Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 363 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 25  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25.03.2011 20:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
VitezslavRais píše:
Tak jsem zkoušel vyměnit serva na Razorovi/Griffinovi. Klasika HITEC HS55 tam nepasují, jsou J I N É rozteče děr šroubů na patkách serva !!!


ouuu , ouuu :cry:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25.05.2011 11:05 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.5.2011
Příspěvky: 7
Tak páni ja mám zatial s griffinom celkom dobré skúsenosti na začiatočníka, je pravda že už tretí den sa hrám s gyrom ale ked zavriem jedno oko tak celkom pekne vysí.

Ale potrebujem poradiť. Chcem dokupiť novú li-polku (povodná je 2200 mAh, 11.V , 20C) a nejaký priemerný nabíjač z balancerom a zdrojom. Stačí mi aj nejaký od turnigy z hobbykingu.

Dalsia moja otázka je že ako to je z výmenou vysielača. Chcel by som kúpiť pravdepodobne nejakú dx6-ku, čo mám očakávať pri takejto výmene? čo všetko budem potrebovať.

Hned dalšiu vec čo by som chcel spraviť je vyváženie listov, objednal som si jednoduchý vyvažovač. Neverím moc tej výrobe RC system tak by som to chcel prevážiť. Akú rolu tam hrá vyváženie listov ? resp. aké sú príznaky zle vyvážených listov ?

Dakujem za odpovede.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25.05.2011 11:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2009
Příspěvky: 1331
Začal bych prodejem kompletně všeho co ta bezva sada Griffin obsahuje. Pokud teda najdeš nevědomce, který to koupí. To je totiž nejlepší cesta k úspoře peněz jakou ještě máš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25.05.2011 14:52 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.5.2011
Příspěvky: 7
Mikelo píše:
Začal bych prodejem kompletně všeho co ta bezva sada Griffin obsahuje. Pokud teda najdeš nevědomce, který to koupí. To je totiž nejlepší cesta k úspoře peněz jakou ještě máš.
myslíš nabíjač (pokial sa tomu tak dá povedať) , vysielač (taktiež) ? To je jasné , v prvom rade by som to chcel vymeniť čo najrychlejšie. Pokračujem s témou tu:
http://www.rcmania.cz/modules.php?name= ... ic&t=38606


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25.05.2011 15:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2009
Příspěvky: 3250
Bydliště: Prešov, SK
Mikelo píše:
kompletně všeho
znamena kompletne vseho :wink: /regl, motor, serva, gyro, nabka, Tx.../

Deskrypt píše:
Akú rolu tam hrá vyváženie listov ? resp. aké sú príznaky zle vyvážených listov ?
Priznaky su - VIBRACIE
Cize rolu to hra vyznamnu. Ako na zivotnost elektroniky, ci lozisk, tak na letovy prejav - napr. ked je rozidena stopa listov.

_________________
T8FG - Tarot345PRO BeastX, Protos430 BeastX
http://kennymccormick.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25.05.2011 20:37 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.7.2006
Příspěvky: 165
Serva vyměníš těžko, klasická HS55 tam nepasujou, už jsem to psal výš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 28.05.2011 10:04 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.5.2011
Příspěvky: 7
VitezslavRais píše:
Serva vyměníš těžko, klasická HS55 tam nepasujou, už jsem to psal výš.
ťažko alebo vobec , skúšal si aj iné ? toto ma dosť sere, hádam tam volaké natlačím. A mal si s tymito nejaký problém počase ?

K tej výmene, chystám sa hlavne vymeniť nabijačku a vysielač + dokupiť bateriu... motor podla mna zatial šlape celkom ok , síce to sa asi nedá ešte posudzovať vo vzduchu bol asi 8-10 krát. Regulátor prečo vymeniť ?? počase odíde ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 28.05.2011 22:34 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 8.10.2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Praha
Předem podotýkám že jsem v oblasti helin začátečník a dosud jsem lítal jen v bytě s dvourotorákem.
Na minulé Modelhobby jsem neodolal a Grifina pořídil. Základní provedení bez vysílačky. Napral jsem tam svého Eclipse FM!!!! (vím, na heli nic moc).
Pravda vše jsem si poctivě překontroloval a seřídil. Hlavní ozubené kolo házelo asi o 0,5mm ale při vyšších otáčkách se vibrace uklidní. První pokus proběhl s přistávacím křížem a po pár přískocích jsem ji zvednul. Znovu podotýkám že jsem helinu nikdy v ruce neměl a cca po desátém startu jsem již obstojně visel. Zkoušel jsem to na chalupě na dvoře kde jsem startoval z koberce 0,5x1M položeném na trávě (abych si ji nezaprasil trávou) a i přistáni probíhalo na tuhle pro začátečníka mikro plochu. Následovalo chození za heli ale pak přišla zima a já nijak nepokročil. Krom cca 30 startů na simulátoru (nemám na to vůbec čas). Ted jsem po zimě zase začal lítat. Vis nebyl problém tak jsem došel na louku za bárák a začal trochu víc poletovat. Tady se projevily nedostatky rádia a občasné nepředvídatelné trhnutí heli je na denním pořádku (už jsem si zvyk) kašlu na to prostě lítám. Minulý víkend jsem ji vlastní vinou poslal k zemi. Koupil pár dílů za babku a vše je zase jak má být i hlavní převodové kolo už nehází. Stačí nervat ty upevňovací šrouby na krev které pak zdeformují plastové kolo :wink: Přitvrdil jsem i s výchylkama. Gyro i serva i regl s motorem jsou origo. Pravda specialně jedno plastové kolečko v servech moc materialu nepobralo takže škrtnutí listem o zem znamená výměnu převodů. Sada převodů 55kč Taky jsem je ted dával :D Giro jsem měl z výroby nastaveno dost citlivě. Na vis nebyl problém ale jak jsem se rozletěl ocas mi začal vibrovat ze strany na stranu. Stačilo trochu stáhnout citlivost a je to OK. Ted když visim a dám jí plnej tak ocas ustřelí cca o 30stupňů ale zase se vrátí do výchozí polohy. Zvyknul jsem si na to a neřeším to. Můj verdikt je že za ty prachy je to pěkný model a hlavě mě tolik netrápí když s tím fláknu. T-rex by mě mrzel mnohem víc, hlavně peněženku. Nějakou tu akrobacii to dá ale dlouhodobě by se to asi rozskočilo ale na to moje poletování mi to bohatě stačí a až si začnu být jistý tak můžu jít třeba do t-rexe ale zatím jsem spokojený. Na 2200mAh lítám 10min regl i motor sotva vlažný. Musel jsem tady Grifina trochu obhájit když mu tu všichni mejete pr... :D :lol: :lol: :lol:

_________________
http://letik.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 12.06.2011 10:22 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2010
Příspěvky: 97
Bydliště: Louny
musím s kolegy souhlasit ohledně kvality tohoto vrtulníku.Po rozbalení není připraven k letu jak píše vyrobce nutné nastavení a výměna dílů ohnutá hlavní hřídel a stabilizační tyč. Po pár dnech odešly ložiska na vrtulce (výměna celého ocasního setu ) po dalších dnech se utrhla stabilizační osička na cyklice po dalších 2 týdnech odešel regulátor a po těchto zkušenostech jsem vrtulník přestavěl na hk 450 jelikož jsem již nekupoval originální díly na griffina ale na hk protože se shodují (výměna ocasního setu ,cykliky, kostry atd.) Po této změně musím říci že mám teprve vrtulník který je stabilní a velice hodný na ovládání Akorát mě to stálo více peněz. Proto doporučuji NEKUPOVAT tento vrtulník pouze vzhledově je hezký ale to je vše. :roll: :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 24.06.2011 11:19 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.10.2007
Příspěvky: 26
Tak jej mám také, tedy ten Griffin 450. Po čtvrtém startu jsem měnil všechna serva, odešlo servo vyrovnávací vrtulky (po trochu tvrdším přistání na trávě) a ostatní měla velké vůle. Jinak to létalo po kontrole funkčnosti bez jakýchkoliv úprav nastavení přímo z krabice. Dynamika dobrá, super levné ND.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 11.07.2011 20:34 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 8.10.2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Praha
Grifin stále lítá nic meně mi vyvstal problem v hlavnim převodu. Neuvěřitelně rychle se mi ojíždí pastorek na motoru. Zhruba po hodině letu jsou jednotlivé zoubky zeslabeny až na sílu žiletky a od půl hodiny to začne pozvolna vydávat hroznej randal. Myslel jsem že je někde kouslé ložisko ale vše mám překontrolováno a i když stáhnu plyn se to dlouho dotáčí. Jinak i výdrž ve vzduchu je k 10min tak si myslím že to nikde nedrhne. Zkoušel jsem i zvětšovat a zmenšovat vůle mezi hlavním kolem a pastorkem ale bezvýsledně. Zkoušel jsem tam dát i nové hlavní ozubené kolo a furt to brousí. Po přistání mám kolem motoru všude zlatej prach. Dnes jsem rozebral motor a vše ok. Na prázdno sviští jak hodinky. Nakonec jsem koupil pastorek od Thunder tigera tušim že z titana. Ted jsem tomu dal jednu baterku v ruce na plnej plyn a sem tam zase zlatý prach :cry: Tak já už fakt nevim jak může plast obrousit kov.

_________________
http://letik.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 12.07.2011 16:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.7.2010
Příspěvky: 315
letik píše:
Grifin stále lítá nic meně mi vyvstal problem v hlavnim převodu. Neuvěřitelně rychle se mi ojíždí pastorek na motoru. Zhruba po hodině letu jsou jednotlivé zoubky zeslabeny až na sílu žiletky a od půl hodiny to začne pozvolna vydávat hroznej randal. Myslel jsem že je někde kouslé ložisko ale vše mám překontrolováno a i když stáhnu plyn se to dlouho dotáčí. Jinak i výdrž ve vzduchu je k 10min tak si myslím že to nikde nedrhne. Zkoušel jsem i zvětšovat a zmenšovat vůle mezi hlavním kolem a pastorkem ale bezvýsledně. Zkoušel jsem tam dát i nové hlavní ozubené kolo a furt to brousí. Po přistání mám kolem motoru všude zlatej prach. Dnes jsem rozebral motor a vše ok. Na prázdno sviští jak hodinky. Nakonec jsem koupil pastorek od Thunder tigera tušim že z titana. Ted jsem tomu dal jednu baterku v ruce na plnej plyn a sem tam zase zlatý prach :cry: Tak já už fakt nevim jak může plast obrousit kov.


Ahoj.
Kamarád koupil volnoběžné kolo na Minitititana,trochu ho upravil a namontoval ho místo toho tvrdého kola co tam je od výrobce.Od té doby nemá problém s obrušováním pastorku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 12.07.2011 21:39 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 8.10.2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Praha
OK zkusím díky.

_________________
http://letik.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14.07.2011 18:19 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 8.10.2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Praha
Koukal jsem v krámu na obě kola z minititana a jsou nepoměrně větší... To to teda musel dost upravit. I z T rexe je to větší a z 250 jsou zase moc malá :(

_________________
http://letik.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14.07.2011 19:40 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2010
Příspěvky: 97
Bydliště: Louny
já měl podobný problém a vyměnil jsem pastorek za ocelový na t-tere a hlavně jsem musel mít nastavený vůle cca 0.1 mm mezi kolem a pastorkem dále je problém při rozběhu vrtulníku s originálem regulátoru od výrobce je zde dost tvrdý rozběh(nemá pomalý start) a dochází k obrušování při startu pokud rychleji přidáš při startu :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 363 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 25  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz