Reklama

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 26.08.2016 7:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Obrázky: 0
Neměla by ta modrá LED po nabindování svítit bez přerušení? To poblikávání se mi jeví jako nějaký chybový stav, ne?

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pát 26.08.2016 7:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

V manuálu píší: "When a Li-Po battery is discharged below 3V, the battery may be damaged and may no longer accept a charge. The mCP X 3-in-1 control unit protects the flight battery from over-discharge using Low Voltage Cutoff (LVC). Before the battery charge decreases too much, LVC removes power supply from the motor. Power to the motor decreases and the LED on the 3-in-1 control unit blinks, showing some battery power is reserved for flight control and safe landing."

takže slabá baterka? Někde nějaký špatný spoj/konektor? Ochranná dioda (pokud tam je) je divná? Něco moc "žere", že napětí padá pod 3V?

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pát 26.08.2016 7:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Díky za radu. Po nabindování s plně nabitou baterií, jakoukoliv - mám jich více stále bliká.
Po čem konkrétně bych měl pátrat? Jsem začátečník, tak moc nevím. Moc díky :)

Spektrum DX6i, Blade mCP X BNF, quad 250

PříspěvekNapsal: pát 26.08.2016 9:30 
Mazák
Mazák

Tohle znam. Zatim jsem to zazil 3x a pokazde z jineho duvodu. Jednou za to mohla deska a podruhe jeden motor a naposledy druhy motor. Dle meho uvazeni jde o to, ze pokud neco z elektroniky ma velky ober, heli to vyhodnoti jako prazdnou baterku a dopadne to takhle.
Pokud jsi zkousel menit hlavni desku, uz tech veci na vyzkouseni moc nemas, ne? Stejne ti tu nikdo presne nerekne v cem je problem. Musel by totiz udelat to, co ted musis udelat ty. Vsechny el. dily jeden po druhem menit, dokud problem nevymizi. Pak to taky muze byt kombinace, treba deska+motor. To uz jsem taky zazil :) Jednoduse kup oba motory a jedno servo (ver mi, ze se ti to casem stejne bude hodit) a zkousej menit. Nic jineho ti nezbyva.

PříspěvekNapsal: pát 26.08.2016 9:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Jasně, toto byl postup, který jsme udělali :D momentálně mám doma hromadu náhr. dílů a stále neletový vrtulník. Je pravda, že mne nenapadlo kontrolovat kabel co vede od baterky, jestli není štíplej, nebo konektor. Jen co dorazím domů pustím se do toho.

PříspěvekNapsal: pát 26.08.2016 15:01 
Mazák
Mazák

No ale pokud jste zkouseli jinou desku, tak kabel a konektor k baterce je k ty desce pripajenej, takze tim to asi taky nebude - kabel a konektor jsi uz overoval pri zkouseni nove desky.
Udelej to takhle (pokud mas vsechny komponenty): vymen nebo alespon do ruky zapoj novou desku, zadni motor (s vrtulkou) a hlavni motor (ten, ale v ruce nedrz, vymen ho v kostre vrtulniku, aby mel odber a musel tocit s listama) a vyzkousej, zda to takhle funguje. Pokud to bude ok, tak postupne nahrazuj nove veci tema starejma, nez prijdes na to co nebo ktera kombinace to dela (ale pozor, uz mi jednou spatnej zadni motorek odpalil novou desku - jeste na mCP, takze hned jak se z niceho nic prestane motor tocit, prestan si s tim hrat, stahni plyn - nejlepe odpoj baterku a motor uz radeji nikdy nepripojuj).
No a pokud ti to bude blbnout i po teto vymene, tak pak uz to muze delat jen nektere ze serv, ale spis bych to videl na baterku (popr. nabijecku, ktera baterky nenabila).

PříspěvekNapsal: pát 02.09.2016 7:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Všechno, co je na konektorech vytáhnout a zkusit, pak postupně připojovat. Klidně může být žravé/podivné i servo.
SS motory se dají zkusit přímo na baterku, střídavý motor by se dal zkusit na jiném ESC, třeba z většího vrtulníku, letadla...

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: úte 20.09.2016 10:40 
Nováček serveru
Nováček serveru

Koupím plně funkční MCPX, bez úprav - tuningu, v úplném základu. Osobní odběr a převzetí v Praze.
Nabídky do SZ popřípadě na mail. Díky

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5