Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 110 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Domácí stavba vrtulníku 450
PříspěvekNapsal: stř 25.12.2013 23:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2010
Příspěvky: 1250
Bydliště: Anglie, nebo Svitavy
Potreboval bych jednud robnou informaci, kolik ma drzak motoru roztec drazek? Mam doma dva motory, jeden do heli 450 jeden do letadla, oba jsou stejne velke a oba maji roztec sroubu bud 16mm nebo 19mm a na internetu jsem nasel nejaky align motor a u nej byl nacrtek bud 16mm a nebo 17mm, tak bych to udelal 16mm, je to tak spravne? aby tam pak sel nejaky motor namontovat, bez motoru to nebude ono :D

_________________
Nezlob se Béďo, já mám dneska špatnej den


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí stavba vrtulníku 450
PříspěvekNapsal: čtv 26.12.2013 17:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.8.2007
Příspěvky: 8426
Drzak motoru sem ti poslal tak pockej az ti prijde :D mam ale dojem ze to je 16mm. Nak


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí stavba vrtulníku 450
PříspěvekNapsal: čtv 26.12.2013 20:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2010
Příspěvky: 1250
Bydliště: Anglie, nebo Svitavy
Aha tak to je dobry, to dekuju, to si zmerim presne i tloustku, nejak mi to na oko nevychazi, budu mit motor zespoda a kdyz pridam jeste tloustku drzaku motoru, pastorek zabira az do vrchniho kola, tak me vychazi dost dlouhy pastorek, nemohl by mi nekdo prosim zmerit delku pastorku? A dalsi vec je prumer hridele, na HK je spousta motoru, ale maji prumer hridele 3.17 a pastorky align zase maji 3.5....ja to resite, kupujete nekde jiny pastorka pro 3.17 a nebo jenom motory s prumerem 3.5mm

_________________
Nezlob se Béďo, já mám dneska špatnej den


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí stavba vrtulníku 450
PříspěvekNapsal: sob 28.12.2013 12:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2010
Příspěvky: 1250
Bydliště: Anglie, nebo Svitavy
Dorazily mi dve bublinkove obalky od uzivatelu Nakadah a Bozha, takze jim zde verejne dekuji, za to ze me takto podporili ve stavbe :) a venovali mi(uplne zadarmo, neplatil sem ani postovne) ND ktere me nemalo pomohly a poslali mi je do Anglie. Opravdu sem to necekal a musim rict ze me tato pomoc i dost nakopla to dotahnout do konce :D Panove, opravdu parada, diky :)

Ja mam jinak objednanou desku cykliky a tu hridelku nahonu rotoru, akorat uvedomil sem si to trochu pozde, ale nejak me nenapadlo, za kdyz je lozisko mezi remenickou a ozubenym kolem tak tam jaksi nenavleknu domek :? :lol: , takze bude muset byt puleny coz bude narocne na vyrobu a presnost aby pak ty pulky sedely k sobe, ale uz ten nahon predelavat nebudu, hridelka je objednana, uvidime jak to dopadne

Jeste bych potrebopval drobnou informaci a to prumer ocasni trubky u rexe 450, moje 450 twister storm 3D ma 12mm, nevim ale vevnitr, nechci kvuli tomu rozebirat heli potreboval bych zda ma rex venovni taky 12mm a kolik uvnitr, chtel bych pouzit karbonovou trubku, ale bude mit asi silnejsi stenu a nevim aby tam bylo dost mista kvuli remenu...pocitam takovejch 10, 11mm tam bude muset bejt

_________________
Nezlob se Béďo, já mám dneska špatnej den


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí stavba vrtulníku 450
PříspěvekNapsal: sob 28.12.2013 12:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.1.2012
Příspěvky: 349
Nemám sice uhlík, ale HZ030T má 12,12mm zvenku a 11mm(10,99 předpokládám toleranci v ruce... :lol: ) uvnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí stavba vrtulníku 450
PříspěvekNapsal: sob 28.12.2013 17:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 1417
Bydliště: Bořanovice
Mit na to prostredky, cas, znalosti a prachy, tak bych se o samodomo taky pokusil. Urcite fandim a drzim palce. ;-) Ale obavam se, ze cykliku, hlavu a podobny blbustky doma jen tak nevyrobis. :-/

_________________
SuperZoom 4D, Blade mCP X BL, SAB Goblin 500 @ Spirit
Spektrum DX8, PhoenixRC


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí stavba vrtulníku 450
PříspěvekNapsal: sob 28.12.2013 18:22 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2005
Příspěvky: 2351
Bydliště: Dvůr Králové n.L.
U 450 se na uhlík vykašli, pruží to a sehnat kvalitní trubku kteá nebude praskat při utažení je problém.

_________________
Raptor E700 (MSH Brain)
MiniProtos (miniVbar 5.2)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí stavba vrtulníku 450
PříspěvekNapsal: sob 28.12.2013 18:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2010
Příspěvky: 1250
Bydliště: Anglie, nebo Svitavy
Mad_Box píše:
U 450 se na uhlík vykašli, pruží to a sehnat kvalitní trubku kteá nebude praskat při utažení je problém.


taky z toho mam obavu a jde koupit i klasicka trubka co je normalne pouzita u vrtasu? z ceho to je, taky nejaky hlinik...dural, muze bejt klidne to, rad bych sehnal trubku pozadovaneho prumeru, ale bez nejakych zarezu a tak, abych si ji mohl zakratit na pozadovanou delku

_________________
Nezlob se Béďo, já mám dneska špatnej den


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí stavba vrtulníku 450
PříspěvekNapsal: sob 28.12.2013 19:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.8.2007
Příspěvky: 8426
Normalne to bude hlinik, asi nejaka 6060 to se da jeste slusne protlacit formou. Pevny je to dost. Uhlikovou sem uvazoval koupit po havarce, ale ta cena - fuj. Nakonec sem koupil znova hlinik. Muzes koupit eloxovanou hladkou v barvě a nebo ja mam trubku s nastrikem nejake praskove barvy (mirne vetsi prumer) s matnou strukturou. Nak


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí stavba vrtulníku 450
PříspěvekNapsal: sob 28.12.2013 21:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2010
Příspěvky: 1250
Bydliště: Anglie, nebo Svitavy
Po trubce se podivam asi v modelarske prodejne, ale urcite chci venek 12mm, pripadne bych proste koupil trubku pro rexe a hotovo, kdyby nekdo mel, mohl by mi zmerit delku :)

prvni naznak jak to ASI bude vypadat, az prijde deska cykliky, upravim jeste trochu vrsek kvuli upevneni aretace desky cykliky a ocas jeste taky neni tak ja ma byt


Přílohy:
stavba heli1.jpg
stavba heli1.jpg
[ 93.41 KiB | Zobrazeno 942 krát ]

stavba heli2.jpg
stavba heli2.jpg
[ 47.96 KiB | Zobrazeno 942 krát ]


_________________
Nezlob se Béďo, já mám dneska špatnej den
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí stavba vrtulníku 450
PříspěvekNapsal: sob 28.12.2013 21:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.1.2012
Příspěvky: 349
To mě skoro uráží ten dotaz: "...někdo..." :lol: Délka zmiňovaného kusu je 347mm

A podle uvedeného kódu trubku najdeš jako náhradní díl po dvou kusech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí stavba vrtulníku 450
PříspěvekNapsal: sob 28.12.2013 21:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.8.2007
Příspěvky: 8426
Prijde mi to nejaky kratky ty bocnice. Vleze se ti tam domek s hridelkou pro pohon remenu? Nak


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí stavba vrtulníku 450
PříspěvekNapsal: sob 28.12.2013 22:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2010
Příspěvky: 1250
Bydliště: Anglie, nebo Svitavy
Dobre, tedy, dekuji za zmereni, jeste vim ze byly trubky pro kardan a pro remen, v tom je rozdil v delce a nebo v nejakem vybrani na konci? Vsechny verze rexe 450 maji ty trubky stejny nebo se to v necem lisi?

Jinak, jeste se vratim k podvozku, kupovat jej nakonec nebudu, udelam vlastni, chtel bych aby byl dost pevny a navrhnu jej tak aby pasoval na rexe 450 a zas naopak aby na mou heli pasoval i ten plastovy, pokud sem pochopil dobre z obrazku tak drzi jen na dvou sroubech...mohl bych poprosit o roztec tech sroubu? muj podvozek bude drzet na ctyrech, ale bude uspusoben tak aby pasoval i na rexe 450 a sel uchytit dvema srouby uprostred diky vsem za pomoc a mereni :)

c3cilka: omlouvam se a diky, moc mi to pomohlo :)

_________________
Nezlob se Béďo, já mám dneska špatnej den


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí stavba vrtulníku 450
PříspěvekNapsal: sob 28.12.2013 22:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2010
Příspěvky: 1250
Bydliště: Anglie, nebo Svitavy
Nakadah píše:
Prijde mi to nejaky kratky ty bocnice. Vleze se ti tam domek s hridelkou pro pohon remenu? Nak


Nevim, ten zadek jeste predelam az prijde hridelka, ale uchyceni hridelky nahonu ocasu a uchyceni trubky ocasu bude zvlast, hridelka bude stejne jako havni hridel, akorat domecky budou pulene a zadni trubka tak podobne, akorat domky budou sirsi, aby to drzelo, prumer uchyceni udelam mensi nez bude prumer trubky, aby po stazeni trubka drzela netocila nebo neposouvala se, takto se bude i napinat remen

_________________
Nezlob se Béďo, já mám dneska špatnej den


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí stavba vrtulníku 450
PříspěvekNapsal: pon 30.12.2013 19:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2010
Příspěvky: 1250
Bydliště: Anglie, nebo Svitavy
Prisla mi dneska desky cykliky a ta hridelka nahonu ocasu, desku cykliky sem vzal tu levnejsi, spodek je plast, je na ni trochu vule ale kdyz sem kupoval na rexe 500 byla tam taky, tak to neresim, ale je na ni napsano Trex 450plus... zajimalo by me teda zda je nejaky rozmerovy rozdil mezi tady tou co mam a tou deskou pro 450pro, jestli nekdo mate tu cykliku 450pro, mohl by nekdo prosim porovnat rozmery

prumer kulicky 4,7mm
vzdalenost od stredu hridele na stred kulicky(pevna cast) cca 23,5mm
vzdalenost dvou kulicek proti sobe(cast co se toci), mereno posuvkou pres kulicky, cca 31,8mm

kdyz by byl opet nekdo ochotny kdo tu desku ma, budu moc rad, chtel bych pokud mozno aby tam pasovala ta kovova i tady ta pastova a taky kvuli tomu jakou pouziju hlavu, sam asi nic vymyslet nebudu, uz tak je toho dost, predem diky :)

_________________
Nezlob se Béďo, já mám dneska špatnej den


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 110 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz