Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1232 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 79, 80, 81, 82, 83  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Blade mSR by E-flite
PříspěvekNapsal: sob 31.12.2011 10:00 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2011
Příspěvky: 45
Bydliště: Hodonín, Brno
Předem díky tox232!

_________________
Blade 120 SR, mSR, DX6i


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade mSR by E-flite
PříspěvekNapsal: sob 31.12.2011 13:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.9.2008
Příspěvky: 627
Bydliště: Chomutov
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (1)
Zde je odkaz na manuál.
http://czshare.com/2428288/Blade+Msr+Manual.rar

_________________
http://tox232.webnode.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade mSR by E-flite
PříspěvekNapsal: ned 18.03.2012 11:47 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.6.2011
Příspěvky: 11
Zdravím, prosím o radu :D
Já blbec sem se rosedl svojeho blejdíka :D
Řídící jednotka vypadá nedotčeně ale když chci spojit msr s ovladačem bliká a nesladí se.
Dík za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade mSR by E-flite
PříspěvekNapsal: sob 13.10.2012 21:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2011
Příspěvky: 413
Bydliště: Tísek, Ostrava
Ahoj, mám půjčeného Blade MSR od kámoše. Chová se tak že při povelu otáčení se hýbe pravé servo tak že když točím doprava zároven kloním dolum, když točím doleva kloním nahoru. Chová se to tak se setovou vysílačkou i s DX6i. Ta setovka je v modu 1. DX6i je mode2 ale to nemá vliv ne. Je to chyba řídící desky nebo mám něco špatně nastavené?

_________________
Spektrum DX6i,Quad Tiny BEEBLADE,MCPX BL2(na prodej),Blade 230 V1,TREX600ESP-Hughes 500(na prodej)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade mSR by E-flite
PříspěvekNapsal: pon 15.10.2012 18:37 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.9.2012
Příspěvky: 35
Bydliště: Ostrava
zdravím tak druhy blade msr ktery mi přišel použitý (původně na náhradní díly) dělá to samé. Mám opravdu takové štěstí nebo to je u tohoto modelu normalní? Ten první byl nový (půjčil jsem ho karlosmikos).

_________________
Colibri pro V4.5, Blade msr, Blade 400 3D, Blade nano cp x Spektrum DX6i


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade mSR by E-flite
PříspěvekNapsal: pát 19.10.2012 20:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2011
Příspěvky: 413
Bydliště: Tísek, Ostrava
kde jsou ti zkušení piloti vrtulníků, kteří byli vždy ochotni pomoci s jakýmkoli problémem????

Neví někdo proš se to MSRko tak chová?

_________________
Spektrum DX6i,Quad Tiny BEEBLADE,MCPX BL2(na prodej),Blade 230 V1,TREX600ESP-Hughes 500(na prodej)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade mSR by E-flite
PříspěvekNapsal: ned 28.10.2012 18:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.2.2010
Příspěvky: 752
Bydliště: Hranice na Moravě
karlosmikos píše:
kde jsou ti zkušení piloti vrtulníků, kteří byli vždy ochotni pomoci s jakýmkoli problémem????

Neví někdo proš se to MSRko tak chová?


no já nevím, jestli se mohu považovat za aspoň trochu zkušeného, ale možná to bude taky trochu tím, že z formulace toho dotazu jsem já osobně poněkud gumídek (...... při povelu otáčení se hýbe pravé servo tak že když točím doprava zároven kloním dolum, když točím doleva kloním nahoru........ )

Nicméně, jsem sáhl na polici, ofouknul prach z msr a abych tu nekecal blbosti tak provedl ověřovací pokus.
takže při pohledu na vrtulník zezadu:
levé servo - klonění (pokud se totiž nepletu) - vyvolá náklon vrtulníku doleva nebo doprava - doleva jde servo dolů, doprava nahoru.
pravé servo - klopení - vyvolá pohyb dopředu a dozadu . dopředu jde servo dolů, dozadu nahoru

takto funguje to moje a lítá bez problémů (přesněji asi před rokem lítalo)
Pokud se Tvoje msr chová stejně, není nutno nad ničím bádat je to OK. Pokud se serva pohybují opačně, je nutno na Dx6i příslušně upravit reverzy serv. Taky bych doporučil zkontrolovat, jestli máš správně nastaven typ cykliky (swash type) na 1 servo 90 st. (setovku neznám, ale pokud je mi známo tak těmito vymoženostmi nedisponuje)

_________________
Blade msR, mcpx, Trex 250 FBL + DX6i ;Trex 250,Trex 500 FBL + T8FG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade mSR by E-flite
PříspěvekNapsal: ned 28.10.2012 20:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2011
Příspěvky: 413
Bydliště: Tísek, Ostrava
:lol:
Ok asi jsem to zformuloval moc slozite hlavne ze jsem si rozumel sam

Ale v postate jde o to, ze kdyz otacim vrtulnikem kolem osy(rudder) tak se mi hybe prave servo nahoru nebo dolu, coz samozrejme vyvola pohyb msrka dopredu nebo dozadu.

Nastaveni mam v dx6 dobre a navic to dela i na setovce.

_________________
Spektrum DX6i,Quad Tiny BEEBLADE,MCPX BL2(na prodej),Blade 230 V1,TREX600ESP-Hughes 500(na prodej)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade mSR by E-flite
PříspěvekNapsal: úte 30.10.2012 13:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.2.2010
Příspěvky: 752
Bydliště: Hranice na Moravě
karlosmikos píše:
:lol:
Ok asi jsem to zformuloval moc slozite hlavne ze jsem si rozumel sam

Ale v postate jde o to, ze kdyz otacim vrtulnikem kolem osy(rudder) tak se mi hybe prave servo nahoru nebo dolu, coz samozrejme vyvola pohyb msrka dopredu nebo dozadu.

Nastaveni mam v dx6 dobre a navic to dela i na setovce.


aha, tak to je jasně řečeno a asi by nemělo. až dorazím domů, tak to zkouknu.
Ono je to řízení msr na můj vkus poněkud exotické, takže na straně druhé nic nené memožné ......

_________________
Blade msR, mcpx, Trex 250 FBL + DX6i ;Trex 250,Trex 500 FBL + T8FG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade mSR by E-flite
PříspěvekNapsal: úte 30.10.2012 15:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2011
Příspěvky: 413
Bydliště: Tísek, Ostrava
No budu rad kdyz to overis dik:-)

_________________
Spektrum DX6i,Quad Tiny BEEBLADE,MCPX BL2(na prodej),Blade 230 V1,TREX600ESP-Hughes 500(na prodej)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade mSR by E-flite
PříspěvekNapsal: úte 30.10.2012 17:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.2.2010
Příspěvky: 752
Bydliště: Hranice na Moravě
karlosmikos píše:
No budu rad kdyz to overis dik:-)


ano měl jsi úplnou pravdu. Při pohybu kniplu směrovky dochází k pohybu serva klopení (pravé servo při pohledu zezadu). Jedná se tedy o mix, který výrobce implementoval do řídící elektroniky vrtulníku, tak aby se aspoň trochu choval rozumně.

Jak jsem už psal, nikdy jsem nad tím nebádal, podstatné je jak se chová za letu. S klasickým vrtulníkem tenhle mrňous moc společného totiž nemá.

_________________
Blade msR, mcpx, Trex 250 FBL + DX6i ;Trex 250,Trex 500 FBL + T8FG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade mSR by E-flite
PříspěvekNapsal: úte 30.10.2012 20:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2011
Příspěvky: 413
Bydliště: Tísek, Ostrava
tak díky za ověření, dělají to 3 MSRka, takže i když to nechápu tak to asi tak má být :-( To se s tím ale nadá na místě točit kolem osy, pořád to nějak ulítává, třeba kolega má v práci V911 a tam je to v klidu.

_________________
Spektrum DX6i,Quad Tiny BEEBLADE,MCPX BL2(na prodej),Blade 230 V1,TREX600ESP-Hughes 500(na prodej)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade mSR by E-flite
PříspěvekNapsal: stř 31.10.2012 12:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.2.2010
Příspěvky: 752
Bydliště: Hranice na Moravě
karlosmikos píše:
tak díky za ověření, dělají to 3 MSRka, takže i když to nechápu tak to asi tak má být :-( To se s tím ale nadá na místě točit kolem osy, pořád to nějak ulítává, třeba kolega má v práci V911 a tam je to v klidu.


Ale to zase ne, já s tím vrtulníkem lítám v ložnici kde moc místa není a piruetky točí normálně.
Je to sice svojský, ale jednorotor, takže principielně vždycky začne někam utíkat. Lítám mod 2, takže když zaberu za ocas, tak cykliku neovlivňuji, ale pokud někam uhýbá a začneš točit ocasem (důsledně je míněn ten vrtulníku, ať to zase někdo kreativní neglosuje) tak samozřejmě vrtulník v tom pohybu pokračuje. Stejně tak v modu 1 můžeš pohybem kniplu do strany trochu utéct nahoru nebo dolů a to cykliky rozhodí.
Možná to bude chtít si trochu pohrát s trimy, aby v neutrálu cykliky neměl snahu rychle utíkat stále na stejnou stranu

Jinak nějakou extra přesnou pilotáž bych od toho msr nečekal, je to přece jenom hračka.

_________________
Blade msR, mcpx, Trex 250 FBL + DX6i ;Trex 250,Trex 500 FBL + T8FG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade mSR by E-flite
PříspěvekNapsal: stř 31.10.2012 13:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2011
Příspěvky: 413
Bydliště: Tísek, Ostrava
Ja nevím ale mám pocit že si pořád s nikým nerozumím:-( To MSRko normálně pověsím do vzduchu, vytrimuju tak, že se nehne, lítám s ním od sebe a k sobě, všechno v pohodě, trochu i osmičky ale můsím tahat za ocasní vrtulku jen lehce. Ale jak otočím zadní vrtulkou pořádně tak zároveň zareaguje i to pravé servo a vrtulník se stane neovladatelný.

Trochu mně to naštvalo protože jsem si to půjčil od kámoše, že o víkendu trochu polítám doma,ale asi je to jedno protože normálně lítám Blade400 s DX6i a dnes jsem objednal Blade nano cpX:-)

_________________
Spektrum DX6i,Quad Tiny BEEBLADE,MCPX BL2(na prodej),Blade 230 V1,TREX600ESP-Hughes 500(na prodej)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade mSR by E-flite
PříspěvekNapsal: čtv 01.11.2012 6:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.2.2010
Příspěvky: 752
Bydliště: Hranice na Moravě
karlosmikos píše:
Ja nevím ale mám pocit že si pořád s nikým nerozumím:-( To MSRko normálně pověsím do vzduchu, vytrimuju tak, že se nehne, lítám s ním od sebe a k sobě, všechno v pohodě, trochu i osmičky ale můsím tahat za ocasní vrtulku jen lehce. Ale jak otočím zadní vrtulkou pořádně tak zároveň zareaguje i to pravé servo a vrtulník se stane neovladatelný.

Trochu mně to naštvalo protože jsem si to půjčil od kámoše, že o víkendu trochu polítám doma,ale asi je to jedno protože normálně lítám Blade400 s DX6i a dnes jsem objednal Blade nano cpX:-)


Tak to je fakt divný, kdybys byl začátečník, který na to msr přechází z dvourotoru nebo je to jeho první vrťas, tak bych typoval, že je to rukama, ale to evidentně Tvůj případ není . Pokud se tím chceš ještě zabývat, mohu se pokusit udělat malé videjko na porovnání, jak se ty serva hýbají u mě, ev. pár skopičin ve vzduchu.

A ještě mě tak napadá - je to msr sichr mechanicky v pořádku ??
-vůle v cyklickém řízení - nějaká asi bude, ale zkontrolovat dotlačení těch pidigumiček na osce serva - když chytneš za kolečko převodu tak oska nesmí mít axiální vůli - tohle by tak ještě mohlo mít zásadní vliv
a pro jistotu
- zkontrolovat axiální vůli hřídele rotoru a ev. dotlačit ozubené kolo na rotorové hřídeli - výrobce dodává červený bazmek na fixaci desky cykliky ale podle mě to není třeba fixovat
- zkontrolovat, jestli není po některé z ran není prasklý ten rámeček, ke kterému jsou uchyceny rotorové listy

a pak už mě kromě návštěvy nejbližší popelnice nic kloudného nenapadá :D :D

_________________
Blade msR, mcpx, Trex 250 FBL + DX6i ;Trex 250,Trex 500 FBL + T8FG


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1232 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 79, 80, 81, 82, 83  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz