Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1871 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 121, 122, 123, 124, 125
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Blade 130 X
PříspěvekNapsal: sob 13.02.2016 21:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2012
Příspěvky: 1682
Obrázky: 0
Serva předělána a namontována.

Jeden problém - cyklika se pochvilce sama nakloní trošičku z roviny na jednu stranu přes křidélka, vždy na tu stejnou. Když ale kliknut throttlehold, tak se to neděje... jen když odjistím plyn.

Nemáte někdo nějaké rady? Prosím prosím. S kolegou se s tím trápíme už nějaký pátek


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 130 X
PříspěvekNapsal: sob 13.02.2016 22:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
Elfew píše:
Serva předělána a namontována.

Jeden problém - cyklika se pochvilce sama nakloní trošičku z roviny na jednu stranu přes křidélka, vždy na tu stejnou. Když ale kliknut throttlehold, tak se to neděje... jen když odjistím plyn.

Nemáte někdo nějaké rady? Prosím prosím. S kolegou se s tím trápíme už nějaký pátek


Ahoj, podobně se to děje i mě, akorát mě sjížději obě zadní serva, také bych rád věděl proč to dělá, píšu o tom před několika příspěvkama, zatím žádná rada.

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 130 X
PříspěvekNapsal: sob 13.02.2016 22:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2012
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha
Obrázky: 1
Elfew píše:
Serva předělána a namontována.

Jeden problém - cyklika se pochvilce sama nakloní trošičku z roviny na jednu stranu přes křidélka, vždy na tu stejnou. Když ale kliknut throttlehold, tak se to neděje... jen když odjistím plyn.

Nemáte někdo nějaké rady? Prosím prosím. S kolegou se s tím trápíme už nějaký pátek



Už to tady bylo řešeno. Odpoj motor a dělej vše jako když chceš vzlétnout, když budeš mít min 75% plynu i cykliky, tak si hraj ze Subtrimama, dokuď vše nevyladíš. Dělají to křidélka, ale i výškovka a směrovka. Taky jsem tomu nevěřil, ale funguje. Za čas zjistíš, že to můžeš dělat znova. No pak zjistíš, že se s tím dá lítat. Prostě to vyrovnáš. Jinak zdravím, jak ti to lítá? Já 130 prodal. Ale pořád je to srdcovka.

_________________
Netopyr

XL V2, Devil 380, Spirit GTR,RS,W1, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12, Wave a NETOPÝR


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 130 X
PříspěvekNapsal: sob 13.02.2016 22:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
Pro "netopyr" za mě díky, asi jsem blbě hledal nebo to bylo popsáno trochu mě nepochopitelně, ale prohledával jsem celou 130x.

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 130 X
PříspěvekNapsal: ned 14.02.2016 8:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2012
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha
Obrázky: 1
beka píše:
Pro "netopyr" za mě díky, asi jsem blbě hledal nebo to bylo popsáno trochu mě nepochopitelně, ale prohledával jsem celou 130x.


Ahoj,

to asi není o tom blbě, má narážka byla hloupá a zbytečná, ale je toho prostě hodně. Já to napsal nepřehledně. Zkus si najít stranu 67 a 68, je to tam angličtině, češtině a i video. Co je důležitější, jestli to pomohlo, dej vědět. Budu taky rád, když nám to předvedeš v hale. :)

_________________
Netopyr

XL V2, Devil 380, Spirit GTR,RS,W1, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12, Wave a NETOPÝR


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 130 X
PříspěvekNapsal: ned 14.02.2016 9:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
Netopyr píše:

Ahoj,

to asi není o tom blbě, má narážka byla hloupá a zbytečná, ale je toho prostě hodně. Já to napsal nepřehledně. Zkus si najít stranu 67 a 68, je to tam angličtině, češtině a i video. Co je důležitější, jestli to pomohlo, dej vědět. Budu taky rád, když nám to předvedeš v hale. :)


No tak to jsem trotl, podle toho návodu jsem si srovnal servo vrtulky, to bylo před tím než začala zlobit serva cykliky a potom jsem na to zapoměl.

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 130 X
PříspěvekNapsal: ned 14.02.2016 18:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2012
Příspěvky: 1682
Obrázky: 0
Vyřešeno subtrimem dle videa: https://www.youtube.com/watch?v=3z7W7CbLGnM

Je to kvůli vadně nakonfigurovaným středům vysílačky nebo desky.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 130 X
PříspěvekNapsal: ned 14.02.2016 18:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2012
Příspěvky: 1682
Obrázky: 0
Ještě se chci zeptat, jak máte nastavené zisky na desce při použití klasických serv na cyklice a na ocasu? Díky


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 130 X
PříspěvekNapsal: pon 15.02.2016 15:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2012
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha
Obrázky: 1
Elfew píše:
Ještě se chci zeptat, jak máte nastavené zisky na desce při použití klasických serv na cyklice a na ocasu? Díky


Ahoj,
myslím, že to nebude stejné u každého stroje, navíc jestli se nepletu, tak ti to máš předělaný na 150. Já už se bohužel nepodívám, ale cykliku jsem měl 2-3 dílky do plusu a ocasem jsem bojoval, ale taky plus a jestli se nepletu tak 5 dílku.
Ještě se vrátím k těm subtrimum, pokud to není opravdu hodně a to pak spíš naznačuje nějaký problém, tak pokud to rychle roztočíš a dostaneš do vzduchu, tak je to stejně jedno. Ve vzduchu už ti stejně funguje gyro. Já měl křivku na roztočení 8-50-60-70-75, nebo něco takovýho. Takže jsem zapnul motor, pomalu přidal trošku plyn, počkal až se to malinko roztočí a pak přidal někam k půlce a šel nahoru. Celý to trvalo jen krátkou dobu, takže se to nestihlo někam stočit. Když necháváš roztočit motor, tak je nastaven na desce, tak to trvá hrozně dlouho. Vždycky jsem už chvíli letěl a ještě čekal než to dosáhne na plný otáčky. Je pravda, že jsem vždycky ještě musel dorovnat cykliku, ale to už bylo tak nějak automaticky. Teď když jsem si zprovoznil Spirita v 250, tak konečně vidím, krásný start jen nahoru, bez jakýkoliv záludností. Prostě paráda, ale to si myslím, že u 130 není moc reálný, a když ano, tak za cenu dlouhého ladění a při každé opravě, znovu vše naladit.

_________________
Netopyr

XL V2, Devil 380, Spirit GTR,RS,W1, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12, Wave a NETOPÝR


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 130 X
PříspěvekNapsal: ned 06.11.2016 14:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.11.2011
Příspěvky: 1667
Bydliště: Havířov
Hoj,
nevíte někdo, kde sehnat tento tranzistor, aby nebylo poštovné 3x vyšší než jeho cena?
https://www.lynxheli.com/product_info.p ... fdad14f39a

nebo

ZXT849KTC, NPN 7A 30V 280mV saturation 4.2W power max. TO-252-3 package
http://www.helifreak.com/showthread.php?t=463612

Mám tam přepájený původní trazistor za MJD31CG, ale s pákovýma servama to nestíhá a hlavně to nedává ocasní servo.

_________________
Blade 130X, FPV Quady QX90, 200, 210, 250, Mini Prôtos FBL Brain
DX7s, Phoenix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 130 X
PříspěvekNapsal: stř 15.02.2017 11:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.11.2011
Příspěvky: 1667
Bydliště: Havířov
RadekCe píše:
Hoj,
nevíte někdo, kde sehnat tento tranzistor, aby nebylo poštovné 3x vyšší než jeho cena?
https://www.lynxheli.com/product_info.p ... fdad14f39a

nebo

ZXT849KTC, NPN 7A 30V 280mV saturation 4.2W power max. TO-252-3 package
http://www.helifreak.com/showthread.php?t=463612

Mám tam přepájený původní trazistor za MJD31CG, ale s pákovýma servama to nestíhá a hlavně to nedává ocasní servo.

Tak už zase lítám s dostatkem výkonu i pro všechny pákové serva včetně ocasního až do vybití aku :-).
Nekonec jsem sehnal podobný tranzistor viz. foto, dává sice "jen" 5A, ale výkonově je na tom stejně jako ten 7A výše zmiňovaný.

PS: Kdyby měl někdo zájem, protože v balení bylo 5ks, tak není problém ještě 3ks pustit ;-).


Přílohy:
ZXT1053AKTC.jpg
ZXT1053AKTC.jpg
[ 260.44 KiB | Zobrazeno 2618 krát ]


_________________
Blade 130X, FPV Quady QX90, 200, 210, 250, Mini Prôtos FBL Brain
DX7s, Phoenix
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1871 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 121, 122, 123, 124, 125

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz