Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14.09.2010 9:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.2.2010
Příspěvky: 752
Bydliště: Hranice na Moravě
Peteer píše:
Páky na servech by měli být na 90 stupních, táhla dle návodu a když dáš knypl do středu mělo by to být vše rovné, já to dělám tak že položím na desku cykliky dlouhé táhlo - je pak lépe vidět že je to rovné. Před tím si podepřu něčím obě pádla a natočím listy tak aby byli souběžně s trupem heliny. Obě pádla podepřu a změřím délku od země aby byli stejně vysoko a začnu to rovnat.


OK, to jsem snad vyrovnáno měl, a vrťas mě visí. Jenomže mi pořád (v bezvětří) uhýbá doleva. Myslím si že když uhne ( a to vždycky uhne, jak by to mělo být i na druhou stranu). Tak jsem to dorovnal trimem, a teď bych to rád doladil tak, abych měl ten trim na vysílači v nule. A otázka je čím.

Nebo je to tak, mám něco vyloženě blbě a mohu začít s komletním nastavováním znovu ??

_________________
Blade msR, mcpx, Trex 250 FBL + DX6i ;Trex 250,Trex 500 FBL + T8FG


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14.09.2010 10:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2007
Příspěvky: 722
Bydliště: Chrudim
zablabla píše:
Peteer píše:
Páky na servech by měli být na 90 stupních, táhla dle návodu a když dáš knypl do středu mělo by to být vše rovné, já to dělám tak že položím na desku cykliky dlouhé táhlo - je pak lépe vidět že je to rovné. Před tím si podepřu něčím obě pádla a natočím listy tak aby byli souběžně s trupem heliny. Obě pádla podepřu a změřím délku od země aby byli stejně vysoko a začnu to rovnat.


OK, to jsem snad vyrovnáno měl, a vrťas mě visí. Jenomže mi pořád (v bezvětří) uhýbá doleva. Myslím si že když uhne ( a to vždycky uhne, jak by to mělo být i na druhou stranu). Tak jsem to dorovnal trimem, a teď bych to rád doladil tak, abych měl ten trim na vysílači v nule. A otázka je čím.

Nebo je to tak, mám něco vyloženě blbě a mohu začít s komletním nastavováním znovu ??


Záleží na tom co pro tebe znamená slovo uhýbá. Myslíš tím že se naklání do leva a nebo že zatáčí do leva - bočí?Abychom věděli jestli to je gyrem a servem na chvostu nebo servem na cyklice. při tom bočení se předem heliny točí do leva nebo se naklání vrtulník do leva?

_________________
HITEC AURORA - EC-135 T2 Policie ČR TR 500, T-REX 700 3G, T-REX 100


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14.09.2010 11:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.2.2010
Příspěvky: 752
Bydliště: Hranice na Moravě
Peteer píše:
zablabla píše:
Peteer píše:
Záleží na tom co pro tebe znamená slovo uhýbá. Myslíš tím že se naklání do leva a nebo že zatáčí do leva - bočí?Abychom věděli jestli to je gyrem a servem na chvostu nebo servem na cyklice. při tom bočení se předem heliny točí do leva nebo se naklání vrtulník do leva?


Aha........ Takže, ocas se netočí - zůstává stále ve stejné poloze (gyro drží) . Helina se nakloní doleva a po přímce se pohybuje doleva (ani dopředu ani dozadu).
( Promiňte - mám dlouhodobě problém si natlouct do palice, co je klonění a co klopení). Jinak kompenzace toho pohybu je - knipl klonění (křidélka !!!) doprava.

_________________
Blade msR, mcpx, Trex 250 FBL + DX6i ;Trex 250,Trex 500 FBL + T8FG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14.09.2010 12:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2007
Příspěvky: 722
Bydliště: Chrudim
( Promiňte - mám dlouhodobě problém si natlouct do palice, co je klonění a co klopení). Jinak kompenzace toho pohybu je - knipl klonění (křidélka !!!) doprava.[/quote]

jednoduché - na vysílačce dej křidélka - a tam dej buď nižší hodnotu, nebo vyšší - záleží na kterou se ti bude cyklika klonit do leva a do prava, potřebuješ do prava, uvidíš to sám. Mělo by to stačit, je možné že máš např. něco křivého a proto ti to když to dáš na střed kloní do leva, nebo nemáš vyváženou helinu a proto se kloní do leva. Tímhle by si to měl spolehlivě srovnat, ale pak je lepší to mít v rovině aby vše fungovalo jak má, takže to zkus takhle a pak musíš příjít na to proč to dělá mechanicky - je lepší to pak dát dokupy mechanicky a pak to teprve dorovnávat vysílačkou.

_________________
HITEC AURORA - EC-135 T2 Policie ČR TR 500, T-REX 700 3G, T-REX 100


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 16.09.2010 10:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2006
Příspěvky: 922
Bydliště: Praha 9
ted to nastavuju v flymentoru
drive jsem nastavoval subtrim
nebo trim
nebo jsem jedno tahlo serva kloneni zkratil a druhe prodlouzil

nejradeji mam tu mechanickou opravu, protoze to pak nezasahuje do vysilace, ale zase se to nesmi prehnat. je potreba se +- drzet manualu a tam ty tahla maji jasne danou delku. ovsem jedna otocna toho zas moc nepokaka a nechteny pohyb zastavi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 16.09.2010 12:05 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2009
Příspěvky: 4179
Bydliště: Brno
Ahoj, pokud nehces mit trimy na vysilacce, tak pouzij subtrim, montovani tahel bych nedoporucil, pokud je mas presne dle manualu. Kdyz si rozhodis tahla, tak muze potom dojit k nepresnemu mixovani cykliky v krajnich polohach.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 16.09.2010 12:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2007
Příspěvky: 722
Bydliště: Chrudim
Hlavně si dej pozor na to aby ti serva v kraních polohách nebzučeli, pokud ano uprav koncové výchylky

_________________
HITEC AURORA - EC-135 T2 Policie ČR TR 500, T-REX 700 3G, T-REX 100


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 16.09.2010 13:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.2.2010
Příspěvky: 752
Bydliště: Hranice na Moravě
Peteer píše:
Hlavně si dej pozor na to aby ti serva v kraních polohách nebzučeli, pokud ano uprav koncové výchylky

Ano, předně tak. Já jsem stejně vodorovnou polohu pák korigovat subtrimy protože mechanickým nastavením byla páka serva málo nebo moc.

Takže jak říká psena, podíval jsem se, kolik se páka hýbla když jsem ten trim vrátil do nuly, a pak na sutrimech jsem to pak vrátil zpátky. Dneska snad zkusím zaviset - nesmí foukat.

P.S. s vděčností vzpomínám na ty koberečky, co máte ve Slatině, protože přesto že v Drahotuších je plocha sekaná, tak je hrbatá a když s tou 250- kou sednu, tak vždycky jako na potvoru jednou stranou do nějakého dolíku. Včera jsem to psychicky nevydržel a v OBI jsem si koupil rohožku 80x120. Tak musím vyzkoušet jestli se nebude na té trávě krabatit (a jestli se na ni při přistávání trefím :roll: )

_________________
Blade msR, mcpx, Trex 250 FBL + DX6i ;Trex 250,Trex 500 FBL + T8FG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17.09.2010 14:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.2.2010
Příspěvky: 752
Bydliště: Hranice na Moravě
tak ještě jsem se musel vapořádat ještě s jednou maličkostí.
když jsem přistál na IDL1 a zapnul autorotaci, tak si helina sympaticky poskočila asi tak 15 cm. Stalo se mi to dvakrát a naštěstí mi do toho nefouklo, takže to přežila ve zdravi.

Takže jsem to vyřešil tak, že jsem zkontroloval nastavení náběhu listů na HOLD +- 11 st. na 3 0 st. a pak jsem už bez dalšíko měření nastavil průběh PITCH na IDL1 0, 25,50,75,100 a Normal 40 (tady -2 st), 45,50,75 100.

A je pokoj, když přistanu a zapnu autorotaci, tak se vrtas ani nehne. visí v pohodě a příjemně se ovládá.

děkuji všem, kteří přispěli do tohoto vlákna

_________________
Blade msR, mcpx, Trex 250 FBL + DX6i ;Trex 250,Trex 500 FBL + T8FG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17.09.2010 15:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2007
Příspěvky: 722
Bydliště: Chrudim
Jsem rad ze je to již ok,kdyby něco napis

_________________
HITEC AURORA - EC-135 T2 Policie ČR TR 500, T-REX 700 3G, T-REX 100


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17.10.2010 8:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.2.2010
Příspěvky: 752
Bydliště: Hranice na Moravě
T-rex 250 - Pořád se mi posunuje ocasní trubka a tím pádem povoluje řemínek pro náhon vrtulky (po cca 5- ti startech musím pořád dotahovat). Nevíte někdo co bych mohl mít blbě ?? Doufám že to není normální.

_________________
Blade msR, mcpx, Trex 250 FBL + DX6i ;Trex 250,Trex 500 FBL + T8FG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17.10.2010 8:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2007
Příspěvky: 722
Bydliště: Chrudim
zablabla píše:
T-rex 250 - Pořád se mi posunuje ocasní trubka a tím pádem povoluje řemínek pro náhon vrtulky (po cca 5- ti startech musím pořád dotahovat). Nevíte někdo co bych mohl mít blbě ?? Doufám že to není normální.


Ahoj, normální to určitě není, podívej se jak máš ocasní trubku chycenou v těle heliny - jestli tam nemáš protočené závity u šroubků, případně mě napadlo jestli máš dost přitažené šroubky na domečku - to se může také posouvat a pak to nedrží - ty šroubky u 250ky jsou na prd:o(

_________________
HITEC AURORA - EC-135 T2 Policie ČR TR 500, T-REX 700 3G, T-REX 100


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17.10.2010 17:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.2.2010
Příspěvky: 752
Bydliště: Hranice na Moravě
Peteer píše:
zablabla píše:
T-rex 250 - Pořád se mi posunuje ocasní trubka a tím pádem povoluje řemínek pro náhon vrtulky (po cca 5- ti startech musím pořád dotahovat). Nevíte někdo co bych mohl mít blbě ?? Doufám že to není normální.


Ahoj, normální to určitě není, podívej se jak máš ocasní trubku chycenou v těle heliny - jestli tam nemáš protočené závity u šroubků, případně mě napadlo jestli máš dost přitažené šroubky na domečku - to se může také posouvat a pak to nedrží - ty šroubky u 250ky jsou na prd:o(


nejenom ty šroubky, ale i ten origo šroubovák co dávají k vrtulníku. Jeden šroubek měl ochemlaný šestihran, tak abych vyndal domeček, tak jsem musel rozebrat půl vrtulníku. Při té příležitosti jsem sebral šmirglem z každé obě styční hrany domečku cca tak 0,2mm, takže když ho dotáhnu, tak styčné plochy nesedí na sobě a lépe se kontroluje sevření trubky. Taky jsem zkrátil táhlo k vrtulce o cca 1,5mm, takže teď když seřizuji nastavení zadní vrtulky, tak to nemusím dělat trimem, ale posunem celého serva na trubce.
Zavisel jsem, a zatím se zdá,že by to mohlo jakž takž být. No ale zase mi nedrží volnoběžka ( naštěstí mám náhradní). Asi jsem problémový katastrofický typ, ale takhle se to možná konečně naučím.... :roll: :roll:

_________________
Blade msR, mcpx, Trex 250 FBL + DX6i ;Trex 250,Trex 500 FBL + T8FG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19.10.2010 19:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.8.2010
Příspěvky: 540
Bydliště: Okolí Prostějov
Obrázky: 14
Dnesky jsem letal na dvore a uz mi dochazela baterka tak jsem chtel rychle klesnout ale jak jsem klesal tak metr a pul nad zemi se mi to sklouzlo do brectanu tak jsem ho pekne očesal take jsem očesal hlavni ozubene kolo tak jsem ho vymenil stred jsem nechal napnul jsem lehce reminek nastartoval heli fakcila vpohode ale driv jsme mel trim na nule u boceni a ted se mi staci (boci) do leva musim to natrimovat az na R19-22 coz je uz docela dost ne ? pak to drzi zase hezky kdyz to ma svoje otacky..Neivm vubec cim to muze byt ...Na vrtulce jsou lehke vule na unasecich zokusel jsem to dotahnout ale vse je dotazene na krev...Servo take funguje vporadku...Cim to muze byt ? Gyro nebo muze to byt nevyvazenym hlavnim rotorem ? protoze mam plastove listy a kousicek se mi pritom padu te tenoucke vrstvi u stredu uloupnul. Nebo muze byt pootocene cele pouzdro se zadni vrtulkou trosku do strany ? melo by to nato nejakej vliv ? Jinak nic jineho uz me nenapada. diky vsem.

_________________
HITEC, TRAXXAS, ALIGN, RC FACTORY


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19.10.2010 21:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2009
Příspěvky: 3250
Bydliště: Prešov, SK
ked ti to driftuje do strany, najskor tam mas vibracie.
Najviac vibracii je od
krive osky
nevyvazene listy
nesumerna stopa listov
loziska

pisal si o vylupnuti na jednom liste od vrtulky /ci hlavne listy_ to je jedno/, daj dole listy a skontroluj, ci su vyvazene.

EDIT: nedavno si niekde sem vkladal video, uz na nom sa mi zdalo, ze ti chvost driftuje do prava...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz