Reklama

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 280 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Walkera v400d02
PříspěvekNapsal: sob 28.05.2011 22:20 
Nováček serveru
Nováček serveru

Zdravím, potřebuji poradit s nastavením funkcí EXP a PLT/PIT, z návodu nedovedu nastavit např. u EXP - standart. mod / tříbodová křivka, ty tři průběhy tedy MAX, STŘED a MIN. nevím, kerá čísla a jak je uložit ( např. u MAX je 0-80-100%)
díky předem za rady :cry:

PříspěvekNapsal: pát 01.07.2011 10:54 
Nováček serveru
Nováček serveru

Dovolil jsem si na drzaka zalozit separatni vlakno o tehle potvore od Walkery. Prodava se tady pod ruznym oznacenim, ale je to jeden a ten samy vrtulnicek. Hodlam zde vypsat sve zkusenosti s provozem, poruchami, havariemi a dalsimi radostmi.

http://www.astramodel.cz/cz/katalog/Sco ... 18512.html

Kdo rozumi Americano - zde je snesitelny tutorial (preskocte komercni kecy):
1. http://www.youtube.com/watch?v=4iwamqAd ... re=related
2. http://www.youtube.com/watch?v=aWn53Cip ... re=related
3. http://www.youtube.com/watch?v=Mq8PYnvy ... re=related
4. Vymena hlavniho prevodu: http://www.youtube.com/watch?v=lgTm0oJYRys

Solidni zdroj dilu:
http://www.helipal.com/spare-part_walkera-parts_v200d02.html

Prachy, prachy, prachy - at se nebavime o howne:
- nakup vrtulniku - 1,0 ks - 4 274,00 Kc
- nahradni kabinka - 1,0 ks - 177,00 Kc
- extra listy rotoru - 1,0 ks - 199,00 Kc
- extra ocasni vrtulka - 1,0 ks - 111,00 Kc
- extra baterie 7,4V 1000mAh - 1,0 ks - 690,00 Kc
---------------------------------------------------------------------
- ES121-01 Rotorové listy - 2,0 ks - 318,00 Kc
- ES121-15 Ozubené kolo - 2,0 ks - 398,00 Kc
- ES124-07 Sada táhel - 1,0 ks - 79,00 Kc
---------------------------------------------------------------------
Celkem zatim: 6 246,00 Kc

01.07.2011 Prvni postrehy po tydnu:
- mechanicky je to "solidni" prace od cinskych soudruhu. Presne a ciste vylisky bez otrepu, kvalitne smontovany, zadny bastl na kolene.
- hlavni motor je stejnosmerna klasika, v tehle hracce neznicitelny.
- ocasni motor dostal pridavne chlazeni, ale je to potencialne slabsi misto.
- seriove rotorove listy jsou velmi krehke a snadno se ulamuji hned za cepem.
- hlavni prevodove kolo rotoru je lisovane z blata - kovovy pastorek motoru ho velmi casto pri padu "ocese" i kdyz stihnete ubrat plyn vcas.
- prevod ocasniho rotoru je taky slabsi misto, zvlaste kdyz elektronika ma tendenci vrtulnik pri padu zachranovat i pri stazenem plynu po padu na zem a gyro i tak posle dozadu na "vrtulku" na chvili "plnej ceres". Pokud se vrtulka o neco opre nebo je zamotana v trave/rosti, tak je vydelano.
- vyndane z krabice, to sice leti, ale plkum v navodu, ze to fabrika zaletava a serizuje nesmite verit. Musi se to zaletet a seridit. Me 2kilo tahlo razatne dopredu a do prava.
- konstrukce a kabinka snese i slusnou ranu bez ujmy na zdravi - necekany silny zavan vetru mi s tim prastil na trave ze 2 metru do kotrmelce (nedotoceny nechteny backflip - i kdyz to neni 3D) a krome urazeneho listu v pohode.
- vysilac je solidni, packy chodi paradne, daji se na nem nastavit reverzy v softweru a citlivost plynu / omezeni vykonu.
- mechanika rotoru je komplet kovova, chodi krasne a dobre vypada.
- vrtulnik je pomerne rychly a nervozni, uplnym zacatecnikum bych ho mozna nedoporucil, 3ose gyro (bezpadlo) se snazi stabilizovat mozna az moc - uvidime, zatim se v tom nebudu hrabat, budu radeji trenovat ruce.

Ted cekam na dily, pac pri tom kotrmelci jsem ztratil jedno tahlo na rotoru a uz jsem ho nenasel. Dalsi stroj, ktery mam casem v planu bude uz plnohodnotna 450tka (nejspis nejaky T-Rex).

07.07.2011 dalsi postrehy:
- prisly dily a ja se vratil z praci v Reichu. Helina utrpela totalni rozborku, protoze paky serv byly nasazene nesmyslne. Dokonce v krajnich polohach chtela tahla prelezat pres stredy pak serv - respektive spojnice krajnich poloh na servech byly napric ose rotoru a ne +/- rovnobezne - serva maji tahat nahoru a dolu, ne nejak sisate dokola. :D
- samotna mechanika rotoru (bez listu) se toci paradne - zadne vibrace nebo nejaka jina neplecha - zajimave a potesujici.
- bude nutne peclive vyvazit listy a pak seridit stopu, jinak se to bude klepat jak drahej pes.
- tudiz, kdo neni alespon byvaly modelar (nebo sikovny na klepeta), bude v prdeli, pokud omylem nekoupi kus, co bude naprosto v cajku a dokonce serizeny.
- nicmene - jednotlive soucasti pasuji, vylisky jsou solidni, bez otrepu, kostra vrtulniku je pomerne bytelna, sroubky v pohode, neni to nijak zkroucene, na hracku to ujde.

08.07.2011 dalsi postrehy:
- uz 2 dny se pekluji s kolickem zajistujicim prevodove kolo. Odolava pokusum o vytlaceni dle videa, hrubeho nasili se obavam a lis na cepy potrebneho rozmeru (titerny) nevedu.
- opraveno. Na hulvata jsem plast okolo cepu na jedne strane "odpajel" mikropajkou a za obnazeny konec cepu vymackl klestemi. Vuli mezi pastorkem a novym prevodovym kolem jsem nastavil dle netu - vlozenim pasku papiru z A4ky do tiskarny do zubu.

18.07.2011 dalsi postrehy:
- neletame - V200D02 vykazuje podivnou nesystematickou zavadu. Po nejakych 5-6 vterinach pod plynem se mi serva (obe) pomalinku nenapadne rozjedou z nastavenych neutralu tak, ze by v realu helina letela naplno dopredu a do prava a nejspis sebou jebla o zem, pac ty serva nabehnou na cca 70% drahy. To vsechno samo, bez zasahu do vysilacky. Vic na strance 5 tohoto vlakna.
- dosla mi se zavadou trpelivost a vrtas jsem reklamoval u prodejce. Letat se s tim za soucasneho stavu neda.

Zavady (vyletane 2,5 baterie):
- ocesane prevodove kolo rotoru.
- 2 ulomene listy rotoru (lamou se jak paratka, listy na Free Spiritu snesou mnohem vic).
- ztracene tahlo na rotoru - vyskocilo do travy a uz jsem ho nenasel.
- "nestabilni" prijimac - po cca 6ti vterinach pod plynem se "rozjede" nastaveni serv do nesmyslu, pri kterem hrozi realny crash.

Naposledy upravil Bubak dne čtv 04.08.2011 23:44, celkově upraveno 15

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01.07.2011 13:19 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Kdybys poznal treba toho rexe450, tak uz se k ni nehlasis. lidi toho tady napsali hafo. maj recht. ja mel v200d01 a po trech mesicich neustaleho objednavani Nd sla z domu. jeji plus vidim v tom, ze je to hracka, co jen tak neublizi. i kdyz ten kloub na ukazovacku, od seku vrtuli, me boli i po pulroce.
Ted mam Mt325 a je to fakt rozdil. Hlavne s lepsi heli uz nepadam! Drzim palce, at te neprijde zbytecne moc draho a politas si. I kdyz tim ziskas ty spatny navyky..
Snad jsem nikoho neurazil. Snazim se poradit.
ps:za tri mesice jsem koupil asi 20 ozubenejch kol, servo, 3x vrtule, kardan.... draha sranda.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01.07.2011 13:57 
Nováček serveru
Nováček serveru

... ano, slysel jsem, cetl jsem, ale stejne koupil. Prosel jsem si i zahranicni fora a treba v Americe Walkera tak hroznou povest nema. Pokud se z toho vyklube totalni hruza, motor, prijimac a servo vrazim do nejake lode - kdysi za mlada jsem lodickoval a bude klid. 8)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01.07.2011 21:57 
Nováček serveru
Nováček serveru

Tohohle stroje se chce zbavit dokud o to někdo stojí.
Doma mám walkeru V200D ve verzi metal a střídavý motor.
Osobně to vnímám jako podprůměrnou mechaniku s naproto katastrofální elektronikou. To jejich slavný 3osý gyro je kapitolka sama pro sebe. Jakmile to ulítne 10m, tak se to dorovná a zhoupne
Při visení to je schopný hodit záda, protože se elektronice zachtělo.
Regulátor byla první věc co umřela.
Sehnat listy, který nerozkmitaj celou mechaniku je umnění a seřídit aspoň trošku stopu jakbysmet. Vyvažování moc nepomáhá.
Hlavní převodový kolo má vykousaný zuby snad i v případě prudšího přidání plynu.
Jinak paradoxně bych nedoporučoval nasadit na tuhle mrchu začátečnickej kříž, protože jeho vibrace dávaj gyru takovou čočku, že ovladatelnost klesá tak na 30%

.. ve finále z celýho setu používám jenom vysílač jako interface na připojení k simulátoru a pozvolna dokončuju HK-450. Ten přijímač co v tom je bych se bál použít i na tu lodičku.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01.07.2011 23:00 
Mazák
Mazák

Vlastní zkušenost je naprosto negativní. Koupil jsem Easy Copter Stara, heli seřízená k letu z krabice po nabití baterky okamžitě lehla na bok a neletěla nikdy déle než dvacet vteřin než spadla. Dovybavil ho kovovou deskou cykliky aby to vůbec mělo snahu letět a bylo to stejně k ničemu. Cena 4990, za díly utraceno okolo 1600 a leží v polici. Po posledním pádu bych musel koupit minimálně hnací kolo, rám baterky, podvozek a kabinku aby to bylo ve stavu to prodat. Jenomže jaksi nemám žaludek tvrdit někomu že to letí samo a opakovat bláboly, který jsem si vyslechnul a naletěl na ně v prosinci. Takže mi to zůstane jako připomínka vlastní blbosti.

Teď už lítám v pohodě s mnohem náročnějším Trexem 450PRO v bezpádle a vidím to všechno jinak, ale byla to naprostá ztráta času a hlavně financí, které by se hodily na díly co jsem na Trexe zatím kupoval a v budoucnu kupovat určitě občas budu :-) Jediná výhoda té číny byla chuť zkusit opravdovou heli a jít výš přes simulátor, který jsem si kopil v podstatě souběžně s tím Easy.

Poletování s dvourotorem, ( to jsem já přeskočil ) z nichž některý kousky jsou povedený, nějakou zábavu přinese, vydrží celkem dost. Vychvalovaný přechod od dvourotoru "k opravdové heli" formou V200D02 apod. je podle mne velký podvod, bohužel výrobci ví že na to spousta lidí skočí, vyhodí mraky peněz a proto to vyrábí. Teží z toho, že pořídit si plnohodnotný šestikanál stojí jednorázově výrazně víc prostředků a chce to leccos naštudovat. Majitel malého hezkého bezpádla vyhodí během pár měsíců spoustu dalších peněz a navíc si ani nezalítá.

Na šestikanál je třeba získat řadu návyků a zodpovědnost pro provoz potenciálně nebezpečného strojku. S heli typu Trex 450 origo nebo dobře elektronicky vybavená kopie je ovšem neuvěřitelně jiný polítání !!! Jenom to chce se tomu dost věnovat, pořídit si radši i simulátor ( na něm zjistit jestli to vůbec uřídím a jestli mě to baví ) a pak celkem dost průběžně financovat.

V200D02 a podobné hračky slibují klasicky "hodně muziky za málo peněz", já bych to opravil na "žádná muzika za mnoho peněz" a k tomu ztráta času. Naštěstí moc nezraní. 450 už je dost nebezpečná, taky to není žádná hračka ale plnohodnotný vrtulník se vším co k tomu patří.

Lidí s podobnou zkušeností znám řadu, jenom na rcmanii je toho tady spousta ale jak známo, některé věci jsou nesdělitelné a člověk si musí prostě odřít kolena sám. :-) Naštěstí kdo má o heli opravdu hlubší zájem tohle občas pochopí dopředu a přeskočí aniž by si dělal problémy s návykem který mu bude v budoucnu jenom na obtíž.

Šestikanál nikomu nenutím, sám nevím kam se budu ubírat a chápu že někomu by stačilo méně nebo je limitován finančně. Právě proto mne štve podraz a nechutný kalkul čínských výrobců, kteří chrlí zdánlivě laciný šunt, slibují nereálné a ve výsledku důvěřivého a nadšeného kupce ( který chce nebo potřebuje ušetřit ) uvrhnou do potupného nakupování spousty jenom zdánlivě laciných dílů. Netuší že za čas bude zírat jek to neuvěřitelně naskakuje počtem dílů které nic nevydrží a pilot je velmi brzy na ceně třeba Trexe 450 PRO Supercombo ( plně osazený vrtulník bez RC soupravy a baterie ), což je ale proti té srandaheli doslova raketoplán. Neustálým montováním navíc odchází další a další komponenty a začátečník ještě navrch povětšinou netuší co se s heli ve vzduchu děje. Nic se neopakuje, pořád marnej boj se něco naučit. Takové strojky neseřídí ani zkušený helinář, ono to totiž v podstatě nejde a je to ztráta času......... Rozum do hrsti :-)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01.07.2011 23:17 
Nováček serveru
Nováček serveru

...diky za nazor. Hodlam sem na ferovku napsat jak si ja a moje V200 povedeme, kolik toho naletame a co vsechno se vysype. Jen mi vrta hlavou, jestli je ten Easy Copter original Walkera od Walkery nebo jen kopie z kopie? U tech cinskych soudruhu clovek nidky nevi - znam to z motorek a 4kolek. Tohle Scorpio je original Walkera brandovana pro Astra Model u nas. Moc jsem od toho necekal, ale vrtulnicek me solidnim provedenim pomerne prekvapil (vylisky ramu, konstrukce, rotorova hlava). Kdybych neztratil to zatracene tahlo, letame vesele dal.

EDIT: ...o mechanice a fyzice letani neco vim, letal jsem kdysi v aeroklubu (bezmotor i motor). Je fakt, ze modely jsem delaval plastove a RC jsem mival jen lode.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02.07.2011 9:47 
Mazák
Mazák

Easy Copter Star :

http://www.houska-modelar.cz/shop/catal ... s_id=11567

je od RC servisu, ale všechny tyhle hračky se liší celkem nepatrně, většina komponentů je shodná včetně výroby. Jediná smysluplná změna přišla osazením kovové desky cykliky, kterou tam máš už v základu. Jde o to, že nekvalitní použitá elektronika se chová zcela nepředvídatelně a není moc co si zažít natrvalo. Navíc šestikanál se řídí jinak, proto ty špatné návyky. Tenhle typ pořád spadá do kategorie přegyrovaných modelů jako jsou dvourotory, musíš je nutit letět z místa, na druhou stranu Easy Ciopter Star na místě nevydržel ani tři vteřiny, běda ho přestat korigovat a v podstatě ovládání bylo mnohem víc vysilující a stresující než Trex450, který letí přesně tam co ho vedu. Tam jsem, teď už ale méně, nervózní že pád nebo něco trefit znamená vyšší náklady nebo nebezpečí. Právě to šílený chování Easy mě neustále stresovalo, protože jsem měl naprosto mylnou představu že když nejsem schopen uřídit takhle mrňavou a jednoduchou věc, jak asi dopadnu s Trexem.......... Výsledek byl diametrálně odlišný, skoro se to nedá ani popsat :-)

Přesně to co píšeš o té férovce na tomto vlákně jsem psal taky zde :

http://www.rcmania.cz/modules.php?name= ... u%B9enosti

Je to až příliš podrobné a myslím že se to celé číst nezvládne, je tam ale naprosto do detailů co jsem s tím zažil a možná se tam najdeš :-) Já měl zásadní nevýhodu že jsem mohl poletovat a padat jenom ve větší místnosti, venku byly parádní mrazy a zima - loňský prosinec až letošní únor. Kdybych šel někam do haly, asi bych na leccos přišel dřív. Jenomže ono to neletělo pak ani venku. Návyky získané mezitím při cca 200 hodinách na simulátoru mi byly přitom nanic, přestože jsem s nimi naopak bez nehody začal s tím Trexem :-)

Pokud bys v sobě nacházel více než jenom nahodilý zájem o heli resp. Tě to začalo zajímat mnohem víc, neztrácej čas a nemalé prostředky a přejdi rovnou na šestikanál. Je to neskutečný rozdíl a především - všechno co do toho dáš se Ti vrátí v přímé úměře 1 : 1, Co podceníš Tě vytrestá, co dotáhneš Tě odmění parádními zážitky. A to nemusíš ani létat 3D akrobacii, můžeš mít polomaketu nebo si jako velká část helinářů lítat pro radost základní sestavy s přemetem, souvratem a tak. Navíc si můžeš na simulátoru trénovat a lítat i v zimě. Ta čínská hračka nemá jedinou věc která by ji mohla stavět do pozitivní role........... Zdravím

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02.07.2011 9:49 
Mazák
Mazák

Obrázky: 0
Bubak píše:
... Jen mi vrta hlavou, jestli je ten Easy Copter original od W a l k e r y nebo jen kopie z kopie? U tech cinskych soudruhu clovek nidky nevi - ...
.....

Jde to z jedný linky, se stejnou kvalitou. Do Itálie se to jmenuje Scorpio, do Německa třeba Robbe nebo ještě jinak, ale žádnej rozdíl.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02.07.2011 11:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Relax píše:
Vlastní zkušenost je naprosto negativní. Koupil jsem Easy Copter Stara, heli seřízená k letu z krabice po nabití baterky okamžitě lehla na bok a neletěla nikdy déle než dvacet vteřin než spadla. Dovybavil ho kovovou deskou cykliky aby to vůbec mělo snahu letět a bylo to stejně k ničemu. Cena 4990, za díly utraceno okolo 1600 a leží v polici. Po posledním pádu bych musel koupit minimálně hnací kolo, rám baterky, podvozek a kabinku aby to bylo ve stavu to prodat. Jenomže jaksi nemám žaludek tvrdit někomu že to letí samo a opakovat bláboly, který jsem si vyslechnul a naletěl na ně v prosinci. Takže mi to zůstane jako připomínka vlastní blbosti.

Teď už lítám v pohodě s mnohem náročnějším Trexem 450PRO v bezpádle a vidím to všechno jinak, ale byla to naprostá ztráta času a hlavně financí, které by se hodily na díly co jsem na Trexe zatím kupoval a v budoucnu kupovat určitě občas budu :-) Jediná výhoda té číny byla chuť zkusit opravdovou heli a jít výš přes simulátor, který jsem si kopil v podstatě souběžně s tím Easy.

Poletování s dvourotorem, ( to jsem já přeskočil ) z nichž některý kousky jsou povedený, nějakou zábavu přinese, vydrží celkem dost. Vychvalovaný přechod od dvourotoru "k opravdové heli" formou V200D02 apod. je podle mne velký podvod, bohužel výrobci ví že na to spousta lidí skočí, vyhodí mraky peněz a proto to vyrábí. Teží z toho, že pořídit si plnohodnotný šestikanál stojí jednorázově výrazně víc prostředků a chce to leccos naštudovat. Majitel malého hezkého bezpádla vyhodí během pár měsíců spoustu dalších peněz a navíc si ani nezalítá.

Na šestikanál je třeba získat řadu návyků a zodpovědnost pro provoz potenciálně nebezpečného strojku. S heli typu Trex 450 origo nebo dobře elektronicky vybavená kopie je ovšem neuvěřitelně jiný polítání !!! Jenom to chce se tomu dost věnovat, pořídit si radši i simulátor ( na něm zjistit jestli to vůbec uřídím a jestli mě to baví ) a pak celkem dost průběžně financovat.

V200D02 a podobné hračky slibují klasicky "hodně muziky za málo peněz", já bych to opravil na "žádná muzika za mnoho peněz" a k tomu ztráta času. Naštěstí moc nezraní. 450 už je dost nebezpečná, taky to není žádná hračka ale plnohodnotný vrtulník se vším co k tomu patří.

Lidí s podobnou zkušeností znám řadu, jenom na rcmanii je toho tady spousta ale jak známo, některé věci jsou nesdělitelné a člověk si musí prostě odřít kolena sám. :-) Naštěstí kdo má o heli opravdu hlubší zájem tohle občas pochopí dopředu a přeskočí aniž by si dělal problémy s návykem který mu bude v budoucnu jenom na obtíž.

Šestikanál nikomu nenutím, sám nevím kam se budu ubírat a chápu že někomu by stačilo méně nebo je limitován finančně. Právě proto mne štve podraz a nechutný kalkul čínských výrobců, kteří chrlí zdánlivě laciný šunt, slibují nereálné a ve výsledku důvěřivého a nadšeného kupce ( který chce nebo potřebuje ušetřit ) uvrhnou do potupného nakupování spousty jenom zdánlivě laciných dílů. Netuší že za čas bude zírat jek to neuvěřitelně naskakuje počtem dílů které nic nevydrží a pilot je velmi brzy na ceně třeba Trexe 450 PRO Supercombo ( plně osazený vrtulník bez RC soupravy a baterie ), což je ale proti té srandaheli doslova raketoplán. Neustálým montováním navíc odchází další a další komponenty a začátečník ještě navrch povětšinou netuší co se s heli ve vzduchu děje. Nic se neopakuje, pořád marnej boj se něco naučit. Takové strojky neseřídí ani zkušený helinář, ono to totiž v podstatě nejde a je to ztráta času......... Rozum do hrsti :-)

Zarámovat, vyvěsit, povinná četba.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02.07.2011 11:37 
Mazák
Mazák

Obrázky: 9
Blog: Zobrazit blog (5)
Relax - luxusní. Jsi borec, lépe to shrnout nešlo. O to víc tě bude srát, že i přesto se najde dost hlupáků co i kdyby to četli desetkrát tak si ten svůj hračkošmejd koupí - podpoří čínské hospodářství a skončí a půjdou jinam. Okradou se o fantastický celoživotní koníček s možností neustálého růstu a zlepšování, které nemá hranice.

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02.07.2011 13:02 
Mazák
Mazák

Blog: Zobrazit blog (1)
Taky ho mám a po několika pokusech o aspoň nějaký let,jsem to vzdal a jen tak doma leží.Taky jsem ho poslal prodejci bo z krabice neletěl,teda letěl,ale spíše tam kam se mu chtělo.A ten mi napsal,že to je mýma rukama,že jemu to letí špičkově.Problém s točením motorů i při úplém stažení plynu je asi proto,aby bylo zajištěn prodej náhradních dílů,bo jak leží na zemi a vesele se točí motory,tak minimálně se očeše hlavní kolo,jediné plus je pak to,že jeho výměna je hodně jednoduchá a tudíš rychlá.Teť jsem si pořídil Betla CP V2 tak jsem zvědav až ho vemu ven :-)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02.07.2011 13:51 
Mazák
Mazák

Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Howking píše:
Relax - luxusní. Jsi borec, lépe to shrnout nešlo. O to víc tě bude srát, že i přesto se najde dost hlupáků co i kdyby to četli desetkrát tak si ten svůj hračkošmejd koupí - podpoří čínské hospodářství a skončí a půjdou jinam. Okradou se o fantastický celoživotní koníček s možností neustálého růstu a zlepšování, které nemá hranice.

Dost silné slovo .... :cry: nemyslíš?

Ty potencionální oběti nevý v čem spočívá rozdíl. Proto to koupí. To uvědomění přichází až ve chvíly kdy to dopadne přesně tak jak to popsal Tomáš.
Vsadím se s Tebou (obrzně řečeno :D ), že i když najdeš jedince, který rovnou koupí něco co má smysl - nebude moct ani on dálšímu v podobných nesnázích začátečníkovi/oběti vysvětli proč to nekupovat. Toto je nepřenositelná zkušenost a informace. On zkrátka ty zničené peníze v tom nevidí. Jako sytý nevěří hladovému - tak tady, v tomhle případě, nezkušený nevěří někomu, kdo si tím prošel. Nic víc nic míň.

Jinak to Tom napsal žůžově :o

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02.07.2011 14:14 
Mazák
Mazák

Obrázky: 9
Blog: Zobrazit blog (5)
OPR píše:
Dost silné slovo .... :cry: nemyslíš?
- no volil jsem silné slova trochu záměrně, sice jsem čekal, že a to budu kárán, ale pokud to povede k tomu aby se dalších pár lidi zamyslelo nad tím co Relax napsal a nemávli jen nad tím rukou a dále si "tlačili paličatě" svou a zbytečně vyhazovali jak peníze, tak čas a tak si kazili ruce špatnými návyky, tak to zabralo. Jistě i tak se najde dost těch, co neuvěří dokud nevyzkouší a na forech budou vyhledávat jen názory které je v jejich pošetilosti podpoří a i kdyby našli jediný podpůrný v milionu varujících, tak je to přesvědčí, že jejich cesta je správná (a nedochází jim, že je to názor podobného zoufalce, který nechce je, ale především sebe téměř násilím přesvědčit, jak dobře nezvolil)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02.07.2011 14:17 
Mazák
Mazák

Vadí mi že tyhle hračky vesele vychaluje a prodává spousta výrobců, kteří dobře ví nebo alespoň tuší která bije a čeho se kupující záhy po vybalení dočká ........ Ale jsou v klidu, hlavně že je odbyt a marže odvislá od prodejní ceny je vyšší než u dourotoráčku, natož pak na dílech. Nikdo z nich s tím samozřejmě nelítá a v obchodě nepředvede ! Stejně tak jako prodejci drsnější kategorie v chrámech konzumu před Vánocema, kdy mizí krabice s podobnými šmejdíky do aut natěšených obdarovatelů doslova rychlostí blesku.

Ten kdo má heli v krvi se k tomu dříve nebo později dopracuje a nic ho nezastaví. Ti důvtipnější si najdou rychle cestu do party lidí co už to úspěšně vyřešili, čímž má v podstatě vyhráno protože Ti mu podobné hračky vyženou z hlavy :-) Ti zbývající se s tím buď poperou a jdou dál, nebo zanevřou na něco co v podstatě nepoznali a neměli ani tu šanci ......

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 280 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Další