Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 280 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03.07.2011 11:44 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.7.2011
Příspěvky: 43
Bydliště: Olomouc/Tabor/Muenchen (DE)
Relax píše:
Nunasjiri : lepší fotky heli mám tady :
http://relax450.rajce.idnes.cz/Prazsky_ ... _11062011/


... nojo, makety se mi libi ukrutne moc....


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Walkera V200D02 (Scorpio 1v23)
PříspěvekNapsal: ned 03.07.2011 13:47 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2011
Příspěvky: 13
Bydliště: Brno
Vážený kolego BUBAKU, sleduji toto forum již od září 2010, takže mám vcelku přehled nejen o neustálé kritice zn. WALKERA ale i o skupině lobistů, kteří permanentně mimo ALIGN vše shazují. V loňském roce jsem též podlehl "tlaku" a zakoupil si T rex 450 Sport jako opravdu první vrtulník. Moje dřívější modelářské aktivity trvaly asi 10 let v období 80 let v lodních modelech F1 do a přes 1 kg / pohon na Akumulátory. Takže jsem si i trochu fandil až do okamžiku, když jsem začal počítat, tedy 450 Sport stála cca. 5000,-, potom přišla souprava Spektrum DX6i a pochopitelně i simulátor Phoenix. Dále by mne čekalo zakoupení Akupacků, serv, nabíječky atd. V té době jsem se začal rozhlížet i mimo oslavovanou zn. ALIGN a protože ohlasy na WALKERU byly příznivé v USA i v západních zemích Evropy, zastavil jsem přípravu a navíc když mi simulátor ukázal, jak jsou začátky těžké, pořídil jsem si Nine Eagles Lama. Takže tento model či hračka, jak se rádo zde objevuje, mne konečně pozvedl do vzduchu. Potom přišlo zatracované SCORPIO 1v23, které se běžně a úspěšně prodává v Itálii. Tento vrtulník mi s pomocí kříže v podstatě nedělal žádné větší potíže / snad 2ks zadních vrtulek á 100,- Už jsem v porovnání s názory na foru začal tušit, že někde je chyba a toto vlákno mne začalo v tom přesvědčovat. Zatím mi jako víkendového pilota, tento model plně vyhovuje. Bohužel se jeden z aktivních přispívatelů Howking ve svém poznámce zmínil, že jsme hlupáci ve vztahu k nákupu těchto značek. Je to škoda, že lidé, kteří sice umí létat, ale taky již svoje modely určitě hodně finančně zadotovaly, jsou tak vymezení k jiným značkám. Jejich názory, že jedině ALIGN, ikdyž finačně je to opravdu o něčem jiném, není tak úplně férové. Pokud si vyberete vhodný model Walkery, přistoupíte k zalétání s rozumem, nejsou náklady na případné opravy vysoké. Myslím, že pro začátek této diskuze to může stačit. 8)

_________________
Nine Eagles V3, Scorpio 1&21 (Walkera CB180D), Walkera V400D02, T-Rex 450 Sport+DX6i,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03.07.2011 13:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
Dotaz: Jetěl jsi někdy s něčím jiným než tou Lamou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera V200D02 (Scorpio 1v23)
PříspěvekNapsal: ned 03.07.2011 14:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2010
Příspěvky: 5360
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 9
Blog: Zobrazit blog (5)
rich píše:
Bohužel se jeden z aktivních přispívatelů Howking ve svém poznámce zmínil, že jsme hlupáci ve vztahu k nákupu těchto značek. Je to škoda, že lidé, kteří sice umí létat, ale taky již svoje modely určitě hodně finančně zadotovaly, jsou tak vymezení k jiným značkám. Jejich názory, že jedině ALIGN, ikdyž finačně je to opravdu o něčem jiném, není tak úplně férové. Pokud si vyberete vhodný model Walkery, přistoupíte k zalétání s rozumem, nejsou náklady na případné opravy vysoké.
- Vážený pane. Nedbale čtete. Jinak by jste věděl, že já zrovna nejsem zastáncem značky Align a že kritiky na její stranu jsem zde snesl víc než dost. To že ho občas doporučím je jen proto, že je to v podstatě nejlevnější alternativa již dobrého vrtulníku i když za tu "levnost" se platí především nekvalitním materiálem. Ale alespoň z pracování je přesné a kvalitní a dostačující. Sám jsem si koupil T-Rex 700 - ne proto, že bych značku Align tak miloval (pokukoval jsem po LA700, Logu 600SE, Kassame), ale proto že jsem socka a Rex byl výrazně nejlevnější (stále čekám, kdy se mi to šetření zase vymstí). Ale i šetřit se musí s rozumem. Když chci jezdit na kole, no tak si nekoupím Šimano, ale pouze favorit - bude to ale pořád kolo. To co vy navrhujete je trojkolka. Ano. Pokud to někomu stačí, tak ať si s tím hraje, ale naprostá většina do toho jde s touhou jezdit na kole a pak jediné správné co já jim mohu říci je:

"Pozor, to co vy chcete není kolo, ale trojkolka a to že to má řídítka a pedály stejně jako kolo vás na kole jezdit nenaučí a nebude vám to v přechodu na kolo naprosto k ničemu a jen ztratíte čas a peníze"

Pokud do toho někdo jde s úmyslem že chce jezdit jen na trojkolce a ví, že je to trojkolka, pak mu přeji spoustu príma zábavy - i na trojkolce se dá vyblbnout. Takových je ale málo.

Neodpustím si říci nahlas co mě neustále napadá - všichni ti, co tu tyhle výrobky obhajují a lžou neznalým o tom, jak je to vynikající předstupeň který levně může dovolit zjistit, zda vás to bude bavit, či ne jsou ve velké většině prodejci, kterým nejde o nic než zisk na těch "hlupácích". Je jim jedno kolik času a financí neznalému ukradou, hlavně že prodají. Zbytek trojkolky obhajujících je ten co si ty trojkoly pod nátlakem prodejců sami pořídili a nebývá jim, než (hlavně před sebou) tu koupi obhájit.

Proto se hluboce klaním těm, co sice naletěli, ale záhy pochopili a po pravdě a s odvahou jdou s názorem do pranice a přesto, že by si mohli říct, spálil jsem se, ať se spálí i ostatní, tak jdou s kůži na trh a varují. Mají moji úctu.

_________________
Blade400>T-Rex500>T-Rex250>Protos>T-Rex700E>LA700>RaptorE720
youtube.com/heyingosl


Naposledy upravil Howking dne ned 03.07.2011 14:10, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03.07.2011 14:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2011
Příspěvky: 1826
Blog: Zobrazit blog (1)
To rich a viděl jsi někdy lítat Howkinga,já si myslím že on dobře ví o čem mluví.Neříkám,že Walkera je špatná mám ji taky,ale má hodně nedostatků.Ten hlavní je ozubené kolo,stačí trošku jinak přistát než na lyžiny a můžeš ho pomalu měnit,ikdyž dám knipl úplně na nulu tak se ještě chvíli točí hlavní motor a vesele hobluje zuby a to samé je u zadní vrtule.

_________________
AGILE 7,2/ AGILE 5.5/ DEVIL 420/ T-REX 500PRO-Sportline/ RJX X-TRON 500/ EXTRA 300/ FPV QAV 210/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera V200D02 (Scorpio 1v23)
PříspěvekNapsal: ned 03.07.2011 14:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
rich píše:
..


Nenech se vysmát .... je to jenom o tom, že jsi ještě nezkusil něco jiného. Ono ani nemůžeš tušit o čem tu třeba hafking píše. A NIKDO Ti to za zlé nemá a ani mít nebude. Tedy pokud bys nebyl nějaký prodejce. Pak bych Ti to za zlé měl i já. A to velmi. ;-)

Hezký den.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03.07.2011 14:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 1534
W alkera je sice pěkná,ale značně odfláknutá a nekvalitní hračka.(materiál,zpracování).Jiní výrobci jsou na tom o mnoho lépe.To tvrdím já a vím,co říkám :!:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03.07.2011 14:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
raging píše:
W alkera je sice pěkná,ale značně odfláknutá a nekvalitní hračka.(materiál,zpracování).Jiní výrobci jsou na tom o mnoho lépe.To tvrdím já a vím,co říkám :!:


:D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03.07.2011 15:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
raging píše:
W alkera je sice pěkná,ale značně odfláknutá a nekvalitní hračka.(materiál,zpracování).Jiní výrobci jsou na tom o mnoho lépe.To tvrdím já a vím,co říkám :!:
Některé konstrukční detaily u W alkery vytváří nejspíš opravdu techničtí antitalenti.
Už jsem o tom psal několikrát; pro legraci to tentokrát načmářu na papír a vyfotím....

http://imageshack.us/f/64/p1010002gef.jpg/

1.
Proč jsou čepy v hlavičce rotoru krátké a nedosahují až k ocelové hřídeli, procházející středem hlavičky?

2.
Proč se nálitky pro čepy na hlavičce směrem ke konci zužují?

3.
Proč mají čepy průměr jen 1,5 mm?

.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03.07.2011 15:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.1.2011
Příspěvky: 266
Bydliště: Praha 3
A už jsme zase v tom kolečku Walkera skvělá,Walkera shit,jiné stroje skvělé,jiné stroje shit, už tu schází jenom debata tak na 10 stran o simu.Myslím že tohle má být vlákno jednom typu vrťas, o zkušenosti, o jeho výhodách a nevýhodách.Těch věčnejch soubojů co a jak je tu dost vláken, tak nač zakládat další.Nechte ho vykládat jeho příběh......

_________________
Nyní: DJI Spark
Dříve: Blade McpX - Phoenix v.3, Dx6i - Toro 600, Toro 900, Blade mQX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03.07.2011 16:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
Jiné stroje nejsou všechny skvělé, hodně z nich je taky shit, jen o něco menší. Zmiňovaný Trex450pro je bez debaty taky shit. Jenže ne shit shitózní, ale shit celkem normálně použitelný, za slušnou cenu a bez potřeby toho půlku rovnou vyměnit.

Tak často se zmiňuje právě proto, že z levných strojů má nejlepší poměr výkon/cena. A o ten jde především.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03.07.2011 17:15 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.7.2011
Příspěvky: 43
Bydliště: Olomouc/Tabor/Muenchen (DE)
... 8O se nam ta debata rozproudila. Dokonce jeden vykres se objevil - to jako technik ocenuju - odpoved na to zatim nemam. :D

... jak jsem slibil (podporu profika mam), napisu sem vsechno, co se mi s tim stane, co se poroucha a jak to lita nejen z pohledu meho, ale i z pohledu dalsich pilotu (napr raginga). Aby to nezapadlo, budu upravovat prvni post ve vlakne, at je to na jednom miste.

... jestli se z toho vyklube hruza horsi nez je ten Free Spirit, udelam z toho lodicku pro deti na rybnik. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03.07.2011 19:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.1.2011
Příspěvky: 266
Bydliště: Praha 3
Jak jsi to myslel s tím Spiritem? :twisted:

_________________
Nyní: DJI Spark
Dříve: Blade McpX - Phoenix v.3, Dx6i - Toro 600, Toro 900, Blade mQX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03.07.2011 20:10 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2011
Příspěvky: 13
Bydliště: Brno
Vstoupil jsem do debaty proto, že otázka výběru značky a modelu se zde často objevuje. Nešlo z mé strany o obhajobu Walkery, ale o to, že začínající modelář na jedné straně vidí nabídku prodejců, videa či fotky a na druhé straně vždy jen názorovou shodu o nekvalitě této značky. Proto je dle mého názoru vhodné si uvědomit, že začátečník jednak nemusí disponovat většími finančními prostředky a těžko může navíc odhadnout, zda u tohoto náročného koníčku vydrží. Jako příklad jsem použil vlastní cestu, tedy Scorpio 1v23 a Walkera V400D002 + zatím odložený T rex 450. Též jsem mohl si vybrat jinou značku, ale vycházel jsem z informací ze zahraničí. Navíc když si spočítám ceny dílů, které jsem buď potřeboval či se jimi předzásobil, a porovnávám to s nákupy, které dělají jiní viz Vaše forum, nejsem na tom tak špatně. Já vycházím z toho, že Walkera je pouze spotřební zboží, ale umožňuje začátečníkovi díky setům začít s prvními pokusy. Určitě nejen mne by hodně bolelo, kdybych při prvním pokusu zničil 450. Jdu vlastní cestou, ikdyž Vámi zatracovanou, ale pro mne vyhovující. Mnoho pádů a rozbitých vrtulníků je z nedostatku znalostí, špatné přípravy a zbrklosti. Je to nakonec vidět nejen na letišti, ale i při čtení Vašich stránek.
Není pro mne problém se zastavit u Helimaniacs, navíc jednoho člena znám osobně hodně let, vyslechnout si jejich názory a přečíst si na jejich stránkách o ztrátách a finančních obětech a jdu dál. Dělám to pro zábavu, nikoho nekritizuji ohledně naivity při nákupu těchto "trojkolek".
Myslím si, že zde by se měli probírat spíše odborné informace, než kritizovat nakupující. Každý si může vybrat co mu vyhovuje, na co stačí finančně a potom popř. i nést následky.
Na každém foru je názorová rozdílnost, kdo např. sleduje automobilovou problematiku, setkává se tam i s jinými kalibry výrazů. Bohužel i zde se to začíná projevovat, naštěstí v lehkém provedení, ale i to je škoda. Děláme to jen pro zábavu, takže tak by to mělo také vypadat. :D

_________________
Nine Eagles V3, Scorpio 1&21 (Walkera CB180D), Walkera V400D02, T-Rex 450 Sport+DX6i,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03.07.2011 20:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
rich píše:
Dělám to pro zábavu, nikoho nekritizuji ohledně naivity při nákupu těchto "trojkolek".
Myslím si, že zde by se měli probírat spíše odborné informace, než kritizovat nakupující. Každý si může vybrat co mu vyhovuje, na co stačí finančně a potom popř. i nést následky.


Nemyslím že by tu někdo někoho kritizoval za nákup "trojkolky", rovněž tu ani nechybí odborné rady. Jedna z nich zrovna je to, že nákup "trojkolky" rozhodně není to nejlepší vykročení do světa helin. Ani z letového ani z finančního hlediska.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 280 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz