Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 223 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Walkera UflyS
PříspěvekNapsal: pon 20.02.2012 16:24 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2011
Příspěvky: 61
No já mám spíš pozlacený zuby hlavního kola :cry:
Mosaz je asi dost měkká, už jsem hledal na netu, tak různý pastorky se daji koupit, neměl by to být problém. Má 11 zubů, a vnitřní průměr 2 mm. Ale ještě je uváděn jeden parametr, 0,4 a 0,5 něčeho, a to ještě nemám prozkoumaný. Ale kdyby byl pastorek železný, tak by asi tak neodcházel...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera UflyS
PříspěvekNapsal: pon 20.02.2012 20:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.1.2012
Příspěvky: 478
Bydliště: Sobotka
Obrázky: 2
jose75 píše:
ELKAN píše:
Jinak jsem včera koukal na pastorek motoru, je z mosazi, a je dost opotřebovaný, vymačkaný. Koukal jsem i na dva další motory, které jsem koupil s vrtulníkama na náhradní díly, a na všech je pastorek oběhaný. Tak jsem použil motor s nejlepším pastorkem. Vám všem se pastorek taky opotřebovává? Budu muset časem hledat, kde koupit náhradní.



Taky by mě to zajímalo. Kupovat celý motor sem mi nehce. Mam vedle motoru i usazenej zlatej prášek jak se to opotřebovává.


Ahoj, mám to samé, asi nekvalitní materiál. Dal jsem si do vyhledávače např. pastorek 12Z a najde je. Pak musíš podle skutečnosti. Zatím jsem to jen zkoušel, ale do detailu zatím ne, zkuste to. Čus hosa
Jo 0,4 nebo 0,5 je modul ozubení = průměr kola : počtem zubů. Snad se nepletu. hosa


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera UflyS
PříspěvekNapsal: úte 21.02.2012 9:12 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2011
Příspěvky: 61
Díky za info. Pokud je modul 0,4, tak mi vychází průměr pastorku 4,4mm, a pokud bych dal modul 0,5 tak je to 5,5mm. Ale originál má cca 5mm. Asi by se to muselo vyzkoušet, koupit oba, a který tam půjde lépe. Stojí pár korun. Možná by bylo zajímavý zaexperimentovat třeba s počtem zubů, dát tam 10 nebo naopak 12 zubů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera UflyS
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2012 20:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.2.2012
Příspěvky: 232
Bydliště: Klatovy
Tak snad se vám to taky nezničilo:(. Asi díky tomu voltu navíc mi vyhořelo servo klopení. Díky tomu sem narazil do zdi baráku a ohnul sem tu AL destičku co je v kostře a ocas trubku,zlomil flybar,listy.

Tak servo sem nahradil z merlin tracer 240 ,ale je o něco meší. Pak sem se potrápil s těžištěm. Dal sem dopředu abnormálně velkou cvrnkací kuličku a je to akorát :). Ale dneska se mi díky maximální kvalitě serv z merlinu opět povedlo seknout s heli. V servu se uvolnil jeden kablík a ufly udělal ze 2m dvakrát salto vpřed a prásknul hlavou dolů(servo se protočilo a zaseklo na max. výchylce cikliky). naštěstí jen listy. ( ty lopingy vypadaly rychlejší než co svede nějakej akrobat:)

Jen sem vás chtěl varovat před mím super nápadem:(


Přílohy:
servo.jpg
servo.jpg
[ 84.52 KiB | Zobrazeno 998 krát ]


_________________
Walkera Ufly S,Art-tech F-18,Pelikan Gama 2100, T-Rex 450, samodomo EDF křídlo
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera UflyS
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2012 11:49 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2011
Příspěvky: 61
No myslim, že to servo nemuselo odejít tím paralelním zapojením baterií, jeden volt neni moc, a když nabiju baterku, tak má taky víc než je její jm. hodnota. Dvě baterie paralelně nemůžou mít víc napětí, než má každá z nich. Serva budou docela šunty, přemýšlim o tom, že koupim nějaký kvalitnější, kovový. Serva hodně trpí, protože tahaji ten rotor, a na to je potřeba dost velká síla. Kdybys potřeboval nějaký náhradní díly, tak toho docela dost mám. I ten hliníkový plech.
Takže už jsi pokročil, a zkoušíš i akrobatické prvky? Lopingy jsou těžký. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera UflyS
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2012 17:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.2.2012
Příspěvky: 232
Bydliště: Klatovy
ELKAN píše:
No myslim, že to servo nemuselo odejít tím paralelním zapojením baterií, jeden volt neni moc, a když nabiju baterku, tak má taky víc než je její jm. hodnota. Dvě baterie paralelně nemůžou mít víc napětí, než má každá z nich. Serva budou docela šunty, přemýšlim o tom, že koupim nějaký kvalitnější, kovový. Serva hodně trpí, protože tahaji ten rotor, a na to je potřeba dost velká síla. Kdybys potřeboval nějaký náhradní díly, tak toho docela dost mám. I ten hliníkový plech.
Takže už jsi pokročil, a zkoušíš i akrobatické prvky? Lopingy jsou těžký. :wink:



Zatim ne děkuju.Ty loopingy šli krásně sami :D

_________________
Walkera Ufly S,Art-tech F-18,Pelikan Gama 2100, T-Rex 450, samodomo EDF křídlo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera UflyS
PříspěvekNapsal: úte 28.02.2012 14:53 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.12.2011
Příspěvky: 33
Čau piloti :)

krapet jsem se odmlčel.
->Hosa,Elkan: lepidlo je jakýsi Sicomet -je jich víc druhů a já mám ztáčený a nevím přesně typ.
List jsem zalepil a drží ja bejk (7letů) :) . Mixry od Bell-Hiller zatím nemám(teď před sezonou musím zas sypat peníze do 4kolového koníčku :)

Moc jsem toho zatím nenalétal ale let odletu je to lepší :) ...Elkane vklidu taky mi to né a né viset namístě :D nechápu jak to ten borec na videu dělá, že se mu to ani nehne .
kolečko na motoru se mi taky opotřebovávalo(docela rychle) tak jsem povolil motor a dal ho volněji. Teď se mi to zdá lepší-není zněj tolik prachu.

Kdyby někoho brali autíčka, tak přikládám fotku mojí milé :D


Přílohy:
coudu_168.jpg
coudu_168.jpg
[ 692.27 KiB | Zobrazeno 976 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera UflyS
PříspěvekNapsal: úte 28.02.2012 16:04 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2011
Příspěvky: 61
Autíčko máš vymazlený.... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera UflyS
PříspěvekNapsal: úte 28.02.2012 18:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.1.2012
Příspěvky: 478
Bydliště: Sobotka
Obrázky: 2
Příloha:
IMGP0738.JPG
IMGP0738.JPG
[ 113.45 KiB | Zobrazeno 967 krát ]

coudu píše:
Čau piloti :)

krapet jsem se odmlčel.
->Hosa,Elkan: lepidlo je jakýsi Sicomet -je jich víc druhů a já mám ztáčený a nevím přesně typ.
List jsem zalepil a drží ja bejk (7letů) :) . Mixry od Bell-Hiller zatím nemám(teď před sezonou musím zas sypat peníze do 4kolového koníčku :)

Moc jsem toho zatím nenalétal ale let odletu je to lepší :) ...Elkane vklidu taky mi to né a né viset namístě :D nechápu jak to ten borec na videu dělá, že se mu to ani nehne .
kolečko na motoru se mi taky opotřebovávalo(docela rychle) tak jsem povolil motor a dal ho volněji. Teď se mi to zdá lepší-není zněj tolik prachu.

Kdyby někoho brali autíčka, tak přikládám fotku mojí milé :D


Nazdar coudu a spol., dík za tip na lepidlo, mrknu na to. U mě zvláštní problém, po normálním trénování bez ran jsem po cca 14 dnech klidu, se objevila zvláštní závada, u přidávání plynu při startu se klepe motor nejde se mu roztočit, tak dávám plyn minimal a maximal a najednou naskočí, pak 3 - 4 lety bez problému a znova. Baterka OK, vysílač OK, tak nevím co je příčina. Teď jsem dlouho nevrtěl nemám místo, tak jen na simu.
Jinak coudu, to je moje krevní skupina, ale jen se jezdím kochat do Vratislavic n/N. hosa


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera UflyS
PříspěvekNapsal: úte 28.02.2012 18:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.2.2012
Příspěvky: 232
Bydliště: Klatovy
To s motorem sem měl taky. Stačí před startem dát od motoru na stranu kabely od baterky a je. Je to blbost,ale fakt to bylo tím.

_________________
Walkera Ufly S,Art-tech F-18,Pelikan Gama 2100, T-Rex 450, samodomo EDF křídlo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera UflyS
PříspěvekNapsal: úte 28.02.2012 18:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.1.2012
Příspěvky: 478
Bydliště: Sobotka
Obrázky: 2
jose75 píše:
To s motorem sem měl taky. Stačí před startem dát od motoru na stranu kabely od baterky a je. Je to blbost,ale fakt to bylo tím.


Ahoj jose75, no to mě nenapadlo, ale někde na rc manii jsem četl, jaký jsou doporučovaný vzdálenosti vodičů od gyra, regulátoru, motoru a serv, prověřím a dám vědět Dík hosa :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera UflyS
PříspěvekNapsal: stř 29.02.2012 12:10 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.12.2011
Příspěvky: 33
pro zajímavost :D

http://www.novinky.cz/koktejl/260044-he ... duchu.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera UflyS
PříspěvekNapsal: stř 29.02.2012 12:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 1417
Bydliště: Bořanovice
coudu: To neni zadna zajimavost... Muj Griffin se chova podobne. :lol:

_________________
SuperZoom 4D, Blade mCP X BL, SAB Goblin 500 @ Spirit
Spektrum DX8, PhoenixRC


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera UflyS
PříspěvekNapsal: stř 29.02.2012 13:55 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2011
Příspěvky: 61
Že by měly vliv kabely od baterie na motor? Já spíš myslel, že se jedná o to, že kabely se šoupou o pohyblivý kus motoru, a tim mu brání v rozjezdu. Když jsem koupil dva vrtulníky na náhradní díly, tak oba motory v nich měli ošoupaný štítek , což ukazovalo na to, že o ně něco bylo opřený, buď baterka nebo kabely.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera UflyS
PříspěvekNapsal: stř 29.02.2012 16:02 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.12.2011
Příspěvky: 33
ELKAN píše:
Že by měly vliv kabely od baterie na motor? Já spíš myslel, že se jedná o to, že kabely se šoupou o pohyblivý kus motoru, a tim mu brání v rozjezdu. Když jsem koupil dva vrtulníky na náhradní díly, tak oba motory v nich měli ošoupaný štítek , což ukazovalo na to, že o ně něco bylo opřený, buď baterka nebo kabely.

Taky se mi ošoupal...ale že bych kvuli tomu nenahodil trtuli to ne...ikdyž se mi občas zdá že se mu moc nechce.
jinak dneska jsem si moc pěkně zavisel :) ...zvýšil jsem si citlivost serv cYkliky a zdá se mi to lepčí...ale jseště stím budu laborovat.

Edit
Uflyka jsem pořídil abych nezmagořil ztoho 4kolovýho koníčku :lol: ...a taky není tak náročnej :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 223 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz