Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 26.11.2013 9:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 10.1.2012
Příspěvky: 133
Bydliště: Trnávka u Mošnova
Obrázky: 4
pns píše:
... hezke tak elita se nam shodla, co je nejlepsi, tak se podle toho rit-me :D

abych se vratil na zacatek, 6tis a 6ch heli, moje odpoved by byla z bazaru, mcpx(2500kc), dx6(2500kc) simulator(1000kc)... na prvni kroky s 6ch. heli a pripravenosti na prechod na vetsi heli naprosto dostacujici... na simu prvni pochopeni co a kam jaka packa dela, udrzeni heli ve visu a pak uz jen realne "letani", pokud clovek neni uplny analfabet tak po 5h "leta" venku (vyzkouseno v praxi u dvou exemplaru)...


Velký souhlas. Sice se 450kou létám a už je to v pohodě, ale první lety to byly nervy, stres, adrenalin na max i při visení. Tomu předcházely stovky letů s 4ch a mikro 6ch i simulátor. Nedokážu si představit že bych na tom začínal a ani bych to osobně nikomu moc nedoporučoval. Můj kluk (13 let) lítá s kdečím (letadla) a velmi dobře, na simulátoru zvládá 6ch vrtulníky v pohodě, ale v reálu se prostě bojí, takže lítá jen s malýma a většíma čtyřkanálama (dřív Free Spirit, teď V912). A o tom strachu to taky je. 450ka mimo kontrolu může škaredě ublížit, nechci nikoho strašit, ale přinejmenším opatrnost je určitě namístě. Mpcx (nebo levnější klon V922) nejsou vyhozené peníze, lítá to dobře, pilot se toho tak nebojí, v zimě se dá pěkně lítat i v hale nebo tělocvičně (nebo v nouzi i doma) a na jaře po získání spousty zkušeností prodat za podobnou cenu nebo jen s relativně malou ztrátou. Ztráta ceny může být nakonec menší než jakýkoliv pád s velkou heli.

_________________
Heli: CopterX 450, HCP100S
Letadla: F3K Fenix, Super Zoom 4D, Discus 2,6m, Albatros 4,5m. T9x+FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 26.11.2013 9:53 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.8.2012
Příspěvky: 192
Bydliště: Šumperk
Ano o tom to je :D at bude létat s malou mrškou jak dlouho bude chtít, stejně při přechodu na větší heli se mu budou klepat kolena. Tak si kladu otázku má cenu napřed kupovat malou potvoru, když stejně při prvních letech třeba s 450 tkou se bude třepat jak ratlík- vlastní zkušenost :D . Ano je pravda že bezpečnost musí být na prvním místě, simulátor je taky potřeba a strach se prostě musí překonat. Je to nejkrásnější zážitek- adrenalin při prvním roztočení, nikdy na to nezapomenu a o tom to je. :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.11.2013 10:17 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2010
Příspěvky: 4631
Bydliště: Brno, CZ
Blog: Zobrazit blog (4)
mascom22 píše:
Ano o tom to je :D at bude létat s malou mrškou jak dlouho bude chtít, stejně při přechodu na větší heli se mu budou klepat kolena. Tak si kladu otázku má cenu napřed kupovat malou potvoru, když stejně při prvních letech třeba s 450 tkou se bude třepat jak ratlík- vlastní zkušenost :D .

Bezvyhradny souhlas.

A po pravde, 450ka budi respekt z dobrych duvodu. Jenze mCPX roztocene na 4000RPM dokaze naplacat taky solidne a to je to pitomych 25cm prumer rotoru s plastovymi listy. V tom, ze z ni nejde strach, vidim dost zasadni problem. Jeste bych doma nasel fotku riznute nohy po nepodarenem flipu v obyvaku :D A nejsem jediny... Master CP a podobne uz maji pomalu pul metru a netoci o moc min. Z hlediska bezpecnosti vidim spis vyhodu v heline, ktera prirozene budi respekt a vynuti si od majitele spravne navyky hned od zacactku. To se nekde driv nebo pozdeji projevi. Nemit z vrtulniku aspon trochu strach, at si to priznam nebo ne, je podle me pekna blbost.

Ad litani v mistnostech... V obyvaku si stejne zacatecnik to mCPX maximalne zavisi, mozna udela piruetu, pravdepodobneji do zdi. V hale se da se 450kou s prehledem zalitnout akrobacie.

_________________
Tom


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.11.2013 10:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Absolutny suhlas. Sice som dva roky lietal s mCPX, ale prveho pol roka, co som zacal lietat so 450kou sa mi tak triasli prsty na packach, ako keby islo o zivot :D A to mam cinsku heli za par Eur, keby som vedel, ze mam na packach "znackovu" heli za 500 a viac Eur, ani neodstartujem :mrgreen:
A inak, ked uz sa bavime o cenach za male heli, mCPX ma stal 140E ( bez vysielajdy) a za tie dva roky som donho napchal minimalne dalsich 200E. A tiez je pravda, ze 90% padov s mCP X bolo z toho, ze som ho zadusil. Za tristvrte roka, co lietam so 450kou som padol dvakrat, a to to odniesli akurat obe hriadele a podvozok, co je smiesny peniaz...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.11.2013 11:17 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 12.11.2013
Příspěvky: 46
Bydliště: Hranice
Za sebe musim napsat že Mastery CP mam dve ,, byl to vubec muj prvni vrtas , žadny simulator , nic proste vybalit z krabice nabit bat , napipat radio ( nemel jsem ale DEVO 7 nybrz devo 12 ) a hura do vzduchu , avsak jedine co jsem z pocatku zvladnul bylo vrtulnik stabilně zaviset na miste a pristat , nejak strach plus adrenalin nedovolil vice , po 3-4 letu jsem vrtullnik zkousel otacet atd ,, a letat dokola .. vrtulnik je jiz z def nastavenim krasne stabilni a velmi ochotne reaguje.. ze zacatku jsem letal pozne normal mod... Po case doslo na experimenty a vrtulnik zazil pad ..suma sumarum predni drza ( spodni telo ) praskle - urvane drzaky listu (plast ) ohla hlavni hridel . Tudiz objednany nahradni dily (kovove - extreme product ) vyměna serv za kovove - ty plast shity nevydrzi nic , el dobra ale mech se neda nikde koupit tudiz oprava nemozna -- sestaveni nastaveni a vrt lita krasne do ted ,, druhej sem predelal na brushless a je o moc silnejsi .. pokud bych ale spocital kolik jsem do obou vrazil dostanu se na solidni 450 v plne palbe :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Walkera Master CP rotace kolem osy
PříspěvekNapsal: stř 09.07.2014 21:21 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.7.2014
Příspěvky: 4
Zdravim,

prosim o radu. Koupil jsem si Walkera Master CP s vysilackou DEVO-7. Pri startu se mi vrtulnik dostava do rotace proti smeru hodinovych rucicek. Trimem akorat zmirnim otacky, i v maximu se stale toci proti smeru. Az mirnym povelem vysilacky zastavim rotaci. Letal jsem predtim s 3 kanalem, asi jsem trochu precenil sve sily:( Hraji si tesne nad zemi, snazim se zastavit tuto rotaci kdyz je tesne nad zemi cca 15 cm. Jeste jsem s nim nastesti neplesknul bokem o zem, je stale ve stavu "novyod vyrobce". Dekuji za jakoukoliv pomoc.

Tomas


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera Master CP rotace kolem osy
PříspěvekNapsal: stř 09.07.2014 21:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Má to na zadní vrtulce servo nebo motorek?

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera Master CP rotace kolem osy
PříspěvekNapsal: stř 09.07.2014 22:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.7.2014
Příspěvky: 4
Ma to vlastni motorek. Povelem vysilacky mohu jit do proti rotace. Jenom si nedokazu poradit s tim, proc bez prikazu ma tendenci se otacet a trimovani jen zmirni rotaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera Master CP rotace kolem osy
PříspěvekNapsal: čtv 10.07.2014 8:58 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.12.2008
Příspěvky: 146
precist navod a upravit prislusnym zpusobem zisk gyra

_________________
DX6i, MiniTitan E360, MiniTitan E325, FreeSpirit přestavěnej na Spektrum


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera Master CP rotace kolem osy
PříspěvekNapsal: čtv 10.07.2014 9:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.3.2012
Příspěvky: 232
Bydliště: Plzeň
2ntpr:tohle nemá se ziskem co dělat.jemu se točí helina obráceně a ne že mu kmitá ocas.

ještě bych se zeptal:tlačí ti vrtulka správně?proti směru otáčení rotoru?máš správně nastaven revers na gyru?točí se motůrek správným směrem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera Master CP rotace kolem osy
PříspěvekNapsal: čtv 10.07.2014 10:18 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.7.2014
Příspěvky: 4
Ahoj toci se spravne, proti smeru rucicek.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.07.2014 10:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.3.2012
Příspěvky: 232
Bydliště: Plzeň
nevím,ale rotory na všech heli,co mám doma,se točí po směru tzn.doprava.asi se nachápem.a podle videí vidím,že i tvůj nosný rotor se točí po směru ručiček.tak a zadní se musí točit tak,aby případený štěrk lítal k rotoru,nikoliv k tobě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.07.2014 11:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Kdyby se vrtulka točila naopak, tak by to nešlo srovnat mírným pohybem kniplu, jak tazatel píše. Problém nejspíš bude někde v gyru nebo přímo v elektronice, taky možná může být vadný motorek :idea: . Video by nebylo?

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.07.2014 11:15 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.7.2014
Příspěvky: 4
Video udelam, jen co dobiji baterku :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.07.2014 13:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Kruspe píše:
.......... Nepotřebuju mít hnedka ze začátku 500stovku, radši se to naučím na 250 a pak když budu mít pocit, že už to trochu umím nebo si budu věřit a zjistím, že mě ta 250 nenaplnuje ... tak tu helinu bud prodám a nebo si jí nechám a dokoupím 450 a vesele lítám dál.....



No věřím že budeš vesele lítat dál, ale zřejmě až si něco pořídíš s čím můžeš lítat. Protože podle toho co jsi napsal, toho zatím moc nalítáno nemáš.

Pokud nemáš na pořízení Vrtulníku velikosti trex 500 (430mm listy) pak je s prominutím naporostá píč*vina pořizovat vrtulník velikosti trex 250. Ono to totiž ve většině případů vychází dráž. A za dálší malej vrtulník není zas až tak blbuvzdornej na seřízení, stvbu a je lepší mít k malýmu vrtulníku už nějakej fond zkušeností z předešlých a pokud možno větších modelů.
O letovejch vlastnostech, že sou úplně na hovno ani nelmuvím.


V rámci ukrutnýho šetření totiž oprvdu vychází nejlíp pořídit jeden ze super vrtulníku a to MiniTitiana E325. Ale rozhodně né pořídit 250ku.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz