Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 822 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 55  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16.08.2010 9:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2005
Příspěvky: 1122
Bydliště: Praha
OPR píše:
nevím který plastový díli ti přímo vadí a o kterých problémech mluvíš
- drobet konkrétnosti 8)


nevím proč by mi měl vadit nějaký plastový díl, já jsem snad o nádherné strojařině nemluvil :roll:

jinak proti Riccu nemám vůbec nic, také ho mám, ale pro začátečníka je prostě ten Trex 450Pro lepší a levnější, toť můj názor :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16.08.2010 9:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2008
Příspěvky: 4042
Bydliště: Děčín
Obrázky: 0
A já si nevšiml, že by v úvodu vlákna bylo někde psáno , že se tazatel ptá na Rico, coby vrtulník pro začátečníka.
Osobně už něco zvládnu zalítat, ale se 450pro si to nikdy tak neužiju jako s Maxirem/Ricem.
Rico má jen o 14% menší rotor , ale o 60% menší hmotnost. Tento fakt už sám o sobě něco vypovídá o pohodě létání a náročnosti pohonu na výkon a spotřebu.

_________________
Frsky X10S Carbon
Heliny od Mikada, fpv race koptéry a trochu F3K


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16.08.2010 12:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2005
Příspěvky: 1122
Bydliště: Praha
krtek2k píše:
Rico má jen o 14% menší rotor , ale o 60% menší hmotnost. Tento fakt už sám o sobě něco vypovídá o pohodě létání a náročnosti pohonu na výkon a spotřebu.


ano, a to je právě ono, pro začátečníka lepší těžší a větší heli...nevím jak by honil venku ve větru Ricca po obloze, ale to je jedno, každý ať si dělá co chce...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Názor na vrtulník Ricco
PříspěvekNapsal: pon 16.08.2010 12:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 348
Bydliště: Martinice
Obrázky: 7
alca píše:
Zdravím všechny,chci se zeptat co říkáte na stavebnice Ricco

Jestli máš zájem , mohu ti nabídnout zánovní složenou stavebnici Maxira. Pro klid v rodině musím redukovat letový park a s tímto jsem letos ještě neletěl.

_________________
QCopter ready . BEEROTOR U210 Racer , ale Hobby!


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16.08.2010 17:21 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.6.2010
Příspěvky: 24
takže když to tady tak čtu,dá se říci že je to dobrý vrtulníček a když si ho pořídím neprohloupím?ikdyž vyjde na víc než kompletní RTF stejné řady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16.08.2010 17:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Je dobrý a spoustu věcí si na něm opravíš sám. Všelijaké ty uhlíkové tyčky, ocasní trubka a podobně se doma ušmoulí za pár koun z běžného modelářského materiálu.

Na dotazy o vhodném vrtulníku se o něm ale obecně nemluví. Jsou to začátečnické dotazy a pro ně je moc divoký.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16.08.2010 17:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Na dotazy o vhodném vrtulníku se o něm ale obecně nemluví. Jsou to začátečnické dotazy a pro ně je moc divoký.

Jen bych dopnil že je to o nastavení......

buď z toho uděláš "spící" bestii a lítání s ní po obloze budo o pohodě
a nebo tu bestii probudíš a budeš chvilku zápasit ale pak si na sebe zvyknete :wink:

pokud už s něčim lítáš (heli) ta k Ricco bude DOBRÁ volba
pokud ovšem seš na začátku a teprve se do vzduchu chystáš - zvol radši těžkotonážního rexe s tím ti to na začátek půjde o něco lépe :) ale levnější to NEBUDE :D :D :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16.08.2010 17:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Ještě je třeba podotknout, že Laštůvkovy plastové listy fungují dost dobře. Ale jsou poměrně těžké a pružné. Při nižších otáčkách rády promáchnou a to potom sekají ocasní trubku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16.08.2010 17:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
zdzd píše:
Ještě je třeba podotknout, že Laštůvkovy plastové listy fungují dost dobře. Ale jsou poměrně těžké a pružné. Při nižších otáčkách rády promáchnou a to potom sekají ocasní trubku.


A tak to je snad "jen" při tvrdšim dosednutí neeee? (což začátečníkovi právě hrozí :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16.08.2010 17:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
To je porávě ono. Když MaxiRa/Ricco poladíš na línou mrchu, tak přestane fungovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16.08.2010 18:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2008
Příspěvky: 4042
Bydliště: Děčín
Obrázky: 0
Přestane fungovat? Tohle nechápu, občas si přepnu abych točil docela málo, a třeba si couvám na jednu baterku i deset minut, pro trénink. Helina je taková správně gumová, pro trénink úžasný.

_________________
Frsky X10S Carbon
Heliny od Mikada, fpv race koptéry a trochu F3K


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16.08.2010 18:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
krtek2k píše:
Helina je taková správně gumová, pro trénink úžasný.


To je přesně to, že přestane fungovat. Ztratí stabilitu, reaguje pozdě, nedá se přesně řídit. Je to strašně nepřjemné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16.08.2010 18:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2008
Příspěvky: 963
Bydliště: Praha
Take mam MaxiRa a potvrzuji vetsinu co tu bylo napsano. Je to skvela univerzalni(nebo spise akrobaticka) helikoptera, s vybornymi letovymi vlastnostmy, jak na ven tak do haly(nekdy sou v hale zakazany 450, ale MaxiR jeste muze). Nahradni dily jsou opravdu za babku(konkurovat mohou jen ceny cinskych kopii, ale kvalita se neda srovnavat), a jejich dodani od Tondy Lastuvky je velice rychle (do par dni). Vrtulnicek hodne vydrzi.
Ricco je vylepseny MaxiR takze same plusy, lepsi teziste, lepsi prevod serv na DC, atd.
S Maxirem sem zacinal, ale docela sem se dost natrapil(coz je chyba hlavne ve mne a ne heli), myslim ze pro zacatek je lepsi vetsi vrtulnik, MaxiRa bych doporucoval jako druhy vrtulnik ;) .
Take mam pocit, ze to zaclo poradne letat, az kdyz sem se rozhoupal prepastorkovat na vetsi otacky, to gumeve chovani v nizkych otackach mi bylo docela dost neprijemne. U tezsi heli je vyhoda setrvacnost, kdyz udelas vetsi chybu, tak mas vic casu, MaxiR je takovej vic padavej(musis se o malinko vic soustredit a nedelat chyby, a nebo byt hodne rychlej, nebo letat vysoko[coz velikost Maxirem laka letat pri zemi]).


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 17.08.2010 8:42 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16.5.2010
Příspěvky: 62
Bydliště: Liberec
S Maxirem jsem zacinal a stale zacinam a ucim se, neco mam nalitano na letadlech v heli nemam zatim s cim srovnavat, jediny dil ktery se mi povedl znicit po cca triceti,ctyriceti startech byl pastorek motoru. Koupil jsem si komplet novy ram Ricco a stale cekam na finalni crash abych ho vymenil a stale neprichazi... :o) Vec ktera me limituje je muj zrak zacinam litat trosku dal od sebe a potreboval bych neco vetsiho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 17.08.2010 9:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Lidičky, kolegové a majitelé Ricca/ Maxira mohl bych Vás poprosit o info 8) ???
Rád bych si přez dlouhé zimní večery (stejně bude prd co dělat :) ) zošrouboval právě tenhle mikrovrtulníček MADE IN CZECH REPUBLIC :mrgreen: Ricco.
A Vás bych se rád dotázal na nějaké osvědčené vybyvení, které by jste doporučily.
Jedná se mi o dopručení jak keré elektroniky tak i jestli se vyplatí vrtulníček pořídit rovnou i s nějakým "tuningem"?

Bude to sloužit na tréning polohovek a takový to "bezpečný" :D blbnutí a poletování.

PS: na výbavě bych šetřil nerad (samozřejmě pokud to nebude absolutně zbytečné a zcestné) pro svoje použití :wink:

eště jedno info - PayPal nevedu takže jsem odkázaný na nákup věcí výhradně z ČR !!!

pokud někdo poradí mockrát díky 8)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 822 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 55  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz