Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Který vybrat v RTF provedení?
Walkera super CP 23%  23%  [ 3 ]
Solo Pro 125 8%  8%  [ 1 ]
Solo Pro 100 15%  15%  [ 2 ]
Blade nano CP X 8%  8%  [ 1 ]
Blade mCP X 46%  46%  [ 6 ]
Celkem hlasů : 13
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Výběr mikro heli v RTF sadě
PříspěvekNapsal: ned 06.10.2013 22:59 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2006
Příspěvky: 161
Bydliště: Dolní Benešov - Zábřeh (Opava)
Zdravím. Chtěl bych vás poprosit o pomoc s výběrem mikro heli na zimní cvičení (místa je dostatek). Vybírám mezi těmito asi nejrosšířenějšími (řazeno podle cen RTF sad u rcking):

Walkera super CP
Solo Pro 125
Solo Pro 100
Blade nano CP X
Blade mCP X

Podle toho co jsem se tady na fóru dočetl bude asi vyhrávat Blade nano CP X, Blade mCP a XSolo Pro 100,
Každý měl nějaké plusy a mínusy. O co mi jde je ale použitelnost setových vysílačů a jejich případné použití k jiným mikro heli ať už stejného nebo jiného výrobce. Který z vysílačů je na tom podle vás nejlíp? Mám svojeho Optica 6 s Assanem, se kterým lítám letadla a Mini Titana. Je omezen ale na 8 modelů a strojů mám už dost. Ikdyž mám ještě 1 místo jako rezervu, tak bych asi nějaký stroj vyřadil. Pak se ale dají tyhle heli spárovat s Opticem jak? Pomocí Anylink modulů atp.? Díky za případnou radu, která z variant by byla dobrá.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr mikro heli v RTF sadě
PříspěvekNapsal: pon 07.10.2013 0:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2010
Příspěvky: 1177
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Prepáč, ale čo čakáš od takejto ankety :?:.Aby mohol človek odpovedať, mal by vyskúšať všetky možnosti. Keď ti poradín nano cpx, si ochotný meniť hlavný motor každých 50+ letov?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr mikro heli v RTF sadě
PříspěvekNapsal: pon 07.10.2013 6:32 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2010
Příspěvky: 4631
Bydliště: Brno, CZ
Blog: Zobrazit blog (4)
Pokud je chces na cviceni a ne na hrani, na tvem miste bych vyradil vsecky vyse jmenovane a koupil Blade 130X, ktery uz aspon trochu leti. Z uvedenych jsem jich mel na packach vetsinu. Blade mCPX z nich letal pravdepodobne nejstabilneji, ale i tak tahle velikost rozhodne neni na trenink. Je to super hracka / doplnek (a hlavne zumpa na penize), pokud uz neco umis, ale na vaznejsi cviceni to chce neco vetsiho.

_________________
Tom


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr mikro heli v RTF sadě
PříspěvekNapsal: pon 07.10.2013 8:22 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2010
Příspěvky: 4475
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
baui píše:
Pokud je chces na cviceni a ne na hrani, na tvem miste bych vyradil vsecky vyse jmenovane a koupil Blade 130X, ktery uz aspon trochu leti. Z uvedenych jsem jich mel na packach vetsinu. Blade mCPX z nich letal pravdepodobne nejstabilneji, ale i tak tahle velikost rozhodne neni na trenink. Je to super hracka / doplnek (a hlavne zumpa na penize), pokud uz neco umis, ale na vaznejsi cviceni to chce neco vetsiho.

Souhlasím - na hraní mCPX a na trénink 130X. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr mikro heli v RTF sadě
PříspěvekNapsal: pon 07.10.2013 8:28 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2006
Příspěvky: 161
Bydliště: Dolní Benešov - Zábřeh (Opava)
Fenius: Všechny zase každý nemá, ale podle toho co jsem tady četl, tak velká řada lidí má vlastní zkušenosti minimálně s dvěma různýma modelama ze seznamu. Nečekám že někdo bude mít odzkoušené všechny. O problému s motorkem u nano cpx vím a myslím si, že bohužel se s tímhle musí počítat. Do ostatních modelů se taky musí investovat ať už víc nebo míň.

baui: Jak píšeš bude to spíše na hraní / doplněk. Když nebudu moct jít s velkou ven a stará 4ch V911 mě už nebaví. Blade 130 X už je pro mé požadavky zbytečně velký, ale vím že je na tom líp.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr mikro heli v RTF sadě
PříspěvekNapsal: pon 07.10.2013 10:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 10.1.2012
Příspěvky: 133
Bydliště: Trnávka u Mošnova
Obrázky: 4
Wrchi píše:
Fenius: Všechny zase každý nemá, ale podle toho co jsem tady četl, tak velká řada lidí má vlastní zkušenosti minimálně s dvěma různýma modelama ze seznamu. Nečekám že někdo bude mít odzkoušené všechny. O problému s motorkem u nano cpx vím a myslím si, že bohužel se s tímhle musí počítat. Do ostatních modelů se taky musí investovat ať už víc nebo míň.

baui: Jak píšeš bude to spíše na hraní / doplněk. Když nebudu moct jít s velkou ven a stará 4ch V911 mě už nebaví. Blade 130 X už je pro mé požadavky zbytečně velký, ale vím že je na tom líp.


Za mě doporučuju V922. Je to v podstatě kopie mcpx, v některých bodech dokonce lepší než orginál, ale hlavně se směšnou cenou náhradních dílů a překvapivou výdrží. I v setové výbavě bez úprav to lítá slušně, určitě je s tím více zábavy než s V911... :-) Základní akrobacie v pohodě. BNF verze vychází na 70 dolarů i s poštou a s velkou nadějí že to nechytí celníci (balíček je malý a lehký). Za 17$ je k tomu vysílací modul a půjde to ovládat i Opticem.

_________________
Heli: CopterX 450, HCP100S
Letadla: F3K Fenix, Super Zoom 4D, Discus 2,6m, Albatros 4,5m. T9x+FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr mikro heli v RTF sadě
PříspěvekNapsal: pon 07.10.2013 11:07 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2006
Příspěvky: 161
Bydliště: Dolní Benešov - Zábřeh (Opava)
Burys: Na V922 a V933 jsem se taky díval. Mám už rok V911 a vydžela neskutečné věci. Vlastně jsem ještě vůbec nic nemusel měnit ani opravovat, helina prostě vydržela :).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr mikro heli v RTF sadě
PříspěvekNapsal: pon 07.10.2013 11:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
Wrchi píše:
O co mi jde je ale použitelnost setových vysílačů a jejich případné použití k jiným mikro heli ať už stejného nebo jiného výrobce. Který z vysílačů je na tom podle vás nejlíp?


Z tohoto hlediska jasná výhoda Blade a jejich RC výbavy využívající standardní technologii Spektrum. Takže můžeš koupit BNF verzi nějakého Blade a k tomu třeba DX6i - kombinaci hodně překračující jakýkoliv běžný setový vysílač.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr mikro heli v RTF sadě
PříspěvekNapsal: pon 07.10.2013 11:31 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 10.1.2012
Příspěvky: 133
Bydliště: Trnávka u Mošnova
Obrázky: 4
Wrchi píše:
Burys: Na V922 a V933 jsem se taky díval. Mám už rok V911 a vydžela neskutečné věci. Vlastně jsem ještě vůbec nic nemusel měnit ani opravovat, helina prostě vydržela :).


Jojo, mám podobnou zkušenost :-) V922 už ale tak odolný není, přece jenom je tam podstatně víc otáček na rotoru. Ale několik nárazů při nízkém průletu v plné rychlosti (a to je celkem slušná rychlost o které se v911 ani nesní) na beton taky vydržel. Většinou lítám na trávě a tam je to v pohodě. Když se učím lítat v invertu, je pádů na roztočený rotor celkem dost a všecky díly hlavy zatím drží. Z mechanických dílů jsem měnil jen listy a ocasní tyčku. Kupodivu i baterky drží a to už mají za sebou fakt dost

_________________
Heli: CopterX 450, HCP100S
Letadla: F3K Fenix, Super Zoom 4D, Discus 2,6m, Albatros 4,5m. T9x+FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr mikro heli v RTF sadě
PříspěvekNapsal: pon 07.10.2013 12:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.3.2011
Příspěvky: 2522
Bydliště: Brušperk
Blog: Zobrazit blog (7)
za me 130x ikdyz ji nemas ve vyberu. chce to sice hodne usili, vule a taky nejaky ten peniz to rozlitat ale pak to lita naprosto fantasticky. do haly idealni na litani a trenovani kdeceho. z ostatnich co mas ve vyberu jednoznacne mcpx ale ve verzi BL. vrtulnicek je vykonostne uplne nekde jinde nez klasicke mcpx a nemusis furt resit motorky, takze za usetrene penize za provoz bude i na dily a pripadny tunning.

_________________
MiniP, Protos,Goblin500,Agile 5.5,Sky Hero Spy,KDS Chase 360,Logo480XX,Devil420,HD502,OMP M2,OXY5meg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr mikro heli v RTF sadě
PříspěvekNapsal: pon 07.10.2013 14:59 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2006
Příspěvky: 161
Bydliště: Dolní Benešov - Zábřeh (Opava)
Jeste se zeptam takhle je nejaky vymenitelny modul pro Hitec, ktery by umel DSM2 kvuli sparovani s radou Blade? Vim ze jsou moduly jako Anylink, Orange z HK atp. ale nevyznam se v tech protokolech co pouzivaji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr mikro heli v RTF sadě
PříspěvekNapsal: stř 09.10.2013 16:09 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2006
Příspěvky: 161
Bydliště: Dolní Benešov - Zábřeh (Opava)
Může mi někdo potvrdit jestli to myslím správně:?

Použtím některým s tíchto modulů
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ible_.html
nebo
http://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=38086

+ můj optic by mělo jít spárovat s BNF verzemi řadou heli Blade ? Říkám to správně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr mikro heli v RTF sadě
PříspěvekNapsal: čtv 10.10.2013 11:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 1417
Bydliště: Bořanovice
Wrchi: Tohle urcite nepujde: http://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=38086
Spectra a Spectrum jsou dve rozdilne veci. ;-) Mooznaaaa by to slo s tim oranzakem, ale ruku do ohne za to nedam...

_________________
SuperZoom 4D, Blade mCP X BL, SAB Goblin 500 @ Spirit
Spektrum DX8, PhoenixRC


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr mikro heli v RTF sadě
PříspěvekNapsal: úte 22.10.2013 22:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2006
Příspěvky: 161
Bydliště: Dolní Benešov - Zábřeh (Opava)
Takže nakonec jsme teda koupil bazarový Blade mCPX předělaný na BL + nějaké díly. Ještě čekám na bazarovou DX6i, ta by měla dorazit koncem týdne.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz