Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 154 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: stř 23.11.2016 22:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2003
Příspěvky: 200
Diky, ale pro me je 230 zbytecna. Uz se opravdu znam. Na viseni na vrtuli jsem nepresel ani u letadel, protoze me to nic nerika.
Akorat musim vyresit tu vysilacku ...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: stř 23.11.2016 22:21 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.5.2014
Příspěvky: 43
Bydliště: Brno
200 SRX není žádná nová serie s vyřešeným regulátorem a má stále problém s vynecháváním tedy zadního rotoru (prostě výrobní konstrukční vady co odnáší zákazník .. :-( .

Ted je ale novinka Blade 200 S a ta to má vyřešeno regulator i zadní motor je z 230 S :-) a navíc má lepší serva s převody z kovu.

http://www.astramodel.cz/cz/katalog/blade/blade-200-s-safe-rtf-mod-2-p47788.html
http://www.astramodel.cz/cz/katalog/blade/blade-200-s-safe-rtf-mod-2/nahradni-dily-a10369.html

Ještě ze není už jaro to bych měl dilema jestli 200 S nebo 230 S . Asi 200 S když jsem 200 SRX měl :-)

_________________
Coptera Traxxas Aton, Letadlo BETA 1400 .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: stř 23.11.2016 22:35 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 5.2.2016
Příspěvky: 57
Já mám starou 200ku.Dal jsem jen regl z 230ky, A je po problémech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: stř 23.11.2016 22:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2003
Příspěvky: 200
Dekuji za upresneni! Ted uz asi chapu. Blade 200 SR X + regulator 230, nebo Blade 200 S :-)
Akorat nevim co s tim vysilacem DX5e a novej se mi moc nechce kupovat :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: stř 23.11.2016 22:54 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.5.2014
Příspěvky: 43
Bydliště: Brno
Už bych vzal novinku Blade 200 S nez 200 SRX + dokupovat Regl z 230.

_________________
Coptera Traxxas Aton, Letadlo BETA 1400 .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: sob 26.11.2016 22:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2003
Příspěvky: 200
Tak jsem si psal s Horizon Hobby:
Citace:
... The tail motor issue with the 200SRX has long been resolved, this was actually just an issue with the pitch the tail blade being put on incorrectly. It only affected a very small amount of models so there is no worry. ...
Problemy s vyrovnavacim rotorem na 200SRX byly davno vyreseny, vlastne to byl jen problem s otocenim smeru vrtule. Dotklo se to jen velmi maleho mnozstvi modelu, takze se neni ceho obavat ...

Mno takze jsem nelenil a zaslal jim, ze se obavam ze to je v elektronice a ze v nove verzi 200S uz je elektronika z 230 a ze ustreleni zadku je prave videt treba na https://www.youtube.com/watch?feature=p ... g9G8#t=414
Na to uz jsem reakci nedostal, ale plne se venovali memu druhemu dotazu ohledne DX5e. Tezko soudit, jestli o tom vedi a nechteji to rict anebo me skutecne nechteli presvedcovat. Cekal bych ze reknou, ze i elektronika je vporadku a neni se proste ceho bat ...

Ja asi pujdu cestou 200S, protoze sice by asi 230 byla na vitr lepsi, ale uz je vetsi a nahradni dily jsou o dost drazsi a na me svatecni letani je to opravdu skoda. Zvlast proto, ze ma i agresivnejsi letove mody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: sob 26.11.2016 23:41 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.5.2014
Příspěvky: 43
Bydliště: Brno
Jednoznačná výrobní konstrukční vada 200 SRX. Moc dobře potichu vyřešili u novinky 200 S výměnou součástek co to způsobovaly :-) . Ono přestat prodávat 200 SRX nebo k nemu davat zdarma regulátor z 230 s by bylo "drahé" . Zadní vrtulka sice vypadá že všech stran opticky stejně ale jedna strana je lesklá a druhá matná, takže pozor at ji nedáte obráceně.

_________________
Coptera Traxxas Aton, Letadlo BETA 1400 .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: ned 27.11.2016 0:10 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 5.2.2016
Příspěvky: 57
200 S je pořád 4kanál, byť ohon už bude držet, jde o to aby ti 200ka nebyla za rok ''málá'' a pokud jde o radio,spáruj a uvidíš.Já mám 230ku k 500ce a dala mi víc než sim.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: ned 27.11.2016 10:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2003
Příspěvky: 200
Zhodnotil jsem to a nebude. Na to aby rok lezela netknuta ve skrini a pak jsem ji ozivil na par letu nakupem nove baterie to myslim bohate staci :-)
Kdyz uz jsme u toho, doporucejete prikoupit originalni baterii, nebo nejakou jinou?

Vysilacka bude problem, ale to resim v jinem vlaknu. Kazdopadne musim dopredu vedet, jestli nebudu potrebovat DXe, abych to kdyztak koupil v setu :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: ned 27.11.2016 10:30 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 5.2.2016
Příspěvky: 57
Pecka Power 800mah, 6 min. letu ,motor nataženej na 200%,bez problémů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: ned 27.11.2016 13:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.3.2013
Příspěvky: 468
Bydliště: Blansko
Příloha:
DSC00168.jpg
DSC00168.jpg
[ 86.72 KiB | Zobrazeno 10151 krát ]

neni toto lepsi volba?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: ned 27.11.2016 19:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2003
Příspěvky: 200
Mozna je, ale ja mam rad ze si k Peckovi dojdu pro nahradni dily treba po 3-5 letech co tu vec mam.
Navic mam uz zkusenost se 3ma produktama Horizon Hobby a jsem spokojen.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: pon 02.01.2017 12:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2003
Příspěvky: 200
Tak pomalu asi dospivam k nazoru, ze Blade 200 S bude pro me ta spravna volba :-)
Vysilacku bych k tomu mel mit Spektrum DX6e.

Blbe je, ze Blade 230 S vychazi financne stejne. Spatne jsem se koukal, cena nahradnich dilu je stejna, jen tuningove jsou drazsi ;-)
Diky CP a velikosti bude 230 urcite drzet ve vetru lepe, ale jak jsem diskuse u obou porad procital dokola doslo mi, ze hledam Blade MCx na ven. S nim uz litam roky k naproste spokojenosti. Takze budu litat jen Basic, mozna Intermediate. A protoze se potrebuju vejit i na mensi prostor (nekde okolo baraku), tak bude mensi vtrulnik vyhodou.
Bojim se jen toho vetru, protoze bezvetrnych dni vpodstate moc neni :-C

Pouzivate nekdo nejakou vetsi baterku nez 800mA? Treba Pecka Power? Aby ji heli uvezla ...
Jake nahradni dily hned na zacatku radsi koupit? Listy? Vrtulku? Ozubene kolo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: úte 03.01.2017 0:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
mech1 píše:
Tak pomalu asi dospivam k nazoru, ze Blade 200 S bude pro me ta spravna volba :-)
Vysilacku bych k tomu mel mit Spektrum DX6e.

Blbe je, ze Blade 230 S vychazi financne stejne. Spatne jsem se koukal, cena nahradnich dilu je stejna, jen tuningove jsou drazsi ;-)
Diky CP a velikosti bude 230 urcite drzet ve vetru lepe, ale jak jsem diskuse u obou porad procital dokola doslo mi, ze hledam Blade MCx na ven. S nim uz litam roky k naproste spokojenosti. Takze budu litat jen Basic, mozna Intermediate. A protoze se potrebuju vejit i na mensi prostor (nekde okolo baraku), tak bude mensi vtrulnik vyhodou.
Bojim se jen toho vetru, protoze bezvetrnych dni vpodstate moc neni :-C

Pouzivate nekdo nejakou vetsi baterku nez 800mA? Treba Pecka Power? Aby ji heli uvezla ...
Jake nahradni dily hned na zacatku radsi koupit? Listy? Vrtulku? Ozubene kolo?


Ahoj,

lítal jsem jak s 200, tak 230, tak přidám něco do diskuze ze svých zkušeností.

Blade 200 SR X má pevný náběh listů, takže na ven je to katastrofa! Foukne pořádně vítr a jsi bez ní. Sice mě nikdy neuletěla, ale kolikrát to byl boj o přežití. Do tělocvičny proč ne, tam je její místo. Není to šestikanál, je proto potřeba velice pečlivě myslet při letu. Pokud budeš chtít rychle vyletět nahoru, tak to ani náhodou, stejně jako při náhlém propadu dolů je tam šílená prodleva při snaze ji vytlačit zpátky nahoru. Šestikanál reaguje famózně, je to hned. Nebavím se tady o žádné acro, myslím tím obyčejné poletování!

Blade 230 S je šestikanál, byť první mód je přizpůsoben jako čtyřkanál. Takže i tam pozor na vítr - heli může odletět během chvilky (vlastní praxe...) a potom se pořádně proběhneš, např. po poli :-) Je proto vhodné se do větru tak max. 2 - 3 m/s naučit létat na první mód a potom hned skočit do druhého módu, kde větší výchylky umožní podstatně lepší manévrovatelnost s heli. Navíc, pokud je dole např. vítr 2 m/s, tak nahoře může být 2x silnější a může se točit obráceně než dole ...

Doporučuji tedy určitě 230 s, nebo ještě lepší 250 x. Jak 200, tak 230 jsou tak blbě navržené (nebo spíše určené jako hračky), že každý větší pád způsobí popraskání bočnic a ty budeš šroubovat heli úplně od začátku. Verze "x" jsou už modernější, tam jsou serva na hlavní hřídeli a opravy podstatně příjemnější.

Blade má všeobecně šíleně drahé náhradní díly. Nejlepší je postavit si heli jiné značky od začátku, dá to neskutečně znalostí a dovedností. Nebo koupit starší a zkušeným helinářem si ji nechat důkladně zkontrolovat! Cenově to vyjde lépe. Nákup heli není totiž cenově důležitý, rozhodují vždy náhradní díly, protože se padá a bude padat!!!

Měj se a dobře rozvaž.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: úte 03.01.2017 11:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2003
Příspěvky: 200
Tos me teda dal ... ale diky diky za to! :-C
Chci letat pred barakem nebo kousek dal. Chci s tim litat tak jako s Blade MCx, ale vykon se vzdy hodi zvlast kdyz je cena stejna :-C I ta 250 X by se s velkym skripenim zubu dala.
Mozna bych si i postavil heli (stavim si letadla), jenze nemam s kym a ani nechci to s nikym konzultovat. Chci to vzit a jit a kdyz to rozmlatim, vymenit a znova jit.

Mam dva problemy s tim co rikas:
Blade 200 S ma druhej letovej rezim to, co casem chci pro sebe a 230 S takovej rezim nema (byt si to muzu naprogramovat na vysilacce)
Ta velikost jde proti tomu kde s tim hodlam litat. Cim vetsi tim vic na osmicku prostoru budu potrebovat. Navic bych jen velmi nerad nekoho zranil (deti a prihlizejici). Pokud s tim budu muset na pole nebo na letiste, nema smysl si to kupovat, neuziju to. To si radsi vezmu letadlo.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 154 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz