Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 923 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 58, 59, 60, 61, 62  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 450 Pro - zkušenosti III.
PříspěvekNapsal: stř 27.04.2016 20:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Pochopil jsem že tam máš Microbeast ( MB ), dobrá volba. Ze začátku nastav odezvu Normal, postupně pomalu přidávat podle schopností. Já to nějak nezaregistroval a až v Klecanech mi vysvětlili, že inverty mi s tím jaksi nikdy moc nepůjdou i když je s 550 lítám v pohodě. Chtělo to dát alespoň odezvu Pro, ještě líp Extreme a hned z toho byl úplně jiný vrtulníček :-). Rozdíl mezi 4 základníma odezvama je poměrně dost velký a je to výhoda. Jakési All in one. Zahrnují různá "změkčení" typu expo / dual rate a kdoví co ještě. U jiných bezpádel s vyjímkou Spirita ( má tři banky různých nastavení ) se nastaví jeden a většinou potřebuješ vždy počítač. U MB stačí návod nebo malá tabulka a nastaví se to kdekoliv a hned.

Jenom pozor na ty vibrace, zásadně nepomůžou ani gumové návleky na podvozek. Nezažil ale slyšel jsem o dost hrozivých vibracích kdy se heli roztřepala jako ratlík. Fáze než se odlepí od země je nejkritičtější.

Jinak Próčko je suprová heli, akorát hodně živá a rychlá, tím i potenciálně nebezpečná. Snese i větší baterky než 2200mAh, já lítám 2200mAh a 2600mAh, ty jsou skoro ještě lepší. Letová doba se zvedne ze 4-5 minut na 5-7 minut podle otáček a stylu lítání, heli je stabilnější.

Dost velkou roli hraje kondice serv resp. vůle na převodech a pákách. Já nejsem zrovna typ co miluje preventivní a jiné rozborky mimo pády. Díly měním až když mají svoje za sebou. Jiná věc je kontrolovat funkčnost - tam musí jít "skrblíkovství" zcela stranou ale třeba serva jsem nechával co to šlo. Po posledním pádu loni už jsem se je i pro rozbité převody rozhodl vyměnit za SAVOXy, měly nalítáno 490 startů což je cca 40 hodin provozu ! Hned první start jsem zíral jak je to lepší.

Předtím se Próčko začínalo s rychlým poklesem na nejnižší otáčky třepat a chovat trochu nevyzpytatelně, musel jsem dát vyšší otáčky, dvě minuty byl klid ale jak kleslo opět napětí na baterce - a tím i otáčky, situace se opakovala. Zase jsem dal vyšší otáčky, dolítat a pak sednout. Dělala to vůle na převodech a pákách, jejich provázanost s otáčkama byla jasná. Jak je to všechno titěrný není tam skoro žádná rezerva a všechno se hned projeví jako lepší nebo naopak.

Obecně má Próčko krátké táhlo na vrtulku a nemá zrovna ideálně účinnou vrtulku. Při rychlejší couvačce se občas protočí čumákem vpřed. No a je malý, tedy na mne :-). Tak držím palce do stavby a záletu :-).

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 450 Pro - zkušenosti III.
PříspěvekNapsal: stř 27.04.2016 21:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.3.2016
Příspěvky: 27
Bydliště: Příbor
Ještě mám dotaz jak se tady píše v tomto vlákně kolik kdo má otáček na rotoru, tak nechápu kde to nastavit?
Já na vysílači nastavuji na kolik procent má jet motor. Vy to přepočítáváte podle max otáček motoru - pastorku - hlavního kola?

_________________
HK 450 V2, T-REX 450 PRO FBL BeastX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 450 Pro - zkušenosti III.
PříspěvekNapsal: stř 27.04.2016 22:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Otáčky rotoru závisí na otáčkách motoru a aktuálním převodu. Hlavní kolo se nemění, mění se pastorky i když v téhle velikosti jich není mnoho na výběr. A dodržet zubovou vůli, jinak se hlavní kolo ochodí rychleji. Otáčky pak měníš jenom na vysílači ( podle otevření regulátoru ) v procentech. Regulátor s govenorem ( udržuje stálé otáčky ) je lepší ale stačí úplně normální regulátor. Ve vysílači se nastaví "throttle křivka" mírně do "V" resp. tři různé křivky pro troje otáčky. To asi dobře znáš.

Otáčky na rotoru změříš otáčkoměrem - pokud to chceš vědět přesně. S postupem času jsem zjistil, že vůbec není nutné točit maximum nebo hodně. Zvyšuje to spíš nervozitu a zkracuje letový čas :-). Záleží na tom co lítáš. Na osmičky a pohodové akro s přemetem nepotřebuješ tolik jako na tic toc, piroflip a rychlejší obraty. Je dobré tam mít dostatečný rozptyl trojích otáček a hlavně ohlídat, aby jsi měl pro každé otáčky dobře vyhledaný a nastavený zisk vrtulky. Čím nižší otáčky tím je vyšší zisk a naopak. Jinak bude heli přegyrovaná a v zatáčce se pak ozývá charakteristické dzn dzn dzn vrčení. Tam to chce ubrat.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 450 Pro - zkušenosti III.
PříspěvekNapsal: stř 27.04.2016 23:43 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.3.2016
Příspěvky: 27
Bydliště: Příbor
Ja jsem koupil již použitý vrtulník který měl být 100 % nastaven :-), ale opak je pravda již mám předělanbou kabelaž, častečně nastaven beasx nastaveno ocasní vrtulku a nyní kompletní rotorovou hlavu v neutrální pozici.
Jak jsem jej nyní rozebral tak jsem si všiml že je na něm cyklika align, ale spodní díl s čepy pro tahla serv je z plastu a na čepu výškovky který drží směr je celkem nic moc závit. Dá se vyměnit jen spodek, nebo mám koupit novou desku cykliky?
A kdybych měl kupovat novou tak bych chtěl aby do budoucna šla namontovat dfc hlava, až doslouží tato.
Díky

_________________
HK 450 V2, T-REX 450 PRO FBL BeastX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 450 Pro - zkušenosti III.
PříspěvekNapsal: čtv 28.04.2016 8:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Nechápu, to je spodní část desky cykliky plastová ??? To jsem ještě neviděl a určitě bych to neenchal. Koupil bych novou desku cykliky. I když je mezi nima dost shittů které šmajdají ( pozná se to na osce výškovky kdy při otáčení hřídele kmitá vpřed a vzad ) ale je to detail. Hlavní ložisko se nedá vyměnit, je to totiž "upravený typ" tak aby neexistovala přímá náhrada. Desku jsem s výrobou spešl přípravku i rozebral ale k ničemu mi to tak nebylo. Ještě na to juknu jestli bych Ti nemohl vypomoct dílem. Deska je v jednom typu a DFC hlava v tom nehraje roli.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 450 Pro - zkušenosti III.
PříspěvekNapsal: čtv 28.04.2016 19:54 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.3.2016
Příspěvky: 27
Bydliště: Příbor
Ano spodní část cykliky je z plastu, je tedy jedno když teď koupím cykliku se 4 čepi? Dfc dle obrázku má jen 2 a jsou jinak otočené.
Ještě jsem se chtěl zeptat když mám ten beastX tak musím na vysílači nastavovat zisk gira?

_________________
HK 450 V2, T-REX 450 PRO FBL BeastX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 450 Pro - zkušenosti III.
PříspěvekNapsal: čtv 28.04.2016 20:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Nevím jestli umíš do vlákna vložit fotku ale docela by mě zajímalo jak ta deska vypadá..... Deska cykliky se dělá co vím jenom v jednom provedení a nikoliv jiná na DFC hlavu. Tam prostě není kompenzátor a ze čtyř kuliček se použijí místo čtyř pouze kterékoliv dvě protilehlé. Spodní prstenec má dvě kuličky a jednu dlouhou osku na výškovku. Potřebuješ toto :

http://www.rcmarket.cz/zbozi/vrtulniky- ... 0-pro.html

Zisk gyra se nastavuje na vysílači, odlišný pro různé otáčky. Málokdo lítá jedny. Nevím co máš za rádio ale nepředpokládám že šestikanálové rádio by to neumělo. Je jedno jestli Futaba, Hitec nebo Spektrum, pokud umí HELI tak to v Menu GYRO určitě půjde. Pokud by sis s něčím nevěděl zásadně rady tak přes fórum určitě najdeš někoho kdo bude poblíž a poradí, jinak bych s tím do vzduchu radši nepospíchal.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 450 Pro - zkušenosti III.
PříspěvekNapsal: čtv 28.04.2016 21:20 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.3.2016
Příspěvky: 27
Bydliště: Příbor
obrázky vkládat neumím, ale podle toho co jsem na ni vyčetl tak je to tato: http://www.benovoletadylka.cz/450-deska-cykliky-h45174-pro-trex-450-plussportsport-v2-p-1727.html ten černý spodní díl je plast.
Jinak tu dfc jsem myslel tuto: http://www.benovoletadylka.cz/450-dfc-deska-cykliky-cerna-45h007xxw-pro-trex-450-p-3372.html
Aha myslel jsem si že Beast se nastaví a na vysílači nemusím nic ohledně gira nastavovat ok vím jak na to z padlovky, jinak mám dx6

_________________
HK 450 V2, T-REX 450 PRO FBL BeastX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 450 Pro - zkušenosti III.
PříspěvekNapsal: čtv 28.04.2016 21:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Zajímavý, dokonce standard z benovo. DFC moc nesleduju, slyšel jsem že má i nevýhody tak bych do toho nešel. Deska se dvěma kuličkama vypadá legračně ale je to jedno. Ty potřebuješ se čtyřma, ten typ co jsem posílal odkaz. To není palst ale radši bych se dodavatele zeptal, dneska jsou samé novoty :-).

D6X určitě nastavení zisku mít bude, To rádio ale detailně neznám tak neporadím, na druhou stranu je tak početně zastoupené že to nebude problém. Na videích co jsem posílal odkaz je zrovna Spektrum dx6i.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 450 Pro - zkušenosti III.
PříspěvekNapsal: čtv 28.04.2016 22:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.3.2016
Příspěvky: 27
Bydliště: Příbor
Jak pročítám vlákno tak jsi někde psal že máš obchod kde jsou dobré ceny je to ten co jsi mi poslal odkaz na cykliku?
Kolik mám zkusit nastavit zisk na gyru, Mám servo setové align. Na videu na nastavení měly 70 a 75 procent.

_________________
HK 450 V2, T-REX 450 PRO FBL BeastX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 450 Pro - zkušenosti III.
PříspěvekNapsal: čtv 28.04.2016 22:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
V Brně jsem hodně nakupoval před lety, právě na Próčko. Vždycky perfektní ale pokud jsem spěchal, šel jsem v Praze k Houškovi který měl většinu skladem nebo brzy sehnal. Dnes jsem tam hledal tu desku cykliky a je tam něco špatně, stránky jsou v novém hávu ale nefunkční, možná se to buduje znovu.
http://www.houska-modelar.cz/shop/
Oni se stěhovali do menšího a možná to s tím souvisí. Pak byly s přístupem a cenou vždy dobří v benovoletadýlka což evidentně znáš. Jinak hodně lidí objednává z venku HK, nebo :
http://www.fast-lad.co.uk/store/
Já nepoužívám paypal, případně mi to sehnali.

Zisk 70-75 mi přijde nesmysl, bývá to okolo 45-48%

Když otevřu ve vysílači staré nastavení 450 s BeastX tak mám Throttle křivky na 70/80/90% a zisk je všude 40% což mě překvapilo ale budiž.
Pro Demona mám nastavení 95/85/76 % a zisky gyra 26/34/43%. Čím vyšší otáčky tím menší zisk a naopak.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 450 Pro - zkušenosti III.
PříspěvekNapsal: sob 30.04.2016 20:20 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.3.2016
Příspěvky: 27
Bydliště: Příbor
Díky Relax za konzultaci mích dotazů, vrtulník již šel do vzduchu nejdříve s křížek pro jistotu že mám vše ok. Nyní již bez kříže, ale s expama na vysílači, nyní se snažím vyladit křivky ať se my s tím dobře lítá.Jinak heli lítá klidně a bez vibrací.
Někde tady na foru jsem četl že se nějak upravuje táhlo zadního domku ať chodí stejně na obě strany. Nevíš náhodou jak ?
Ještě mám problém s přistáváním s padlovkou jsem přistával a vzlétal s křivkou plynu 0-100 a po té jsem přepnul na véčkovou ale s timhle se mu nějak nechce:-) někde jsem četl že se přistává na autorotaci je to pravda nebo se to používá u větších heli?

_________________
HK 450 V2, T-REX 450 PRO FBL BeastX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 450 Pro - zkušenosti III.
PříspěvekNapsal: sob 30.04.2016 20:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Upravují se zadní unašeče kdy se vzájemně přehodí, určitě to tady najdeš. Táhlo je krátké, to nespravíš....
S křibkou musíš testovat ale že by to s véčkem neletělo se mi nezdá. Třeba popíše někdo odlišné zkušenosti, počkej. Na autorotaci vnepřistávej, na to je 450 příliš malá a viděl jsem jenom jednoho člověka který to dá, a má 3000 startů e 450 plus větší heli. Jde o to že 450 je strašně malá a věci které musíš udělat aby jsi autorotoval ( udržet otáčky rotoru tak vysoké aby Ti zbyla rezerva před sednutím zabrat a sednout ) se snadno pokazí, neodhadneš kolik potlačit a klopit dolů, kolik negativní úhel na listech. Většinou se ti lehoučké listy rychle zastaví a spadneš. nezkoušel bych to. Mám nalítáno hodně a autorotovat umím s 550 ale s Próčkem bych to záměrně nedělal. I 500 není snadná, je to cihla. Čím větší heli a těžší listy, tím snáz si drží energii a otáčky. S 550 se to spíš málokdy zkazí, s Próčkem naopak.

Kříž není na Pročko moc v pohodě, já se třepal jako osika a na třetí start jsem ho stejně sundal. Ty expa na vysílači se mi moc nezdají, letové režimy BeastX už expa mají tak opatrně.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 450 Pro - zkušenosti III.
PříspěvekNapsal: pon 02.05.2016 12:19 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.3.2016
Příspěvky: 27
Bydliště: Příbor
Asi jsem to napsal špatně na večko lítá perfektně, jednalo se o přistání. Asi si nastavím křivka na přistávání bez negativu.. Křiž již mám dole a expa na vysílači jsem vypl bylo to sice pomalé, ale špatně se řídil.

_________________
HK 450 V2, T-REX 450 PRO FBL BeastX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 450 Pro - zkušenosti III.
PříspěvekNapsal: sob 14.05.2016 5:44 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.9.2012
Příspěvky: 160
Bydliště: Nové Město na Mor.
Zdravim, muze mi prosim nekdo zmerit delku pak serv u T-rex 450 pro na cyklice. Koupil sem serva turnigy 306g, tak abych priblizne vedel jake paky jsou idealni.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 923 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 58, 59, 60, 61, 62  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz