Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1129 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Heli HK-450 z HC III.
PříspěvekNapsal: stř 30.07.2014 9:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Kazdopadne.

HK z krabice nelita ani nahodou a uz musis neco o tom vedet. Jinak jako zacatecnikovi ti doporucim, pokud chces sroubkovat tak si ho sestav a potom ho nech zkontrolovat a zalitnou nekym kdo to umi. Ono je nastavit vrtulnik docela pakarna, aby lital jak chces ty a ne jak chce on.

Pokud do ted litas pouze max 4CH tak radeji porid simulator a litej. Ridit 6CH je uplne neco jineho nez 4CH kde pustis packy a on se srovna. 6CH musis porad ridit. Ono se rika ze vrtulnik lita protoze je tak hnusny ze jej zeme odpuzuje.

Ja nez vzal do visu prvni 6CH tak jsem rok lital na simu a potom skoro rok pouze visel v realu ocasem k sobe nez jsem se odvazil to otocit o 90°. Poletovani po obloze a lehoucka akrobacie potom prisla behem roku tak nejak sama.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Heli HK-450 z HC III.
PříspěvekNapsal: stř 30.07.2014 9:53 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.5.2014
Příspěvky: 102
Dobře, děkuji za rady :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Heli HK-450 z HC III.
PříspěvekNapsal: ned 10.08.2014 12:21 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.8.2014
Příspěvky: 5
Dobrý den, muže mi někdo poradit z jakého T-rexe lze použít hlavní hřídel na HK 450 V2 ? Nikde jsem to nemohl najít. Díky všem.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Heli HK-450 z HC III.
PříspěvekNapsal: ned 10.08.2014 12:50 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 31.7.2004
Příspěvky: 171
HS1280 nebo uhlikatá HS1217


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Heli HK-450 z HC III.
PříspěvekNapsal: ned 10.08.2014 13:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.8.2014
Příspěvky: 5
Díky :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Heli HK-450 z HC III.
PříspěvekNapsal: úte 12.08.2014 21:09 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.8.2014
Příspěvky: 5
A mohu použít i AHS1280T ?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Heli HK-450 z HC III.
PříspěvekNapsal: pon 08.09.2014 19:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Tak dnes konečně den D. Kamarád mi doporučil komponenty, ty jsem objednal (GT kit, digi serva, Typhoon motor) a sám poskládal. Cena bez přijímače a i poštovným cca 145 dolarů. Není to zas až taková věda, pokud si to člověk vše dopředu nastuduje. Poměrně dobře jsem si nastavil vše sám, jen stopa listů byla rozhozená, přestože jsem vše nastavil posuvkou co nejpřesněji to šlo. Nejdéle trvalo seřídit ocas, protože má jinou vysílačku, než já, ale nakonec se povedlo to seřídit a lítalo fakt hodně slušně (já vím, HKčko slušně lítat nedovede, tak aspoň dobře). Stihnul jsem ještě za světla na place si trochu zalítat. Kluci co tam byli docela koukali, protože si mysleli, že to na první pokus rozbiju, ale na svou první baterku jsem kolečka a osmičky jakž takž dal. Ovšem bez občasného cvičení na simu by to takhle dobře určitě nedopadlo. Snad nebude platit, že první vyhrání z kola vyhání a příště to neponesu v tašce na kousky...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Heli HK-450 z HC III.
PříspěvekNapsal: ned 21.09.2014 9:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Tak zatím bez pádu. Odlítáno odhadem ke 40 baterkám (bohužel si to nepíšu). Jen včera jsem jich dal 10. Zatím jen ty osmičky a nějaké kravinky, ale invert na rozdíl od simu zatím ne. Díky Tsistersovi za nějaké rady a triky přes SZ. Zeptám se i ostatních.
Sám jsem si to celé složil (podle videonávodů a manuálů) a kamarád zalítával. Problém byl v tom, že mou vysílačku nezná a byl to trochu porod. Tím to nastavil vše od oka (nepoužívá ani měrku úhlu náběhu listů, ani otáčkoměr...), že to docela dobře lítalo, ale ne úplně podle představ. Tím, že jsme dobře nenastavili hned na začátku swashmix a tedy úhly listů, tak jsem musel zkracovat ta nejhornější táhla, protože to viselo až nad půlkou plynu. Před víkendem jsem se v tom vrtal a od oka si to nastavil sám, takže jsem musel znova přizpůsobovat křivky plynu a pitch zrovna v pátek, kdy u nás fest foukalo. Nicméně se to povedlo a včera jsem zas blbnul. Co mě trápí je to, že kamarád taky nedávno s tímto poletovadlem začal a ten samý kamarád co mě mu to taky seřizoval. Jenže on lítá až 9 - 10 minutám, zatímco já maximálně 6,5 minuty. Mám ten samý pastorek, jako on (13z, ale už jsem objednal 11z). Co jsem si ale všiml, lítá na menší otáčky. Já startuju na křivce 1 (při startu OK, na konci baterky se vrťas chvěje) a na křivce 2 mám rovnou křivku na 55% (regl má governor), kde už to točí poměrně dost. Celý problém bude asi v reglu (na doporučení jsem vzal 50A), protože jsem se dočetl, že optimálně využitý jede na cca 80%. Jenže to by se mi to asi rozlítlo. Po letu jsou regl s motorem jen malinko vlažné, zatímco baterky některé až opravdu dost horké. Používím jen 20 - 25C (z koptéry). Motor mám https://www.hobbyking.com/hobbyking/sto ... ouse_.html a regl https://www.hobbyking.com/hobbyking/sto ... ouse_.html
Je to špatně, lítat jen na 55% otevření reglu a pomůže mi menší pastorek, abych mohl přidat na křivkách plynu, a nebo je ten regl opravdu zbytečně silný a stačil doporučovaný 40A? Sorry za začátečnické dotazy. Snad mi tu někdo odpoví.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Heli HK-450 z HC III.
PříspěvekNapsal: úte 23.09.2014 13:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Ahoj
Opravdu je výhodné mít otevřený regl někde třeba mezi 80% -100% .... a na požadované otáčky se dostat pastorkem. Pamatuj, že jedinou přípustnou proměnou v transmisi vrtulníku je právě pastorek.

Kdybys měl nějakej jinej reglátor, tak ten by Ti dovolil jej otevřít i třeba jen na 30% . Jenže kontronik gegulátory nejsou nic levnýho. Tak holt zbývá jen ten pastorek.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Heli HK-450 z HC III.
PříspěvekNapsal: úte 23.09.2014 15:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Moc díky za odpověď a radu. Dejme tomu, že tedy místo 13z pastorku bude 11z, tak na stejné otáčky bych se měl dostat z původně 55% křivky plynu posunutím na cca 65%. A když tak trochu ještě přidám. A proč je výhodné mít regl otevřený víc? To se ta zbylá energie ztratí v něm, když jede na míň %? Měl jsem vzít ten 40A :roll:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: HK-450 V2 stopa listů
PříspěvekNapsal: pon 01.12.2014 15:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2009
Příspěvky: 200
Bydliště: Oleško
Ahoj, potřeboval bych radu. Po půl roce jsem zase začal létat s vrtulníkem, dal jsem dohromady HKčko, ale zaboha nemohu seřídit stopu listů, při různých otáčkách se mění a nedá se to prostě seřídit. Desku cykliky mam v rovině, vše je nastaveno "snad" dobře. Listy mam laminátové, které jsem musel teda dost brutálně dovažovat. Budu rád za každou radu.

_________________
Somethin Extra, Multiplex Extra 330, SU-29 - 2,2m, F3K ISIS


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK-450 V2 stopa listů
PříspěvekNapsal: pon 01.12.2014 16:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Filot píše:
Ahoj, potřeboval bych radu. Po půl roce jsem zase začal létat s vrtulníkem, dal jsem dohromady HKčko, ale zaboha nemohu seřídit stopu listů, při různých otáčkách se mění a nedá se to prostě seřídit. Desku cykliky mam v rovině, vše je nastaveno "snad" dobře. Listy mam laminátové, které jsem musel teda dost brutálně dovažovat. Budu rád za každou radu.

Vymen listy. Ty tvoje mohou byt kazdy jinak tuhy. Zkus si treba od nekoho pujcit nejake znackove, slusne a uvidis jestli se ti podari stopu srovnat.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Heli HK-450 z HC III.
PříspěvekNapsal: pon 01.12.2014 16:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Marek_Km píše:
Moc díky za odpověď a radu. Dejme tomu, že tedy místo 13z pastorku bude 11z, tak na stejné otáčky bych se měl dostat z původně 55% křivky plynu posunutím na cca 65%. A když tak trochu ještě přidám. A proč je výhodné mít regl otevřený víc? To se ta zbylá energie ztratí v něm, když jede na míň %? Měl jsem vzít ten 40A :roll:

To na kolik A je regl nema zadny vliv. Stejne by to bylo i s reglem na 100A. Ideal je mit regl otevren, pri pouziti governoru, na neco okolo 70-80%. Pak je slusna ucinnost, regl nehreje a stale ma kam sahnout v pripade vetsiho naroku na vykon. Takze je dobre si otacky zmerit, ujasnit si kolik tak asi chces tocit a pak si zpocitat odpovidajici prevodovy pomer.
Letovy cas je primo umerny otackam rotoru. Letat vysoke otacky, ktere nejsi zatim schopen vyuzit je nesmysl.
Helina ma viset nad pulkou drahy kniplu. To je v poradku. V pulce budes mit nejspise nulovy nabeh. Pro vis potrebujes cca 5 stupnu, tak si promitni kolik mas nastavem maximalni uhel a z toho ti vyjde, pri jake poloze budes priblizne viset.
Pro let ti pak staci i men si nabeh protoze cast vztlaku je produkovna doprednou rychlosti.
Kolik ti po doletani zbyva v baterkach ? Pokud je vybijis moc, mohla by to byt pricina jejich ohrivani. Melo by v nich zbyvat po doletani cca 20% kapacity. Jinak je dost nicis.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK-450 V2 stopa listů
PříspěvekNapsal: pon 01.12.2014 17:01 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2012
Příspěvky: 793
Bydliště: Praha 4/12
Filot píše:
Ahoj, potřeboval bych radu. Po půl roce jsem zase začal létat s vrtulníkem, dal jsem dohromady HKčko, ale zaboha nemohu seřídit stopu listů, při různých otáčkách se mění a nedá se to prostě seřídit. Desku cykliky mam v rovině, vše je nastaveno "snad" dobře. Listy mam laminátové, které jsem musel teda dost brutálně dovažovat. Budu rád za každou radu.


Mrkni sem: viewtopic.php?f=107&t=68476 - je tam prima trik se dvěma šroubováky. Pointa je v tom, že i když budeš mít desku cykliky v rovině, můžeš mít klidně trošku rozhozené délky táhel po cestě mezi cyklikou a gripy.

A jak už psal pkotatko, zkus si aspoň si půjčit nějaké listy kterým se dá věřit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Heli HK-450 z HC III.
PříspěvekNapsal: pon 01.12.2014 17:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Pokud pri roztoceni s nulovym nabehem je stopa v poradku a meni se treba ve visu, tak je to listy. Jednoznacne.
Kazdy list je jinak tuhy a v zatezi se jinak prohne. Uz to, ze jsi je musel hodne dovazovat neni uplne dobre. Predpokladam, ze jsi je dovazoval jak se ma. Najit teziste listu, dovazit aby oba listy mely teziste stejne daleko a pak dovazit oba listy stejne uz jen pridavanim vahy do teziste.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1129 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz