma viset nad pulkou drahy kniplu. To je v poradku. V pulce budes mit nejspise nulovy nabeh. Pro vis potrebujes cca 5 stupnu, tak si promitni kolik mas nastavem maximalni uhel a z toho ti vyjde, pri jake poloze budes priblizne viset.
Pro let ti pak staci i men si nabeh protoze cast vztlaku je produkovna doprednou rychlosti.
Kolik ti po doletani zbyva v baterkach ? Pokud je vybijis moc, mohla by to byt pricina jejich ohrivani. Melo by v nich zbyvat po doletani cca 20% kapacity. Jinak je dost nicis.

Mám v tabletu nějaké koupené aplikace na měření otáček, ale pokaždé jsem jej úspěšně zapomněl doma, takže otáčky nevím. Lítám tak, aby to netočilo zbytečně moc, ale tak, aby to bylo jakž takž svižné. Mám i aplikaci na výpočet otáček podle převodů, napětí aku atd.
Snažím se, aby v baterkách zbylo po odpočinutí těch 3,7V na článek. Dřív jsem používal pípák, v koptéře jsem sledoval napětí na OSD (luxusní), teď lítám na čas.
V HK 450 mám na křivce plynu v Idle 2 jen 50-55% a dá mi to jen 6 - 7 minut lítání.
V Rexovi 500 mám v Idle 2 80 % (rovná křivka, motor Kontronik) na ty samé aku spojené sériově (3S 2,2Ah) mi to dá max 5,5 minuty.
Akorát musím dodat, že jsem měrku úhlu náběhu listů použil až při opravě po prvním crashi. Jinak jsem to měl složené a nastavené od oka, to samé na té bazarové 500. Přitom to ale lítalo OK.
Jediné, co mě zajímá je to, proč se to při nízkých otáčkách rotoru mírně kolíbe zepředu dozadu. Mohla by to dělat swash deska, která by nebyla vyrovnaná? Je zvláštní, že to HK po druhém crashi tohle už nedělá, přestože jsem zkoušel viset i na pár otáčkách. To jsem ale desku vyrovnával nejpečlivěji (komplet rotorová hlava dole a je holá hřídel) pomocí imbusu na magnetu. Jinak jsem to dělával jen pomocí kousku stahovací pásky na hřídeli. Kvůli tomu kolíbání musím mít na té 500 vyšší otáčky...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Heli HK-450 z HC III.
PříspěvekNapsal: úte 02.12.2014 17:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Ma to co do cineni s tvrdosti tlumeni hlavy rotoru. Pokud je tlumeni tvrdsi, coz bezne byva, tak se helina pri nizkych otackach zacne jakoby houpat pres vyskovku. Se srovnanim desky cykliky to nema nic spolecneho. Je to vcelku bezny jev.
Mohou to ovlivnit i listy, jejich tvrdost. Mekci list tu hranici posune nize.
Ono tam hraje roli asi i vice faktoru jako teziste a vaha listu atd, ale nejpodstatnejsi je to tlumeni a tvrdost listu.
Mas dve moznosti. Bud jednoduse zvysit otacky nad hranici houpani, nebo resit mekci gumy na pricne hrideli. Tedy pokud to neni DFC hlava.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Heli HK-450 z HC III.
PříspěvekNapsal: úte 02.12.2014 18:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Obě heli jsou pádlovky. Na HK jsem používal vždy obyčejné základní listy za pár korun, ale asi mám štěstí - pokaždé stopa jak víno. Od doby, co používám měrku, tak je tak už od seřízení. Na 500 mám pořád nedotčené tvrdé prkna Curtis Youngblood.
Je fakt, že doporučené aku na 500 ESP je 6S 2,6 Ah a já používám 2 lehké 2,2 tak to může být i lehkým rozhozením těžiště. Je to škoda, že nemůžu ubrat otáček, protože takto to ty baterky žere před očima. Na HK jsem i trochu víc povoloval řemínek, ale letovému času to moc nepomohlo. Na 500 je kardan, takže se rotor dotáčí půl hodiny (přeháním), ale od bývalého majitele (jinak pečlivého) seřízené je na můj vkus mezi motorovým pastorkem a převodovým kolem prakticky bez vůle, takže to může mít asi tím odporem dost vliv na spotřebu aku. Tak to ještě můžu doladit.
Jinak dík za rady a tipy.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Heli HK-450 z HC III.
PříspěvekNapsal: čtv 04.12.2014 9:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Marek_Km píše:
Obě heli jsou pádlovky. Na HK jsem používal vždy obyčejné základní listy za pár korun, ale asi mám štěstí - pokaždé stopa jak víno. Od doby, co používám měrku, tak je tak už od seřízení. Na 500 mám pořád nedotčené tvrdé prkna Curtis Youngblood.
......



To jsi asi ještě nezkusil Championy nebo Rapidy :lol: pak bys o prknech mluvil v úplně jiném světle :lol: A zrovna listy od Curtise považuju za dost povedené a zrovna tohle klování trexe 500 dost omezovali. Oni jsou těžší, a ty tvrdší gumy v hlavě přinutí dřív pracovat. Omezovali to v případě, že ty gumy na příčné hřídeli jak píše Petr, byli příliš tvrdé. Takové ty črné. No ale ono tohle klování může mít taky příčinu v tom, když ty gumy ztratí nějakou z vlastností materiálu. A příčiny můžou bejt dvě až tři.
1) je to po ráně a ta guma je vymačkalá a poškozená
2) ty gumy v hlavě jsou již dlouho a guma buť ztvrdla a nebo změnila nějakou svoji vlastnost
3) lítalo se s tím opravdu tvrdě a ty gumy jsou vymačkané provozem

takže jestli to jednu z výše popsaných teorí splňuje, kup buď nové gumy a lítej dál, a nebo jestli ne, kup měkčí ( šedé ) a taky lítej dál. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Heli HK-450 z HC III.
PříspěvekNapsal: čtv 04.12.2014 16:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Jj, havarovaný údajně nebyl. Předchozí majitel byl pracovně vytížený, a přestože měl vrťasů prý víc, tak tohoto asi jen vytunil a nechal být. Proto taky ty 2 baterky, které jsem k němu dostal, dopadly tak, jak dopadly. Nedaly se dobít do plna, přehřívaly se a po tom, co mi málem jedna pšoukla - popisováno viewtopic.php?f=105&t=34494&start=1005 tak jsem přestal používat i tu druhou a teď jen poletuju 2 v sérii. No abych to dopověděl, chudák vrťas byl opravdu brutálně zaprášený, nejspíš pár let nelítal. Proto by tomu odpovídalo to, že má ty gumy v háji. No, asi zkusím vyměnit.
Abych nebyl OT, tak je fakt zajímavé, že na tom HK i to teď fakt nezobe (aktuálně po opravě po 2. crashi) ani při nízkých točkách. Kolegu, co lítá dvě HK 450 a jednoho Rexe 450, to zobání docela vytáčí. Zkusím mu říct, co tady bylo psáno jako důvody, proč se to tak chová. Dík za další rady a tipy. Jsem ve vrťasích začátečník, lítám teprve od začátku září. Předtím jen koptéry a letadélko.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Heli HK-450 z HC III.
PříspěvekNapsal: čtv 04.12.2014 18:45 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 21.8.2012
Příspěvky: 136
Bydliště: Příbor
Jaký máš pastorek na té pětistovce ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Heli HK-450 z HC III.
PříspěvekNapsal: čtv 04.12.2014 20:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
pkotatko píše:
Ma to co do cineni s tvrdosti tlumeni hlavy rotoru. Pokud je tlumeni tvrdsi, coz bezne byva, tak se helina pri nizkych otackach zacne jakoby houpat pres vyskovku. Se srovnanim desky cykliky to nema nic spolecneho. Je to vcelku bezny jev.
Mohou to ovlivnit i listy, jejich tvrdost. Mekci list tu hranici posune nize.
Ono tam hraje roli asi i vice faktoru jako teziste a vaha listu atd, ale nejpodstatnejsi je to tlumeni a tvrdost listu.
Mas dve moznosti. Bud jednoduse zvysit otacky nad hranici houpani, nebo resit mekci gumy na pricne hrideli. Tedy pokud to neni DFC hlava.

[quote]Mám na tebe dotaz, trex500 mě také zobal, jelikož mám helicommand tak jsem to srovnal v něm, a to už to je na stupnici do deseti na pětce. Chtěl bych dát větší pastorek abych prodloužil letový čas a co nejvíce snížit otáčky listů.A asi to začne zobat, ale když zvýším hodnotu v helicommandu, nevím co se bude dít, to zvyšování se v HC nedoporučuje, otáčky idle1 85 %, hlava DFC.pomohou měkkčí gumy? nebo se nato mám vykašlat děkuji.

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Heli HK-450 z HC III.
PříspěvekNapsal: pát 05.12.2014 14:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Chlapi, radši se přesuňme viewtopic.php?f=105&t=34494 , jsme tu OT.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Jak na gripy u HK450.
PříspěvekNapsal: pon 08.12.2014 22:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2010
Příspěvky: 310
Bydliště: Znojmo ČR
Zdravím pánové,mohl by mě někdo poradit kde najít šémátko na složení podložek, ložisek, atd. v gripech u HK 450? Díky k.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Heli HK-450 z HC III.
PříspěvekNapsal: úte 09.12.2014 7:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Mám na tebe dotaz, trex500 mě také zobal, jelikož mám helicommand tak jsem to srovnal v něm, a to už to je na stupnici do deseti na pětce. Chtěl bych dát větší pastorek abych prodloužil letový čas a co nejvíce snížit otáčky listů.A asi to začne zobat, ale když zvýším hodnotu v helicommandu, nevím co se bude dít, to zvyšování se v HC nedoporučuje, otáčky idle1 85 %, hlava DFC.pomohou měkkčí gumy? nebo se nato mám vykašlat děkuji.

Jsme tu OT, ale jeste tohle bych napsal sem aby to bylo ucelene. Ono se to netyka jenom T500, ale helin vseobecne.
Vetsim pastorkem otacky nesnizis. Naopak. Pri vetsim pastorku sice k dosazeni stejnych otacek budes moci nastavit nizsi procento ve vysilaci, ale zvysis kroutici moment a tim i spotrebu a snizis letovy cas. Cesta je mensi pastorek.
Problem s DFC hlavou je ten, ze je konstruovana celkove na vyssi otacky. Tahle hlava musi byt hodne tvrda, jinak by mohly nastat jine problemy. U DFC v pripade ze by hlava nebyla tvrda se potom pohyb pricne hridele prenasi na tahla od unasecu na desku, coz neni zrovna to co by jsme chteli.
Pro zacatecnicke letani rozhodne DFC hlavu nedoporucuji. Nuti cloveka tocit vice nez je pro nej nutne a tim zkracuje letovy cas. Jeji vyhody nema zacatecnik sanci vyuzit. Bezpadlo ano, ale s normalni bezpadlovou hlavou. Ne DFC.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Heli HK-450 z HC III.
PříspěvekNapsal: úte 09.12.2014 8:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
pkotatko píše:
Mám na tebe dotaz, trex500 mě také zobal, jelikož mám helicommand tak jsem to srovnal v něm, a to už to je na stupnici do deseti na pětce. Chtěl bych dát větší pastorek abych prodloužil letový čas a co nejvíce snížit otáčky listů.A asi to začne zobat, ale když zvýším hodnotu v helicommandu, nevím co se bude dít, to zvyšování se v HC nedoporučuje, otáčky idle1 85 %, hlava DFC.pomohou měkkčí gumy? nebo se nato mám vykašlat děkuji.

Jsme tu OT, ale jeste tohle bych napsal sem aby to bylo ucelene. Ono se to netyka jenom T500, ale helin vseobecne.
Vetsim pastorkem otacky nesnizis. Naopak. Pri vetsim pastorku sice k dosazeni stejnych otacek budes moci nastavit nizsi procento ve vysilaci, ale zvysis kroutici moment a tim i spotrebu a snizis letovy cas. Cesta je mensi pastorek.
Problem s DFC hlavou je ten, ze je konstruovana celkove na vyssi otacky. Tahle hlava musi byt hodne tvrda, jinak by mohly nastat jine problemy. U DFC v pripade ze by hlava nebyla tvrda se potom pohyb pricne hridele prenasi na tahla od unasecu na desku, coz neni zrovna to co by jsme chteli.
Pro zacatecnicke letani rozhodne DFC hlavu nedoporucuji. Nuti cloveka tocit vice nez je pro nej nutne a tim zkracuje letovy cas. Jeji vyhody nema zacatecnik sanci vyuzit. Bezpadlo ano, ale s normalni bezpadlovou hlavou. Ne DFC.

Děkuji za vysvětlení ,nechám to tak jak to je, s těmi otáčkami jsem si to špatně představoval vlastně stačí si představit šlapací kolo jak je to s převody.Jo a u DFC hlavy nejsou gumy, ale plasty, to tam mám já.

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na gripy u HK450.
PříspěvekNapsal: úte 09.12.2014 16:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
kanal píše:
Zdravím pánové,mohl by mě někdo poradit kde najít šémátko na složení podložek, ložisek, atd. v gripech u HK 450? Díky k.

Stačí Ti to schéma, nebo potřebuješ celý manuál?
Příloha:
rotor 1.JPG
rotor 1.JPG
[ 42.83 KiB | Zobrazeno 10121 krát ]


Příloha:
součásti.JPG
součásti.JPG
[ 124.5 KiB | Zobrazeno 10121 krát ]



Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na gripy u HK450.
PříspěvekNapsal: úte 23.12.2014 10:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2010
Příspěvky: 310
Bydliště: Znojmo ČR
Marek_Km píše:
Stačí Ti to schéma, nebo potřebuješ celý manuál?
Příloha:
rotor 1.JPG

Příloha:
součásti.JPG

Jo,je to ono,opožděně děkuji. k.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1129 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz