Reklama

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1547 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 104  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 28.10.2014 23:38 
Heliholics Ostrava
Heliholics Ostrava

Motor zitra posilam. Vcera dosel zbytek zbozi :-) Nemelo to byt az pod stromecek???

PříspěvekNapsal: úte 28.10.2014 23:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

No jo, melo. Vysvetlil jsem ale manzelce, ze je u toho skladani bordel a ze je tedy lepsi kdyz to nebudu delat o svatcich. Takze ho ted slozim, otestuji a odevzdam :)

PříspěvekNapsal: úte 28.10.2014 23:49 
Heliholics Ostrava
Heliholics Ostrava

TomasN píše:
No jo, melo. Vysvetlil jsem ale manzelce, ze je u toho skladani bordel a ze je tedy lepsi kdyz to nebudu delat o svatcich. Takze ho ted slozim, otestuji a odevzdam :)

No tak to potom joooo :-)

PříspěvekNapsal: pát 31.10.2014 12:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Nemyslel jsem si že tohle budu psát, ale chtěl bych se s vámi poradit. Jednoduše nevím, jak dál. V pondělí jsem MP zase rozstřelil, když jsem při průletu cca 2 metry nad zemí dal kolektiv dolů místo nahoru.

Helinka už je opět v cajku, ale pochybnosti zůstaly. V kostce, lítat se dostanu cca 2x do měsíce, když se sejde volný čas, počasí a stav helikoptéry. Zavisím pár baterek, pak zkusím osmičky a v tu chvíli to podělám, jednoduše spadnu na ruce, nestihnu zareagovat tak jak mám, nebo zareaguju blbě. Ani tu spirití záchranu nestihnu aktivovat. Na výběr mám v podstatě následující možnosti:

1) Uložit MP na polici, přes zimu drtit sim a na jaře to zase zkusit.
2) Zkusit jinou (rozuměj větší) helinu - tedy MP prodat, přidat nějaký ten obolus a zkusit třeba Protose 500.
3) Nechat heliny zcela být, MP prodat a počkat si pár let, než budou děti větší a budu mít víc času.

Vím že je to dost pitomá otázka, ale i když je MP opravdu moje srdeční záležitost, těch pádů jsem měl letos přes míru a cítím že takhle dál to nejde.

Je tu dost MP uživatelů, jestli někdo z vás prošel podobnou situací, prosím podělte se. Je mi zcela jasné, že rozhodnout se musím sám, nicméně ocením váš názor.

PříspěvekNapsal: pát 31.10.2014 13:28 
Mazák
Mazák

Obrázky: 0
1) jsem pro
2) MP zaletí úplně všechno, měl jsem i P500 a nemůžu říct, že by sis nějak extra pomohl k nějaký větší stabilitě.
3) heliny se nenechávaj být :)

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pát 31.10.2014 13:40 
Mazák
Mazák

Obrázky: 171
Bozha píše:
1) Uložit MP na polici, přes zimu drtit sim a na jaře to zase zkusit.
2) Zkusit jinou (rozuměj větší) helinu - tedy MP prodat, přidat nějaký ten obolus a zkusit třeba Protose 500.
3) Nechat heliny zcela být, MP prodat a počkat si pár let, než budou děti větší a budu mít víc času.

Vím že je to dost pitomá otázka, ale i když je MP opravdu moje srdeční záležitost, těch pádů jsem měl letos přes míru a cítím že takhle dál to nejde.

Je tu dost MP uživatelů, jestli někdo z vás prošel podobnou situací, prosím podělte se. Je mi zcela jasné, že rozhodnout se musím sám, nicméně ocením váš názor.

já jsem ze začátku chtěl taky po každý ráně s helinou vrátit k letadlům ale vždy sem to nějak rozchodil je pravda že čím větší heli tím stabilnější ale miniprotos je dost dobrá heli a i dost vydrží i se mi několikrát stalo že sem sním fláknul do žita a jen se narovnal drát pádel a šel hned do vzduchu s helinama se musí s pády počítat buď na ruce nebo na selhání techniky ale v 90% je to na ruce
a ten tvůj bod 3 to bych nenechával být čím budeš starší tím to bude horší nevíš jak závidím těm mladejm klukům to co se oni naučí za rok to já nedám třeba nikdy :D

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pát 31.10.2014 18:03 
Mazák
Mazák

Moje rada je:
Létej výš, trochu víc sebekontroly - nežeň se tak dopředu a poctivě trénuj základy.

Na větší sebedůvěru Ti doporučím toto:
Najdi si nějaké vyvýšené místo, val, hráz (na druhou stranu než je voda), nebo třeba jen vrchol strmějšího kopce.
Můžeš pak létat třeba i ve výšce očí, pár metrů od sebe a přitom máš pod heli místo na nějakou tu chybku.

Co se týče té chyby, co popisuješ (dal jsi obráceně kolektiv), to znamená, že jsi postupoval moc rychle, nemáš to v ruce. Chybu, kdy dáš v zatáčce opačně křidélka, nebo výškovku, ta odpovídá chybám při trénování osmiček.
Opačný kolektiv, to vypadá spíš na zlozvyk z letadel, že jsi chtěl stáhnout plyn.
Nebo to bylo při invertu? Tam by to dávalo smysl.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 31.10.2014 18:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

OK páni, děkuju vám za názory tady i v SZ, pomohly mi srovnat si věci v hlavě.

MP z domu nepůjde, to je první věc. Druhá věc: budu víc honit simulátor. Třetí věc: najdu si to vyvýšené místo (to znamená prozkoumat konečně bývalou skládku v Modřanech, http://rcmapy.com/?locid=794). Čtvrtá věc: dřív než vůbec vytáhnu helinu, pohoním trochu vzduchem buďto samokřídlo, nebo nějakou mikro kvadrokoptéru. A pátá, ta asi hlavní věc: musím najít způsob jak lítat častěji. Takhle v podstatě pokaždé začínám, nervózní jako prvorodička. Doufám, že na jaře až bude lepší počasí, budu moct vyrážet někam třeba místo oběda.

P.S. to stažení kolektivu (bohužel nikoliv v invertu) byla asi instinktivní reakce na blízkost země. Na letadlech jsem myslím tenhle pitomý návyk nezískal, jelikož jsem doteď měl na letadlech slovy tři lety.

PříspěvekNapsal: pát 31.10.2014 20:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Začínám s t-rexem 450 a za sebe můžu říct,že to vyvýšené místo mi hodně pomáhá.Když létám někde jinde,tak sem takový nejistý a víc opatrný a asi i víc zmatkuju. Tak si zkus nějaké takové místo najít a hlavně hodně prostoru a žádné stromy. Ale rozhodně to nevzdávej...

PříspěvekNapsal: sob 01.11.2014 10:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Můžete mi prosím někdo vysvětlit, jak je zabezpečené, aby pastorek neprokluzoval na hřídeli motoru? Jinde je na ose ploška a pastorek je pojištěn červíkem, ale na Mini Protosovi je jenom na ní nasunutý?

PříspěvekNapsal: sob 01.11.2014 10:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

V pastorku je volnoběžné ložisko, proto musí být buď adaptér nebo spec.hřdel motoru která má přesný průměr.

PříspěvekNapsal: sob 01.11.2014 10:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Ze tam je volnobezne lozisko vim, ale neni mi jasne jak tim smerem co motor "zabira" to neproklouzne, kdyz to neni zajistene cervikem dosedajicim bud do dirky nebo na plosku...

PříspěvekNapsal: sob 01.11.2014 10:42 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Protože to je princip volnoběžky. jedním směrem se volnoběžka "utáhne" na hřídeli a tím to zabíra druhým směrem povolí a protočí se. Žádný červík není potřeba hřídel motoru slouží rovnou jako náboj volnoběžky.

PříspěvekNapsal: sob 01.11.2014 10:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Diky, prave jsem si "googlil" princip volnobezneho loziska. Pardon za otravovani, priste si to nejdriv zkusim najit :oops:

PříspěvekNapsal: úte 11.11.2014 14:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Jelikož jsem se tu celkem nedávno ptal na šrouby M2x14 s tělem bez závitu, hodím sem tip co jsem nakonec pořídil. Ukázalo se, že Thunder Tiger něco takového dělá pro MiniTitany:

http://www.peckamodel.cz/produkt/nahradni-dily-a-prislusenstvi/pv0785-imbusovy-sroub-m2x14mm-20ks

Za tento týden 5 baterek a heli je vcelku, poctivě jenom visím od sebe a k sobě :D

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1547 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 104  Další