Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 620 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: HK-250
PříspěvekNapsal: čtv 22.08.2013 22:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2881
Bydliště: Zavar, SK
a, mne to spravila tiez na fungl novej trubke
b, mas nejaku nekvalitnu trubku, mne sa to uvibrovalo tak rovno, ze ani s karbobruskou by som to tak rovno neodrezal :mrgreen:

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: HK-250
PříspěvekNapsal: pát 23.08.2013 8:52 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
EvzEn píše:
Pánové tak mám přesně stejné zkušenosti, po jedné z pádů sem zkoušel zda zadní rotor funguje jak má, roztočil jsem to asi na 50% anic nevibrovalo, v tom rána jako prase a praskla jedna zezadních vrtulek, jak má ta černá to očko, tak se najedné straně total vyštíplo!!Ještě že to prásklo do dveří ane do oka..

Mám zkušenost i s prasklou zadní trubkou za vzperama, prostě bez nehody jen tak sama praskla,nechápu a přikládám foto :D


Přesně v tomhle místě se mi vrtulka taky přetrhla. Večer jsem to opravil, ale asi bych raději vrtulku nahradil nějakou jinou a nevím, jestli plastová Align by byla lepší a nebojestli dát uhlíkovou.
Trubka mi zatím nepraskla. To bych ale přisuzoval nějakým vibracím - když mají malou amplitudu, nejsou moc vidět, ale škodí.

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK-250
PříspěvekNapsal: stř 28.08.2013 19:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2011
Příspěvky: 687
Bydliště: Golčův Jeníkov
Jen taková uvaha, že bych dal do svého HK250GT kvuli přestavbě na bezpádlo lepší serva :)
Může mi někdo vysvětlti, které je nejlepší?? Mám tu tři a nevím moc o rozdílech, jen jedno má lepší ložiska..
Parametry se zdají být stejné..

http://www.savoxusa.com/Savox_SH0257MG_ ... 0257mg.htm
http://www.savoxusa.com/Savox_SH0263MG_ ... 0263mg.htm
http://www.savoxusa.com/Savox_SH0261MG_ ... 0261mg.htm

Pokud znáte nákýlepšíservo poměr cena/výkon dejte vědět :)
Co se týče low endu, zamlouvá se mi toto:
http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... _0_12.html

Díky za rady :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK-250
PříspěvekNapsal: stř 28.08.2013 20:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 1417
Bydliště: Bořanovice
Co tohle? http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh ... duct=36319
Mel jsem je v MiniProtosu a slapaly suprove. Kopie MKS DS95.

_________________
SuperZoom 4D, Blade mCP X BL, SAB Goblin 500 @ Spirit
Spektrum DX8, PhoenixRC


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK-250
PříspěvekNapsal: stř 28.08.2013 21:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2881
Bydliště: Zavar, SK
S TGY306kou su tu vo vlakne o MiniProtosovi dobre skusenosti.
Tie XGD11MB mam na 450ke ( aj na 250ke, ale tam zatial neleteli) a upozornujem na dve veci:
a, musel som na ne dat kondiky ( 220uF +100nF), bez toho na servotesteri zakmitavali.
b, po nejakych 20tych startoch na 450ke chytaju peknu volu :(
Ale recenzie na ne su suprove, preto som ich kupil :mrgreen:

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK-250
PříspěvekNapsal: čtv 29.08.2013 8:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2011
Příspěvky: 687
Bydliště: Golčův Jeníkov
To je přesně ono!! Prostě recenze na HK suprové, realita většinou bývá jiná :D Zatím tam mám Turnigy 1800 a asi je tam chviličku ještě nechám..
TGY306 jsou dobré o tom nepochybuju, ale zdají sem i být trosku drahé na to že jsou z HK :D
To možná bude skoro lepší vzít ty savoxy na které aspon bdue pořádná záruka, ale pravda, nebudou tak rychlé..
Sakra, blbý prachy!! :D

Jinak ještě doplním otázku, na cykliku pro FBL verzi mají být serva co nejrychlejší ? Nebo stačí cca 0.13s ??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK-250
PříspěvekNapsal: čtv 29.08.2013 9:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2881
Bydliště: Zavar, SK
Rychlost neviem posudit, na 450ke mam 5.5V BEC a lietat sa s tymi XGD da. Asi pride na to, co od heli chces, ja s tym robim akurat tak kolecka, osmicky, loopingy, ziadne hard 3D.
Ak tam mozem trochu zvyklat, tiez som uvazoval nad savoxami, ale parkrat tu na ne ludia hromzili, toz sa mi nechcelo s takym rizikom davat 20E za servo...
A ad2, to, ze chytaju volu na 450ke, este nemusi znamenat, ze 250ku vobec nezvladaju. Je to predsa len trochu mensia heli. Tie pomarancove singlechip HK serva mi na 450ke tiez po nejakych 15tich startoch zacali blbnut, ale na 250ke tahali dobre. Keby neboli MKS95 take drahe ... :(

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK-250
PříspěvekNapsal: čtv 29.08.2013 12:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2011
Příspěvky: 687
Bydliště: Golčův Jeníkov
Tak já taky nejsem žádnej profi 3D letec :D Spíš letam jak ty osmičky, sem tam náký kravinky..
To servo od turniyg je super no, ale jak rikas cena moc vysoká..
Navíc při mé zkušenosti s HK, že koupím tři a jedno bude vadné se toho docela bojím.. Když koupím skoro stejné savoxe, aspon a ně bude pořádná záruka :)

Ted otázka, jestli se pro FBL dávaj na cykliku rychlá serva jako pro ocas, nebo normal časování jako 0,1s..
Pokud rychlá, budu s nima ještě muset letat, než tam šoupnu ten FBL systém, zatím mám pádlovku :)

Jakto že máš takový BEC ?? máš externí ?? Já myslel že standard je 5V :)

Možná zkusím ty kovové, jak si psal, že si dával kondík, ale asi ještě počkám, až je rozletáš na 250, protože sice na 250 tolik netáhnout, ale zase 250 je hrozně náchylná na jakoukoliv vibraci a tak..

Zatím asi koupím zase ten balíček Turnigy 1800A za 15USD :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK-250
PříspěvekNapsal: čtv 29.08.2013 20:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2881
Bydliště: Zavar, SK
Na cyklike nemusia byt take rychle, ako na chvoste.
No, ked budes cakat, kym dam znova dokopy 250ku, mozes cakat az do Vianoc ... :D
Na 450ke mam tento BEC http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=28369 , cena prijatelna a 6A pre serva je super; na 250ke Turnigy Sentry 40A ( ten ma 5V vystup).
Inak su aj BECy s 6V vystupom ...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK-250
PříspěvekNapsal: čtv 29.08.2013 22:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Pokud to je FBL hlava, tak i na cykliku jsou nutná rychlá serva ! Musí mít alespoň 0,1 sec. Čím menší vrtulník, tím rychlejší musí být serva , velká kráva co má velké setrvačné hmoty snese i pomalejší serva, ale malý prcek ne :!: Když mají serva víc jak 0,1 sec , tak zcela jistě nebrat. Dalším důležitým parametrem o kterém se tady nikdo nezmiňuje , je rychlost serv při zátěži. :!: Co z toho když má servo 0,06 v papírech, ale v reálu 0.18 . Pak je to křáp a nebude to fungovat. Když serva budou pomalá, tak stabilizace jaksi moc nestabilizuje a létat s takovým strojem je k zlosti , není z toho žádný požitek. Takže na servech doporučuji skutečně, ale zcela jistě nešetřit. :!:
Zkuste taky u 250ky trošku přemýšlet i o hmotnosti. Já bych tam teda 21g serva nedal. Už tak je to vrtulník těžký jako kráva ( na tu velikost) a aby trochu letěl musí strašně točit. A každý další gram navíc letový projev ještě dále zhorší. :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK-250
PříspěvekNapsal: sob 31.08.2013 10:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2011
Příspěvky: 687
Bydliště: Golčův Jeníkov
Hehe díky za vyčerpávající, info.. Samozřejmě, že u 250 přemýšlím i o hmotsnosti, vím, že je trošičku těžší.. ALe jde o to, že bych rád měl kovové převody, aby to přežilo náký ten crash a taky rozumný tah..
Můžeš mi sem prosím hodit odkaz na náké podle tvého názoru vhodné servo ??
Já totiž fakt nevím, které tam tedy dát...

Podle mě nejlepší bude tam dát třeba ty savoxy a pořídit externí 6V BEC, abych se dostal na tu lepší časovou hodnotu.. Vím, že pod zatezi se asi mění, ale kde vyčtu na netu hodnoty pod zátěží ??
Přeci nebudu jednotlivá serva kupovat a sám je nějak testovat :\
Možná bdue stát za uvahu, kolik ušetřím přechodem na FBL hlavu, plus pokud dám AR7200BX, kolik g za příjmač..
Vím, žýe BEC se dá sehnat i do 10g :)

Myslím, že nejlepe vychází DS415M, ideal váha, kovové převody, rychlost akorát a neni zas tak drahé..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK-250
PříspěvekNapsal: úte 03.09.2013 13:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
EvzEn píše:
Hehe díky za vyčerpávající, info.. Samozřejmě, že u 250 přemýšlím i o hmotsnosti, vím, že je trošičku těžší.. ALe jde o to, že bych rád měl kovové převody, aby to přežilo náký ten crash a taky rozumný tah..
Můžeš mi sem prosím hodit odkaz na náké podle tvého názoru vhodné servo ??
Já totiž fakt nevím, které tam tedy dát...

Podle mě nejlepší bude tam dát třeba ty savoxy a pořídit externí 6V BEC, abych se dostal na tu lepší časovou hodnotu.. Vím, že pod zatezi se asi mění, ale kde vyčtu na netu hodnoty pod zátěží ??
Přeci nebudu jednotlivá serva kupovat a sám je nějak testovat :\
Možná bdue stát za uvahu, kolik ušetřím přechodem na FBL hlavu, plus pokud dám AR7200BX, kolik g za příjmač..
Vím, žýe BEC se dá sehnat i do 10g :)

Myslím, že nejlepe vychází DS415M, ideal váha, kovové převody, rychlost akorát a neni zas tak drahé..


Nevím... já mám ve 250 na cyklice serva Turnigy 1800, prodávají se i v sadě po 3ks myslím za necelých 9usd dohromady. Pravda je, že samozřejmě nemají kovové převody, ale při ceně cca 3usd za celé servo mi to nevadí. Rychlá jsou myslím dostatečně a váha je řekl bych dost důležitá, hlavně u tak malé heli je rozdíl třeba 10g na jednom servu docela dost.
Na vrtulku mám servo určené na Blade 450 (Eflite), myslím, že má označení EFLRDS76T, v rckingu stojí myslím kolem 400,-Kč, rychlost má psanou neuvěřitelnou, asi 0.04s.
FBL mám Microbeast, funguje to dohromady dobře.

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK-250
PříspěvekNapsal: úte 03.09.2013 17:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2011
Příspěvky: 687
Bydliště: Golčův Jeníkov
Popravdě zrovna mám na HK250 taky tyto serva a presne z toho packu za 9USD.. Já vím ty serva jsou super, sice je budu muset vymenit, protože maj vule jak pr.se a jedno kmitá, ale neni divu, dostali už dost ran :D
Vidiš já myslel, že pro řízení FBLheli je potřeba větší tah,tyhle maj cca 1,5kg, při 6V, já mám 5V BEC a rychlost maj myslím 0,1..
Jakej máš BEC, kolik V Jaké hodnoty máš pro ně nastavené v microbeastu ? Nikdy bych neřekl, že FBL heli muze uspokojive letat s analogovými servy :)
Já mám na zadku HS-5084MG :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK-250
PříspěvekNapsal: úte 03.09.2013 18:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
EvzEn píše:
Popravdě zrovna mám na HK250 taky tyto serva a presne z toho packu za 9USD.. Já vím ty serva jsou super, sice je budu muset vymenit, protože maj vule jak pr.se a jedno kmitá, ale neni divu, dostali už dost ran :D
Vidiš já myslel, že pro řízení FBLheli je potřeba větší tah,tyhle maj cca 1,5kg, při 6V, já mám 5V BEC a rychlost maj myslím 0,1..
Jakej máš BEC, kolik V Jaké hodnoty máš pro ně nastavené v microbeastu ? Nikdy bych neřekl, že FBL heli muze uspokojive letat s analogovými servy :)
Já mám na zadku HS-5084MG :)


Myslím, že pro heli 250 tahle síla serv úplně stačí. Koukni na stranu 22 v tomhle vláknu, tam píšu o své 250, jsou tam i nějaké fotky.
Regl mám z HK, ale nic moc... BEC mám 5V.
P.

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK-250
PříspěvekNapsal: pon 23.09.2013 9:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2011
Příspěvky: 687
Bydliště: Golčův Jeníkov
Mám otázku, pasuje originální Align smykátko a kovová páka smykátka na ocas z HK250 ??

Myslím toto, koukal jsem a mám tam už zase docela festovní vuli, tak přemýšlím, zda rovnou nevymenit za toto:

http://www.benovoletadylka.cz/sestava-s ... -1653.html

a

http://www.benovoletadylka.cz/uhlova-pa ... -1155.html

Díky


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 620 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz