Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 671 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Blade mCP X BL
PříspěvekNapsal: úte 12.07.2016 12:16 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.12.2015
Příspěvky: 122
Bydliště: Pardubice
Never ending story, s tím proč základní deska dodává málo šťávy i po výměně kabelu z desky k baterce mi asi nikdo neporadí, ale věc kterou určitě musíte mít zmáknutou je připevnění hlavního ozubeného kolečka od motoru k hřídeli. Koupil jsem si tato kolečka: http://www.rcking.eu/cs/blade-mcp-x-mic ... treme.html a tuto hřídel http://www.rcking.eu/cs/blade-mcp-x-bru ... treme.html s tím že mi tu někdo radil že je to kompatibilní a že budu mít po problémech.. naopak.. jstou s tím akorát problémy, kolečko tam nasadím a dokonce to chvíli i vypadalo že se zacvaklo a drží ale jen to jednou spadlo tak se kolečko na hřídeli začalo protáčet. Na pevno ho přidělat nejde, protože při pádu by to mělo schválně proklouznout aby nedošlo k poškození ale pak by to mělo znovu jít zacvaknout a držet dál. Obě dvě kolečka po prvním protočení se stala nepoužitelná, respektive na hřídeli vůbec nedrží. Děje se toto i u origo dílů? Respektive co by jste doporučili pořídit a kde abych měl klid? Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade mCP X BL
PříspěvekNapsal: úte 12.07.2016 13:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3697
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Já lítám s tímto:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _bag_.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _bag_.html

a nestalo se mi, že by byl problém. Koukám z rcking je to extreme akorát cenou. ;)

Případně ti to prodám celé, hotové zalítané - viz inezráty viewtopic.php?f=98&t=77804 .

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade mCP X BL
PříspěvekNapsal: úte 12.07.2016 13:23 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.12.2015
Příspěvky: 122
Bydliště: Pardubice
Ale to co máš je podle mě něco jiného už podle baterek než co mám já. Já lítám s http://www.astramodel.cz/cz/katalog/bla ... 28745.html to tvoje je blade MCPX s nějakým upgradem na BL ne? Ta ozubená kolečka co jsi poslal jsou už tak půl roku Out of stock


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade mCP X BL
PříspěvekNapsal: stř 13.07.2016 9:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3697
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
A jo, to jsem si nevšiml, že máš orig BL, to co mám je předělávka.
Ozubená kolečka můžeš zkusit i jinde. Všichni od sebe opisují, vsadím se, že budou fungovat i tyto: http://www.banggood.com/WLtoys-V944-HiS ... 11599.html

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade mCP X BL
PříspěvekNapsal: stř 13.07.2016 10:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.12.2015
Příspěvky: 122
Bydliště: Pardubice
Noo, já na tohle měsíční čekání na díly moc nejsem, to si radči připlatím a koupím v ČR nebo HK, 50kč nic neřeší.. každopádně co tyhle? http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... sets_.html
a zkoušel někdo tato táhla? http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html
Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade mCP X BL
PříspěvekNapsal: pát 15.07.2016 20:47 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3697
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Pokud je to z EU warehouse, tak je to do týdne tady hlavně kvůli tomu, že to nezkoumají celníci. :)
Kolečka vypadají betelně, ty jsem nezkoušel, ale ty táhla ano. Mám ne BL verzi a táhla sedí dobře.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade mCP X BL
PříspěvekNapsal: čtv 18.08.2016 9:02 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.12.2015
Příspěvky: 122
Bydliště: Pardubice
Tak jo, kompatibilní hřídel s ozubeným kolečkem - http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _bag_.html + http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... sets_.html za pár šupů, prišlo to cca za týden i z international warehouse což mě celkem mile překvapilo. Od té doby bez problémů, ale teď mi pro změnu po vzletu a cca 20 sec bezproblémového letu začne heli točit dokola jak vyšinutá a zřítí se.. Jako by přestala fungovat zadní vrtulka. Ale před vzletem normálně funguje a za letu chvíli taky.. Použitou heli fakt už nikdy víc, tohle je peklo, pořád dokola něco :/ může to být způsobeno tím že jsou slabé baterky ve vysílačce? 4,7V momentálně což je udávané minimum, odpolko jdu koupit nový..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade mCP X BL
PříspěvekNapsal: pát 19.08.2016 14:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3697
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Já jsem se strojem z druhé ruky neměl problém.
Zkus zkontrolovat konektory a jestl není někde nějaký studený spoj nebo jinak špatně napájený drátek na konektor. Stalo se mi i to, že se do zadnímu motorku dostal nepořádek (po pádu) pak se uvolnil a blokoval rotor.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade mCP X BL
PříspěvekNapsal: pát 09.09.2016 12:22 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.12.2015
Příspěvky: 122
Bydliště: Pardubice
Kontakty vypadají být v pořádku, máte někdo zkušenost s rozděláváním a čištěním zadního motorku? Je to vůbec možné? Případně nemáte někdo tento náhradní díl na prodej nebo nějakou levnější alternativu z hobby kinga?

Díky..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Blade MCPX BL - Ocasní motorek
PříspěvekNapsal: ned 11.09.2016 19:29 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.12.2015
Příspěvky: 122
Bydliště: Pardubice
Zdravím, heli se 5-30 sec po vzletu nekontrolovaně roztočí a zřítí, předpokládám tedy že je to v zadním motorku, máte u tohoto modelu někdo zkušenosti s opravou - čištěním motorku? To už je druhý co mi odešel během měsíce, oba byly sice použité ale moc jsem mezi tím nenalétal.. Další dotaz - víte o nějaké levnější alternativě? 619,- Kč jen za zadní motorek je celkem darda. Případně pokud někdo máte nějaký na prodej? Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade mCP X BL
PříspěvekNapsal: pon 12.09.2016 14:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3697
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Jestli to chvilu letí, na motor bych to nesváděl. To je poměrně jednoduchá věc, která prakticky buď jede nebo ne (pokud nějak citelně nedrhne). Tohle bych spíš tipnul na zahřívající se ovládání (elektroniku).
Jako, že se to celé nechá vychládnout a zase to (chvilku) funguje, ne?

Ale co s tím?
Motor(ek) za 620Kč? Uf... Orig na hroizon hobby stojí 20 USD, a to už je dost. Náhrada z HK přijde na míň jak půlku, ale momentálně není skladem.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Blade mCP X BL nastavení
PříspěvekNapsal: pon 24.10.2016 9:41 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.10.2016
Příspěvky: 5
Bydliště: Moravský Krumlov
Zdravím,

jsem úplný zelenáč v létání s heli, začátky jsem se naučil na F647 (kde se nic nenastavovalo) a nyní jsem si pořídil Blade mCP X BL s DX6i.
Může mi někdo poradit se základním nastavením?Co je důležité atd..
Heli se mi podařilo nastavit dle návodu, ale tím že je vše anglicky, tak stejně nevím co jsem nastavoval, co vše znamená a rád bych tomu porozuměl.
Navíc heli je strašně živá, hned vystřelí nahoru.Dá se nějak "otupit" nastavením?Abych řízení dostal do ruky?Pozvolné vznesení, byla prostě tolerantnější.
Děkuji za rady..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade mCP X BL nastavení
PříspěvekNapsal: pon 24.10.2016 9:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2011
Příspěvky: 1826
Blog: Zobrazit blog (1)
Ahoj, najdi si nějakého helináe ve svém okolí ať se ti na to podívá a vysvětlí co je co ve vysílačče. Nebylo by špatné, kdyby sis vyplnil bydliště

_________________
AGILE 7,2/ AGILE 5.5/ DEVIL 420/ T-REX 500PRO-Sportline/ RJX X-TRON 500/ EXTRA 300/ FPV QAV 210/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade mCP X BL
PříspěvekNapsal: pon 24.10.2016 14:53 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.10.2016
Příspěvky: 5
Bydliště: Moravský Krumlov
Bohužel o nikom ze svého okolí nevím, nešlo by jen ve zkratce poradit o nastavení, aby
helina nebyla zpočátku tak živá, byla tolerantnější?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade mCP X BL
PříspěvekNapsal: úte 25.10.2016 8:57 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.12.2015
Příspěvky: 122
Bydliště: Pardubice
Loooki, v nastaveni DX6i jdi do DR Expo a tam to nastav tak jak přikládám obrázky. Udělej to akorát opačne než to mám já, já to mám že když jsou na vysílačce páčky, které jsem zakroužkoval na fotce červeně, dole, tak mi to letí na 100% a když je přepnu nahoru tak mi to letí na 70%, protože 70% moc nepoužívám. Ty si to udělej tak že když jsi v tom nastavení tak to co je na fotce nastaveno se 70% si dej když budeš mít páčky dole a pak páčky přepni nahoru a nastav si tam těch 100% co je na dalším obrázku.

Venku pak normálně lítej a když budeš chtít přidat plyn, přepni všechny 3 páčky do polohy 1 a bude to divoký, přepni dolů a bude to pomalý. Mělo by jít i nějak poladit a nastavit to na jednu ale to jsem nijak sáhodlouze nezkoumal.


Přílohy:
Poznámka: Nechat páčky v poloze 0 (od sebe) a nastavit na 70% takto
DSC_1463.JPG
DSC_1463.JPG
[ 69.74 KiB | Zobrazeno 5229 krát ]

Poznámka: Přepnout páčky do polohy 1 (k sobě) a nastavit na 100% takto
DSC_1461.JPG
DSC_1461.JPG
[ 72.17 KiB | Zobrazeno 5229 krát ]

Poznámka: Páčky kterých se to týká
DSC_1464.JPG
DSC_1464.JPG
[ 61.54 KiB | Zobrazeno 5229 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 671 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz