Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 296 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 30.01.2011 18:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 1313
Bydliště: Praha Barrandov
Pjeknej koaxiál, jen si nezapomeň příště doma ten druhej rotor, kdo ti to točil? Nedáš na trubku i ten můj pomalej dvorotorovej koaxiál? Jestli jo tak pošli link. Dík!

_________________
Trex 700E, Trex 600 nitro, Protos 500, Trex 500, Trex 450 Sport, Yak 55M, RS352, Piper Cub, Variant


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06.03.2011 10:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.9.2009
Příspěvky: 266
Bydliště: Praha
Obrázky: 9
Tak jsem zkoušel nějaké přemety a lopingy a nějak jsem to neustál a Blejda jsem rozsekal.Už nemám chuť kupovat ty předražený náhradní díly.To co z něj zbylo jsem uložil do krabice a ve středu dorazil Hong Kong 450 MT tak se teď věnuju jemu.Jako začátečník mám zatím z toho docela dobrý pocit.Už proběhli nějaké zkušební lety a je to fakt dobrý.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: SR nebude (zatim) BNF
PříspěvekNapsal: úte 08.03.2011 19:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 16.12.2008
Příspěvky: 355
Bydliště: Boskovice
Anthlon píše:
Tak mi to nedalo, a zeptal jsem se na verzi BNF,a posudte sami odpoved znela:
"Good morning and thank you for your e-mail. At this time there are no plans to offer a BNF version of the Blade SR."
Tak mě moc nepotěšili... :(


No tady ho maji za 4725kc http://www.rcpark.cz/rcpark-cz/eshop/1- ... ade-SR-BNF
Kdyz porovnam cenu s vysilackou 5414kc tady http://www.rcking.eu/blade-sr/4059-blade-sr.html tak si myslim, ze se to docela da.

_________________
Blade 400 3D, T-rex 500 ESP, E-maxx brushless a pak mraky dalších, nevejde se mi to sem :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12.03.2011 8:59 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.12.2010
Příspěvky: 63
Bydliště: Brno
Supr. Tak ho mam doma - bez vysilačky :-)
Ale mel bych na vas kluci takovej zacatecnickej dotaz. Toto je moje prvni CP heli. Jelikoz jsem jej koupil bez vysilacky, tak jsem nasel na netu nejaky navody jak nastavit mou DX6i. Vsechno mi funguje, vrtas lita, ale potrebuji vysvetlit co konkretne znamena SWASH MIX. K cemu jsou ty hodnoty, co presne delaji, kdyz s nima hybu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12.03.2011 9:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2009
Příspěvky: 1132
Obrázky: 3
SWASH MIX = definice toho, v jakém smyslu (+/-) a jak moc zasahují jednotlivé funkce řízení do fyzického pohybu serv cykliky. Tj. smysl výchylky musíš změnit, když Ti sice kolektiv chodí správně, ale cyklika opačně (kdybys dal reverz kanálu, tak ti bude chodit blbě zase ten kolektiv).
Procenta by měla být max. taková, aby serva/páky/táhla nešla nikde na doraz když kroutíš cyklikou kolem dokola. Menší samozřejmě být můžou - tím prostě změníš výchylky cykliky.
Ta procenta by měla být stejná, abys neměl nesymetrické řízení.
Podíl funkce na mixu by měl být přiměřený - pro začátek můžeš mít všude 60%, takže v krajním případě (páčky nadoraz v tom správném směru) dostaneš na jednom servu 120% normálního rozsahu, což je v pohodě. Táhla a další mechaniku si musíš pohlídat sám, to nejde takhle říct.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12.03.2011 21:48 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.12.2010
Příspěvky: 63
Bydliště: Brno
Nekde jsem nasel, ze se to ma vyladit tak, aby vrtas lital nahoru a dolu a nemenily se otacky. To se mi teda podarilo vyladit. Ale ted me napadlo, jestli je to tak vlastne spravne. Je?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 13.03.2011 10:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2009
Příspěvky: 1132
Obrázky: 3
LiVes píše:
Nekde jsem nasel, ze se to ma vyladit tak, aby vrtas lital nahoru a dolu a nemenily se otacky. To se mi teda podarilo vyladit. Ale ted me napadlo, jestli je to tak vlastne spravne. Je?


Jasně, BINGO... a nebylo tam něco o lítání dopředu a dozadu??!

Ale vážně.... neeeeeee... to jsi asi četl něco o křivkách plynu a to je něco opravdu úplně jiného....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15.03.2011 18:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 16.12.2008
Příspěvky: 355
Bydliště: Boskovice
offe, myslim, ze chtel slyset neco jineho.
Hele, zjednodusene. Ve swash mix mas tri hodnoty:
Aile: Hodnotou AILE (klonění) nastavis to samy jak u tvyho mSR hodnotou AILE v menu travel adjust. Akoradze u CP helin to musis nastavovat ve swash mix.
Elev (klopení): To samy, akorad to plati pro elev.
Pitch: Na to nesahej, tim nastavujes uhel listu, (hodne zjednodusene receno), je to daleko slozitejsi. Muzes tam mit tak cca 70.
PS: Tento Blejdik se mi docela libi, premejslim o nem, ze bych si ho vzal na politani pred barak (muj blade 400 3D je dost velkej, musim s nim jezdit jinam).
Jenomze se divam, ze je BNF verze vyprodana.
EDIT: Tak jsem se poptal a prej bude tak za tyden az dva.

_________________
Blade 400 3D, T-rex 500 ESP, E-maxx brushless a pak mraky dalších, nevejde se mi to sem :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16.03.2011 0:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2009
Příspěvky: 1132
Obrázky: 3
Yopi píše:
offe, myslim, ze chtel slyset neco jineho.

Doufám, že to, co chtěl slyšet, je o dva příspěvky výše.

Yopi píše:
PITCH - na to nesahej...
Neeee, může se stát, že na to bude muset sahat. Nevím, co myslíš úhlem listů, pokud myslíš úhel náběhu, na ten má přece vliv úplně všechno podle situace.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16.03.2011 11:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 16.12.2008
Příspěvky: 355
Bydliště: Boskovice
No jasny, hele, ja kdyz sem zacinal na Blade 400 3D, tak jsem se taky tak ruzne poptaval po forech a stejne sem nakonec zasel za zkusenejsim helinarem, kterej me to vsechno ukazal. To je prave to co rikas. Ruzny veci maji ruzny vliv v ruzne situaci...... Je potreba si za nekym zajet a aby do tebe par hodin neco hustil. Neco popisovat ve forech neni tak ucinny. Zacatecnici z toho sou pak akorad zmateny, ruzni lidi, ruzny nazory.
Jestli chces, ja ti to seridim a vsechno ti vysvetlim. Staci se sejit.
Sam se po tomto Blejdikovi pokukuju, ze bych si to vzal jako hracku pred barak, tak se na nej rad podivam.
PS: Doufam, ze nema takovy vule v cyklice jako Blade CP V2, co jsem nedavno serizoval.
PS2: Takze jsi ho koupil normalka bez vysilajdy?
Tady? http://www.rcpark.cz/rcpark-cz/eshop/1- ... ade-SR-BNF
Se divam, ze se da koupit i bez baterky. Baterky mam, takze by to stalo cca 4455. To se da.

_________________
Blade 400 3D, T-rex 500 ESP, E-maxx brushless a pak mraky dalších, nevejde se mi to sem :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16.03.2011 20:16 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.12.2010
Příspěvky: 63
Bydliště: Brno
Jasny, dosel jen vrtas, baterka, nabijecka, manual atd...
Vule v hlave si myslim, ze nema.
Jinak do nej di, je fakt moc krasnej a podle mne, jakozto nezkusenyyho helinare lita moc pekne. Jakoze jsm mel jen mSR a pak hned tohle, tak to zvladam v pohode.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17.03.2011 21:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 16.12.2008
Příspěvky: 355
Bydliště: Boskovice
Tak mám objednáno BNF. Uz se tesim. Pak dam vedet poznatky.

_________________
Blade 400 3D, T-rex 500 ESP, E-maxx brushless a pak mraky dalších, nevejde se mi to sem :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 19.03.2011 15:03 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.3.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Brno
Ahoj. Divam se po vrtulniku Blade SR a nasel jsem toto forum. Poprosil bych majitele, jestli by mi nemohli sdelit par informaci po delsim pouzivani.
1. jak spolehlive funguje gyro?
2. Da se citlivost gyra ovladat pres DX6i?
3. Jak dlouha vydrzi vrtulnik litat na batrii?
4. no a jak jste s nim celkove spokojeni?
Diky za odpovedi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 19.03.2011 20:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.9.2009
Příspěvky: 266
Bydliště: Praha
Obrázky: 9
Ahoj.Mám tenhle vrtulník jen jsem ho trošku víc rozsekal,tak je teď uložený v krabici.Ale nalítal jsem s ním hodně hodin a byl jsem s ním velice spokojen.Chystám se ho dát zase dohromady,ale teď lítám HK 450.Kupoval jsem ho už jetého a to gyro mi postupně odešlo,tak jsem ho nahradil gyrem HK 401B.Na poletování bohatě stačí.Na akrobacii ten vrťas stejně není.Citlivost se nastavuje ve visílači.Také jsem ho lítal na DX6i.Doba letu se pohybovala podle nastavených otáček.Na nižší přes 10 minut a na vyšší jsem lítal cca 8 minut. Taky záleží na stylu letu a kondici baterek.Nabíjel jsem na accucel 6 ale i ta setová nabíječka nabíjela podle mne uspokojivě.Jinak je to malá mrška,ale když se to naučíš,tak je to supr polítaní.Jen ty ceny ND jsou neskutečný a že jsem do něho nacpal nemalý peníz.Zadní motůrky fungují dobře ale odcházejí často.Při mým lítání vydržel tak dva až tři týdny.Pak jsem ho nahradil stříďákem a bylo po starostech.Z mýho pohledu je to dobrý strojek a byl jsem s ním jako s prvním CP vrtulníkem spokojen.Zde i video. Už jsem ho sem někde dával.
http://www.youtube.com/watch?v=6UEIgGdd ... re=related


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 19.03.2011 21:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2009
Příspěvky: 1132
Obrázky: 3
Vesley píše:
Ahoj. Divam se po vrtulniku Blade SR a nasel jsem toto forum. Poprosil bych majitele, jestli by mi nemohli sdelit par informaci po delsim pouzivani.
1. jak spolehlive funguje gyro?
2. Da se citlivost gyra ovladat pres DX6i?
3. Jak dlouha vydrzi vrtulnik litat na batrii?
4. no a jak jste s nim celkove spokojeni?
Diky za odpovedi.

Měl jsem ho asi půl roku,z hlediska létání bez problémů, naopak pohoda, stabilita nadprůměrná, ovladatelnost dobrá (až na nějaké ty piruety a tak - přece jen ten motorek vzadu přináší vlastnosti, přes které vlak nejede). Takže co do základního lítání můžu jen doporučit, i nějaký ten přemet jsem si s tím loupnul.
Zásadní průšvih mi přijde cena náhradních dílů, která je naprosto nehorázná (kabina za 460 CZK a podobné lahůdky). To byl hlavní důvod, proč šel do světa.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 296 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz